Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

K vizeleri ne tam bir immigrant ne de tam bir non-immigrant visa degil; o nedenle kararin K vize sahiplerini etkilemesi icin ayrica belirtilmesi gerekiyor. Bu konuyla ilgili bilgi ve paylasimlari su baslikta yapmak daha uygundur:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3304/trump-ın-göçmenliği-durdurma-kararı-nisan-2020/

Nitekim, bu gecici bir durum, kalici degil...

• Merhaba arkadaslar,
    Ben 17 martta Amerikaya girişimi yaptım. Tam zamanında geldim diyebilirim. Sonra hersey kapndı. Sonra nj de bu ay içinde evlenebildim. Nikah törenimiz maskelerle falan oldu. Şuan eve kapanmış durumdayız.
    Nişanlınıza kavusmak icin biliyorum cok sabırsızsınız ama burası gercekten kötü durumda arkadaşlar. Şuan Türkiyede kalmış olmanız şans bile diyebilirim. Bir kere sağlık sigortam yok. Hasta olsam bana bakmaz bile hastaneler. Ve amerika tedbir konusunda cok kötü. Kimsenin umrunda degil. Haberlerde bizim ülkeyi görünce cok tebrık ediyorum ve en azından bu süreçte Ülkemde olmayı cok isterdim.
    Sizlerde evlerinizde ailenizle doya doya vakit gecirin. Mutlaka geleceksiniz ve nişanlınıza kavusacaksınız. Ama emin olun suan ülkenizde oldugunuz icin sanslısınız.
    Umarım bu sürecı saglıkla bir an önce atlatalım ve hayat normale dönsün.
    Hoşçakalın...

• Merhabalar;
    Biz k1 vizesi başvurumuzu 31 Martta yaptık. Notice of Action 1 (NOA1) : 6 Nisan'da geldi. Dosyamızla California Service Center ilgilenicek. Trump'un bahsettiği durum bizim başvurumuzu durdurmuş mu oldu yoksa devam eder mi sizce? Umarım her şey en kısa zamanda normale döner. Sevgiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@I_am_ugur, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhabalar;
    Biz k1 vizesi başvurumuzu 31 Martta yaptık. Notice of Action 1 (NOA1) : 6 Nisan'da geldi. Dosyamızla California Service Center ilgilenicek. Trump'un bahsettiği durum bizim başvurumuzu durdurmuş mu oldu yoksa devam eder mi sizce? Umarım her şey en kısa zamanda normale döner. Sevgiler

NVC calismayi durdurmadi, o nedenle sizi etkilememesi lazim.

• İyi akşamlar herkese,
    Amerikan vatandaşı kız arkadaşımla evlenmek istiyoruz, ben Türkiyedeyim. sorum şu;
    Nişanlılık vizesi işlemlerine başlamak istiyoruz

1- Diyelim vize onaylandı (1 seneye yakın bir süre geçtikten sonra) gittim evlendim, orada tekrar evliliğimizin gerçekliğini kanıtlamak için mülakata çağırıyorlar mı?

2-bildiğiniz gibi K vizesi onaylanana kadar 1 sene gibi bir zaman geçiyor ardından evleniyoruz ve vatandaşlık için günleri saymaya başlıyoruz 1 sene boşa geçirmiş olarak. Diyoruz ki Kız arkadaşım Türkiyeye gelsin ve burda evlenelim sonra oraya gitmem için işlemlere başlayalım. Bu yöntem ile vatandaşlığı kazanmamız için geçmesi gereken 3 sene içindeN zaman geçirilmiş oluyormuyuz?

3-Yazışmalarınızın çıktısını alırken özellıkle whatsapp nasıl alıyorsunuz? yukarıda konustugunuz kişinin isminin gözükmesimi önemli yoksa çıktı alırken ismini silip telefon numarasının gözükeceği şekildeni çıktı almak mı lazım?

(Edit) 4-Açıkcası greencardı almadan ABD ye gitmek istemiyorum. Bütün süreci Türkiyeden sürdürüp gc li bir şekilde oraya gidebiliyormuyum?
    Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için

• @Umutcum, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

İyi akşamlar herkese,
    Amerikan vatandaşı kız arkadaşımla evlenmek istiyoruz, ben Türkiyedeyim. sorum şu;
    Nişanlılık vizesi işlemlerine başlamak istiyoruz

1- Diyelim vize onaylandı (1 seneye yakın bir süre geçtikten sonra) gittim evlendim, orada tekrar evliliğimizin gerçekliğini kanıtlamak için mülakata çağırıyorlar mı?

> Evet cagiriyorlar ve gercekligine ikna olurlarsa 2 yillik green kartinizi veriyorlar.

2-bildiğiniz gibi K vizesi onaylanana kadar 1 sene gibi bir zaman geçiyor ardından evleniyoruz ve vatandaşlık için günleri saymaya başlıyoruz 1 sene boşa geçirmiş olarak. Diyoruz ki Kız arkadaşım Türkiyeye gelsin ve burda evlenelim sonra oraya gitmem için işlemlere başlayalım. Bu yöntem ile vatandaşlığı kazanmamız için geçmesi gereken 3 sene içindeN zaman geçirilmiş oluyormuyuz?

>Vatandaslik icin gereken sure evlendikten sonra degil green kartinizi aldiginiz tarihten itibaren hesaplaniyor.Vatandaslik basvurusu icin gereken surenin belirli bir suresini Amerika da gecirmeniz gerekiyor yani Turkiye de evlenmeniz bu sureyi hicbir sekilde etkilemez.

3-Yazışmalarınızın çıktısını alırken özellıkle whatsapp nasıl alıyorsunuz? yukarıda konustugunuz kişinin isminin gözükmesimi önemli yoksa çıktı alırken ismini silip telefon numarasının gözükeceği şekildeni çıktı almak mı lazım?

>Ekran goruntusu alin isminin yazmasinin yeterli oldugunu dusunuyorum zaten yuz yuze gorusmus oldugunuz da ki kanitlar daha etkili olur.

(Edit) 4-Açıkcası greencardı almadan ABD ye gitmek istemiyorum. Bütün süreci Türkiyeden sürdürüp gc li bir şekilde oraya gidebiliyormuyum?
    Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için

Bu sorunuzun cevabini su ilgili konu da bulabilirsiniz.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

• @Rookie Tesekkur ederim zaman ayirdigin icin. Ben evlilik tarihini baz aliyorlar zannediyordum ama sizin dediginiz gibiymis.

• @Umutcum Ben Tekrar Turist vizesine başvurucam 28 mayıs'a Ankara randevu vermeye baslamıs

• Herkese merhaba nişanlım ile koronavirüs den dolayı nikahımızı 90 günü 3-4 gün aşarak anca online randevu alarak evlenebildik . Aos başlatmak icin evlilik sertifikasının orjinali mi olmalı ? Vize süre aşımımı da ek olarak acıklamalımıyız ? ( elimizde olmayan sebeplerden dolayı daha önce den iptal edildi virüs den dolayı )
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sobe2018, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Herkese merhaba nişanlım ile koronavirüs den dolayı nikahımızı 90 günü 3-4 gün aşarak anca online randevu alarak evlenebildik . Aos başlatmak icin evlilik sertifikasının orjinali mi olmalı ? Vize süre aşımımı da ek olarak acıklamalımıyız ? ( elimizde olmayan sebeplerden dolayı daha önce den iptal edildi virüs den dolayı )
    Teşekkürler

Hayir, orijinal dokuman gondermemelisiniz... Su konuyu gozden gecirin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak/

Sure asiminin nedenlerinden kisa bir mektupta bahsedin bence... Her sey aciklanmis olsun...

• Türk konsolosluğundan alacaksınız nüfus kayıt örneği diyor k1 a başvurduğumuzda kullandığımız İngilizceye çevrilmiş nüfüs kayıt örneği geçerli mi ? Yoksa Amerika da ki Türk konsolosluğuna başvurup tekrar almalı mıyım ?

• @sobe2018 Turkiyeden aldigin gecerli evet ama sorun cikiyor son zamanlar da turkiye'den alanlarin benim bildiğim hepsi rfe mektubu aldi ben de dahil ayni belgeyi bu benim doğum belgemdir diye tekrar göndermiştim ama konsolsosluktan alanlar rfe belgesi ilginc bir sekilde almadi ve tabiki nufus kayit örneğin de olan son kullanim tarihi de önemli

• Herkese merhaba. Ocak ayında başvurumuzu yaptık. noa1 geldi ama o zamandan beri hiçbir gelişme yok. Nişanlım ordu mensubu olduğu için danışman memur sürecin maksimum 3 - 4 ayda biteceğini söylemişti. Bir aksilik mi var yoksa pandemiden dolayı işler mi yavaş ilerliyor endişe ediyoruz.

• @akhilleus selamlar, evlendikten sonra çalışma izni almanız ne kadar sürdü?

• @Furkan-Çoban genelde 4-5 ay sürüyor çalışmaz vizesi olan ead kartı almak. Benim 5 bucuk ay sürdü

• @Furkan-Çoban merhaba benim rfe vardi ondan dolayi baya sure kaybettim daha almadim calisma iznini. Bir de simdi corona ne kadar etkileyecek bilemiyorum ama yavaslatti baya sureci sansimiza.

• Merhaba Aos evraklarında hala kendi soyadım yazıyor böyle göndersek sorun olur mu yoksa evlendikten sonraki eşimin soyismi ile mi olmalı ? ( geçen haftalarda yeni evlendik . )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sobe2018, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba Aos evraklarında hala kendi soyadım yazıyor böyle göndersek sorun olur mu yoksa evlendikten sonraki eşimin soyismi ile mi olmalı ? ( geçen haftalarda yeni evlendik . )

ABD'de kullanmak istediginiz isim+soyisim kombinasyonu hangisi ise, ona gore doldurup gonderin.

• Arkadaslar 1 haziranda randevum var. K1 vizesi icin. Acaba randevular iptal mi edildi? Son durum nedir bilgisi olan var mi?

Benzer Başlıklar

• 1234
  • 114
  • 2908
  • 644
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |