Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Kewanee’a sevinirken aksam eve geldigimde ben de guzel bir haber aldim. Noa2 belgem ulasti.

Yeni guncellemeyle kisaca bizim surecimizden bahsedecegim:

Dosya gonderme tarhimiz: 6 Ekim 2018
    Dosyanin teslim alindigina dair gelen mesaj Actiono1: 11 Ekim 2018

Dosyayi Tr deki adrese istedik ve gelisi gec oluyor . Sitede 10 kasima kadar dosyalar posta olarak gelmezse onlari aramamizi istediler. 13 kasimda aradik; dosyanin 16 Ekimde Türkiye’ye gonderilmek uzere postalandigini ilettiler ve bize 2 hafta daha beklememizi eger gelmezse o zaman da ABD’ deki bir adresi gostermemizin islemleri daha cok kolaylastiracagini soylediler. Dosya bildirdikleri tarih sonunda elimize ulasti.

Bugun itibariyle noA2 belgemiz de elimize ulasti. Belge 20 Subat’ta yola cikmis ve 5 Mart itibariyle elimize ulasti.
    Not:
    (No1 - No2 arasi resmi sure 4 ay civari surdu fakat reelde 5 ay dolaylarinda)

Simdilik bu kadar gelisme katettikce eklemeye calisacagim.

Hepinize bu yolda basarilar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akhilleus harika haber, gozunuz aydin.

• @crazycells cok tesekkurler Ali’cigim bizim icin de guzel surpriz oldu tam da hatunu amerika’ya gobdermisken.
    Insallah en kisa zamanda aliriz vizeyi ve ayrilik fazla surmez. Tum arkadaslara guzel haberler dilerim.

• @kewanee dostum hayırlısı olsun umarım bundan sonra ki süreçlerin daha az stresli geçer 🙂 sizin de gözünüz aydın sayın @akhilleus 🙂

• @Rookie sag olasin dostum 40 dakika mülakat mi olur 🙂 cr1 gibiydi. 🙂

• @kewanee öncelikle paylaşımın için teşekkür ederim. Hayırlı olsun darısı bizim başımıza ancak bir sorum olacak İngilizce yada Türkçe mi başlamak istersiniz diye sordular mı ?
    Adli sicil İngilizce olarak mı verdin ?
    Teşekkürler

• @özgür tesekkur ederim. Eger yardimim olduysa ben mutlu olurum. Baska yardima ihtiyaciniz olursa lutfen yazmaktan cekinmeyin. e-devletten alacaksınız arşivli sicil kaydı. Orada İngilizce tercumeli olarak veriyor. İngilizce ya da türkçe olması önemli değil. Ben İngilizce olarak götürdüm. Lütfen "arşivli" olduğuna dikkat edin. Belki bilginiz yoktur diye söylemek istiyorum. Nişanlınızın pasaportunu fotokopisini bulundurun. Eğer green card sahibi ise nişanlınız bununda fotokopisini bulundurun. Çünkü talep ediyorlar. İngilizce mi? Türkçe mi? Bunu hiç sormadilar. Mülakat türkçe başladı. Birkaç soru sonrası aniden İngilizce'ye dönüyor. Şöyle birşey oldu. Birkaç İngilizce soru sorabilir miyim? ( bunu İngilizce söyledi) bu sebepten sizi İngilizce konuşmaya zorluyor. Kibarlık olarak soruyor. Benim mülakat oldukça sertti. Yaklaşık 40 dakika sürdü. Heyecan ve stress bazı saçma sorularin siniri yüzünden dudağınız ağzınız kuruyor. Belki benim mülakat bir tarihi literatüre girmiştir 🙂 🙂 siz kendinizi benim mülakat göre hazırlayın. Ne olur ne olmaz. Konsolosluk hiç iyi organize değil bilginize. Herşeyi zamanında beklemeyin.

• @akhilleus Selam, sizin sürecinize bakınca bizde nisan ayında bildirim alırmıyız acaba:) K1 ve IR1 Süreçleri arasında fark varmıdır?Tam olarak 1 ay var sizin evrak göndermeniz ile bizimkisi arasında.Bizim evraklarımız ABD'den gönderildi evrakları Nebraska teslim aldı.Acaba vize centerlar arasında sürec farklılığı oluyormudur?

• @ice selâmlar ır1 ve k1 süreçleri çok farklı k1 ır1 vizesine göre daha hızlı oluyor ama tabii bilemiyorum belki sonucunuzu yakın zamanda alırsınız ama süreçler çok farklı olduğunu biliyorum.

• @graombze Evet benimde dikkatimi çekmişti dediğiniz şey. Yani IR-1 da 8 ay gibi bi sürede bildirim alanlar var.Beklemek gerçekten zor iş.Sizin nişanlılık vizeniz ne kadarda sonuçlandı?

• @ice merhaba, bizim surecler farkli. Nisanlilik vizesi kismen daha kisa suruyor. Ir1’in surecleri farkli isliyor ve daha uzun suruyor. Ve evet ofisler aradinda da sure farki olabiliyor az da olsa. Cunku bazi servisler yogun oluyor yine de cok buyuk fark yok. Biz en yogun servislerden biri olan California servisinden aldik mesela ama gordugunuz gibi makul bir surede tamamlandi.

• @ice bizim 28 haziran başvuru tarihimiz rfe aldik ve 1 ay cevaplamadık yani kendi sürecimiz kendimiz uzattık. Rfe cevabini gonderdik 2 gun sonra onay aldik rfe ile birlikte bizim surecimiz 205 gün sürdü. Mülakat tarihimiz ile noa 2 arasında ise 297 gün var çünkü konsolosluk aşırı yoğun ve en son mülakat tarihini ben aldım. Benden sonrakiler konuştuğum kadarı ile biliyorum mülakat tarihi alamadı ama Şuan kontrol ettim.mayis için yer açılmış.

• @ice Ir1 ile ilgili bir başlık var formda. Oradaki arkadaşlar daha iyi açıklayabilir. Ama şunu söyleyeyim. Centers arasında farklılık oluyor. Eğer çok yoğunluk varsa başka center transfer olur. Lutfen. Şunu unutmayın. Davalar kişiden kişiye değişir. Bazı dosyalar aynı tarihli ve aynı center olsa dahi kiminin daha uzun olabilir kiminin daha kısa da sonuçlanir. Bu tarz vizelerin en ince noktası sabır. Size bol sabır diliyorum.

• @crazycells @Rookie bu sabah vize ve sarı zarfım geldi. Sarı zarf ile bazı endişelerim. Sarı zarfın yan kısımlarında 10cm gibi bir yırtık var. Kargoda hasar görmüş. Bu bir problem olur mu?
    İkinci sorum. Sarı zarfın kapak üzerinde mühür yok. Sadece bir stiker mevcut. Stiker yanlarında konsolosluk mührü yok. Bazı arkadaşlar bu sarı zarf üzerinde mühür olması gerektiğini düşünüyor. Bu konuda fikrimiz var mı? Ya da sizin zarflar üzerinde mühür var mıydı? Kusura bakmayın endişelerim için. Sadece herşeyin iyi olduğundan emin olmak istiyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kewanee sorun degil, zaten yirtik oluyor sari paket.

Paketin konsolosluk tarafindan verildigi ustundeki bilgilerden belli oluyorsa, muhurun sorun olacagini sanmam.

• @crazycells zarfin kapak üzerinde bir sticker ile yazıyor "for presentation to U.S immigration officer at port of entry" ama zarf kapaği üzerinde bir konsolosluk mührü yok.

• @kewanee sorun değil benim zarfımda da yırtık vardı.Sarı zarfla ilgili olarak ben ülkeden çıkış yapacağım zaman havalimanında ki güvenlik görevlisi benim K1 vizem ile ilgili sorun çıkarmıştı amirine gidip birşeyler danıştı amiri de gelip zarı sarfınız yanınızda mı diye bana sormuştu evet deyip gösterdikten sonra teşekkür edip devam etmemi rica etmişti.Zaten Amerikaya girişte de teslim ettiğiniz için yanınızdan ayırmayın lütfen zaten bunu biliyorsunuz muhtemelen de benden hatırlatması ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kewanee ok, bir sorun olmaz.

• @Rookie çok teşekkürler. Biliyorum. Sarı zarf çok onemli. Sirt cantamda tutacagim önemli evraklarimi. Bakalım. Yaşayıp göreceğiz. Hayirlisiyla giriş yapalım.

• @crazycells @Rookie ben bu cuma için bilet alacağım. Tek yön bilet de bir sıkıntı oluyor mu? Konsolosluk görevlisine sormuştum. Bir problem olmaz. Ama yinede sormak istedim thy dan alacagim

Benzer Başlıklar

• 1
  • 57
  • 116
  • 1476
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.8k

| | | |