Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• This post is deleted!

• Tam 15 ay oldu noa 2 haberi yok yazıktır bu insanlar bu kadar ayrı kaliyor bekliyor 15 ay oldu insanda sabır kalmiyor arkadaş zor bir süreç bu zor bir süreç bu kadar niye bekletiliyorlar ayıp

• @Yeşer-Kaya dolar hesabınızı verdıysenız dolar tl hesabını verdıysenız tl olarak aynı cıns olması gerekıyor hangı ıbanı verdıgınız onemli

• @Dilek-Önder hiç bişey yapmanıza gerek yok onlar uzatıyor süresini.

• Arkadaşlar K1 başvurusu önce Teksas'a gidiyor sonra California'ya transfer edecekleri kesin mi? ve ne kadar sürede onay aldınızz beni aydınlatır mısınız?

• @MertHRB Nisanlilik dosyalari yalnizca California 'da isleniyor. Siz Texas'a gonderiyorsunuz. Ben Haziran 2021'de basvurdum ve 14.5 ayda Noa2 aldim. 76 gun de Nvc sureci bekledim ( benim surem biraz sira disiydi Ankara konsoloslugunun tasinma evresine denk geldi dosyam) ve yaklasik bi 20 gun de randevu almam surdu. Suan Nvc dosyayi 1 ayda falan yolluyor. Noa2 suresi 13-15 ay arasi suruyor. Sanirim kisaltmaya calisiyorlar surecleri.

• @Ayse-Cemre-Sertdemir Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için. Biz de yaklaşık 10 gün önce Teksas'a gönderdik. Nereye transfer edileceğini bekliyoruz. Danışmanımıza sorduk. Genellikle California ama başka yere de verilebilir dedi. Umarım Nebraska olur 🙂

• @Ayse-Cemre-Sertdemir Başvurunuzu tamamlayıp Amerika'ya gittiğinizde Green Card başvurunuz ne kadar sürede onaylandı. Ben çalışma izni de çıkaracağım. Sanırım bi 2-3 ay beklerim

• @MertHRB Bu gittiginiz bolgeye gore degisiyor. I-485 formu doldurum statu degisikligi yapiyorsunuz. Formu bu sefer size en yakin uscis ofisine gonderiyorsunuz.

Bu link uzerinden size en yakin uscis ofisini secerek greencard surecinizin ne kadar surdugunu gorebilirsiniz. I-485 formu ile beraber calisma izni icin formunuzu ucretsiz gonderebilirsiniz. Ilk bir kac ayda calisma izniniz geliyor. Greencard biraz zaman alabiliyor.

• @Yeşer-Kaya, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@findiklahmacun doktor randevusu ve bu işlemler ne zaman yapılması gerekir daha randevu filan almadık sadece randevu günü açılmasını takip ediyoruz.bu işlemler görüşmeden kaç gün önce yapmalıyız? Teşekkürler

Dr Ungan web sitesinde randevu tarihinizi yazarsanız ona göre şu tarihten önce, şu tarihten sonrasına planlayın gibi bir tarih veriyor. Sanırım ilk gidebileceğiniz tarih bir ay önce veya en son vize randevunuzdan iki gün öncelik zamana kadar olan süreçte gelebilirsiniz diyordu. Ancak bunlar duruma göre farklılık gösterebilir, sonuçta sağlık raporunuzun uzun süre (6ay) geçerlilik tarihi var.

• sevgili arkadaşlar erkek arkadaşım haziran ayında türkiyeye gelecek ve nişan yapacağız ve kendisi ardından hemen abd e dönüp evrakları verecek.Sorum şu;max ne kadar sürede çıkıyor nişanlı vizesi?bekleyen arkadaşlar en fazla ne kadar bekledi.lütfen cevaplarmısınız

• @Ayse-Cemre-Sertdemir Teşekkür ederim bilginiz için; bugün California’ya gittiğini öğrendik .

• @canaykarahan32 Imkan varsa erkek arkadasinizin Turkiye'ye gelmeden evrak gondermesini tavsiye ederim. Dosyaniza nisaniniza dair fotograf koymaniz sart degil. Iliskinizi ispatlayacak yeterince kanitiniz varsa hic beklemeden baslayin... Surec son zamanlarda 14-15 ay arasi suruyor sanirim. Fakat herhalde kisaltmaya calistiklari icin arada 13 ayda onay alanlari da duyuyoruz.

Duzeltme: 14-15 ay sadece No2 almaniz yani dosyanizin onayi. Ardindan 1-1.5 ayda dosya Nvc'ye gidiyor ve yine bir o kadar da Ankara'dan randevu bulup mulakata gitmenjz surecek.

• Ayşe hanım biz 5 yıldır konuşuyoruz ama hiç bir araya gelmedik.yüzyüze görüşmedik.Kendisi haziranda gelecek nişanı yapılacak,aileler vs tanışacak,dini nikah kıyılacak.O yüzden uzaktan yapma şu an için imkansız.Önceden hiç bir araya gelmedik nişan yapıp dosyaya fotoları vs koyarsak bu sorun olur mj bizim için?Bir de kendisi avukata sorduğunda 4 yıla kadar uzayabildiğini söylemiş.bu doğru mudur?

• ⭐⭐⭐

@canaykarahan32

@canaykarahan32, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Ayşe hanım biz 5 yıldır konuşuyoruz ama hiç bir araya gelmedik.yüzyüze görüşmedik.Kendisi haziranda gelecek nişanı yapılacak,aileler vs tanışacak,dini nikah kıyılacak.O yüzden uzaktan yapma şu an için imkansız.Önceden hiç bir araya gelmedik nişan yapıp dosyaya fotoları vs koyarsak bu sorun olur mj bizim için?Bir de kendisi avukata sorduğunda 4 yıla kadar uzayabildiğini söylemiş.bu doğru mudur?

4 yıl biraz abartı bir süre ortalama 2 yıl diyebiliriz

• @canaykarahan32 4 yil sureni ben de hic duymadim. Avukat biraz abartmis. Ama 18-24 Ay gibi bir surede Abd 'ye giris yapiyorsunuz toplamda. Suan surec boyle

• @canaykarahan32 onemli bi detay vereyim visajourney sitesini takip edin dini nikah yaparsaniz basvurunuz reddedilir. Resmi veya resmi olmayan sekillerde evli olmamaniz gerekiyor.

• ⭐⭐

@canaykarahan32 2 sene icinde en Az bir defa gorusme sarti var Yani. Nisan yapip resimleri Telefon yazismalarini hotel reservazyonlari vs ucak biletlerini ekleyin Niyet mektubu ve gerekli diger belgeleri ekledikten sonra Hic bir sey olmaz dini Nikah yapabilirsiniz sonucta dini nikah yaptiginizda e devlete yansimayacagini dusunursek Hic bir sorun olmaz ama tabi dini nikah yaptiginizida soylemeyin. Burada en onemli nokta resmi olarak bekar olmaniz.
    Ayrica surec suan itibariyle 18 22 ay arasi surebilir

Diger bir secenek. Cr1 evlilik vizesi tr de evlendikten sonra esiniz amerikadan cr1 vize surecini baslatabilir Buda assagi yukari. 18 20 ay surecektir Bunun artisi evlilik vizesi ile Amerika ya geldiginizde green cartiniz hazier olmus oluyor. Yani exstra mulakata vs tekrar girmiyorsunuz. Arastirin size hangisi mantikli gelirse o yolda ilerleyin

• @emirgenco emir bey evlilik vizesi daha uzun sürede çıkar diye resmi nikahı orada kıyarız diye düşündük.nişanlı vizesi evlilik vizesine göre daha kısa sürede çıkıyormuş .dini nikahın da daha bağlayıcı olduğunu duyduk.eski abd konsolosluğunda çalışmış emekli bir avukattan

• ⭐⭐

@canaykarahan32 yani Buna Siz karar vereceksiniz ama her halukarda evraklariniz tam Ise vizenizi alacaksiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |