Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ob16222, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@canaykarahan32 arkadaşlar cevaplamış ama daha net olması için k1 vizesine başvurduğunuz süreçte resmî medeni durumunuz bekar olmalı ve Amerika’ya girişe kadar bu şekilde devam etmeli. Hiç bir şekilde resmiyette evlilik yapamazsınız. Evlenip boşanma bile dahil buna. Ona göre vizenizi seçip o şekilde devam edin. Ben k1 i seçerdim ( tamamen şahsi görüşüm )

Nişanlımla türkiyede nikah yapmayı düşünüyorduk . Yapmayalımmı yani ? Biliyorsunuz aileler istiyor diye.(nişanlımda k1 vizesi var)

• @Richmond hocam k1 vizesi var dediğiniz bu vizeye sizin için mi başvurdu ? k1 vizesi türkiyede ki evlilikler için geçerli değil. Türkiyede yapacağınız nikah abd deki evliliğinizi tehlikeye atacaktır. Başvuru sırasında evlilik için bekar olduğunuzu kanıtlamanız lazım ve nişanlınız konsoluktan bekar olduğuna dair kağıt alması gerekli. orada evli olduğu gözüktüğünde sizle olsa bile , k1 vizesinin kurallarına aykırı olduğu için evlenemeyeceksiniz. Ailelerinizin görüşüne saygı duyuyorum tabi ki ama bu şekilde ilerlerseniz süreciniz çıkmaza girecektir.

@Richmond hocam k1 vizesi var dediğiniz bu vizeye sizin için mi başvurdu ? k1 vizesi türkiyede ki evlilikler için geçerli değil. Türkiyede yapacağınız nikah abd deki evliliğinizi tehlikeye atacaktır. Başvuru sırasında evlilik için bekar olduğunuzu kanıtlamanız lazım ve nişanlınız konsoluktan bekar olduğuna dair kağıt alması gerekli. orada evli olduğu gözüktüğünde sizle olsa bile , k1 vizesinin kurallarına aykırı olduğu için evlenemeyeceksiniz. Ailelerinizin görüşüne saygı duyuyorum tabi ki ama bu şekilde ilerlerseniz süreciniz çıkmaza girecektir.

Tesekkurler, ben nisanlima basvurdum ama mecbur nikahsi gidicez artik yapacak bisey yok

• @Richmond hocam size tavsiyem o zaman evlendikten sonra k1 için uscis e bir mektup yazmanız olacaktır sürecin durması için ve evlilik vizesine başvurmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bu şartlar altında evlendikten sonra k1 den onay gelse bile nişanlınız k1 vizesini almaya hak kazanamayacak.

• Benim çifte vatandaşlığım da var hem Türk vatandaşıyım hem Bulgaristan vatandaşıyım Bulgaristanda da belge isterler mi benden acaba onu bilen var mı arkadaşlar

• Arkadaşlar merhaba nişanlımın bu ay sonunda ameliyatı olacak bizde 1 ay önce k1 için hızlandırma talebi ile başvurduk fakat hızlandırmaya dair herhangi bir cevap alamadık. Bu kadar sürmesi normal midir ya da yapmamız gereken herhangi bir işlem var mıdır? Hastaneden alınan yeni raporlar ve doktor mektupları da var bunları uscıs tekrar mı postalamamız gerekiyor ? Uscıs ulaşabileceğimiz bir numara ya da mail var mıdır muhatap olabileceğimiz ve bilgi alabileceğimiz ?

• @Aslan1905 %99.9 red alırsınız hocam. Kritik bir sağlık problemi ve sizin ailesi dışında ona destek olacağınızı kanıtlayan bişey yok ortada. Ameliyat vb. tarzı şeyler hızlandırma talebinde kabul görmüyor. Yapmanız gereken bişey de yok maalesef ne zaman cevap verirlerse artık. Nişanlınız call centerı arasın ancak bişey çıkacağını düşünmüyorum. Geçmiş olsun nişanlınıza da

• Arkadaslar merhaba
    2021 yılında nişanlımın yıllık kazancı istenenin altında kalıyor ama 2022 için baya iyi kazanıyor. Biz yinede vize mükakatı için ekstra sponsora ihtiyaç duyuyomuyuz bu durumda ? Bilgisi olan biri yol gösterirse çok mutlu oluruz. Teşekkürler

• @dream1 başvuru tarihinizi bilmediğim için örneği genel vereceğim. Örneğin 2022 Eylül ayında konsolosluk randevusu aldınız. Sizden istenen geçen yılın kazancı. Yanlış bilmiyorsam bu şekilde oluyor. En doğru bilgiyi resmî siteden öğrenirsiniz. En kötü ihtimalle ben sizin yerinizde olsam 2021 ve 2022 yılını birlikte sunardım. Bir sorun olacağını düşünmüyorum. Memur ek sponsor isterse size belirtiyorlar o işlemin bitmesi de 2 hafta falan sürüyor toplamda. Çok bir zaman kaybetmesiniz.

• @ob16222 çok teşekkür ederim 🤗

• Merhaba,
    Umarım iyisinizdir ve her şey hayalinizdeki gibi ilerliyordur🤞🏻
    k1 başvurusu icin hazırlıklara başlıyoruz ve forumun k1 yazismalarini epey okudum. tamamini henuz bitiremedim 😅
    i-129f formunu doldurmakla basladim. ben: beneficiary
    1-download ettigimiz formu yazdirip dolduracagiz degil mi? elden ozel numarali bir form almamiz gerekmiyor degil mi? ya da online bir form doldurmak mi gerek?
    2-kendi kisimlarimi türkçe harf kullanarak doldurmamda sakinca var mi? Ornegin dogum yerimde ŞİŞLİ mi yazmaliyim SISLI mi?

adim adim sorularim olacak🙏🏻simdiden teşekkür ediyorum.

• Merhabalar gecen hafta belgeleri gönderdik ve bugun mesaj geldi "Your case was recieved."
    Ve Wac ile başlayan bir numara.
    Noa1 mi olduk demek oluyor bu? Tesekkurler

• @dalailama evet noa1 tarihiniz wac numarasını aldığınız tarih. Yakında nişanlınızın belirttiği adrese fiziki kağıtta gelecektir posta yoluyla. Şimdiden bol sabır diliyorum size en çok ihtiyacınız olacak şey 🙂

• @frida_beau

1- güncel formu uscis resmi websitesinden indirin. formu pdf üzerinden dolduruyorsunuz bazı yerleri pdf üzerinden doldurmasını izin vermiyor en son çıktı aldığınız da boş kalan yerleri elinizle dolduracaksınız. Sizi ilgilendirmeyen kısımlara N/A yazacaksınız. Formu doldurmadan önce talimatlar kısmını iyice okuyunuz. Dolduracağınız tükenmez kalemin rengi dahi orada yazıyor. Durduk yere red almayın.

2-Bir bölüm dışında geri kalan bütün yerler ingilizce. O bölümde adınızın kendi dilinizde yazın dediği bölüm.

• @ob16222 teşekkür ederim 🙏🏻

• merhaba ☀

1. I-129f formuna neredeyse hicbirseyin adi sigmiyor. sirket isimleri, adresler… 1-2 harf eksigi oluncada o ek 8. kisimda yazilmali mi? ek biterse yenisini doldurun diyor ancak bu seferde her sey ekte olacak.
    2. part 8 de sigmayan adresi yazarken tepede item noyu bir aralik olarak belirtebilirmiyim. yani 11 a-i (bu kisim komple adres ve detaylari icin) yoksa her bir item no icin ayri bir kutucugu mu kullanmaliyim.(cok detay bir soru kusura bakmayin)

• @yagli657 merhaba cevap vereciğinizi sanmıyorum ama deneyeyim dedim soru:
    ABD li sevgilimle aramızda 2 yüzük takip nişanlı olsak olurmu (nişanlının) tam kavramında bilmiyorum teşekkürler umarım Amerika da sınızdır

@Richmond hocam size tavsiyem o zaman evlendikten sonra k1 için uscis e bir mektup yazmanız olacaktır sürecin durması için ve evlilik vizesine başvurmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bu şartlar altında evlendikten sonra k1 den onay gelse bile nişanlınız k1 vizesini almaya hak kazanamayacak.

Ben sizi yanlış anlamışım , K1 vizesi zaten halihazırda var nişanlımın . 15 ağustosta amerikaya gelicez . Şimdi Türkiyede evlenirsek ve 15 ağustosta abd gelip 18-19 ağustosta evlenirsek bir sorun çıkarmı onu diyorum

• @frida_beau Kısaltma kullanın hocam. Anonim Şirketi yerine AS yazın ya da firma ismini yazın sadece geri kalan ticari ünvanları yazmayın. Sığmayan kısımları 2. maddede ki gibi ilgili yere yazmanız gerek. Ancak lazım olacağını düşünmüyorum. Adresleride kısaltarak yazın. xxxxx caddesi yerine xxxx cd yazın.

• @Richmond Hocam bu konu ile ilgili bir bilgim yok maalesef. Elçiliğe sorunuz bu soruyu en doğru bilgiyi onlar verecektir. Tamamen şahsi görüşüme dayanarak söylüyorum bence sorun olabilir amerika daki evlilik aşamasında dediğim gibi işin uzmanı olmadığım için siz yine de elçiliğe sorunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |