Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, whatsapp grubuna dahil edebilir misiniz?

• @canaykarahan32 arkadaşlar cevaplamış ama daha net olması için k1 vizesine başvurduğunuz süreçte resmî medeni durumunuz bekar olmalı ve Amerika’ya girişe kadar bu şekilde devam etmeli. Hiç bir şekilde resmiyette evlilik yapamazsınız. Evlenip boşanma bile dahil buna. Ona göre vizenizi seçip o şekilde devam edin. Ben k1 i seçerdim ( tamamen şahsi görüşüm )

• Merhaba biz k1 vize surecindeyken eşim hamileydi ve biz vize hızlandırma talebinde buulunduk talebimiz kabul edildi ve ben 5 ay once k1 vizesiyle americaya geldim esim american vatandasi ve esim 1 ay once dogum yaptı eşimle resmi evliligimiz var ama henuz grencard başvurusu yapmadık ilişkimiz hiç iyi ilerlemiyor bosanma durumunda henuz bir grencardım olmadıgı için ne tur sorunlar yasayabilirim ve tek basıma grencard surecini baslatabilirmiyim @crazycells

• ee yok mu NoA2 alan? azıcık motivasyonumuz artsın 😁

• ⭐⭐

@findiklahmacun hazirandan noa2 alan olmuş ama tabi mayıstan bekleyen bile biliyorum yani. Şuanlık böyle kardeşim

• Banned

Herkese merhaba, biz de erkek arkadaşımla bu vizeye başvurmaya karar verdik. Fakat bir avukat veya danışmanla çalışmalı mıyız, yoksa kendi başımıza yapmak mı daha iyi olur onu araştırıyoruz. Sizler danışman veya avukatla çalıştınız mı acaba? Ne önerirsiniz?

• @buzdokuz forumda ki bir çok kişi kendi doldurdu diye biliyorum. Bizde kendimiz doldurduk 20-30 sayfa geride bununla ilgili bir pdf paylaştı değerli bir arkadaşımız aynı zamanda konunun ilk sayfasını okursanız kafanızda bazı şeyler daha iyi canlanır.

• Banned

@ob16222 Çok teşekkürler sağolun. Umarım en yakın zamanda onayınız gelir, iyi akşamlar dilerim.

• @crazycells Merhabalar konu basliklarini inceledim fakat kendime gore bir cevap bulamadim;
    Yanitlarsaniz cok sevinirim.. Nisanlim 4 Mart 2022 tarihinde Turkiyeye geldi ve 6 mart gibi İstanbula geziye gittik kiz kardesi ve arkadasi ile gelmisti (evlenme teklifini orada yaptim otelde degil tarihi bir binada kaldik ve ankaradaki otel faturasini ve otobus biletini mail istedim iyi mi yaptim bilmiyorum)
    9 mart gibi Ankaraya donduk ve 10 martta nisanimizi yaptik.
    Baya Turk nisani oldu halaylar oyun havasi akrabalar davul zurna vs. ve 31 mart gibi k1 basvurumuzu gocmenlik burosuna verdi. 4 nisan gibi texasa ulasti.

Yeniden Haziran 4 nden 22 sne kadar Turkiyeye gelecek ve tatil yapacagiz muglada diger haftayi ankarada gecirecegiz.

Simdi sorum su yas farkimiz var bundan dolayi bir problem olur mu? istenilen kanitlari a4 cikti olarak mi goturecegiz, video goturme sansimiz var mi?pasaportum 25 yasina kadar herhangi bir sakinca olur mu? yani saklamam ve dikkat etmem gereken unsurlar nelerdir, sizler daha iyi bildiginiz icin yardiminiza ihtiyacim var tesekkur ederim.

• @yigit-mert-celik hocam video olarak herhangi gibi bir kanıt sunamazsınız , en iyi ihtimalle Google drive yükleyip hazırlayacağınız dosya da linki belirtebilirsiniz , bakarlar mı emin değilim. Amerika da yazılı olmayan bir kural var sözlü beyan. Saklamanız gereken ne olabilir ki hocam. Daha sonrasında sakladığınız şey öğrenilirse bir şekilde devlet tarafından çok ciddi problemler ile karşılaşabilirsiniz. Yaş farkı genel olarak bir sorun değil tabi ki şartları sağladığınız ve gerçek bir ilişkiniz olduğu sürece. Forumda da yaş farkı olup k1 vizesini alan arkadaşlar var. Eğer nişanlınız başvuru yaptıysa hazırlamış olduğunuz dosyanın bir fotokopisini kendinize saklayın görüşme günü geldiğin de elçiliğe götürmek için onun dışında yapacağınız başka bişey yok. İyi geceler

• @ob16222 Oncelikle cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Saklamamiz derken yani sunu kastettim herhangi somut belgeleri daha onemli otobus bileti ve otel faturasi haricinde.. tabii ki devletten hicbir sey saklamam her sey ortada.. ogrenci oldugum icin ikametgahim muglada adresi ben ailemin evi olarak verdim bu bir sorun yaratir mi? en az kac tane belge goturmem gerekiyor? ve belgeler icinde en onemli olanlar nedir.. son olarak niyet mektubu dediginiz sey sanirim nisanlim formu vermeden once ikimizin adina yazdigi ve benim tarayip islak imzali ona geri gonderdigim belge (tanismamiz neler yaptigimiz evlenme teklifim ve ne kadar konustugumuza dair bir metin belgesi tarih isim soyisim yazip geri gonderdim) niyet mektubu sanirim

• @yigit-mert-celik niyet mektubu amerikaya giriş yaptıktan sonra 90 gün içinde evleneceğinizi taahhüt eden mektup hocam. Adres konusunda sorun yok ben başvuru yaptığımda farklı bir yerde oturuyordum o adresi verdim şu an taşındık başka yerdeyim sorun olmaz. En önemli diyebileceğim bir belge yok her belge kendince önemli. Sizin belirttiğiniz evrak I-129F formunda ki 54. soru olması lazım sanırım onun cevabıyla ilgili. Niyet mektubu bu olmuyor. En kaç belge olarak düşünmeyin , 100 tane resim götüreceğinize çıktı alıp. 15 tane aile ve arkadaşlarınız ile olan resimleri götürmek aynı etkiyi yaratacaktır. Tabi son tercih sizin 1000 tane resim götürüp çok fazla diye içinden 5 tane seçtirilen kişiler de var forumda 🙂

• 13-15ay hayırlı olsun 🚬

• Merhaba arkadaşlar;

Bir sorum olacak I-134 form hakkında detaylı bilgiye sahip birisi sorumu yanıtlarsa sevinirim. Öncesinde I-134 Affidavit of Support and Proof of Financial Support formu dolduruluyor ve vize görüşmesine götürülüyordu. Şuan uscis sitesindeki formdaki linke tıkladığımızda I-134, Declaration of Financial Support formuna yönlendiriyor. Bir arkadaşımız Mayıs ayındaki görüşmesine ne olur ne olmaz diye ikisini de doldurup götürmüştü fakat declaration of financial support formunun gereksiz olduğunu söylemişler. Fakat Uscis sitesinde I-134 Affidavit of Support and Proof of Financial Support bu forma ulaşamadım. Ayrıca I-134, Declaration of Financial Support formunun olduğu web sitesinde aşağıdaki gibi bir açıklama mevcut.
    Edition Date
    04/25/22. Starting June 27, 2022, we will only accept the 04/25/22 edition. Until then, you can use the 02/13/19 edition. You can find the edition date at the bottom of the page on the form and instructions.

Dates are listed in mm/dd/yy format.

27 Haziran sonrasında I-134, Declaration of Financial Support bu formu kabul edeceklerini söylüyorlar fakat eski tarihli forma ulaşamadım. Konuyla alakalı bilgisi olan birisi bilgilendirebilir mi ? Tşkler...

• @mertsay07 tam olarak hangi sekmede olduğunu hatırlamıyorum ama uscis de olan bütün güncel ve güncel olmayan formların olduğu bir sekme var oradan ulaşabilirsiniz ya da Google dan daha önceden dolduran kişilerin formları oluyor boş formun linkini paylaşıyorlar o şekilde indirip doldurun.

• @ob16222 Bilgilendirme için teşekkürler fakat dediğiniz güncel formların olduğu yeri bulamadım. Bu arada usembassy deki i-134 formuna tıkladığımda sadece bir sayfaya yönlendiriyor o da aşağıdaki diğer eski tarihli olana ulaşamadım hiçbirşekilde.

• @mertsay07 hocam kısa süre içinde denk gelirsem atarım. Şu an ben o aşamaya gelmediğim için araştırma yapmıyorum 😂

• Herkese merhaba, noa1 29 Nisan 2021 ve hala bekliyoruz normal bir durum mu bu?

• @madamcoco normal

• @madamcoco nisan ayından hala işlenmemiş 750 civarı dosya var sizin dosyanızda bunların içinde büyük ihtimalle. Tahminim 15 gün içinde bir haber alırsınız. Haftada 430 civarı dosya bakıyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |