Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Forumdaki arkadaşlar elbette yardımcı olacaktır ama öncesinde sizlerin süreci araştırmanız bakmanız gerek. Detay sorulara da buradan cevap verilir, yardımcı olunur.
    Bu süreçte sizin en büyük yardımcınız yine sizsiniz. Kimse sizin durumu koşulları sizden daha iyi bilemez çünkü.
    Hangi belge gerekli vs için ise zaten forumda yazılanlara bakarsınız. Önemli gördüğünüz yerleri de sorun forumda yardımcı olmaya çalışırız.

• @pin
    teşekkür ederim. umarım en kısa süre içinde noa2 onayı haberinizi alırsınız. bence noa2 onayını alır almaz evrak hazırlamaya başlayabilirsiniz. elçilikten gelen emailde bu linkin ingilizce versiyonu var. orada istenen belgeler mevcut. https://tr.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/91/K1K2-VIZELER-ICIN-YONERGELER-TR.pdf

benim için en büyük sıkıntı çıkaran belge Almanyadan sabıka kaydı (polis belgesi) olacak. 16 yaşından sonra herhangi bir ülkede 6 aydan fazla yaşadıysanız o ülkeden sabıka kaydı isteniyor.

• @MA-Yolcusu

1. Avukata gerek var mı? 2 bin dolar kadar ücret istendiğini öğrendim acaba avukatsız bu süreci yürütemez miyiz?
      Açıkcası ben size avukatla çalışmanızı tavsiye ederdim. USCİS gözünde ‘red flag’ 🚩olarak gözüken ve daha detaylı baktıkları durumlar var. Bunlar yaş farkı, din/dil farkı ve çok değişik kültür farklılıkları. Tabiki de bu farklılıklar yüzünden red yiyeceksiniz diye bir şey yok. Genellikle Filipin gibi ülkelerden başvuranlara ve yaş farkı olanlara çok dikkatli incelediklerini biliyorum çünkü dolandırma olayları o ülkelerde çok oluyor diye. Siz birde Sağlık sorununu göstererek hızlandırma talep edeceksiniz ve kanıt olarak göstermeniz belgeleri herkes bilemeyebilir. Ben bu sebeplerden dolayı avukatla başvurmanızı tavsiye ederim. Avukat fiyatları da 4k$ civarı 2k$ çok iyimser bir fiyat.
      2)Arkadaşım malulen emekli, şu an çalışmıyor ve 1800 dolar gibi bir emekli maaşı var. Kendisine ait ev ve arsası var. Bu bana sponsor olmasına yeter mi? Yetmez ise oğlu da veya bir başka arkadaşı da sponsor olabilir. Bu nasıl mümkün?
      Yıllık geliri 23k$ ve üstü olmalı. Açıkcası bence ne kadar yüksekse o kadar iyimser oluyorlar. Ne de olsa Amerika kapitalist bir ülke ve para her şey
      3)Arkadaşımın rahatsızlığı acaba bu süreci hızlandırmak için bir gerekçe olabilir mi?
      Evet hızlandırmak için başvuru yapabilirsiniz ama kabul alıp almamız tamamen uscis bağlı. Şuan birçok ukranyalı şavaş yüzünden hızlandırma talep edip kabul alıyorlar. Sağlık sorunu da ciddiyse böyle hızlandıralabilir. Ama siz iyileşti diyorsunuz. Artık size ihtiyacı yokta diyebilir.
    2. Süreci kendi başımıza başlatabiliyorsak sürece nereden, nasıl başlamalıyız?
      I-129F formu doldurulup, gerekli belgeler resimler dosyanın içine koyulup texas’taki PO Box gönderilmeli. İllaki avukata kesinlikle gerek var diye birşey yok.

• @Utopya ben size katılıyorum. Yabancı forumlarda red yiyen bir çiftin hikayesini okumuştum ve red yeme sebepleri nişanlarındaki kıyafetlerin (arap kültürü) onların düğün kıyafetine çok benzemesiydi. Ki gerçekten de nişan ve düğün kıyafetleri arap/paki/afgan kültürlerinde birbirlerine çok benzer. Konsolosluktaki çalışanın kültürü bilmemesi ve farkı anlamaması yüzünden insanlar red yemişti. Konsolosluk siz nişanlılık vizesi için çok evlisiniz demiş. Böyle şeyler olmuyor değil ne yazıkki

• Arkadaşlar lütfen yaş farkı veya kıyafet K1 için reddedilme sebebi değildir.Okuduğunuz her tecrübenin gerçek olduğunu düşünmeyin lütfen.Elbette red edilmiş olabilirler lakin bunun sebebi yaş farkı ya da kıyafet olamaz.

• @victorygun merhaba, paylaşımınız için çok teşekkür ederim, ben 2 yıl NY de yaşamıştım oradan da sabıka kaydı almam istenir mi acaba bilginiz var mı?

• Her türlü fikir var. Bu hem güzel bir şey hem de motivasyonu düşüren bir şey. Cevaplarınız için müteşekkirim arkadaşlar.

• @Rookie lütfen yanlış anlaşılma olmasın. Ben kesinlikle red yersiniz ya da red alırsınız demedim. Ama bence şuan hepimizin de farkında olduğu bir şey varsa böyle önemli kararlar sadece bir ve iki kişiye bağlı. USCİS’de dosyanıza bakan kişi ve mülakatta görüşeceğiniz görevli. Ben her zaman önlem alınmasından yanayımdır ki o yüzden de avukatla birlikte çalışılmasını tavsiye ettim. Yoksa yaş farkı 30 olupta onay alan çok kişi var.

• @mary1014, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@Rookie lütfen yanlış anlaşılma olmasın. Ben kesinlikle red yersiniz ya da red alırsınız demedim. Ama bence şuan hepimizin de farkında olduğu bir şey varsa böyle önemli kararlar sadece bir ve iki kişiye bağlı. USCİS’de dosyanıza bakan kişi ve mülakatta görüşeceğiniz görevli. Ben her zaman önlem alınmasından yanayımdır ki o yüzden de avukatla birlikte çalışılmasını tavsiye ettim. Yoksa yaş farkı 30 olupta onay alan çok kişi var.

@mary1014 O zaman sizin , eğer varsa diğer arkadaşların da farkında oldukları o bir şeyin yanlış olduğunu belirmeme izin verin.

Böyle kararlar kurumlara ve o kurumların yönetmeliklerine,şartlarına bağlıdır kişilere değil.
    A kişisi K1 için geçerli bütün şartları sağlıyorsa kurum da ki görevli kişi art niyetli davranıp red kararı vermez.Red alan kişilerin durumu da tamamen şartları sağlayamamış olmalarından kaynaklıdır.

• @pin ABD'de yaşadıysanız oradan sabıka kaydına ihtiyacınız yok. Zaten başvurunuz esnasında gerekli Amerika ile ilgili gerekli background checklerinizi yapıyorlardır.

• 2 Mayıs'a ait bazı dosyaların approved olduğunu görmek güzel. Mayıs ayı, tüm aylar içerisinde en az dosyanın olduğu ay. Umarım günlük 65 dosya altına düşmezler.

• Bugün 21.06.2021 tarihli başvurulan bir dosya NOA2 almış 👻

• @findiklahmacun expedited case olabilir.
    Değilmiş... Bir arkadaş bana Facebook grubunda hazirandan approved olanların olduğunu söyledi.
    Bakalım ilerleyen günlerde ya da haftalarda neler olacak. Çünkü bazıları bunun yeni işçi alımından kaynaklandığını düşünüyor ama bunu demek için erken diye düşünüyorum.

• noa1 Nisan 2021 olup hala noa2 bekleyen var mı acaba?

• Arkadaşlar selam, şimdi siteye baktım K vizeleri 10 aya düşmüş. Önceden 10-13 ay arasıydı.
    WhatsApp gurubuna beni de alırsanız sevinirim.

• Arkadaşlar herkese merhaba .Turist vizesinden yakın zamanda red yedim.ABD vatandaşı erkek arkadaşım Eylül ayında Türkiye’ye gelecek ve nikah kıyacağız.Fakat aklıma takılan bir soru var .Turist vizesinden red yemiş olmam bundan sonraki gireceğim evlilik mülakatında olumsuz bir sonuç yaratır mı ? Yani bana sen önceden red yemişsin denilip evlilik dahi olsa bunu olumsuz yanıtlarlar mı ? Lütfen cevaplarınızı bekliyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@canaykarahan32 merhaba.
    turist vizesinden red yeme sebebinizi tam olarak bilememekle birlikte, genel olarak her vize başvurusu ayrı değerlendirilir.

elbette önceki vize başvurularınız ve red durumlarınız etkilidir ancak; yapılacak başvurular her zaman ilgili statüler üzerinden incelenerek sonuçlandırılır. bu yüzden K1 vize başvurunuz, geçmiş deneyimleriniz de dikkate alınacak şekilde incelenip değerlendilecektir. evliliğiniz gerçek ve evraklarınızda sorun olmadığı sürece olumsuz sonuç almayacağınızı düşünerek olumlu düşünmeye çalışın.

biliyorsunuz ki son karar her zaman görüşmeyi yapan konsolosluk görevlisinin takdirine bağlıdır.

• @bademaybuke sayfa yapısı değişmiş, dosya kabul tarihini vs de yazıyorsun.yukarıda 10ay yazısını gördüm ama aşağı tarih yazdığımda verdiği tarih 12 aydı:)

• Amerika’da sorduğumuz avukat bunun benim için zor olacağını belirtti .Erkek arkadaşımla hiç fotoğrafımız yok Eylül ayında nikah yaptıktan sonra fotoğrafları çekip dosyaya koyacağız .Turist vizesi reddim çok büyğk bir sıkıntı yaratır mı aslında bunu sormak istemiştim @gucarslan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@canaykarahan32 sorunuzu gayet net anladım.
    belirttiğim gibi, eski vize reddiniz illa ki incelenir ancak yapacağınız evlilik ve göstereceğiniz ilişki kanıtları vize durumunuzu belli edecektir.

diğer konular için bizim %100 cevaplar vermemizi beklemeyin.
    son karar her zaman görüşmenizi yapan konsolosluk görevlisinindir.

Benzer Başlıklar

• 644
  • 114
  • 858
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |