Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @emirgenco çok teşekkür ederim usta inşallah dediğin vakit esnasında noa 2 başvurusu onaylanır Aralık ayında gelecek bende o vakitte kadar ona hediye vs, şeyler göndermek istiyorum inşallah senide Amerikada görme dileğiyle tüm içtenliğim ile dua ediyorum 😁👍🤞

• ⭐⭐

@karani125 nasip üstadım herkesin bir hedefi bir dileği isteği var Mevla hayırlısını önce nasip etsin umarım. Bir gün denk geliriz dünya küçük kafana takılan soruları burada sor güzel insanlar var burada cevaplarlar bende seninle şuan aynı aşamadayım noa2 yi bekliyorum 5 buçuk ay oldu

• Ben nvc dosya numaramı aldım nihayet fakat hala işleme anlınmamış geçerli numara değildir diyor bu bekelemeler vallahi çok sıkıcı ama şükür bu seviyelere de geldik

• @emirgenco çok teşekkür ederim Allah razı olsun evet iyi niyetli bir çok insan var burada senin de baya olmuş inşallah en kısa, zamanda çıkar nereye gitmeyi düşünüyorsun usta? Yani hwngş eyalet

• @Semra-Haliloglu Göçmen bölümünden bakabilir misin göçmen olmayandan bakınca öyle diyor bende zor bulmuştum 🙂 ank ile başlayan numarayı yazdığında gösteriyor

• Nişanlım az önce nvc ile görüşme sağladı, nvc dosyamızı onaylamış, dosyamızda hiçbir sorun yokmuş, ancak tc konsolosluğu yeni dosya kabul etmediği için evraklarımızı gönderemediklerini söylemişler ve ne zaman yeni dosya alacakları hakkında bilgilerinin olmadığını söylemişler.
    Bu durumda nvc ile işimiz bitti gibi düşünüyorum ve ankaraya mail atmak istiyorum ama mailin içeriğinde hızlandırılması ve evraklarımızın nvc den bir an önce istenmesi için nasıl bir şey yazmam gerekir, türkçe mi ingilizce mi yazsam daha iyi olur, maile herhangi bir ek belge vs eklemem gerekir mi bilenlerden tecrübeli arkadaşlardan destek rica ediyorum, teşekkürler

• ⭐⭐

@karani125 ben pensilvania ya gideceğim. Kardeşim sen nereye gideceksin nasip olursa

• @Yeliz-Saray Nvc yi arayıp eksik olup olmadığını sormanız iyi olmuş. Bir kaç güne bizim de arayıp teyit etmemiz iyi olur. Mailin dili hiç farketmez ben ingilizce yazmistim hala cevap gelmedi.

• @crazycells bi sorum olacakti nisanlimla evlendik ve social security number i aldim aos basvurusu icin kendimiz yapabilirmiyiz yoksa avukatlami yapalim malesef avukat 2250 dolar ucret istiyor

• @Hasan33 kesinlikle tek başınıza süreci iyi takip ederek yapabilirsiniz, avukata o kadar para vermeye gerek yok,

konu linki;
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak?_=1626160729933&page=1

• @runaslan Evet çünkü benim doğum tarihimi mart yerine mayıs girmişlerdi, onu da teyit ettik doğru görünüyor, dosyanızda hiçbir sorun yok demişler, sadece ankaranın istemesini bekliyoruz istediklerinde göndereceğiz demişler, seninki de muhtemelen o şekildedir. nişanlım yarım saat falan telde bekledi ama bu bilgiyi alabilmek için, en azından bir yanıt alabildik bu da bir gelişme.

• @Yeliz-Saray, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Nişanlım az önce nvc ile görüşme sağladı, nvc dosyamızı onaylamış, dosyamızda hiçbir sorun yokmuş, ancak tc konsolosluğu yeni dosya kabul etmediği için evraklarımızı gönderemediklerini söylemişler ve ne zaman yeni dosya alacakları hakkında bilgilerinin olmadığını söylemişler.
    Bu durumda nvc ile işimiz bitti gibi düşünüyorum ve ankaraya mail atmak istiyorum ama mailin içeriğinde hızlandırılması ve evraklarımızın nvc den bir an önce istenmesi için nasıl bir şey yazmam gerekir, türkçe mi ingilizce mi yazsam daha iyi olur, maile herhangi bir ek belge vs eklemem gerekir mi bilenlerden tecrübeli arkadaşlardan destek rica ediyorum, teşekkürler

Olabildiğince duygusal bir mail yazın. Türkçe ya da İngilizce olması çok önemli değil. Bir Avrupa vatandaşı olsaydık sürecimiz çok farklı ilerlerdi. Yine de sabırlı olmaktan başka bir çaremiz yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hasan33, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells bi sorum olacakti nisanlimla evlendik ve social security number i aldim aos basvurusu icin kendimiz yapabilirmiyiz yoksa avukatlami yapalim malesef avukat 2250 dolar ucret istiyor

AOS icin avukat ile devam etmenize gerek yok, dosyaniz oldukca temiz bir dosya zaten...

Sayin @runaslan ana konuyu paylasmis, bir de su basliktan yararlanabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak

• @mutkili tamamen katılıyorum. duygusal bir maile ek olarak pasaport fotokopinizi ve nvc numaranizi da ekte gönderin ve nvc ile gorustugunuzu dosyanizin hazir oldugunu da belirtin sadece konsoloslugun istemesi gerektigini de soyleyin. pasaport fotokopinizi kesin gonderin ki türk vatandaşı olduğunuzu bilsinler ve belgelerinizi istesinler nvc’den cunku turkiye’den basvuran cok fazla diger ulke vatandaslari var ve onlarin oncelikleri yok. @yeliz-saray

• Arkadaşlar merhaba en sondan geriye doğru okumaya başladım sayfaları tek tek ancak bir yere kadar gelebildim. Nişanlım ile evlilik kararı aldıktan sonra K1 sürecini başlattık 3 gün itibariyle. Ancak form da kafamızı kurcalayan bir kısım var maalesef. Sorulduysa daha önceden özür dilerim sayfa 117 ye kadar okudum ancak bulamadım ya da gözümden kaçtı. Türkiye deki adresimi doldururken tam olarak nasıl doldurmamız gerekli. Aşağıda ki örnek doğru mudur acaba ?

Street Number and Name : Ornek Sok.
    Apt Ste. Flr : Ornek Apt. No:12 D:20
    City or Town : Taksim
    State : Istanbul
    Zip Code : N/A , Province: Istanbul Postal Code : 34000

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ob16222, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar merhaba en sondan geriye doğru okumaya başladım sayfaları tek tek ancak bir yere kadar gelebildim. Nişanlım ile evlilik kararı aldıktan sonra K1 sürecini başlattık 3 gün itibariyle. Ancak form da kafamızı kurcalayan bir kısım var maalesef. Sorulduysa daha önceden özür dilerim sayfa 117 ye kadar okudum ancak bulamadım ya da gözümden kaçtı. Türkiye deki adresimi doldururken tam olarak nasıl doldurmamız gerekli. Aşağıda ki örnek doğru mudur acaba ?

yazdiklariniz dogru gorunuyor.

State/Province kismini Istanbul, Zipcode/Postal Code kismini da 34000 olarak yazabilirsiniz.

• @ob16222 city or town yerine İstanbul
    State yeri bos kalacak. Province: Taksim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@malymoris, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@ob16222 city or town yerine İstanbul
    State yeri bos kalacak. Province: Taksim

tam tersi olmus sayin @malymoris , province il demek, city/town ise semt...

• @crazycells, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@ob16222, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar merhaba en sondan geriye doğru okumaya başladım sayfaları tek tek ancak bir yere kadar gelebildim. Nişanlım ile evlilik kararı aldıktan sonra K1 sürecini başlattık 3 gün itibariyle. Ancak form da kafamızı kurcalayan bir kısım var maalesef. Sorulduysa daha önceden özür dilerim sayfa 117 ye kadar okudum ancak bulamadım ya da gözümden kaçtı. Türkiye deki adresimi doldururken tam olarak nasıl doldurmamız gerekli. Aşağıda ki örnek doğru mudur acaba ?

yazdiklariniz dogru gorunuyor.

State/Province kismini Istanbul, Zipcode/Postal Code kismini da 34000 olarak yazabilirsiniz.

Her iki zipcode/postalcode kısmını 34000 olarak doldurmam da bir mahsur yok anladığım kadarıyla.

• @mutkili sizin imzadaki tarihleri görünce ve hala dosyanızın nvcde olduğunu görünce gücümün iyice tükendiğini hissediyorum 😕
    Nasıl bir isleyisleri var ya da ne yapmaya çalışıyorlar gerçekten anlamış değilim. Bu kadar uzun bekletmelerinin Caydirma tekniği olduğunu düşünüyorum. K1 yerine evlenip basvursaydik bu süreçte şimdiye çoktan işimiz bitmişti gibime geliyor. Vallahi önce sizinki onaylansın sonra hepimizinki 🙏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |