Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells teşekkür ederim. Düğün planımız nikah dairesinde olacak. Tahminini evlilik tarihi verebilirim. Ama resmi düğün tarihi veremem. giriş yapmadan düğün tarihi alındığını bilmiyordum. Nikah şahidi konusunda teşekkür ederim. Bu konuyu gerçekten düşünmemiştik. Düğünde davetli olmayacak. Sadece nişanlimin ailesi olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kewanee K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

@crazycells teşekkür ederim. Düğün planımız nikah dairesinde olacak. Tahminini evlilik tarihi verebilirim. Ama resmi düğün tarihi veremem. giriş yapmadan düğün tarihi alındığını bilmiyordum. Nikah şahidi konusunda teşekkür ederim. Bu konuyu gerçekten düşünmemiştik. Düğünde davetli olmayacak. Sadece nişanlimin ailesi olacak.

yok, dugunu kastetmemistim nikahi kastetmistim aslinda. 3 kisi de nikah gerceklesebiliyor (1 sahit lazim), 3-5 misafir de olabiliyor, o durumdan bahsetmistim. Dugun tarihi de onemli tabii ama nikah daha onemli, tabii onemli derken sorarlarsa "bilmiyorum" demeyin diye soyluyorum 🙂 illaki kesin bir tarih soylemenize gerek yok.

• @crazycells bende düğün derken nikah olarak bahsetmiştim 🙂 kesinlikle bu tarz sorulara hazırlıklı olmak gerek. Ama gerçekten teşekkür ederim. Nikâh şahidi konusunda. Çünkü bu konuyu soracaklarini düşünmemiştik. Mülakat için zamanımız var. Çünkü geçen hafta gönderdik henüz. Şimdiden hazırlık yapmak iyi mülakat için.

• 6 mayıs günü NOA1 bize ulaştı. Şu an sadece bekliyoruz. Bir ay geride kaldı. NOA2 yaklaşık 4-5 ay içerisinde ulaşacağını düşünüyorum. Şu an dosya ile ilgilenen California servisi. Burada dosya 5 ay kadar sürüyormuş. Bu bilgiyi uscis'den öğrendim. NOA1'in bu kadar hızlı şekilde bize ulaştığını düşününce. NOA2 ulaşması da hızlı olacağını düşünüyorum. Bu arada gerçekten çok stress bir bekleme süreci oluyor. Sabretmekten başka yapacağımız birşey yok. Umarım olumlu bir NOA2 sürecimiz oluyordur. Yeni başlayan veya başlayacak arkadaşlara soyleyecegim tek bir şey var. Hayatınızın en stresli döneminizi yaşayacaksınız. Kendinizi 5-10 yaş daha yaşlandığınızı hissedeceksiniz özellikle ruhsal anlamda. Eğer bir gelişme olursa yeniden paylaşım olurum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kewanee K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

6 mayıs günü NOA1 bize ulaştı. Şu an sadece bekliyoruz. Bir ay geride kaldı. NOA2 yaklaşık 4-5 ay içerisinde ulaşacağını düşünüyorum. Şu an dosya ile ilgilenen California servisi. Burada dosya 5 ay kadar sürüyormuş. Bu bilgiyi uscis'den öğrendim. NOA1'in bu kadar hızlı şekilde bize ulaştığını düşününce. NOA2 ulaşması da hızlı olacağını düşünüyorum. Bu arada gerçekten çok stress bir bekleme süreci oluyor. Sabretmekten başka yapacağımız birşey yok. Umarım olumlu bir NOA2 sürecimiz oluyordur. Yeni başlayan veya başlayacak arkadaşlara soyleyecegim tek bir şey var. Hayatınızın en stresli döneminizi yaşayacaksınız. Kendinizi 5-10 yaş daha yaşlandığınızı hissedeceksiniz özellikle ruhsal anlamda. Eğer bir gelişme olursa yeniden paylaşım olurum.

Bol sabirli beklemeler 🙂 en azindan surec ilerliyor...

• merhaba ben yaklasik 8 ay once nisanlilik vizesine basvurdum 2017 aralik ayinda yoladihim kagitlar okunmaya alindi diye bilgi geldi fakat o gunden beri hic bir geri donus olmadi ne yapmam gerekiyo yardimci olabilirmsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okyay96 K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

merhaba ben yaklasik 8 ay once nisanlilik vizesine basvurdum 2017 aralik ayinda yoladihim kagitlar okunmaya alindi diye bilgi geldi fakat o gunden beri hic bir geri donus olmadi ne yapmam gerekiyo yardimci olabilirmsiniz

Sabirla size haber verilmesini beklemeniz gerekiyor. Merak etmeyin cok yakin zamanda haber alacaksiniz.

Sirayla surec soyle isliyor...

• 129F'yi gondermek...
    • Notice of Action 1 - 129F'yi gonderdikten sonra 1 ay icerisinde bu mektubu almalisiniz, formlarinizi USCIS'in aldigini ve isleme koydugunu gosteriyor
    • Notice of Action 2 - 5-10 ay surebilir, bu USCIS'in dosyalari ne kadar hizli isledigine gore degisebilir, USCIS basvuruyu onaylayip, NVC'ye aktaracak.
    • NVC Mektubu - 2-3 hafta surebilir, dosyaniz NVC'de islenmeye baslayinca size bir bildirim gelecek.
    • Konsolosluk randevusu - 1-3 ay icinde ilgili konsoloslukta randevu alacaksiniz.

Eger Ankara'da K1/K2 vize gorusmesi yapacaksaniz, DS160 formunu doldurup su sayfadaki yonergeleri takip etmelisiniz.

• Merhaba herkese,
    Nişanlımla K1 vizesine başvuruyoruz fakat avukatımızla bir çıkmaza girdik. Benden doğum sertifikası istediler başvuru dosyasına koymak için(Avukat amerikalı). Ben de bunun üzerine gidip FORMUL A belgesi alıp bunu noter tasdikli yeminli tercüme ettirip, kaymakamlıktan da apostil aldım.

Avukat çevirmen sertifikası istedi. Türkiyede çevirmen sertifikası diye birşey yok yemin zaptı var bu da türkçe zaten. Bunu çevirmeye kalkışsan onu da bir çevirmene yaptıracaksın bu kez onun da sertifikasını soracak gördüğünüz gibi bu bir mantık çıkmazına giriyor.

1. Doğru belgenin nüfus kayıt örneği olduğunu öğrendim ama bu çevirmen sertifikası olayını nasıl çözdünüz ? Apostil den sonra daha üst bir onay belgesi yok zaten.Nüfus kayıt örneğini ne şekilde dosyanıza eklediniz (apostilli, noter onaylı mı ?)

Başvuru yapan arkadaşlar hangi belgeyi ne şekilde çevirttirerek dosyalarınıza koydunuz ve işleme alındı ? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim bu konuda bunaldım artık avukatla mailleşmekten ve bir sonuç alamamaktan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hagal K1 Vizesi Doğum Belgesi ve Çevirileri içinde söyledi:

Merhaba herkese,
    Nişanlımla K1 vizesine başvuruyoruz fakat avukatımızla bir çıkmaza girdik. Benden doğum sertifikası istediler başvuru dosyasına koymak için(Avukat amerikalı). Ben de bunun üzerine gidip FORMUL A belgesi alıp bunu noter tasdikli yeminli tercüme ettirip, kaymakamlıktan da apostil aldım.

Avukat çevirmen sertifikası istedi. Türkiyede çevirmen sertifikası diye birşey yok yemin zaptı var bu da türkçe zaten. Bunu çevirmeye kalkışsan onu da bir çevirmene yaptıracaksın bu kez onun da sertifikasını soracak gördüğünüz gibi bu bir mantık çıkmazına giriyor.

1. Doğru belgenin nüfus kayıt örneği olduğunu öğrendim ama bu çevirmen sertifikası olayını nasıl çözdünüz ? Apostil den sonra daha üst bir onay belgesi yok zaten.Nüfus kayıt örneğini ne şekilde dosyanıza eklediniz (apostilli, noter onaylı mı ?)

Başvuru yapan arkadaşlar hangi belgeyi ne şekilde çevirttirerek dosyalarınıza koydunuz ve işleme alındı ? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim bu konuda bunaldım artık avukatla mailleşmekten ve bir sonuç alamamaktan.

Turkiye'deyseniz vukuatli nufus kayit ornegi alip, bir yeminli tercuman tarafindan cevirtmeniz yeterli. Zaten yeminli tercuman gerekli bilgileri size saglar. Noter onayina ya da apostile gerek yok.

Bu arada bilgi amacli olsun diye belirteyim eger ABD'deyseniz ya da Turkiye disinda baska bir ulkedeyseniz, TC konsolosluklarindan vukuatli nufus kayit ornegi almaniz yeterli, zaten ingilizcesi de beraberinde geliyor.

• @crazycells Tamamdır çok teşekkür ederim. Türkiyedeyim, avukatla biraz karmaşa yaşadık çünkü çevirmen sertifikası almak konusunda ısrarcı olunca kendisi. Tekrar teşekkürler.

• @okyay96 kâğıtlarınız okunmaya alındı bilgilendirmesi yapıldığından günümüze kadar ne kadar süre oldu? Çünkü bizde NOA2 bekliyoruz. Bu sebepten sordum.

• Merhaba @kewanee sizden bir bilgi alabilir miyim bizde yaklaşık 1 hafta önce başvuru yaptık. Nişanlım amerikan vatandaşı süreç hakkında bilgim çok yok çokta gerginim öğrenmek istediğim amerikan olan nişanlın senin için başvuru yaparken senin doğum belgeni istedi mi senden biz böyle birşey görmedik form da böyle birşey yazmıyordu sadece ankaraya geldiğinde evraklar o zaman göndereceğim yazıyordu sen nasıl yaptin bilgi verirsen sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@graombze hayir, sizin dogum belgenizi (yani vukuatli nufus kayit ornegini) gondermek zorunda degilsiniz, esiniz kendi ABD vatandasligini kanitlayan belgeleri eklemeli basvuru formuna.
    Zaten basvuruyu yapmissiniz, su an yapmaniz gereken tek sey beklemek. Onumuzdeki birkac hafta icinde esiniz I-797 mektubunu alacak. Eger bu mektupta basvurunuz alindi diyorsa o halde sorun yoktur, eger mektupta sizden su su belgeleri de gonderin diyorsa iste o zaman gonderirsiniz istenilen dokumanlari.

Surecinizde simdiden bol sanslar! Surec bittikten sonra deneyimlerinizi foruma aktarirsaniz cok seviniriz. Tesekkurler.

• @crazycells çok tesekkur ederim çünkü çok gerginiz ikimizde bütün Her şeyi toplamaya çalıştık zaten 9 yıllık arkadaşız 2 yıldır ilişkimiz var. Bu zamana kadar hatıra olsun diye yemek faturalarımızı bile atmamıştık. Hepsinin fotokobisini gönderdik bazılarının asıllarını bir de biz 40 tane fotoğraf gönderdik sence yeterli olur mu bir de fotoğraflarda tarih yok ve arkasına yapmayıda unuttuk

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@graombze K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

@crazycells çok tesekkur ederim çünkü çok gerginiz ikimizde bütün Her şeyi toplamaya çalıştık zaten 9 yıllık arkadaşız 2 yıldır ilişkimiz var. Bu zamana kadar hatıra olsun diye yemek faturalarımızı bile atmamıştık. Hepsinin fotokobisini gönderdik bazılarının asıllarını bir de biz 40 tane fotoğraf gönderdik sence yeterli olur mu bir de fotoğraflarda tarih yok ve arkasına yapmayıda unuttuk

dert degil. Basvurunuzun kabul edilmesi icin yeterli gelecektir bunlar. Tarih, mekan vs. gibi bilgileri konsolosluktaki mulakat sirasinda gosterebilirsiniz.

• @crazycells biz eliminde ne varsa hepsini gönderdik otel ve bilet çıktıları, aile fotoğrafları,nisan fotografları,tur gezileri, ailem mektup yazdı onun ailesi yazdı, nisan yüzükleri ve faturaları ve hatırlayamadığım bir çok şey herkes benim gibi gergin oluyor sanırım bu süreçte çok korkuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells biz eliminde ne varsa hepsini gönderdik otel ve bilet çıktıları, aile fotoğrafları,nisan fotografları,tur gezileri, ailem mektup yazdı onun ailesi yazdı, nisan yüzükleri ve faturaları ve hatırlayamadığım bir çok şey herkes benim gibi gergin oluyor sanırım bu süreçte çok korkuyorum.

tamamdir, iliskinin gercekligi ve son 2 yilda bulustugunuza dair bir cekinceleri kalmaz. Bu dedikleriniz gayet yeterli gorunuyor 🙂
    ABD'ye giris yaptiktan sonra evlenme planlarina dair bilgi eklediniz mi? mektuptan bahsetmissiniz, bu mektupta dugune dair bilgiler var mi?

Korkmanizi gerektiren bir durum yok 🙂 Sadece basvuru yapip bekliyorsunuz 🙂

• @crazycells hayır öyle birşey demedi kimse bize biz sadece iyi niyet mektubu yazdık 90 gün içinde evleneceğiz diye ailesi yazdı ama düğün değil biz gamzeyi istiyoruz vs. Vs gibi şeyler düğün planını ankarada göndeririz diye düşündük. O zaman planlama yapılacak. Nişanlım sadece ilişkimizi anlatan uzun bir mektup yazdı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells hayır öyle birşey demedi kimse bize biz sadece iyi niyet mektubu yazdık 90 gün içinde evleneceğiz diye ailesi yazdı ama düğün değil biz gamzeyi istiyoruz vs. Vs gibi şeyler düğün planını ankarada göndeririz diye düşündük. O zaman planlama yapılacak. Nişanlım sadece ilişkimizi anlatan uzun bir mektup yazdı.

tamamdir, bu bahsettiginiz mektup yeterli.

• @crazycells çok iyisiniz ret durumu olacak diye geceleri uyuyamıyorum resmen :))) inşallah en yakın zamanda sonuç elde ederiz. Süreci zaten bilgilendiririm devamlı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |