Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @madamcoco nisan ayından hala işlenmemiş 750 civarı dosya var sizin dosyanızda bunların içinde büyük ihtimalle. Tahminim 15 gün içinde bir haber alırsınız. Haftada 430 civarı dosya bakıyorlar.

• @ob16222 umarım. Teşekkür ederim cevabınız için.

• Vize görüşmesinde mali kanıt olarak nişanlınızın vergi beyannamesi ve w-2 formu yeterli midir? Yoksa extra nişanlınızın çalıştığı işyerinden istihdamını gösteren bir yazı almak gerekir mi ?Uscis sitesinde buna benzer bir açıklama yazıyor, o yüzden soruyorum. Yakın tarihte vize görüşmesine giden arkadaşlar cevap verirse sevinirim, tşkler.

• Merhaba whatsapp grubuna ben de dahil olmak istiyorum, ilgilenebilir misiniz rica etsem😊

• @mertsay07 uscis sitesinde ne yazıyorsa onu referans alın kendinize , konsolosluk size toplamamız gereken evraklar ile ilgili bir mail atmış olması lazım. Ama bildiğim kadarıyla şirketinden çalıştığına dair bir yazı istiyorlar.

• Merhabalar, yakın zamanda vize randevum var. Gerekli belgeleri toplamaya çalışıyorum. Daha önce Almanya'da 6 aydan uzun bir süre kaldığım için gerekli belgeler arasında Almanya'dan almam gereken sabıka kaydı var. Almanya söz konusu olduğunda sabıka belgesini posta yolu ile edinmek mümkün. İki defa başvurmama ve ücretini yatırmış olmama rağmen Almanya Adalet Bakanlığı bu belgeyi hala bana yollamadı, yollamış olduğum epostalara cevap verilmiyor.(Almanya Konsoloslukları veya Büyükelçiliği aracılığıyla alınabilecek bir belge değil). Benzer bir durumda olan hiç oldu mu? Böyle bir durumda ne yapmak gerekir? Bütün belgeleri topladım ancak bu belgem eksik, bu durumda vize randevusuna alırlar mı? Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler.

• @victorygun Randevuya girerseniz , şansınız varsa görevli size o evrakı sormaz. Sorarsa yok demeniz yeterli eksik evrak ile vizenizi onaylar ve size evrakı göndermeniz için yönergelerin olduğu bir kağıt verip yollar. Yeriniz de olsam her ne kadar konsolosluk yardımcı olmuyor dediyseniz bile. Elçilik ile görüşürdüm Ankara’da fırsatınız varsa

• @ob16222 Cevabınız için teşekkürler. Böyle bir durum ile ilk defa karşılaşıyorum ve bayağı tedirginim açıkçası. Gereken belgelerden birini görevlinin sormama ihtimali var diyorsunuz. Bu şekilde şansımı deneyeyim bakalım sonuç ne olacak. Kolaylıklar dilerim.

• @victorygun Hocam örnekleri var o yüzden. Memur o an sizin profilinize bakıp isteyebilir de istemeyebilir de , şöyle söyleyeyim k1 için topladığınız evrakların sadece 1-2 tanesini alıp diğerlerine bakmıyorlar bile ya da bakıp inceleyip geri veriyorlar. Şanslıysanız o evrağı sormaz ve rahat bir şekilde onay alırsınız. İsterse de yok diyeceğiniz için vizenizi onaylıyorum ancak eksik evrak var tamamlayın getirin der.

• Merhaba whatsapp grubuna dahil olmak istiyorum hangi arkadaşımız ilgileniyorsa dahil edilirsem memnun olurum 🙏🏻

• Merhaba arkadaşlar k1 vizesiyle gelip evlenip 2 yıllık grencard aldıktan sonra bosansak ne tur sorunlarla karsilaşiriz ve ileride vatandaşlık veya 10 yıllık grencard alma imkanımız olurmu @crazycells

• @crazycells merhabalar. ABD vatandaşı nişanlım ile 14 Şubat 2022 de nişanlılık vizesi için başvuru yaptık. Bir çok yerde ve ailemizle çekilmiş fotograflarimiz var. Nişanlım yaklaşık 9 yıldır ABD de yaşıyor. Orada yaşadığı için her gün watsapptan konuşmak durumunda kalıyoruz. Watsapp konuşma saatlerini veya mesajların dokümanları nasıl alınıyor? Mülakata cagirildigimda onları da yanımda götürmeyi düşünüyorum. Bir de mülakat sorulari hakkında bilgilenmek istiyorum. Teşekkürler

• @merve-yildz Whatsapp da konuşmaları yukarı doğru kaydırırsanız konuşmanın ortasın da tarihi görebilirsiniz o şekilde ekran görüntüsü alın saatler zaten mesajda yazıyor. Mülakat soruları kişi bazlı oluyor genelde ama ortak olarak sorulan şeyler nasıl tanıştınız ne zaman görüştünüz vb. Profilinize göre farklı sorular gelebilir tabiki. Eğer şu anki hızla giderlerse 1 yıl gibi bir süre var önünüzde o yüzden şimdiden heyecan yapmayın. Süreçte başarılar. Konuda ki sayfaları sondan geriye doğru okursanız bir çok arkadaş mülakat görüşmelerini paylaştı aynı şekilde yanında götürdükleri dosyaları.

• @Merve-0 özelden numara ve isim bırakın lütfen.

• Herkese merhaba daha NoA2 onayım gelmedi fakat dosya işlerimi halletmeye çalışıyorum 6aydan uzun süre farklı bir ülke yaşadım burdaki konsolosluk çalışanı maalesef kendi vatandaşlarımıza sadece verebiliyoruz vukat kaydı dedi .
    Bir tanıdık vasıtası ile daha önce yaşadığım ülkeden almaya çalışıyorum ona vekaletname vererek belgeyi fakat bana İngilizce tercümesi ile sadece alınabilir apostilli bir şekilde alınamaz diyor apostil şart mı bu yönde bilgisi olan yada çıkartan varsa sormak istiyorum.

• @Merve-0 İngilizce olarak alabiliyorsanız yeterli. Ya da İngilizce tercümesi ile. Orjinal dilde alıp burada yeminli tercümandan tercüme de ettirebilirsiniz aynı format ile Orjinal kağıdı da yanınızda götürürsünüz.

• This post is deleted!

• @ob16222

Umarım olur 🙏🏻 Çok teşekkür ederim.

• Referenced by  crazycells crazycells 

• @Merve-0 merhabalar elciligin sitesinde hangi ulke ise nasil alacaginizi gosteren bir sayfa var ulkeyi secip ona gore ilerleyip police certificate veya criminal record seciyosunuz direkt sizi sayfa adrese yonlendiriyor. Buradaki konsolosluklar vermez, ilgili birimleri ayridir. Mutlaka original isteniyor bu sekilde original i ve ingilizce alamazsaniz yeminlo tercumesi ile birlikte goturmeniz lazim gorusmeye.

Buradan Bulabilirsiniz

• Çok teşekkür ederim bunu bilmemiz çok iyi oldu .

Benzer Başlıklar

• 114
  • 1468
  • 1234
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |