Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• cevabiniz icin tesekkur ederim..inanin bir kelime bile cok ise yariyor.o kadar kararsizim ki tam arafta kaldim..alternatif yollar ariyorum..mesela burada evlensem ve advance parole beklesem eger vermezlerse o zaman turkiyeye donsem ne olur diye..bir fikriniz varmi acaba olabilecekler hakkinda??

• konusunu gorunce yazmak istedim.
    TLCde 90daysfiance adli bir program var, bu programda k-1 vizesiyle amerikaya giris yapan kisilerin 90 gunluk nisanlilik sureci gosteriliyor.
    Program cok guzel tam kafa dagitmalik 🙂 Ayrica bu sezon da antalyali mursel var , antalyali mursel hic ingilizce bilmeden nebraskaya geliyor ve nisanlisiyla translate app'i uzerinden anlasmaya calisiyor.
    https://www.tlc.com/tv-shows/90-day-fiance/full-episodes/anna-mursel
    Bu sureci yasayan kisiler icin faydali olabilir murselin maceralari :))

• @mustafawashington advance parolayı sadece acil durumlar için kullanın! zaman kaybetmektense hemen evlenip süreci başlatın inan zaman geçiyor ve o kadar da uzun bir süreç değil 12 ay sürmüyor yani bu kadar emeği boşa atma bence Çünkü cr1 vizesine uzun süren bir vize evlenip ayrı kalacaksınız dediğim gibi süreç sıfırdan başlayacak tekrar mülakat vs hiç degmez aos süreci öyle korkulacak bir süreç değil. Herkesin söylediğine pek bakma burda bir sürü süreci tamamlayan var bakarsan hiç de öyle uzun sürmedi. Buraya kadar gelmişken geri dönmek hele ki greencard için çok mantıklı gelmiyor bana çünkü zaten buraya greencard için geldin biraz sabret başvuru yaptıktan sonra zaman geçiyor. Yine de sen bilirsin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafawashington, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells abd vatandaşıdır eşim..ben aslinda şu an k1 vizesi ile giriş yaptım. dugunumuz yakinda olacak idi ancak daha sonra green card gelesiye kadar ki zamanı goze alamadim.cok uzun benim icin. dolayisiyle simdi turkiyeye donup orada evlenip green card alasiya kadar orada beklemek istiyorum.

Green Card onemli degil, AOS konusunu okuyun isterseniz. I-765 belgesi geldikten sonra calismaya baslayabilirsiniz. Green Card'in gelmesi dediginiz gibi genelde 1 yildan fazla suruyor ama ne ABD'de kalmaniz icin ne de calismaniz icin Green Card'a gerek yok. I-765 belgesiyle calisabilirsiniz, I-765 'in gelmesi 5-6 ayi buluyor genelde, o nedenle hizlica sureci baslatmanizi tavsiye ederim. AOS konusunu iyi incelediginize emin olun lutfen:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xdjsez, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

merhaba arkadaslar bende k1 vizesi için bekliyorum k1 vizesi ile abdye girince çalışma izini ne zaman gelir acaba birde bu işlemi hızlandırmak için ne yapabilirim

maalesef hizlandirmaniz mumkun degil, yapmaniz gereken tek sey basvuru yapip cevap gelmesini beklemek.

• Arkadaşlar mesela benim Amerikalı sevgilim bana sponsor olsa vize için, ben gitsem ve direkt orda evlensem daha kolay olmaz mı her şey. Turist vizesi ile gidip evlenmek

• @syuksek olur su sartlarda k1 ile ugrasmana gerek yok en kestirme yolu secmis olursun. Son yillarda k1 onaylanma suresi baya uzamis oraya gidince zaten aos basvurusu olacak onda da sureler uzadi. Dolayisiyla tursit vizesiyle giris yaptiginda 2-3 ay kadar olan bekleme suresi dezavantaji artik gayet normal bir durum.
    Isin ozu varsa turist vizen bas git hic turkiyedeki surecle ugrasma. Burda bir suru kisiyletanistim cogu turist vizesiyle gelip evlenmis pasalar gibi almislar greencardi.
    Bazi arkadaslarin pek hakim olmadiklari bu konuyla ilgili telkinleri nedeniyle ben bir hata ettim sen etme 🙂 gerci bazi nedenlerim de vardi o nedenle k1’e yoneldim ama nihayetinde kurallarin turist vizesiyle evlilikte cok kati uygulanmadigini gorunce bosuna turkiye’deki kisimla ugrasmisim dedim.

• @syuksek olur tabi ama turist vizesi alırken sponsor a bakmıyorlar ! Amaç ABD gidip geri döneceğine ikna yapmak yüksek maaş , banka daki paran , daha önce Avrupa ülkelerine yaptığın ziyaretler , tarla , ev , araba üzerine olan tapular v.b şartlar var . Turist vizesi alırken önemli olan şartlar bunlar kardeşim şartların tutuyorsa öyle de yapa bilirsin .

• @kubilay_66 bu kadar yüksek paralara şart koşmuyorlar. Geri döneceğini ikna etmesi yeterli bunu belirli bir miktar para, aylık gelir ev varsa araba gösterilebilir ama çok yüksek rakamlara baktıklarını sanmıyorum ya da bizden turist vizesi alan kimseye bakmadilar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@syuksek, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar mesela benim Amerikalı sevgilim bana sponsor olsa vize için, ben gitsem ve direkt orda evlensem daha kolay olmaz mı her şey. Turist vizesi ile gidip evlenmek

evlenmek amaciyla turist vizesi alamazsiniz. Turist vizesinin amaci konusunda su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇

• Arkadaslar merhaba bisey danismak istiyorum.Benm pasaportumda j1 vizesi(not subject to 2 year rules)var. Gecen sene amerikaya gittim nisanlimla. Simdi biz k1 nisanlilik vizesine basvuru yaptik.Sizce j1 vizem k1 vizeme herhangi bir kotu yada iyi etkisi olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lordgaladriel, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaslar merhaba bisey danismak istiyorum.Benm pasaportumda j1 vizesi(not subject to 2 year rules)var. Gecen sene amerikaya gittim nisanlimla. Simdi biz k1 nisanlilik vizesine basvuru yaptik.Sizce j1 vizem k1 vizeme herhangi bir kotu yada iyi etkisi olur mu ?

2 yil kurali yoksa olumsuz bir etkisi olmaz.

• merhaba arkadaşlar, sizlere güzel haberlerim var 🙂

bizim sürecimiz 21 agust. başlamıştı. NOA1:28 Agust. geldi.
    dün itibariyle NOA2 aldık. 12.12.2019 da onaylanmış. dün evraklar nişanlıma ulaşmış.

Süreci takip edenlere bir kılavuz olsun istedim.

bekleyen herkese en kısa zamanda haber gelmesini diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mystery88, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

merhaba arkadaşlar, sizlere güzel haberlerim var 🙂

bizim sürecimiz 21 agust. başlamıştı. NOA1:28 Agust. geldi.
    dün itibariyle NOA2 aldık. 12.12.2019 da onaylanmış. dün evraklar nişanlıma ulaşmış.

Süreci takip edenlere bir kılavuz olsun istedim.

bekleyen herkese en kısa zamanda haber gelmesini diliyorum.

hayirli olsun 🙂 bilgilendirme icin tesekkurler.

• Nişanlım doktora gitti bu gün 280 $ doktor parası 117;5 $ dolar laboratuvar parası ödedi gidecek olan arkadaşların bilgisi ne .

• Arkadaslar simdi benim nisanlim k1 vizesi icin sponspor belgeleri yolliyacak. Konsolosluk taranmis islak imzasiz belge kabul ediyormu?
    Eger etmiyorsa belgeleri nasil bana ulastirabilir en guvenilir yolla. Bazen bana kart attiginzaman elime ulasmiyor o yuzden tedirginiz. En guvenilir yolla nasil belge gonderilir

• Merhaba
    Kuzenim Amerikan vatandaşı. İnternetten bir kızla tanıştı ve nişanlandı. Kız İran vatandaşı.Türkiyede nişanlandılar kızın ablası ve eniştesi Türkiye de yaşıyorlar. Şimdi kız da Türkiye’de yaşıyor. Acaba kuzenimin nişanlılık vize başvurusunda bir sorun çıkar mı? Kızın İran vatandaşı olması problem yaratır mı?Konuya vakıf olan arkadaşlar cevaplarsa çok seviniriz.
    Teşekkürler....

• @mümine kız İran vatandaşı demişsin ? Yazın da K1 vizesi için ABD vatandaşı olması lazım !

• @lordgaladriel gerek yok kardeşim ya elektronik imza yada taratıp yolasın sıkıntı olmaz ben öyle yaptım .

• @mümine kuzenin amerikan vatandaşı sanırım kız arkadaşı ise iran vatandaşı degil mi? Sorun olacagini sanmam iran vatandaşları turkiye de hamlediyor butun vize işlerini

Benzer Başlıklar

• 1468
  • 114
  • 50
  • 4816
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |