Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Florida şehirleri hakkında tavsiyeler..

• ⭐⭐⭐⭐

@FBazer çok teşekkürler bilgiler için ben Cape Coral düşünüyordum sizin fikriniz ve önerileriniz nedir başka eklemek istediğiniz birşey var mı ? şimdiden teşekkür ederim. henüz kazanan değilim bu arada 🙂

• @Rhonster o tarafi hic bilmiyorum maalesef

• ⭐⭐⭐⭐

@FBazer, içinde söyledi: Florida şehirleri hakkında tavsiyeler..

@Rhonster o tarafi hic bilmiyorum maalesef

siz ne taraftasınız acaba kazandığım floridadan giriş yapacağım ama iş imkanlarını araştırıyorum hala şehir şehir orada olan birinden duymak daha iyi tabi ki.

• Selam, forumda Tampa veya cevresinde yasayan kimse var mi?

• Ben Sarasota'yi cok begeniyorum. Cok temiz, sakin ve guzel bir kiyi sehri.

Tampa'da daha once yasadik, orasida guzel bir yer. Turk ogrenciler var.

Miami guzel ama cok pahali. Tatil icin iyi olabilir ama yasamak icin nasil olur bilemiyorum.

Orlando bence yasamak icin iyi biryer degil. Disney'den dolayi ismi var o kadar. Zaten cogunluk oraya Disney icin gidiyor.

Genel anlamda, Hispanik cok fazla, ozellikle Kubalilar ve Puerto Ricolular. Yalniz, turist de cok fazla var. Yine ayni sekilde cok fazla emekli olmus yasli insanlar. Kuzey soguk ve pahali eyaletlerden emekli olup, Florida'ya yerlesen cok fazla var.

• Bizde Miami Lakese taşındık.Kiralar biraz pahalı ama güzel bir şehir tavsiye ederim.

• This post is deleted!

• Yaklaşık 9 ay kadar miami beach tarafında yaşadım, gitmek isteyen olursa diye deneyimlerimi paylaşmak isterim

Floridanin en pahalı şehirlerinden bir tanesi, bildiğiniz üzere asgari maaş 7-8 dolar civarı. Evler ise 2binden aşağı zor bulursunuz (hatta yok). Bunun yerine oda kiralanıp kalınabilir o da minımum 900-1000 dolar tutacaktır. Miami beach turistik yer para kasarım mantığı ile gitmeyin derim. Zira yılın yarısını başka yerde geçirmek zorunda kalabilirsiniz işsizlikten. Sezon aralıktan sonra açılıyor, mayısa kadar. Yani mayıs- aralık arası işsiz kalma ihtimaliniz yüksek.

Ve kış mevsimi yaşanmıyor, hava sürekli 25-30 derece. Arada bir yağmur yağıyor o kAdar. 7/24 denize girebilirsiniz. sürekli yaz mevsimi

Latin amerikalıların uğrak noktası olduğundan çok fazla İspanyolca konuşuluyor, uber sürücülerinin ingilizce bilmediği Hatta bazılarının tek kelime bile ingilizce konuşmadığını ve yabancılık da çekmediklerini görmem beni epey bir şaşırtmıştı. Zira ben ingilizce bilmeme rağmen amerikada (miamide) yabancılık çeken bendim onlar değil. Bu yüzden işe girerken ispanyolca bilme şartını arayan çokça iş yeri mevcut.

Miami'de tahmin edebileceğinizden daha çok Türk yaşıyor. Sokakta yürürken sürekli Türkçe sesler duyup şaşırıyordum.
    Bir cadde üzerinde en az 4-5 tane Türk restoranı mevcut. Türk restaurantlarında (eğer çalışma izni yoksa birçok türkün başvurduğu ilk yerler olarak) çalışmanızı önermiyorum. Çok çalıştırıp az verme peşinde hepsi. Adam gibi para ödeyen hiçbir türk restoranı görmedim. Gurbette ... olayı tam olarak doğru ne yazık ki.

Aralık ayında miami'ye özel olarak Art Basel haftası oluyor. Dünyanın herbir yerinden bir sürü insan geliyor bu sanat galerilerine. Oraya bir yere kapak atıp çalışırsanız güzel para kazanabilirsiniz (aralığın ilk haftası sadece 5-6 günlük) zira ben 6 gün için 700$ maaş + 700 dolar tip ile güzel para kazandığımı düşünüyorum florida gibi bir yerde.

Onun dışında Flamingo towers dedikleri garip bir site mevcut miami beach'in merkezinde. Site inanılmaz güvenlikli, her yere parmak izi ile vs giriliyor. Güvenlikleri çok arttırmalarının sebebi geçmiş yıllarda fazlaca partileyip epey bir ölümün olmasıymış sitede. Sitede kaçak olup kalan, ya da misafir olarak kendini gösterip ikamet eden (oda kiralayıp) çok insan mevcut. Türklerin birçoğu da orada kalıyor.

Miami'ye tatile gidilir, güzel de tatil yapılır. Eğer bir mesleğiniz yoksa ve kalifiye eleman değilseniz para biriktiremezsiniz. Belli aylarda da iş sıkıntısı çekebilirsiniz..

sorusu olan varsa cevaplayabilirim

• Merhaba Arkadaşlar bende Miami de yaşıyorum. Genel olarak biraz bahsetmem gerekirse burada yabancılık çekmeniz mümkün değil nedeni çok fazla göçmen olmasından dolayı. Bu durum sizin rahat iş bulmanıza ve çevreden farklı bakışlar olmasını önler ancak bir kötü durumu var ingilizcenizi geliştirmek çok zor çünkü neredeyse %80 oranında ispanyolca hakim ama eğitim veren bir çok kurum var. Ücretleri çok makul tabi ki de statünüzün permitted olması gerekiyor diğer türlü fiyatlar dil okulu fiyatları ile aynı. Eğer miami merkeze yakın yaşayacaksanız kiralar biraz fazla ama hialeah, coral gables, university park, pembroke pines, aventura, west palm beach, coral springs, Sunrise, Davie vb gibi şehirlerde daha uygun fiyata yaşamanız mümkün. Bu saydığım şehirlerden bazılarında göçmen nüfusu merkeze göre daha az. Bunlar tam anlamıyla yerleşme aşamasında olduğunuzda detaylı bakılacak konulardır. Yılın 12 ayı sıcak olması sıcak sevmeyenleri mutsuz edebilir. İş olanakları bir turizm bölgesi olmasından dolayı gayet güzel. Oteller, restaurantlar, cafeler, temizlik işleri, Şoförlük (Delivery) gibi bir çok iş istihdamı var. Bu durum sizin nasıl işler yapmaya hazır olduğunuzla alakalı. Şu anda Covid- 19 dan dolayı saydığım işlerden çoğunda skıntı yaşanıyor fakat yemek sektöründeki dağıtım işlerinde aksine daha da iş yükü artmış durumda bu demek istediğim delivery işleri. Eğer atladığım ya da farklı bilgi isterseniz bildiğim kadarıyla cevaplaya bilirim. Herkese hayırlı olsun .

Green card ı yeni kazanmış olanlara da tavsiye niteliğinde hangi aşamalardan geçeceğinizi anlatan videolarım vardır. Hoşçakalın...

Part 1 ,

( Yeni kazananları neler bekliyor Videosu)
    Part 2 ,
    (UNGANLAR göçmen sağlığı merkezi fotoğraflı anlatım)

• @It-s-thilda Miami Beach yasamak icin nasildir bilmiyorum ama gezmek icin cok guzel bir yer. Insanlar hep disarida, plaji cok guzel ve hep dolu, restaurantlari cafeleri hep civil civil. Florida'nin diger bolgerlerine gore oldukca pahali ama turist olarak gezmek icin deger!

• Herkese merhaba , ben hala geleceğim yere karar veremeyenlerdenim . Texas istemiyorum , los angeles istiyorum ancak ekonomik olarak zorlanacağımı düşünüyorum. Orlando ya gelmek daha ağır basıyor , daha önce chicago da bulunmuş birisi olarak soğuğa kuzeye gitmek istemiyorum açıkçası ama iş olanakları şehir hareketliliği chicago da her mevsim yoğundu ancak sıcak bir yer istiyorum. Aynı zamanda tax olayları da var. İş olarak başta doordash vs ile başlayacak olsamda Türkiyedeki asıl işim e ticaret . Kilit ürün kovalarken bir yandan amazonflex doordash gibi uygulamalarla para kazanmaya çalışacağım. Orlandoyu seçmemdeki sebep nüfus yoğunluğunun fazla olması. Aynı zamanda antika ve ilginç objelerin de satışını yapmaktayım . chicago da thrift storelarda bu tarz ürünler fazlaca bulunmaktaydı orlando da piyasa ne durumda bilemiyorum ama en kötü ebay üzerinden auctionlardan ucuza temin edip satış yapabilirim. Daha önce hep kendi işimi yaptım , garsonluk veya bu tarz işlerin altından kalkamayabilirim ama el emeği gerektiren elektrikçilik tecrübem var yetenekli bir insanım tadilat ve bu tip işleri yapabliyorum. Orlando değil şurası daha iyidir gibi öneriniz varsa değerlendirmek isterim selamlar

• @Mustafa-Yilmaz Merhaba kanalınıza abone oldum , bol şans

• @MySea evet kesinlikle tatil yapılabilir güzel yer

• @ata_ksk Çok tesekkür ederim.

• This post is deleted!

• @ata_ksk ben Orlando dayım ! Turizm bölgesi . Burası ilginç şeylerin peşinde . İspanyol ağırlıklı sakin yer . İş konusunda oteller çoğunlukla kendi işini yapman için sermayen olması gerekir . Ama değişik ürün alıp satmak profesyonel anlamda yapman lazım . Elektrik işleri güzel eğer tam anlamı işe uzmansan Türklere ismini duyurdun mu onlardan yersin ekmek . Başka bir konu hakkında bilgi almak istersen yaz yardımcı olmaya çalışırım . Buradaki Türklerin çoğu durumu iyi düştün mü kaldırmaz ama iyileride var . Geneli muhattap olmaz bende yeniyim 1,5 sene eşim 10 senedir burada vatandaş . Allahtan o var . Biri olması lazım yabancılığı atlatman için .

• Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler ve desteğin için. Son aldığımız haberlere göre artık bizim durumumuz sallantıda. Umarım herşey yoluna girer. Çok teşekkürler.

• @özgür merhaba hocam. Eşimle New York’dayız ama sanırım Orlando’ya taşınacağız ve ev bakıyoruz. Winter Park ile Downtown Orlando arasında kaldık. Sen nereyi önerirsin?

• Merhaba tampa konusunda bilgilendirme yapabilir misiniz

• ⭐⭐⭐⭐

@basaknaz ben biraz araştırmıştım gc kazanmam durumunda yerleşeceğim yer kesinlikle genç canlı bir şehir Clearwater, St. Petersburg ve Saratosa ile dip dibe Saratosa arabayla 15 20 dk gibi St. Petersburg la arada sadece köprü var Clearwater da öyle bir çok farklı iş imkanı var ve bir hemşire olarak sağlık sistemi diğer yakın şehirlere göre gelişmiş yani sağlık sektöründe daha fazla iş imkanı var çevresine göre. Festivalleri de baya hoş diye duydum hayvanat bahçesi ve akvaryum da var sporcu bir şehir 😃 farklı türde takımlara ev sahipliği yapıyor. Clearwater sahiliyle ünlü St. Petersburg ise öğrenci şehri diye duydum.

Benzer Başlıklar

• 7
  • 28
  • 1
  • 659
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |