Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba Arkadaşlar, sitelerde gezinirken Payoneer diye bir ödeme sistemine rastladım buradaki arkadaşlara yardımcı olacağını düşünüyorum.
    Payoneer, Paypal gibi ödeme alıp ödeme yapabileceğiniz bir ödeme yöntemidir şuanda Airbnb, Udemy gibi kurumsal firmalarda bir ödeme yöntemi olarak kullanmaktadır.
    Payoneer sizin adınıza Amerika da bir banka hesabı açıp ödeme alıp vermenizi sağlıyor ve bu Sitedeki ödemelerinizi Türkiye'den TEB bankaları üzerinden alabiliyorsunuz.
    Amerikaya henüz gitmemiş olan veya Türkiye de iken Amerika banka hesabına ihtiyacı olan arkadaşlar için iyi bir alternatif olabilir.
    Açıkçası sistemi kullanmıyorum bu sistemi kullanan arkadaşlar sistem hakkındaki detayı konu içinde belirtirse arkadaşlara yardımcı olacaktır.

• Üstteki videolar yeni bakan arkadaşların işine yarayabilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bunu forumda deneyen varsa tecrubelerini bekliyoruz, forumdaki bazi arkadaslarin isine yarayabilir.

• Bunu Turkiye’de yaşayıp ama Amerika’da amazon.com'da urun satisi yapanlar kullanıyorlar söylediklerine gore baya kullanisli diyorlar.

• Ben Amazon hesabım için kullandım. Bir sorun da yaşamadım. Kullanımı kolay ve güvenilir.

Tek dezavantajı paypal tarafından kabul edilmiyor.

• Bir arkadaşıma önermem sonucunda bana Tessekur etti
    Kendisi Türkiye'de yaşıyor fakat Amerika ile ilgili yayın yapan bir sitesi var. Bu sitesindeki reklam gelirlerini alması için Amerika hesabı gerekiyordu kendisine payooneri önerdikten sonra hesap açıp yaklaşık 1 haftada parasını teb üzerinden sorunsuz çekti böylelikle işi görülmüş oldu

• Merhabalar,
    Aynı sistem canada üzerinden de geçerli mi, Bilgisi olan var mıdır ?

• @Breeze Kanada üzerinden derken? Site bir kaç farklı ülkede hesap seçeneği sunuyor. Almanya'da Euro hesabı açabiliyorsunuz, İngiltere'de Sterlin hesabı açabiliyorsunuz. Kanada var mı hatırlamıyorum ama Kanada Amazon'da dropshipping yapan yüzlerce insan biliyorum. Muhtemelen vardır. Bir üyelik açıp deneyebilirsiniz.

• herkese merhaba payonerde herhangi bir bankanın kredi kartı bilgilerini istiyor böyle bir şey varmı arkadaşlar şimdiden cvp lar için teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@ozancanan Kanada üzerinden para yatıyor Amazon dan alıyordum ben

• ⭐⭐⭐

@Ali-Gültekin benden istediğini hatırlamıyorum evrak doğrulamada istiyor olabilir, kendi kredi kartını istediniz mi payoneer in

• ⭐⭐⭐

@crazycells Biraz geç olacak ama konu yeni hortlamış 😃 Amazon ödemelerimi payoneer üzerinden alıyorum 2 yıldır, kendi bankamatik kartı da var. çoğu firma payoneer ödemesi alıyor artık amerikada toptancıların çoğu da kabul ediyor payoneer üzerinden. Dolar ödemelerimi ve amazon dropshipping de siparişlerimi bu kart üzerinden veriyorum

Alışverişlerde %0.5 komisyon alıyor
    Para çekimlerinde Kart üzerinden %3.5 komisyon
    Payoneer hesaplarına gönderimlerde komisyon almıyor
    Payoneer den normal banka hesabına yapılan işlemlerde %2 alıyor

• Bende yaklaşık 2 yıldır Amazon sebebi ile kullanıyorum. Herhangi bir problem yaşamadım komisyon oranları biraz yüksek.

Payoneer sizin adınıza Amerikada bir hesap açıyor. Amazon satıcı hesabı ile gelen paraları amazon önce Payoneer e sizde Payoneer üzerinden TR deki hesaplara ( ister TL ister USD ) olarak yatırabiliyorunuz.

Payoneer e çekme talebi gönderdiğinizde, TR hesabınıza ortalama 3-5 gün içerisinde geliyor.

Fakat son işlemimde şöyle bir handikap ile karşılaştım. Bu TR deki banka ile ilgili de olabilir.

Ödemeyi TL istediğimde kur' u genelde 0.40 krş ile 0.50 krş aşağısından hesaplıyor. Bunun dışında herhangi bir kesinti olmuyor
    Ödemeyi USD istediğimde %5 civarında kesinti Payoneer de oluyor. Ayrıca TR deki bankaya USD hesabına para girdiğinde " Fon transfer ücreti" adı altında 0.005 ile 0.007 arasında bir kesintide banka tarafından yapılıyor. 3000 USD de 20 USD gibi birşeye tekabül ediyor.

Amerikadan TR ye para gönderim için bir alternatif olarak kullanılabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir elinize saglik.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emrsvt elinize saglik.

• Merhaba, payoneer ile ilgili sormak istediğim bir soru vardı umarım bilgilendirici bir yanıt alabilirim. Green Card çıkması durumunda en büyük handikaplardan biri de kredi skoru oluyor bildiğim kadarıyla. Payoneer ile düzenli olarak ödeme aldığım ABD banka hesabım olursa, bunun kredi skoru açısından faydası olur mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |