Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Bilgisayar programcısı göç etmek için amerika'yı tercih etmeli mi?

• Ben yaklaşık 4 senedir (Lise bitti biteli) başka bir ülkeye göç etmeyi düşünüyorum. Almanya'yı düşündüm. Norveç'i falan düşündüm. Ama Kuzey Amerika kıtası bana daha cazip geldi. Yeni mezun bilgisayar programcısıyım. Kendimi çok daha geliştirmem gereken şeyler var. Herşeye hakim değilim. Bunuda göz önünde bulunduracak olursak Amerika'ya göç etmem mantıklı mı? İş açısından soruyorum. İş bulabilme imkanım nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eren57
    Ben konunun uzmani degilim, dolayisiyla diger arkadaslar daha cok yardimci olabilir; ama suradaki calismaya gore,

IT alanindaki Turkler genelde su ulkeleri seciyor: Almanya, Hollanda, ABD ve Ingiltere

• Bilgisayar ve dil alanında çok iyi değilsen bence göç etmeyi biraz ertele , iş bulamazsın diyemem ama bilgisayar alanında kendini geliştrmeden bulman çok zor

• Merhaba, GC gibi bir yöntem olmadan iş bulmadan oraya giderek (turist vizesi, dil okulu vb. vizeleri ile) orada bulunurken iş arayıp, bulup bir de çalışma vizeli iş bulmak için orada zor bulunan yeterlilikte veya spesifik bir alanda az sayıda kişiden birisi olman gerekiyor. Çok iyi bir sistemci, çok iyi bir developer vb.
    Ama gitmeden kendini test etmek ve oralarda iş imkanı elde etmek istersen web üzerinden kendini gösterebilirsin. Bir diğer başlıkta bu konuyu ben nasıl ele alıyorum onu anlatayım, eğer birilerinin işine yararsa sevinirim. O başlık altından devam ettirebiliriz.

• Eren. yaparsın sen dostum. yalnız bunun için bir alanda uzmanlaşmaya ihtiyacın var bunlar başlık olarak:

• Full stack web developer
    • Mean Developer
    • Java Developer
    • .Net Developer
    • Network Engineer
    • IOS Developer
      bunlar da evde çalışarak olmaz. önce birkaç işte çalış bu konularda uzmanlaş. ki bu işler ankara ve istanbulda. başka yerde yok. var deselerde yok. çünkü gerçek hayattaki projelerle gerçek anlamda öğrenilir. videodersler kitaplar çok destekleyici ama gerçekçi değiller.

"mantıklımı" sorun şuna benziyor. bir alyuvar kalbe uğramalımı ? yeri insan vücudumudur gibi birşey olmuş.
    gelirsen şuralara gel, 1.silikon vadisi California,NewYork,2.silikon vadisi Austin, Charlotte Seattle, Boulder. Aslında en ücra yerinde bile istanbuldan daha çok iş bulursun.
    Nasıl geleceksin. işte bir ünivle görüşüp gelirsin. mezun olmaya yakın iş bulup işvizesi ile kalırsın. öyle öğrencilerim var. Yaparım diyorsan. başla bugün.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |