Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bugün tarih 03.06.2021 ve USD = 8.6 TL .

Green Card ile Amerikaya gidecek olan birinin cebinde 10 000 USD götüreceğini düşünürsek bu kişi 86 000 TL paranın sahibi olmak zorunda .

1000 USD Türkiyedeki masraflar + 1000 USD de uçak , toplam 2000 USD de buradan ekliyelim .

Şu an Green Card la amerikaya gitmenin maliyeti 100 000 TL .

• An itibari ile 8.7 ₺'yi gördü. 9'u zorlayacak anlaşılan. (YTD)
    2 kişiyiz. 15000 + 5000 USD toparlamak zorlayacak gibi.

• Uçuyoruz ama uçurumdan aşağı. 😃

• ABD, aralarinda Turkiye'nin de bulundugu 6 tane ulkeye 25% oraninda yeni ithalat tarifeleri uygulayacagini acikladi. Nedeni ise bu ulkelerin buyuk teknoloji sirketlerine uyguladigi vergiler. Bu durumda, kabaca ozetlersek, Turkiye'den ABD'ye gelen urunler icin 25% gumruk vergisi odenmesi gerekecek.

• Ayrica, kamu bankalari Nisan ayi icin zarar acikladilar. Sorunlu krediler bankalari artik zorlamaya basladi.

• 17 Haziranda faiz artrimi olacaktir. Faiz indirmeye ancak sene sonu yapabilirler o da gosermelik olur. Bu arada dolar icin artik sene sonu 9,25 kesin gozu ile bakliyor, ekonomi kanallari bunu acik acik dillendiriyor.

• Hersey aslinda 14 Haziran'daki Biden/RTE gorusmesine bagli. Tum piyasalar ve hatta bolge ulkeleri, basta Rusya olmak uzere, bunu bekliyor. Bu gorusme aslinda Turkiye acisindan cok kritik. Masada bircok konu var, ornegin S400, Halkbank davasi, Suriye meselesi, Dogu Akdeniz, Ermeni soykirim meselesi bunlardan baslicalari. ABD ile gececek olumlu bir gorusme, Rusya ile aranin bozulmasi demek. Olumsuz bir gorusme ise ABD ile sorun demek. Bu gorusmeye kadar doviz piyasalarinda gergin bir bekleyis hakim olacak diye dusunuyorum. Gorusme sonrasi ise buyuk bir muamma! Turkiye'deki medya buyuk ihtimal cok iyi gecti guzellemeleri yapacaktir ama onemli olan ABD tarafinin aciklamalari ve icraatlari olacak.

• Rusya yatirim fonundaki dolari cikarmayi planliyor. Olasi yaptirimlar karsisinda alinmis bir karar. Rusya kendini olabildigince guvene aliyor Amerikaya karsi.

• Rusya charter uçuş yasağını yanlış hatırlamıyorsam 21 hazirana kadar uzatmıştı. Bir de domates filan almıyor sanırım, çiftçiler isyan ediyordu. Herhalde görüşmeden çıkacak sonucu bekliyorlar. Bence görüşme abd ile olumlu geçer, rusya ile aramız bozulur. Ytd.

• @Orhan-Cabarov

Biden uzerinde Turkiye konusunda cok baski var, ozellikle Demokrat senatorlerden. Turkiye'nin S400 uzerinden kesinlikle cezalandirilmasini istiyorlar. RTE zaten genel olarak buyuk bir baski altinda. Hem Turkiye'deki pandemi ve ekonomi etkileri hem partisine karsi artan muhalefet ve oy kayiplari olasiliklari hemde dis politikadaki sorunlar. Ozellikle de ekonomi! Yani iki tarafta da beklentiler cok yuksek. Oldukca cetin bir gorusme olacak.

• @MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Hersey aslinda 14 Haziran'daki Biden/RTE gorusmesine bagli. Tum piyasalar ve hatta bolge ulkeleri, basta Rusya olmak uzere, bunu bekliyor. Bu gorusme aslinda Turkiye acisindan cok kritik. Masada bircok konu var, ornegin S400, Halkbank davasi, Suriye meselesi, Dogu Akdeniz, Ermeni soykirim meselesi bunlardan baslicalari. ABD ile gececek olumlu bir gorusme, Rusya ile aranin bozulmasi demek. Olumsuz bir gorusme ise ABD ile sorun demek. Bu gorusmeye kadar doviz piyasalarinda gergin bir bekleyis hakim olacak diye dusunuyorum. Gorusme sonrasi ise buyuk bir muamma! Turkiye'deki medya buyuk ihtimal cok iyi gecti guzellemeleri yapacaktir ama onemli olan ABD tarafinin aciklamalari ve icraatlari olacak.

vallahi kendimi bildim bileli bu tür önemli toplantılardan hiç sağ çıkamadık (kur anlamında) . YTD

• Bu ay sonu 9 u gorecek anlasilan...

• ⭐⭐

....bir muddet evvel putin, sayin baskanimiza sen iki kucaga birden oturamazsin dedi,ya benimle olacaksin ya-da amerikayla.ikili oynamaya devam edilince kayiplarda buyuk oluyor,gazetelerde zaman zaman goruyorum boyle tank yaptik, savas ucagi yaptik, helikopter yaptik,sunu yapiyoruz bunu yapiyoruz, yapiyoruzda niye baska ulkelere satamiyoruz...aci gercekki ceblerinde 10 lirasi olmiyan insan cok,asgari maasla zar zor gecinen insanlarin sayilari milyonlarca,kovit-19 ile buyuk issizlik de var..
    ...bir seyler uretip satamazsak ulke ekonomisi kolay kolay duzelmez- yine satmaktan ziyade borcsuz kendi yagimizla kavrulabilsek o da cok guzel olur,,bu sabah australya dolarida 6,60 uzeri oldu,benim icin sevindirici ama ulke icinde yasiyan icin kotu.birisi bir akrabasi icin istek yaparsa,nisanli, veya evlilikmistegi yakin akraba gibi,istek ucreti olarak 7000 dolar odemesi lazim,geriye donusu olmiyan bir para,turk parasiyla 40,000 uzeri.evlenmek icin gelecek damat/gelin adayi nerden bulsunlar bu kadar parayi.

• image_1974.png

• @nevzatyildizz, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

image_1974.png

Kendimi tesbihle asmak istedim. O ne bicim espri?

• @sigmoidalmammal Daha da kötüsünü söyleyeyim eleştirmek için yapılmış bir karikatür değil bu, yandaş bir mizah dergisinin yapmış olduğu karikatür.

• @nevzatyildizz biliyorum. Hukumetin mizah dergilerinin elestrilerini elimine etmek icin kendi kurdurttugu bir dergi misvak. Komik ve elestirel olmaktan cok uzak.

• @sigmoidalmammal, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@nevzatyildizz, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

image_1974.png

Kendimi tesbihle asmak istedim. O ne bicim espri?

siyasal islamcı badem espirisi ellerini attıkları her işin kalite seviyesi bu. ben şaşırmıyorum artık bakın az evvel sedat peker thodex coin vurgunu konusunda tweetler attı içişleri bakanı soylunun yeğeni vasıtasıyla rüşvet karşılığı elemanı bilerek yakalamadığını açıklıyor.

bahsi geçen yeğen vurguncu ve bakan aynı fotoda

ha bugün ha yarın yakalıyoruz dedikleri adam hakkında en ufak söz etmiyorlar artık.

• @DustyBlue Ben Sedat Pekerin bir enstruman olarak bilerek susturulmadini dusunuyorum. RTE'nin Soylu ve ekibinden rahatsiz oldugu herkesin malumu. Bir anda hepsini tasviye edip yargi onune cikarirlarsa belki 15 temmuz tarzi bir ivme yakalayabiliriz diye dusunebilirler. Su durumda anket sonuclari kendi acilarindan feci durumda.
    Sedat Peker tam olarak gozden cikarilmadi, o da kendini korumak icin hamleler yapiyor. Butun isin icinde oldugu icin ben batarsam hep beraber gideriz diyor. Her ne zaman ki ise yaramaz hale gelir defteri bir sekilde durulur.

• FB_IMG_1623558800016.jpg

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |