Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @fetihy işte orası benide düşündürdü.parayı bankadan başka yerde gösteremeyiz.bekle bakalım belki başka bir çıkış yolu bulunur.olmadı bankaya yatırırız yapacak başka bir şey yoksa.Hayırlısıyla gc bir çıksında gerisi kolay dert etme bukadar

• ⭐⭐⭐

@clourpoint, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@fetihy işte orası benide düşündürdü.parayı bankadan başka yerde gösteremeyiz.bekle bakalım belki başka bir çıkış yolu bulunur.olmadı bankaya yatırırız yapacak başka bir şey yoksa.Hayırlısıyla gc bir çıksında gerisi kolay dert etme bukadar

Teşekkür ederim abicim sağolun. İnşallah gc çıkar diye ümit ediyoruz

• "Dolar bizim paramiz ama sizin sorununuz "
    Nixon
    😑

• @Tolgahan, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

"Dolar bizim paramiz ama sizin sorununuz "
    Nixon
    😑

Cok yerinde ve dogru bir tespit 🙂

• En son ki Turkiye raporunda, bence en can alici cumle su:

Turkey's rating would likely be downgraded if there was an increasing likelihood that the current balance of payments pressures were going to deteriorate into a full-blown crisis. In such an event, the government could try to conserve scarce FX assets by imposing restrictions on foreign-currency outflows that affect sovereign creditors as well.

Su andaki odemeler dengesindeki baskilar nedeniyle, busbutun bir kriz ihtimali yuksek ve bu yeniden Turkiye'nin notunun asagi dogru gitmesine neden olacaktir. Boyle bir durumda ise Turk hukumeti cok az olan doviz varliklarini korumak adina disariya doviz cikisi uzerine kisitlamalar getirebilir ve bu da bagimsiz alacaklilari da etkiler.

Yani "durum daha da kotuye gidebilir ve Turkiye'ye yatirim yaparsaniz, paranizi geriye cikartamayabilirsiniz" demek istiyor. Boyle bir durumda yatirim gelir mi hic Turkiye'ye?

• @MySea yatırım gelmesini bırak olanlarda paralarını borsadan çıkarıp kaçıyorlar.yabancı yatırımcının geri dönmesi uzun aylar alabilir.

• Dolay beydeki çıldırma belki de esas bundan sonra olacaktır 😒😒
    7,79 an itibariyle..

• Aslinda hazinenin ve maliyenin Cuma gunu yapmaya calistigi olay suydu: MB faiz oranlarini 2 puan arttirdi. BDDK ise bankalarin yurtdisindaki swab islerinde TL lehine kisitlamalari gevsetti. Bununla yurtdisindan TL ye yonelme bekliyorlardi. Ayni zamandada iceride faizler artti diye doviz bozdurma ve TL ye yonelme durumunu beklediler. Boylece biraz $ gelecekti ve MB reservelerini biraz olsun doldurabilecekti veya biraz rahatlayacakti.

Etkisi ise $ uzerinde, Cuma gunu icin sadece 7.70 den 7.62 ye hafif bir esneme oldu. Bugun itibariyle tekrar tirmanisa devam etti ve 7.80 lerde su anda. Yani hem ic hemde dis piyasalar bu hamleyi yemedi.

Eger yabanci finans forumlarini ve haberlerini takip ederseniz, buyuk bir cogunluk Turkiye'de devaluasyon bekliyorlar ve USD/TL paritesinin en az 14-15 bandina cikacagini tahmin ediyorlar.

Bu Turkiye icin yuksek pahalilik ve enflasyon, sirket ve isyeri iflaslari ve yine daha yuksek issizlik demek oluyor. Malesef tum gostergeler ve veriler gidisatin bu yonde oldugunu gosteriyor.

• @MySea (birinde artırım+birinde gevşetme)+(TL yönelme)x(içerde faiz uyanık kerizleri-MB milyar dolar beklentisi)=hem iç hem dış piyasalar bu hamleyi yemedi🤘 Borsa son 10dk maça dahil olması bekleniyor...bn sizin yorumlarınızdan rahatsızım ve kendinizi gereksiz afiş ettiğinizi düşünüyorum.çünlü ya bilgi verin işe yarasın yada insanları geri götürmeyin.

• @mahmutenis Uzgunum ben yatirim uzmani degilim. O nedenle kimseye tavsiye veya danismanlik yapamam.

Yazdiklarim sadece benim okuduklarim ve izlediklerim dogrultusunda durum degerlendirmesi.

• @MySea evet yeterince açıklayıcı oldu.

• @MySea Azerbaycan'daki savaş ihtimalide cabası. Eger ciddi bir savaş olursa Türkiye sessiz kalmaz. Ben kendi ülkemden ev almaktan bile vazgeçtim yabancı yatırımcı ne yapsın

• @jamel86 Evet malesef Dogu Akdeniz'deki tansiyon ve simdi de Kafkas'lardaki savas durumu Turkiye icin her yonden etkileyici faktorlerden.

• bence bir paralel evren kapısı falan buldular bunların yaşadığı dünya ile bizimki aynı gibi değil

• Degerli bakanımızın' maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz, dolar sizi ne ilgilendiriyor ' sözü hakkında ben 3 gün aralıksız küfredebilirim.

• Ülkemizin jeopolitik konumu tam adrenalin manyaklarına göre. Daha düne kadar bir şey yokken şimdi Azerbaycan - Ermenistan savaşı var.

• En guzel yorum da bu olmus:

• @MySea söyleyecek laf ta bırakmadılar. Ne desem bilmiyorum ki.

• @MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Su anda 6.39 TL

mART:)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

147

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.6k

| | | |