Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@caglaror, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@sir-altan https://www.globalprice.info/en/?p=statistics/bigmac

1.6 oranla en altta Türkiye mi var yoksa ben mi yanlış gördüm? 😕

• ⭐⭐

australyada 11.00 dolara bir kilo kiyma alabiliyoruz,bir mac 5.00 dolar olabilir,en dusuk saat ucreti 17,00 dolardan basliyor,cirak olarak calisanda bir saatlik ucretiyle 3 tane hamburger yiyebilir.
    ....japonya icerdeki hayvanciliga zarar gelmesin diye disardan et getirtmiyormus,onun icinde japonyada et fiatlari korkunc bir hamburgeri 15 dolardan asagi yiyebiliyorlarsa sanslidirlar.

• @sir-altan Japonya’nın politikasına bir alkış alalım mı altan abi 🙂
    İşte devlet budur. İçerde 15 dışarda 11 tl ise gidip dışardan almak yerine içerdekini desteklemelisin. Ki işlerini kaybetmeyip toplumsal refaha katkıda bulunsunlar.

Kesinlikle ekonomi her şey değil ancak çok şey ! Ekonomi gerçekten suç oranlarıyla bağlantılı , eğitim , hukuk , huzur hepsini doğrudan ya da dolaylı etkiliyor . Boşanma davalarına kadar .

• 15 nisan'da piyasaya güven vermek adına 100 puan faiz arttırmalıdır şayet -faiz der ise $ 10 tl olma ihtimali kaçınılmaz. Haftalık kapanışı 8.50 üzerine atarsa direnç noktası şuan görünmüyor.Biraz borsa bilgisi olan kişiler bu kur şokundan çok güzel paralar kazanabilirler ellerinde tl var ise .Faiz artar piyasa kabullenirse ilk destek noktası 7.83 burayı her kırdığında 10 krş düşer.İyi geceler

• ⭐⭐

..biraz evvel internet haberlerine bakiyordum,gozume enteresan haber carpti, turkiyede corum ilinde galiba bir kahveci ile donerci bitcoin ile alis veris yapmaya baslamislar,turk lirasi yerine bitcoin aliyorlarmis.birazda eriyen milyarlardan bahsediyordu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sir-altan o haber bir şey mi aşağıdaki haber çıkmasaydı olmazdı sadece bize has bu haberler

• Herşeyin basit özeti gibi

IMG_20210416_230820.jpg

• @ugurfbtr uzulerek begendim.

• Sakin olun her şey reyizin kontrolü altında. Müdahale etmek için doların 10 tl olmasını bekliyor. Dolar 10 tl olduktan son şaak bi sıfır atacak oldu mu dolar 1 tl ? Oldu da bitti maşallah.

• @nevzatyildizz, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Sakin olun her şey reyizin kontrolü altında. Müdahale etmek için doların 10 tl olmasını bekliyor. Dolar 10 tl olduktan son şaak bi sıfır atacak oldu mu dolar 1 tl ? Oldu da bitti maşallah.

Bu konuda haklı olabilirsin.
    6 adet sıfır atan biri, 1 adet sıfırımı atamayacak.
    Atmak, onun için çocuk oyuncağı

• hiç bişey olmadıysa bile kesinlikle bişeyler oldu.

• ⭐⭐

....turk lirasi ilk defa dusus gecirmiyor,90 larda bas asagi gitmeye basladi 30 yildir deger kaybetmeye devam ediyor.

• @sir-altan Üretim yapacak bütün fabrikalar satıldı ve tamamen dışa bağımlı bir ülke haline geldik, getirildik. Maalesef bu zihniyetle türk lirasının değer kazanması çok zor. Berat Albayrak bakanlığı boyunca en mantıklı cümlesini istifa paylaşımında kurdu: "Allah sonumuzu hayreylesin."

• Evrensel bir kural var. Ülkede adaleti yok ederseniz ekonomiyi yok edersiniz. Bazı sokak röportajlarını izleyince insanların gerçeklerden ne kadar uzakta çözüm aradıklarını düşünüyorum. Korkarım bu cehalet bu ülkeyi 100 yıl geriye götürecek. Son kural düştüğünüz yerden kalkabilirsiniz. Ülke nerde ve nasıl bir hata yaptığını biliyor ama gerçeği söylemeye cesareti yok vesselam...

• @sedoli en acısı da ne biliyor musun insanların sokak röportajlarında fikirlerini söylemekten bile korkmaları, korkacak hale getirilmeleri.

@sedoli en acısı da ne biliyor musun insanların sokak röportajlarında fikirlerini söylemekten bile korkmaları, korkacak hale getirilmeleri.

En acisi insanlarin surunurken hala surundurenlere dua ediyor olmasi...

@sedoli en acısı da ne biliyor musun insanların sokak röportajlarında fikirlerini söylemekten bile korkmaları, korkacak hale getirilmeleri.

Yeterince fakirlestir... Yeterince korkut...

Altın kural...

• Nedir bu halimiz dolar oldu 8.31.American dreams oldu dream.😠

• Dolar bu kadar artmışken çıksa bile benim gitmem imkansızlaştı...
    Çok üzülüyorum,düşünüyorum ama elimden bir şey gelmiyor.
    Ülkenin içinden geçtiler, yazıklar olsun.
    Genç yaşımızda kanser olacaz. 😞

• Yine bir şeyler yapılıyor ama kokusu çıkar yakında.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |