Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• O yüksekliğe alisirsaniz başka araba zor gelebilir...

Hanım 2008 Lincoln navigatordan sonra 2013 Q7 2013 Mercedes GL450 yi falan beğenmedi oturuş olarak.

Farklı bir oturuş ve kullanım pozisyonları var. Farklı bir keyif...

• ⭐⭐

gün itibarı ile dolar: 7,41
    böyle giderse dolar 10 bulur

• ⭐⭐ Banned

Dolar güya 7 41 ama piyasadaki gıda bile 10 üzerinden hesaplanmıs.
    Markete alısverise mi gidiyorsun Marketin hissesine ortak olmaya mı gidiyorsun belli degil.
    Zombigibi asık suratlar kalitesiz ve fahiş ürünlü çakma malların başında 10 dakika bekliyor 5 lira ucuzunu alabilmek için.

Almanyadaki sütle türkiyedeki sütün kolanın tadı aynı degil sosis salam vb saymiyorum bile. Peynir alıyorsun kireç gibi.

türkiyede silveradoya anca 3 beyaz işi yapan biner.

Benim birarkadas var almanyadan amerikaya gidiyor kışın arizona utah gezip çürüksüz klasik silverado camper van international scout falan satın alıyor bremerhavene yolliyor arabaları toparlayıp satıyor yaşı 25 yaptıgı iş bu. Vizyona bakarmısın.

Türkiyede ikinci el araba ithalatı yasak. Yoksa kim biner peynir tenekelerine

• Dolar da düşüş trendi sürüyor sırasıyla 7,65 - 7,47 - 7,39 - 7,25 altı günlük kapanışlar geldi öğlen 7,15 seviyelerindeydi MB verilerine dayanarak...

Döviz mevduatlarında her hangi bir azalma yok
    Ani bir faiz artışı yok
    İhracat artmıyor tersine azalıyor
    İhracat pazar payımız küçülüyor

Peki bu dolar nasıl düşüyor bazı muhalif gazateci veya ekonomistlerin duyumlarına göre Londra faiz lobisine bir takım şeyler vaad edilmiş bu sayede ülkeye şu an için döviz girişi var bunlar dövizden tl ye geçip ama faiz ama borsada beslenecek fazlasıyla kazanmaları sağlanacak bu sayede kur 6.60 6.80 seviyelerine kadar çekilebilir hazır fırsat olmayan MB rezervleri bu seviyelerden tekrar depolanır bu sürecin sonuna kadar yerli halk esnaf sıfırı tükettiği için can suyuna ihtiyaçları olacak burda bir kahraman yaratılması gerektiğinden devlet faizleri indirecektir eminim bu sayede kredi muslukları açılacak ev araba almak isteyenlere KOBİ'lere borçlanarak fırsat yaratılacak 2021 ilkbahar veya yazında hem olası yaptırımlar hem de 2.brunson krizi gibi zaten olabilicek kur şoku her iki taraftan kazançlı hale getirilmeye çalışılacak kurun yukarı doğru çıkmasıyla ki 8.80 veya 9.30 belki 9.80 bandına gelebilir 6.60'dan 6.80'den hem yabancı hem siyasiler tarafından toplanan dolar bu seviyelerde okutulur yukarı seviyelere gelmez demeyin şu an da Londra lobisine bir şeyler garanti edilmiş olacak ki ülkeye döviz girişi var ve kur düşüyor sonra çıkıp dış minnaklar ülkeyi ele geçiriyor din elden gidiyeeahh diyecekler aslında faiz lobisinin uşaklığını yaparak (dolar düştüğü için) içerde şimdilik kahraman daha sonra ise (kur yukarı fırlayacağı için) mağdur edebiyatıyla pandemi sonrası geçişi bir şekilde sağlamış olacaklar kendi şahsi fikrimdir kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ama bunlar artık yazılı bir senaryodur kafanızın bir köşesine yerleşsin olası bir ABD planında 8-9 liradan dolar toplamak yerine ayağınıza gelecek olan 6-7 seviyeleri fırsat olmuş olur istemeden geri çevirmeyin...

• @ugurfbtr, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Dolar da düşüş trendi sürüyor sırasıyla 7,65 - 7,47 - 7,39 - 7,25 altı günlük kapanışlar geldi öğlen 7,15 seviyelerindeydi MB verilerine dayanarak...

Döviz mevduatlarında her hangi bir azalma yok
    Ani bir faiz artışı yok
    İhracat artmıyor tersine azalıyor
    İhracat pazar payımız küçülüyor

Peki bu dolar nasıl düşüyor bazı muhalif gazateci veya ekonomistlerin duyumlarına göre Londra faiz lobisine bir takım şeyler vaad edilmiş bu sayede ülkeye şu an için döviz girişi var bunlar dövizden tl ye geçip ama faiz ama borsada beslenecek fazlasıyla kazanmaları sağlanacak bu sayede kur 6.60 6.80 seviyelerine kadar çekilebilir hazır fırsat olmayan MB rezervleri bu seviyelerden tekrar depolanır bu sürecin sonuna kadar yerli halk esnaf sıfırı tükettiği için can suyuna ihtiyaçları olacak burda bir kahraman yaratılması gerektiğinden devlet faizleri indirecektir eminim bu sayede kredi muslukları açılacak ev araba almak isteyenlere KOBİ'lere borçlanarak fırsat yaratılacak 2021 ilkbahar veya yazında hem olası yaptırımlar hem de 2.brunson krizi gibi zaten olabilicek kur şoku her iki taraftan kazançlı hale getirilmeye çalışılacak kurun yukarı doğru çıkmasıyla ki 8.80 veya 9.30 belki 9.80 bandına gelebilir 6.60'dan 6.80'den hem yabancı hem siyasiler tarafından toplanan dolar bu seviyelerde okutulur yukarı seviyelere gelmez demeyin şu an da Londra lobisine bir şeyler garanti edilmiş olacak ki ülkeye döviz girişi var ve kur düşüyor sonra çıkıp dış minnaklar ülkeyi ele geçiriyor din elden gidiyeeahh diyecekler aslında faiz lobisinin uşaklığını yaparak (dolar düştüğü için) içerde şimdilik kahraman daha sonra ise (kur yukarı fırlayacağı için) mağdur edebiyatıyla pandemi sonrası geçişi bir şekilde sağlamış olacaklar kendi şahsi fikrimdir kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ama bunlar artık yazılı bir senaryodur kafanızın bir köşesine yerleşsin olası bir ABD planında 8-9 liradan dolar toplamak yerine ayağınıza gelecek olan 6-7 seviyeleri fırsat olmuş olur istemeden geri çevirmeyin...

Katiliyorum. Ortada bir uretim yok, ihracat rakamlarinda artis veya ithalat rakamlarinda dusus yok, cari acikta inis yok, ekonomi alaninda bir reform falan da yok. Covid salginda durum zaten ortada, hala tum eknomiyi kotu sekilde etkilemekte, pahalilik ve enflasyon yukselmede, bazi isyerlerinde ya kapanma yada iflasa gidilmekte. Faizlerde ani bir firlama yok. Yeni bir YEP (yeni ekonomi paketi) aciklamasi yok...

Geriye 4 olasilik kaliyor:

1- Damadin kaybettigi $120 milyar bulundu.
    2- Ingilitere finans cevreleri ile gizli bir anlasma yapildi ve bir sekilde sicak para giriyor ulkeye.
    3- Katar veya Cin ile benzer bir anlasma yapildi ve onlardan da ayni sekilde sicak para giriyor.
    4- Birileri (yuksek kademede yetkileri olanlar) piyasalarda bankalar uzerinden bir cesit manipulasyon yapiyorlar. Doviz kurlarinda inis yaratip, keseyi dolduracaklar.

• @MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

4- Birileri (yuksek kademede yetkileri olanlar) piyasalarda bankalar uzerinden bir cesit manipulasyon yapiyorlar. Doviz kurlarinda inis yaratip, keseyi dolduracaklar.

ya da Birileri (yuksek kademede yetkileri olanlar) piyasalara çaldıkları, yandaş şirketlerden aldıkları yüzde 50 avanta paraları sisteme sokmak zorunda kalıyor... kim ki o birileri sahi?

• Resmi para girişi yok resmen tefeci faiziyle dolar çekiyoruz şuan ülkeye
    mb rezerv doldurmaya çalışacak mevduatlardan
    sonra yine aynı olay yıl sonuna 9 civarı bi kapanış yapar

• @ugurfbtr

sizden ricam önce yazdığımı tekrardan okumanız ardından videoyu izlemeniz neyi eksik söylemişim siz karar verin

• Dolar alacak arkadaşlar bu seviyelerden güzel kademe yaparak alımlar yapılabilir.Dolar 6.94 seviyesini bugun saatlik test etti sağlam destek gibi duruyor.Günlük olarak kalıcı şekilde 6,94 kapanış yaparsa 6,8 noktasına geriler o noktada çok fazla kalacağını sanmıyorum sonuçta 8,60 piyasaya giren yabancının sıcak parası 6,8 çıkması demektir 4 ayda sonuçta %20 faizden ve 2 tl gibi ucuz dolarını alıp çıkar gibi geliyor bana.Yatırım tavsiyesi değildir bilgi amaçlıdır..

• Dolar sahalara geri döndü mü diyelim. 😥😢😭

• Zaten hic gitmemisti, sadece kenarda dinleniyordu 🙂

• ⭐⭐

..usa dolari her zaman yerinde duruyor,ekonomisinin durumuna gore,diger ulke paralari dolar karsisinda deger kaybediyorlar..kendim 1974 yilinda turkiyeden ciktim ozaman bir amerikan dolari 15 tl filan civarindaydi,sonra milyonlara cikti,kendiminde anliyamadigim sekilde sifirlar atildi..2009 dan beride dolar ve euro gun be gun yukseliyor,yani anavatan ekonomisinde kriz olmali.dolar bazindan is yapanlara allah kolaylik versin diyorum,turkiyede bir dairem var kira alirim,dolara cevirince findik fistik parasi gibi olur.

• TC merkez bankasi baskani yine gorevden alindi. Faiz oranlari 19%.

• Sikintli bir hafta olacak, bakalim. MB baskan degisimi, HDP davasi, MV dusurulmesi, Istanbul Sozlesmesi iptali, Andimizin kaldirilmasi.... piyasalar bakalim ne yapacak. Erken secim geliyor bence. Tum taslar suruldu gibi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist merkez bankası başkanı istifa edenleri soru sorduklarında cumhurbaşkanı tek bir cevap veriyor "beni dinlemediler" 20 ayda 4 başkan değişti

• @ayvalik10 ekonomi okumamis adami neden dinlesinler 🙂

• Faiz yükseldi, Dolar yükseldi...
    Her şey yükseliyor zaten gitmek zor iken daha da zor olcak... Çok üzülüyorum çok.

• Cümleten geçmiş olsun. Asya piyasaları bugün açılmış sanırım. USD 8.35'den açılış yaptı ve şu an bloomberg'de 8.40'ları zorluyor neredeyse. Ziraat 8.17'den satış yapıyor, Akbank 8.50'den. Bu sefer 9'ları görürüz herhalde.

• @ahmetty
    Bende simdi gordum ...
    İnanilir gibi degil,nereye gidiyoruz ucurumun sonu yok.

• This post is deleted!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |