Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@MySea Dediğim gibi güven vermediğin sürece TL değer kazanmaz. Bu düşüş sadece kısa vadede oynama Ocak Şubat'ta tekrar zirveye oynar haziran gibi alım gücünü hissederiz.

Bu düşüş RTE nın ekonomi için söylemiş olduğu hazine ve maliye bakanlığında yaptığı büyük kadro değişiminden kaynaklanan kısa vadede güven verici ve teminkar konuşması kaynaklı bir düşüş oldu.

• ⭐⭐

@Bahadır-Kükrer ihracatta sıkıntı yok sıkıntı ithalat ve arz talepte ekonomimiz tuketiciyi ithalatla terbiye etme yönünde örneğin buğday lazım hop üretmek yerine ithal ediyoruz buda ithalatla terbiye oluyor ve son 20 yıldır böyle ilerliyoruz

• @Ramazan usta doların değer kaybetmesi demek tl güçlü olması demektir adam 1 dolara 2 ürün alırken 1 dolara 1 ürün almak istemez bu sebepten ihracatta sıkıntı yaşanır buda dolar girdisini azaltır.onun içindirki kimsenin işine gelmez. şu an 12 k satılan telefon 6 k düştüğünü düşünsenize herkes alır.Bu sebeptendir ki 4 tl olamaz.

• @Bahadır-Kükrer çok yüksek veya çok dusuk olması istenilmez. Dengede olması önemli. Dusuk olması yurt dışından hammadde alanlar için, yüksek olması da yurt dışından alışveriş yapanlar için kötüdür.

• @Ramazan, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@Bahadır-Kükrer ihracatta sıkıntı yok sıkıntı ithalat ve arz talepte ekonomimiz tuketiciyi ithalatla terbiye etme yönünde örneğin buğday lazım hop üretmek yerine ithal ediyoruz buda ithalatla terbiye oluyor ve son 20 yıldır böyle ilerliyoruz

"tüketici ithalatla terbiye etme " yerine doğrusu "üreticiyi ithalatla terbiye etme " olmalıydı sanki

• ⭐⭐

@kartalveat Üretici de bir tüketici olduğu için öyle yazdım. Açığa çıkan hammaddeyi üretmek yada hali hazırda çiftçiden almak varken ithalatla çözmeye çalışıyor ve bunuda nakitle yapıyor olması ekstra masraf oluyor trampa şeklinde olsa efsane olur.

• ⭐⭐

Dolar alma imkanı olan green card bekleyenler bu fırsatı kaçırmasın.

• ⭐⭐

@Bahadır-Kükrer Zaten değeri 6k olan bir telefonu 12k satıyorsa sorun kurda değil devlettin vurdum duymaz vergi uygulamasıdır.

"1 dolara 2 ürün alırken 1 dolara 1 ürün almak istemez" demişsin bizim ülke dışında adamlar zaten 1 dolara 1 ürün alıyor kaldı ki 12k olan telefon 6k düşmesi zaten olması gerektiği fiyat 6k onu 12k satan biziz örneğin apple usa: 1000 dolar = 7.876 tl buna %18 kdv ekle 9.293 hadi bunu 9500 yap normal fiyatı bu ama buna ötv (%50)+imei kaydı(2.000tl)+satıcı kar=15, 200 oluyor buradan çıkan sonuç devlet kurdan doğan fiyat artışı dışında sadece sizden 5000 tl yakın vergi alıyor. (hesaplarken kdv kur sonrası ekleyip ham olarak hesapladım olması gerektiği gibi)

Ülkemiz çok farklı o yüzden bir şey diyemiyorum unutmadan "Bu sebeptendir ki 4 tl olamaz." demişsin hatırlatayım 10 ocak 2018 kur 3,75 2 yılda ne değişmiş olabilir 🙂 🙂

• ⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Damattan Pazar gununden beri haber yok. Yoksa muhtesem yuzyil dizisinden esinlenip, bogdurttu mu damadi napti? 😁😎

Bence mümkün. Kaç gündür gören duyan yok malum 🙂

• Köpeğemi atılır,intihar mı edilir,hakaret etmek tiktok özgürlüğünden olsa gerek DEB5061A-034F-403E-8E5E-ADD2684018E4.png 55F123FB-D10A-4C3C-8D90-A3DD40C2E555.png
    C1F7927E-4302-4092-B123-64E5D90E2AD8.png
    778F0D65-A4A0-4506-9668-AF068234F44A.png
    Bu bi cvp değildir ozamanda kanıt koymak istemedim ama arkadaşlar bilsin Amerika’da bide et yiyin yaa diye ilk gittiğim zamanlar aldığım et ve bulduğum market buydu..wat ile giden ve tr den para çekmeyen her wat lı aşırı tutucuydu.

• @EzgiLera, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Damattan Pazar gununden beri haber yok. Yoksa muhtesem yuzyil dizisinden esinlenip, bogdurttu mu damadi napti? 😁😎

Bence mümkün. Kaç gündür gören duyan yok malum 🙂

Ben II.Cemal Kaşıkçı olmaz umarım demiştim..

• This post is deleted!

• @Ramazan, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@kartalveat Üretici de bir tüketici olduğu için öyle yazdım. Açığa çıkan hammaddeyi üretmek yada hali hazırda çiftçiden almak varken ithalatla çözmeye çalışıyor ve bunuda nakitle yapıyor olması ekstra masraf oluyor trampa şeklinde olsa efsane olur.

Kahrolsun, parayı bulan Lidyalılar
    Kahrolsun ,kredi kartını icat eden Frank McNamara 😁

• ⭐⭐⭐⭐

@mahmutenis kıymanın pound'u 3.3 dolar steak ın ise 9.5 dolar o da iyisinden peki kanıtınız bu mu ? 3.5 dolara yarım kilo kıyma alıp 2 günlük yemek çıkartırsınız tek kişi için yanına alacağınız 3 5 dolarlık aperatifle pardon ama saatlik ne kadar alıyordunuz wat'ta ?

• ⭐⭐⭐⭐

herhalde günlüğü 10 dolara filan çalışıyordunuz sizin ve bahsettiğiniz arkadaşınızın yaşadığı gibi yaşamak için öyle birşey olması gerek. kendinizi ajiteye zorlamayın.

• Lamp chops burada poundu 12-13

yani kilosu 25 birim

Trde 100 birim desek...

Gercekten uzucu bir durum Turkiye adina... Turkiye nufusunun acaba kacta kaci bu yil icinde Kuzu pirzola yemistir?

• ⭐⭐⭐⭐

@semavi kuzu değilde ayda bir 2 şiş kuşbaşına 15 lira veripte dürüm yiyorum şükür 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@semavi toplasan 100 gram et yok 50 60 anca

• @semavi, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Lamp chops burada poundu 12-13

yani kilosu 25 birim

Trde 100 birim desek...

Gercekten uzucu bir durum Turkiye adina... Turkiye nufusunun acaba kacta kaci bu yil icinde Kuzu pirzola yemistir?

Youtuber Murat Özün Almanya’da Türk Marketi videosu yapmıştı. 65 euro’ya marketi satın aldı. Fox Tv’de de haber olmuştu. Yemediği küfür kalmadı. Boşvermek lazım. Kim ne yapıyorsa yapsın.

• @Rhonster, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@semavi kuzu değilde ayda bir 2 şiş kuşbaşına 15 lira veripte dürüm yiyorum şükür 😃

O da Adana'da kardesim. Tadi yanından geçmeyecek sis İstanbul, Kocaeli, Bursa gibi illerde 30 40 TL ye gelir kisi basi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

40

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |