Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sadece koltuk bile damattan iyi performans gösteriyor 🙂

Keşke imkan olsaydı da üste para verip bıraktırsaydık 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

Sayın seyirciler Dolardaki düşüş durdurulamıyor. An itibariyle 8.04. 🙂

• dolar alacak olanlar , bankalarinin cep subesinden kuru kontrol edin. serbest piyasaya gore daha dusuk kur verebiliyor.

• Berat out
    koltuk in
    koltuğun performansı süper
    o koltuğu reiz olarak istiyozzzz
    🤣🤣🤣🤣🤣

• Yandas medya hala istifa haberini veremiyorlar. Konu hakkinda RTE'den henuz haber alamadiklari icin. Bence ulkenin icinde bulundugu en buyuk aci bu.

• Bir ihtimal de bu istifa olayinin bir AKP taktigi olma durumu. Bu sayede doviz kurlari dusuyor ve millet ellerindeki, yastik altindaki dovizi bozduruyor. Piyasadan doviz toplama taktigi olabilir. 🙂

• Bu da farklı bir bakış açısı,doğru olup olmadığını zaman gösterir.

ÖZEL HABER:::::ŞAH’IN FEDA ETTİĞİ VEZİR: BERAT ALBAYRAK VAK’ASI

Yayınlanma Tarihi: 9 Kasım 2020
    Yazan: Celal Eren Çelik

Türkiye bu gece Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın resmi Instagram hesabı üzerinden istifasını duyurmasını konuşuyor…
    Instagram’dan gelen bu istifa açıklamasının ardından saatler geçmesine rağmen tek bir yalanlama gelmemiş olması ise artık bu istifanın doğruluğunu tescilleyen bir durum.

Ancak Berat Albayrak’ın istifası ve istifanın zamanlaması bize “Kötü ekonomik gidişattan” çok daha kritik bazı sebeplerin olduğunu gösteriyor…

Hatırlanacağı üzere Cuma gecesi beklenmeyen bir hamle ile Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal’ı görevden almıştı.

Şimdi olayları biraz daha derinlemesine inceleyelim isterseniz…

ABD’de görülen HALK BANK Davası Türkiye,AKP ve Erdoğan için son derece sıkıntı verici bir davaydı.Burada çok büyük bir yolsuzluk ve rüşvet ağı Rıza Zarrab’ın ifadeleri ile ABD mahkemelerinin kayıtlarına geçti.HALK BANK davasının en önemli özelliklerinden bir tanesi de bankanın hem genel müdürü,hem genel müdür yardımcısının dava iddianamesinde adının geçiyor olması.

Zarrab mahkeme ile yaptığı işbirliği sonrasında HALK BANK üzerinden kurulan rüşvet çarkında yer alan ne kadar üst düzey HALK BANK yetkilisi varsa bu yetkililerin ismini Amerikalı savcılara bülbül gibi şakıdı.

Peki hatırlayalım şöyle sizlerle; Zarrab’ın Türkiye’de adeta fırtına gibi estiği yıllar ne zamandı? 2011-2014 yılları arası…

Şimdi sizlerle 2011 yılının Kasım ayına gidiyoruz… HALK BANKASI’na yeni bir “GENEL MÜDÜR YARDIMCISI” atanmaktadır… “Hazine Yönetiminden Sorumlu” bu genel müdür yardımcısı 2016 yılının Haziran ayı sonuna kadar görevde kalacaktır…

İşte o “Genel Müdür Yardımcısının” ismi Murat Uysal’dır…

Yani Trump’un seçimleri kaybetmesinin hemen ardından Cuma günü apar topar görevden alınan Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, Zarrab’ın HALK BANKASI ile birnirinden çetrefilli ilişkiler geliştirdiği o dönemde HALK BANKASI’nın 2 numaralı ismiydi.

Berat Albayrak’ın Erdoğan için önemi sadece “Aileden” olmasından kaynaklanmıyordu. Zira Berat Albayrak son olarak New York Times gazetesinde yer alan ve “YALANLANMAYAN” haberde de olduğu gibi Mehmet Ali Yalçındağ ve Jared Kushner ile birlikte ABD Başkanı Trump ile kurulan bir “Gayrı resmi iletişim hattının” en önemli, en kilit ismiydi.

Mehmet Ali Yalçındağ Aydın Doğan’ın damadı ve Trump’un Türkiye’deki ortağı, Jared Kushner ise Trump’un damadı ve üst düzey danışmanıydı..

İşte bu 3 “Damat” özellikle HALK BANK Davasına Trump‘un müdahale etmesi için özel çalışmalar yaptı,lobi şirketleri ile çalışıldı,Trump’a bu ekip kanalı ile iletilen “Tavsiyeler” doğrultusunda HALK BANK davasına ABD yasalarına da uygun olmayan şekilde müdahil olması isteği iletildi,çeşitli anlaşmalar yapıldı. (Bunu New York Times’ın 12 Kasım 2019 tarihli ve David D. Kirkpatrick ve Eric Lipton imzalı detaylı analizinden çok açık ve net biçimde görmemiz mümkün)

Bunda bir nebze de başarılı olundu… Ki bu 3 damadın kurduğu bu “Gayrı resmi iletişim köprüsü” bundan sonraki süreçte Trump‘un başını oldukça ağrıtabilir…

Peki ya Joe Biden? Biden bu fotoğraf karesinin tam da merkezinde…

Zira Joe Biden ve ekibi HALK BANK davasını raftan indirip,tam anlamı ile ve sonuna kadar gidilecek bir yargılamayı gerçekleştireceklerini her fırsatta ifade ettiler…

İşte o nedenledir ki AKP ve AKP yandaşı medya son dakikaya kadar Trump güzellemesi yaptı,haber kanallarında Trump’un kaybettiği kabullenilmek istenmedi…

Ama netice ortaya çıktı ve Biden’ın seçimi kazandığı ilk olarak Cuma gecesi netleşti…

Ne olduysa işte o Cuma gecesinden sonra oldu…

Cuma gecesi Biden’in ABD Başkanlık seçimini kazandığının kesinleşmesinden saatler sonra Zarrab’ın tüm kirli işlerini döndürdüğü 2011-2014 yılları arasında HALK BANK Genel Müdür Yardımcısı olan Murat Uysal görevden alındı.

Cumartesi günü ise Biden’ın seçimi kazandığı tüm ABD medyası tarafından ilan edildi ve Dünya liderleri Biden’ı tebrik etmeye başladılar,Biden zafer konuşmasını yaptı…

Pazar günü ise HALK BANK Davası’na Trump’un damadı Kushner ile birlikte müdahalede bulunulmasını sağlayan Berat Albayrak istifra ettiğini duyurdu…

ABD’de seçimi Biden’ın kazanması ABD’nin temel politik stratejik tercihlerinde radikal değişikliklere yol açmaz ama AKP’ye bakış açısından Trump’un veya Biden’ın kazanması çok şey farkeder. Zira Biden ekibi AKP ve Erdoğan’a tahammülü olmayan bir ekip.

İşte tam da bu nedenle Erdoğan özellikle “Zayıf nokta” olarak gözüken HALK BANK konusuna “değmiş” kim varsa tasfiye yahut pasifize edecek…Üstelik bundan başka şansı da yok gözüküyor.

Albayrak’ın istifası sıradan bir olay değildir ve sırada ABD’de HALK BANK davasından yargılanıp Türkiye’ye dönüşünde Berat Albayrak tarafından havaalanında karşılanan ve hemen sonrasında Borsa İstanbul’un başına atanan Hakan Atilla’nın istifası da olabilir…

Ve Albayrak’ın istifası ile birlikte PELİKAN yapılanması da çok ama çok büyük bir darbe almıştır ve onların da kara kara düşünmeye başlamasına neden olmuştur

• @DonTurcos Tesekkurler! Paylastiginiz yazi benim en basindan beri yazdiklarimla aslinda ortusuyor. Daha once de yazdigim gibi, tum bunlarin Biden'in ayak sesleri ile ilgisi olabilir.

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Bir ihtimal de bu istifa olayinin bir AKP taktigi olma durumu

Sessizlik uzadikca benim de aklima bu geliyor 🙂

Surekli bir "nabiz yoklama" yapiyorlar zaten, sonra kandirildik diye isin icinden cikiyorlar. Sosyal medyada gundem olacagini bildiklerinden basin aciklamasi yerine instagram paylasimi yapildi sanirim.

• @crazycells Aynen bende oyle dusundum. zaten son bir haftadir olanlara bakarsaniz aynen oyle duruyor.

2021 yilinda olacak olan erken secime hazirlik.

• Ben erken secime gideceklerini dusunmuyorum. Ekonomi bu haldeyken buyuk bir hezeyan yasayabilirler. Zaten 2023'e kadar normalde baska secim yok. RTE, koltuk o zamana kadar garantideyken, MHP ile bir sorun yasanmadigi takdirde, niye kendisini riske ve tehlikeye atsin?

• @MySea bende olmasini istemem, fakat ona hazirlaniyorlar gibi duruyor. cunku kis zor gececek, pandemiden dolayi yaz ise ikinci kez turizm gelirlerinden mahrum gececek gibi gorunuyor.

su an ortam da musait duruyor, dis gucler vs. herkes ile kavgaliyiz.

• birden Albayrak çıkıyormuş size şaka yaptım doların nasıl düşürülebileceğini gösterdm diyormuş... şaka maka bi yana Erdoğan bugün Albayrak'ın istifası hakkında tek kelime etmedi toplantı sonrası ve bugün herkes dolarını bozdurmuş. az kalsın ben de benimkileri bozdurma gafletine düşüyordum fakat uzun süreli düşününce yükseleceğinden eminim. bugün bile 7.95'e kadar düştü ve geri tırmanmaya başladı şu an 8.16 bakalım belki ucuz fiyattan dolar almak için belki şu an doğru zaman olabilir. dolardaki düsüsün anlık & kısa vadelik düsüs olduğunu düsünüyorum bilmiyorum siz hemfikir misiniz

• ⭐⭐⭐

Ekonomiden hiiç anlamam ama bu düşüşün bir kaç günlük olduğunu düşünüyorum. Kökten bir siyasi değişim olmadıkça düşük kalması zor sanki.

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Surekli bir "nabiz yoklama" yapiyorlar zaten, sonra kandirildik diye isin icinden cikiyorlar. Sosyal medyada gundem olacagini bildiklerinden basin aciklamasi yerine instagram paylasimi yapildi sanirim.

Aydın Çırayın demesine göre Naci Ağbal MB nin başına geçince Kasanın boş olduğunu, rezerv kalmadığının bilgisini vermiş sarayda. Damada da telefon açılıp sorulmuş bu konu. Damat apar topar saraya gelmiş ama Reis görüşmemiş kendisiyle. Damatla Naci Ağbal karşılaştıklarında yumruklaşmışlar sarayda. Damat çareyi görevi bırakıp kaçmakta bulmuş. Yani aylar yıllardır Reise asayiş berkemal. Herşey kontrol altında diyerek MB yi bitirmişer. Damat doların yükselmesine bakmıyorum demekle ''zaten dolarım yok, ne bakıcam ki'' demek istiyormuş, bizim gibi. Bir iki güne Reis çıkıp, affedin, aldatıldım, kandırıldım. Kızımı da aldı bu adam, beni aldattılar. Milletim ve Allah beni affetsin, kızı bir uğursuz ipsiz sapsıza vermişiz. İşsiz güçsüz bu adama bakanlık verdim hazineyi emanet ettim. Ne istedi de vermedim.. Ama aldattı beni deyip açıklamasını yapar. Benim korkum en sonunda bu çocuğa da Fetöcü diyip işin içinden çıkarlar. (Ki zaten Fetöcü, orda yetişmiş ve onun referansıyla üniversite okumuş biri.)

Vel hasılı kelam. 2023 hızlıca yaklaşıyor.. belki de 2022, belki 2021... Bahçelinin ruh haline bağlı..

• ​Son 24 saattir başa geçen ekonomi bakanımız (SAYIN BOŞ KOLTUK) sayesinde dolar 60 kuruş düştü. Minnettarız BOŞ KOLTUK REYİZ OSSUN
    😜😜😜😜😜😜😜😂😂😂😂😂🤣🤣🤣😂😂😂😂😂😂😂😂

• @ibrahimasar, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@crazycells, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Aydın Çırayın demesine göre Naci Ağbal MB nin başına geçince Kasanın boş olduğunu, rezerv kalmadığının bilgisini vermiş sarayda. Damada da telefon açılıp sorulmuş bu konu. Damat apar topar saraya gelmiş ama Reis görüşmemiş kendisiyle. Damatla Naci Ağbal karşılaştıklarında yumruklaşmışlar sarayda. Damat çareyi görevi bırakıp kaçmakta bulmuş. Yani aylar yıllardır Reise asayiş berkemal. Herşey kontrol altında diyerek MB yi bitirmişer. Damat doların yükselmesine bakmıyorum demekle ''zaten dolarım yok, ne bakıcam ki'' demek istiyormuş, bizim gibi. Bir iki güne Reis çıkıp, affedin, aldatıldım, kandırıldım. Kızımı da aldı bu adam, beni aldattılar. Milletim ve Allah beni affetsin, kızı bir uğursuz ipsiz sapsıza vermişiz. İşsiz güçsüz bu adama bakanlık verdim hazineyi emanet ettim. Ne istedi de vermedim.. Ama aldattı beni deyip açıklamasını yapar. Benim korkum en sonunda bu çocuğa da Fetöcü diyip işin içinden çıkarlar. (Ki zaten Fetöcü, orda yetişmiş ve onun referansıyla üniversite okumuş biri.)

Vel hasılı kelam. 2023 hızlıca yaklaşıyor.. belki de 2022, belki 2021... Bahçelinin ruh haline bağlı..

Eger biraz yandas olmayan TV kanallari izleselerdi, Emin Capa, Murat Muratoglu, Selcuk Gecer, Ozgur Demirtas gibi kisilerin ekonomi yorumlarini takip etselerdi, kasanin zaten bos oldugunu, herseyin kotu gittigini bilirlerdi. Bu yukaridaki olayin gerceklesmis olma ihtimali, Halk bankasindan dolayi Biden'a hazirlik yapilmasi ihtimalinden bence daha dusuk. Fakat burada kilif uydurmaya calisiyor olabilirler. Bir algi oyunu, algi yaniltmasi olabilir. Bu konuda herkes biliyor ki cok uzmanlar. 🙂

• Güzel haber: İstifası kabul edildi

• ⭐⭐

@Melih-Tokal Zaten kabul edilmeseydi Soylu'da olduğu gibi 1 saat içinde red ederlerdi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |