Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Concorde Kesinlikle mantıklı değil. Bu konuyu epey araştırmıştım. Geldiğim nokta şu: ABD borsasına yatırım yapmak isteyen Türkler için en iyi yöntem fonlara katılmak olacaktır. Örneğin Akbank'ın AFT fonu (yeni teknolojiler yabancı hisse fonu) gibi.
    Kademeli alış, ortalama düşürme veya giriş çıkış yapma durumlarında sürekli 20 dolar komisyon ödemek zor gelmişti. Özellikle benim gibi 100 200 dolarlık alım satan yapan insanlar için. Ama dersen ki 10k-20k alım satım yapıyorum ozaman 20 dolar çok koymaz 🙂

• This post is deleted!

• @ahmetty kardeşim kimsenin kimseye yatırım tavsiyesi verme niyeti yok sadece fikirlerini söylüyor. durum karamsar bir tablo yaratmaktan öteye gerçekleri de gösteriyor. daha bir yıl olmadı sanırım 5.77 den aldım hanım bana kızmıştı yüksekten niye aldın diye .bak şimdi doların son rakamı şu an için 8.34.gc için başvuran herkes düşünceli. bir çıkış yolu arıyoruz ama bulamıyoruz. kusurumuza bakma sen. sürçü lisan ettiysek af ola diyelim olayı tatlıya bağlayalım

• 8.38 ve hala going up...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetty, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Arkadaşlar her ne kadar iyi niyetinize güvensem de yatırım tavsiyesi vermek anayasaya göre suç teşkil ediyor.

Bu konuda daha dikkatli olmak en iyisi.

Sizce bu konuyu nasil cozebiliriz?

Yine forumdaki "forum bulusmalari" bolumu gibi foruma uye olmayanlarin goremeyecegi, disariya tamamen kapali ayri bir bolum olusturup, sayfanin ustune ve altina bilgilendirici hukuki yazi yazarsak bu konulari rahat konusacak ortam olusur mu sizce?

• 200 milyar dolar swap olması imkansız. Sanırım 200 milyar yuan demek istedi. Ki o da 30 milyar dolar eder. Çin ve japonya 4 gün önce 200 milyar yuanlık swap yaptılar.
    Doların ipi kopmuş durumda her seviyeyi görebiliriz. Ellerinde hiç bir silah kalmadı.

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• Çin ile yapılan swap anlaşmasının tutarı 1.7 milyar dolar.

• This post is deleted!

• Susmayın. Neden susuyorsunuz. Yanlış bişey yazdıysak düzeltirsiniz.

• This post is deleted!

• Tamam. Size zarar vermeyecek şekilde anlatır bilgilendirirseniz memnun oluruz.
    Bende 55 yaşında 30 yıl bankacılık yapmış bir kardeşiniz olarak zevkle sizin yazdıklarınızı okurum.

• This post is deleted!

• Yazdıklarınız için teşekkür ederim. Ben sadece 200 milyar doların çok büyük bir meblağ olduğunu söyledim. Keşke olsa. Tabiki dolar dediğiniz seviyelere düşer. Katar ile yapılan 15 milyar dolarlık swap bile piyasada ne kadar etkili oldu.
    Ayrıca; diğer dediklerinize katılıyorum.

• This post is deleted!

• beyler 8.38'ken sizce dolar almalı mıyım yoksa az da olsa düşme ihtimali var mı belki 10 kuruş düşer falan diye bekleye bekleye 30 kuruş yükseldi hayra alamet değil

• @kaanvercetti, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

beyler 8.38'ken sizce dolar almalı mıyım yoksa az da olsa düşme ihtimali var mı belki 10 kuruş düşer falan diye bekleye bekleye 30 kuruş yükseldi hayra alamet değil

J.Biden'ın seçilme ihtimaline karşı anı bir faiz silahı ortaya çıkacaktır kırılma olması muhtemel yine de alıp almamak tamamen kendi insifiyatinizde ytd

• ⭐⭐⭐⭐

Bu konuda biraz gerilmiş ortalık. Biraz sakin olalım. Öncelikle her kesin parasını hangi yatırım aracına bağlayacağıyla ilgi bir fikri zaten var. Fakat GC planı yapan bizler kolay kolay Euro almayız. Kanada ile ilgili plan yapan da Kanada Doları ile hesap yaptığına göre bizim işimiz de Amerikan Dolarıyla. Ben bankamın cep şubesine girdiğimde hesabımda birşeyden artan en ufak parayı bile dolara çeviriyorum. Boşta bekleyen param oldukça dolar alıyorum. Paraya ihtiyacınız yoksa günü gelene kadar bekletecekseniz dolar ve ya altın almaktan bir zarar gelmez. Kişisel yatırım tavsiyesidir 🙂

• Almanya'da yasayan turkler neden türkiyeye geldigi zaman, almanya bitik Almanya'da geçim zor almanya kötü turkiye süper herkes turkiyeyi kıskanıyor derler. Bilgisi olan varmı? Hayır yani bu insanlara neden turkiyeye dönmüyorsun sorusu soruldugu zaman eeeee ammaaaa yaaaaniiiii orada arkadaşlarim var cocuk okula başladı gibi cevaplar veriyorlar. Bu forumda binlerce insan eşini ailesini arkadaşını bırakarak geliyor da bunlar çifte vatandaş oldugu halde neden dönmüyorlar. Ortada bir dümen var anlamadım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |