Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• This post is deleted!

• @Bahadır-Kükrer cok tesekkur ederim dolar kesin duser diyebilirmisiniz peki?

• This post is deleted!

• @Bahadır-Kükrer degerli yorumlariniz icin tesekkurler bekleyip gorelim bakalim;)) merkez ekimde herkesi yan yatirdi insallah sizin dediginiz gibi olur

• @Bahadır-Kükrer, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@polat1112 🙂 Benim düşüncem kasımda merkez bankası toplantısına kadar 9 gibi olur.Merkez bankası 9 dan millete doları güzelce satar iyi kar eder 400 puan faiz artışı ile birde herhangi bi ülke ile swap anlaşması yaptık dediklerinde bunun üzerine kar satışlarını da eklersek dolar 9,20 9,30 civarlarından 7,10 seviyelerini destek olarak görür burada tutunamazsa bir alt kademe olan 6,8 en büyük destek noktasıdır. yatırım tavsiyesi değildir düşüncemdir..

%4 faiz artışı ile döviz mevduat sahiplerinin TL mevduatına döneceğini sanmam. Kimse açıklanan enflasyonun gerçek olduğuna inanmıyor. 9 tl den 7.10 seviyelerine o şekilde inmesi imkansız. Ayrıca swap yapsa ne olacak? Rezervler -40 milyar dolar civarına düşmüş durumda. Bence fazla iyimser düşünüyorsunuz. 6.40’lardayken de 4.50’ye düşeceğine inanılıyordu. Yatırım tavsiyesi değildir.

• Swap swap diye gezmedikleri yer, çalmadıkları kapı kalmadı. Ancak ey ABD, Ey İngiltere vs. ayarları verdileri için Hem ekonomi, hem dış politikada tüm ayarları bozdular. Kavga etmedikleri ülke kalmadı. Swap için tek ümitleri Çin, onunda gerçekleşeceğini sanmıyorum. Belki küçük miktarda bir şeyler olabilir. 2021 de 1 çeyrekte dolar en az 10 ve tırmanmaya devam edecek. Burada belirttiğim geleceğe yönelik dolar/TL tahmini YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. SADECE KİŞİSEL ÖNGÖRÜDÜR. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

• This post is deleted!

• This post is deleted!

Arkadaşlar merkez bankası veya eko bakanı çokomelli artık kendileri para aramıyorlar dış güçler dedikleri bize saldırıyor dedikleri kurumlara bize para bulun diye emir verdi.5 kurum şuan t.c devletine para bulmaya çalışıyor imf 3 milyar dolar ı vermedi.Sırada çin var muhtemeldir ki onlarla bi anlaşma olacak gibi.200 milyar dolarlık anlaşmayı yaparlarsa ki burası çokomelli kasım ayı baya bi sıcak geçecektir diye düşünüyorum....

Çinle 200 milyar dolarlık anlaşma yapacak olsalardı şu an propagandasından ortalık yıkılırdı ki 200 milyar dolar Türkiye için iyi anlamda korkunç ötesi bir rakam.
    Bir kaç milyar dolar için Çine takla atıyorlar, Çin batık bir ülkeye neden bunu yapsın
    iyilik meleği mi?
    Çinin en büyük sorunu Avrupa ve ABD nin sanayi 4:0 ile ucuz işçi gücüne ihtiyaç duymayacak olması.
    Bu nedenle elindeki tek değerli ticari meta olan ucuz emek gücünün değersiz hale gelecek olması. Yapay zeka ve Sanayi 4:0 Çini gelecekte zorlayacak en önemli şeydir.
    Neyse umarım 200 Milyar dolarlık bir anlaşma olur.
    Ama şahsi görüşümdür bu miktar bir anlaşmanın olması çok zor hatta ütopik...

• This post is deleted!

• @Bahadır-Kükrer dostum burda 200 milyar dolardan bahsediyorsun.... bu rakam swap piyasası için ki bahse konu ülke TC 5 değil 20 değil 70 değil 200 milyar dolar yani 2019 dan beri Türkiye' nin doları durdurmak için harcadığı paradan çok ama çok yüksek bir miktardan bahsediyorsun.
    2019 dan beri 160 milyar doları saçma bir tez uğruna harcamış bir hükümete Çin neden al bunuda harca ben üstünü çizerim 200 milyarın diye versin? nasıl güvenecek?
    Çinin hangi stratejik çıkarı Türkiye için bu parayı harcatır?

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• @Bahadır-Kükrer Umarım dediğin gibi olur. Azda olsa yaptığım işlerden piyasayı dış alım satımı iyi kötü bilirim. Yıllarca devlette memurluk yaptım uzun süredir kendi işim yapıyorum. Çok bilmem...
    200 milyarlık anlaşma çok zor. bunu bilirim.
    Hayırlısı olsun artık..

• This post is deleted!

• @Bahadır-Kükrer Çatışma, Ambargo gibi durumları hiç hesaba katma soru şu:

2019 dan beri 160 milyar doları saçma bir tez uğruna harcanmış mı ? HARCANMIŞ
    ve halen bu tezde ısrar ediyorlar mı EVET EDİYORLAR
    Çin de karar verici insanlar 160 Milyarı böyle harcayan Türkiye ye 200 milyarı 1 den 10 yıla kadar herhangi bir vade ile neden versinler?
    Zaten bu saçma tez olmasa veya vazgeçseler, yapısal reformları yapsalar, emin ol swap için bu Dolar, Euro basım bolluğunda onlar kapımızda sıraya girerler.
    Damat kadrosundan ekonomi bakanı var velev ki en iyi ekonomist olsun hangi ülke bunun liyakat olduğunu düşünür?
    vs.vs.vs....

• This post is deleted!

@iso1474 Üstad düşüncelerimiz aynı bende muhalif biriyim 🙂 fakat çin ile anlaşma veya çin bizimle anlaşamazsa t.c devletini avrupaya sürmez çin alternatifi olarak türkiye görülüyor.Yabancı yatırımcı ya cin yada türkiyeyi seçecek çin bize hükmetmek veya yaptırım uygulayabilmesi için elini cebine emin ol ki atacaktır .Şimdi rusyanın uçağını düşürdün ne oldu ? s400 hem sattı hemde seni avrupa ile aranı bozdu aynısını çin neden yapmasın . bu konular yazmakla olmuyor tam anlatamıyorum istediklerimi ama allah devletimize zarar vermesin 9,3 üzerine giderse hiç tutamazlar şu an merkez bankasında 240 milyarlık dth var olmadı onları bozar.

Bangladeş, Hindistan Çinin alternatifi olamamış Türkiye nasıl olacak?
    Swap anlaşması???

neyse herkesin doların Tl nin geleceği ile ilgili bir fikri var. netice itibari ile umarım ne yaşanırsa ülke için hayırlı olur.

Benzer Başlıklar

• 50
  • 8
  • 7
  • 242
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |