Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• bugün güne ingiliz arkadaşımdan aldığım mesaj ile başladım, orada güvenlikçi olarak çalışan üst sınıf olmayan işçilerden birinin "orada ev kaç para belki yatırım yaparım" demesi gerçekten zoruma gidiyor türkiye'nin savunulacak yeri kalmamış daha. yabancı ülkelerden gelen turistler için cennet, vatandaşlar için tamamen cehennem. dolar bile 7.94 olmuş allah sonumuzu hayıra çıkarsın. yıl sonuna kadar dolar 10'u görmese iyi.

alt metni

• @kaanvercetti çogunluk memnun yine reislerinden. Kendileri kaşınıyor. Durmak yok yola devam hedef 2023 sloganının yanına dolar 15 TL yaparlarsa daha mantıklı olur

• Bu hafta dolarda inme söz konusu dolar almak isteyenler için eksiklerini tamamlayabilirler.

• ⭐⭐ Banned

ver 2 rabia al 1 dolar= Art of the deal XD

• ⭐⭐ Banned

Bugun dövizcinin önünden geçtim Rate lere baktım Sterlin 0.025 mi ne yazıyordu oha dedim sonunda A haber haklı cıktı yasasın reis dünya devi olduk diye içimden cıglık attım. Uyanış ertugrulun müzigi çalıyordu kafamda. Sonra anladımki sterlin 10 oldugundan ekranda digit kalmamıs o yuzden 0025 miş. Başına 1 i koyamıyorlarmıs

• @Calibraturbo, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Bugun dövizcinin önünden geçtim Rate lere baktım Sterlin 0.025 mi ne yazıyordu oha dedim sonunda A haber haklı cıktı yasasın reis dünya devi olduk diye içimden cıglık attım. Uyanış ertugrulun müzigi çalıyordu kafamda. Sonra anladımki sterlin 10 oldugundan ekranda digit kalmamıs o yuzden 0025 miş. Başına 1 i koyamıyorlarmıs

Bu iyiydi

• dolar daha ne kadar inecek bilgisi olan var mı? ona göre bekleyeceğim şu an düşmüş 7.88

• @kaanvercetti dolar yıl sonuna kadar 8 lira üstü olur.

• Benim tespitim şöyle. Abd seçimleri nedeniyle siyasi belirsizlik var bu nedenle her seçimde dolar düşüyor euro artıyor. Seçimlerin sonunda dolar artacak euro üstundekj baskı düşünce euro düşecek dolar artacak.
    Ayrica Joe Biden gelmesi kesin gibi, Biden kazanirsa derhal katsa yaptırımlarını gündemine alacak. Hem seçim hemde Joe Biden nedeniyle TL çooook daha eriyecek gibi. Benim tahminim böyle. Joe Biden takmış kafaya Erdoğanı, daha seçilmeden ilk icraatiniz ne olacak sorusuna Erdoğan diyor. Ben TL nin 10 üstüne çıkacağını ocak şubat gibi ekonomik kriz ilan edileceğini düşünüyorum

• Kişisel analizimle fark ettiğim 1.kasim.2016 1.ocak 2017 dolar kuru arasındaki zaman diliminde gerçekleşen kur artışı seçimlerin ABD rezerv parasına yaradığını aynı senaryo gerçekleşmesi halinde j.biden ile ×2 şeklinde olacağını düşünüyorum ayrıca iş yerinde iddiaya girdim kur 7,50 altına değdiği an herkese 10 dolar yeni yıl gelmeden 8.50 görür ise herkes bana 10 dolar verecek 🙂 her düşüş gelecek adına alım fırsatıdır her şeyi geçtim karşılıksız basılan milyonlarca liranın bı faturası olacaktır ytd

• Bi alman bi rus bi ingiliz las vegasa gitmiş. Temel nerde o niye gitmemiş diyeceksiniz biliyorum. Gidememiş çünkü dolar 7.90 olmuş

• @ugurfbtr keşke benlede iddiaya giren olsa. Adamları yolmuşsun bence

• Perşembe günü Merkez Bankası toplantısında faiz artışı beklentisi ve yıl sonundan önce bir kez daha faiz artışı beklentisi dolarda bir miktar düşüş yaratabilir. Faiz artışı oranına göre düşüş az veya çok olabilir.
    Biden’ in seçilmesi halinde artış, tersinde düşüş olabilir.

Bunların hepsi herkesce bilinen ve piyasalarda konuşulan değerlendirmeler.

Fakat ne faiz artışı nede Amerika seçim sonuçları orta vadede dolarda bir düşüş getirmeyecek. Ekonominin düzelmesi gerekiyor. Bunun için hiç bir adım yok. Ekonominin düzelmesi, başta adalet olmak üzere, eğitim, sağlık, insan hakları, dış ilişkiler gibi bir çok konuda adım atılması ile mümkün olabilir.
    Yakın gelecekte böyle bir adım atılmayacağı bilindiğine göre doların seyrinin ne olacağını tahmin edebilirsiniz.

• Sayin @divionyedi nin yazdiklarina ek olarak, bence Turkiye'nin basinda hem ekonomik hemde toplumsal alanda cok buyuk etkileri olacak bir coronavirus tehlikesi var. Artik kimse saglik bakanliginin acikladigi tabloya inanmiyor. Rakamlari gizleyerek, ustunu orterek buraya kadar getirdiler ama artik saklayacak tarafi kalmadi. Hem Avrupa ulkelerinde hemde Turkiye'nin komsularinda bile vaka sayilari hizla artarken, Turkiye'de kelime oyunlari ve kalem oyunlari ile destan yazilmaya calisiliyor. Gercekler buyuk ihtimalle bu kis ortaya cikacak ve malesef bunun ekonomiye yansimasi cok kotu olacak.

• @MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Sayin @divionyedi nin yazdiklarina ek olarak, bence Turkiye'nin basinda hem ekonomik hemde toplumsal alanda cok buyuk etkileri olacak bir coronavirus tehlikesi var. Artik kimse saglik bakanliginin acikladigi tabloya inanmiyor. Rakamlari gizleyerek, ustunu orterek buraya kadar getirdiler ama artik saklayacak tarafi kalmadi. Hem Avrupa ulkelerinde hemde Turkiye'nin komsularinda bile vaka sayilari hizla artarken, Turkiye'de kelime oyunlari ve kalem oyunlari ile destan yazilmaya calisiliyor. Gercekler buyuk ihtimalle bu kis ortaya cikacak ve malesef bunun ekonomiye yansimasi cok kotu olacak.

Günlük korona virüs tablosunda değişikliğe gidilmiş ve otomatikmen artış 2 binli sayıların üzerine çıktı mecburuyetten ve kısmen sayılarda şeffaflık söz konusu ucundan azıcık sadece 🙈

• @divionyedi Aciklanan enflasyonun gercek enflasyonun 1/3 u bile olmamasi bir yana, verilen faiz oranlari aciklanan enflasyonun bile altinda kaliyor. Cok sert bir faiz arttirimi olmadigi surece tl ye donus zor. Sadece kucuk dususler sonrasi tekrar aynı seviyelere geldigini goruruz dolarin.

• @Ryback resmi işlemlerdeki ücretlerin bile en az %30 arttığı dönemde açıklanan enflasyon rakamlarına inanmak için çok iyimser olmak gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hurricane, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@Ryback resmi işlemlerdeki ücretlerin bile en az %30 arttığı dönemde açıklanan enflasyon rakamlarına inanmak için çok iyimser olmak gerekiyor.

Evet, yılbaşında bunu daha iyi anlayacağız. 10 yıllık pasaport çıkartma ücreti şu anda 1160 TL. Enflasyon oranına göre zam yapılırsa, yılbaşından sonra bunun 1300 TL falan olması lazım. Ama ben 2000 TL üstüne çıkacağını düşünüyorum. Yakınlarımdan pasaport almamış olanlara 10 yıllık almalarını tavsiye ediyorum.

• Dolar fiyatları şu dakikalarda 7.82 TL seviyesinde hareket ederken, Euro fiyatları ise 9.27 TL seviyelerinde bulunuyor. Buradan da sürekli canlı piyasa takibi yapıyorum: https://piyasacanli.com/

Sizce ne olacak dövizler?

• Bu sabah itibariyle demir yumrukla dolarin basi ezilmistir. Geri cekilme basladi duyduk duymadik demeyin. Jolelilin dedigi gibi 2 liraya bile cekilebilir 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.5k

| | | |