Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bir de şöyle düşünün,
    Dolar, gelmiş ve geçmiş en yüksek seviyede değil, geleceğin en düşük seviyesinde.

• @clourpoint

Şu an yapılacak en akıllıca hamle. Ben 2019 Aralık gibi 60.000 tl ihtiyaç çekmiştim, o zaman 10000 usd yapmıştı. Şimdi ise 7500 usd’ye denk geliyor. Yani sırf kurdan 2500 usd kar. Tabi faiz kısmını görmezden geliyorum, erken kapatınca sorun yok. Şu anda kur hareketleri çok daha fena, yıl sonu 10 olması sürpriz değil

• 1 United States Dollar equals
    7.94 Turkish lira

Böyle giderse GC kazansam bile Amerika hayallerim suya düşecek, 9'un üstüne çıkmaz umarım (ne yazık ki çıkacak). Her hafta imkanım oldukça dolar alıp köşeye atmaya başladım.

• ⭐⭐ Banned

Biden secilince görün siz birde 15 lira olacak

• @Rhonster Bu yazıyı görünce birden üzüldüm 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@quikless üzülmemek elde değil.

• @Rhonster tam bir sene içerisinde 5.8lira civarından 8TL bandına dayanmış. Geçen sene tek kişi için 80-85bin TL yeterliyken bu sene 120bin lira gerekiyor. İşimiz gerçekten zor.

• @Calibraturbo işte burası çok önemli..

• @kaanvercetti, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

1 United States Dollar equals
    7.94 Turkish lira

Böyle giderse GC kazansam bile Amerika hayallerim suya düşecek, 9'un üstüne çıkmaz umarım (ne yazık ki çıkacak). Her hafta imkanım oldukça dolar alıp köşeye atmaya başladım.

Bir çıksın hele gereğini yaparız.harç borç alır bir yoldam buluruz.moralini bozmanın anlamı yok .modumuzu düşürmeyelim.doların yükşelişine bir şey yapamayacağımız için üzülme.dediğin gibi ufak ufak birikim yap.gerisi Allah kerim.

• @quikless, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@Rhonster tam bir sene içerisinde 5.8lira civarından 8TL bandına dayanmış. Geçen sene tek kişi için 80-85bin TL yeterliyken bu sene 120bin lira gerekiyor. İşimiz gerçekten zor.

Vallahi ben ne uapacam 2 çocuk toplam 4 kişiyiz senin hesapla ne kadar yapar bu iş?

• Türkiyedeki kredilerimi kapaticam. Şuan dolar kazandigim için acaba acele etmeyip yıl sonunu mu beklesem. dolar yıl sonuna kadar 10 tl olur deniyor. Tahminlerinizi alabilirmiyim.

• Türk halkının geçmişten bugüne en büyük 2 hayali bir ev ve araba almaktır.
    Eskiden emekli ikramiyesi ile ev alınabiliyormuş.
    Şimdi ev de araba da hayal...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jamel86, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Türkiyedeki kredilerimi kapaticam. Şuan dolar kazandigim için acaba acele etmeyip yıl sonunu mu beklesem. dolar yıl sonuna kadar 10 tl olur deniyor. Tahminlerinizi alabilirmiyim.

Erken kapatmayı tavsiye etmem. Biden seçilirse dolar roketleyecek.

• @clourpoint eski hesaba göre sanırım 15 binden sonra ailede kişi başı 2500-5000 dolar istiyorlardı. yani ortalama 20-25 bin gerekiyor. Günün kuruyla 150-200 bin lira gerekiyor. Bu sene kurlardan dolayı umarım biraz inisiyatif gösterirler.

• @quikless, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@clourpoint eski hesaba göre sanırım 15 binden sonra ailede kişi başı 2500-5000 dolar istiyorlardı. yani ortalama 20-25 bin gerekiyor. Günün kuruyla 150-200 bin lira gerekiyor. Bu sene kurlardan dolayı umarım biraz inisiyatif gösterirler.

çok para bre.kardeşim en önemlisi talihli olabilmek parayı bir şekilde buluruz.gerekiyorsa kredi çekeriz.mayıs ayı bir gelsinde önümüzü görelim..

• @knnrn, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Türkiyedeki kredilerimi kapaticam. Şuan dolar kazandigim için acaba acele etmeyip yıl sonunu mu beklesem. dolar yıl sonuna kadar 10 tl olur deniyor. Tahminlerinizi alabilirmiyim.

biden gelirse türkiyede işimiz harbiden zor adam daha seçilmeden türkiyeye kancayı taktı bile geçenlerde türkiyeye uyarı yaptı ayasofyayı geri müzeye çevirin diye. bu adam daha seçilmeden böyleyse seçildikten sonrasını siz düşünün.

• @kaanvercetti bencede

• @kaanvercetti, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@knnrn, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

biden gelirse türkiyede işimiz harbiden zor adam daha seçilmeden türkiyeye kancayı taktı bile geçenlerde türkiyeye uyarı yaptı ayasofyayı geri müzeye çevirin diye. bu adam daha seçilmeden böyleyse seçildikten sonrasını siz düşünün.

benim dinle imanla alakam yokta biden denen bunak gitsin kendi işine baksın, ona sormayacağız nereyi cami nereyi kilise yapacağımızı. o konuşmayı yaptığı yer yunan derneğiydi bu biden denen şahıs 74 kıbrıs harekatında da tükiyeye ambargo koyulmasını sağalayanlardan grekofil biri. dua etsin karşısındaki kişi trump aklı biraz daha başında bir başkan adayı olsa seçilmesi imkansız olurdu. abd türkiyeyi kaybetmeyi göze alıyorsa elinden geleni yapıyor zaten. 1.körfez savaşından beri türkiye aleyhine ne varsa abd hep o tarafta. abd yönetimindeki bazı unsurların tavırları öyle irite edici ki erdoğan denen tiranı savunma pozisyonuna sokuyorlar insanı. bir insan bir ülke türkiyedeki darbeyi kimin yapmaya çalıştığını bilirken hatta darbe olurken (şuan da türkiyede darbe oluyor diye gülerek açıklama yapan pentagon ve dışişleri yetkilileri gördük) rahat rahat açıklama yaparken darbe başarısızlığa uğrayınca elimizde yeterli kanıt yok diyorsa iyi niyet ya da müttefiklik aramak boşa. abd türkiye gibi potansiyelli bir ülkeye asla müttefik olmaz.
    erdoğan ülkeyi 5 tane inşaatçıya peşkeş çekmeyip gelen paraları yatırıma dönüştürseydi türkiye bambaşka bir ülke olabilirdi. ama türk halkının şanssızlığı ülkenin başına tebelleş olmuş omurgasız bir örgüt ve onun aç gözlü doymak bilmeyen hırsız lideri ile müttefikmiş gibi yapıp en azından 30 senedir türkiyedeki bütün terör örgütlerini besleyen eğiten donatan ülkelerin arasına sıkışmış durumdayız.

ee canım bizde şöyel yapsaydık onlarda bize dost olurlardı rüyasını görmek isteyen varsa devam etsin ama ben almayayım. türkiyenin bulunduğu topraklar bugün bile dünyanın en potansiyelli işini bilen insanın elinde devasa bir güç haline gelecek halde. halk cahil olunca yöneticiside din iman mavrası anlatıp ülkeyi soyuyor sonuçta 2020 türkiyesi.

bu adamlar gerçekten erdoğandan kurtulmak istiyorlar madem ne diye sürekli televizyona çıkıp erdoğanı şöyle indireceğiz böyle yok edeceğiz diye açıklama yapıyorlar? bilmiyorlar mı türk halkındaki batılılar birini övüyorsa o bizim düşmanımızdır birine saldırıyorsa o adam iyidir mantığını. bu lafları etmeleri erdoğana yarıyorken hala susmuyorlarsa ya da uslubunca konusmuyorlarsa ben iyi niyet aramıyorum. resmen saddam huseyıne uygulanan seytanlastırmaya maruz kalıyoruz. basımızdakı hırsızlarda ceplerını doldurmaya o kadar odaklanmıslar kı bunu umursamıyorlar.

• Bakın burası Çokomelli Deutsche Welle 'nin haberine göre enflasyon %37 (resmi enflasyon %11 civarı olarak açıklandı)

• Beklenen haber nihayet geldi:

A Haber: Ekonomi yonetimimiz sayesinde dollarda Cuma gunu 7.85'e sert dusus gerceklesti.

Benzer Başlıklar

• 14
  • 13
  • 11
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |