Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Banned

@mysea Biliyorum hocam bugün ben de kendi kendime konuşurken aynı şeyi dedim içimden. İleride keşke daha erken gitseydim diyeceğim diye içimden geçirdim. Allah utandırmasın. Umarım bir düzen kurabilirim. 🙂

Edit: Teşekkür ederim.

• ....yeni gidilen bir ulkeye yeni kulture adapte olmak 2 yil kadar surebilir,ilk iki yil icinde insan kendi geldigi vatanini ozluyor, mukayeseler yapiyor,ama zaman denen sey,her seyleri kendine uyduruyor.....kendim karimla ilk defa gurbete cikarken once kendi ailemle vedalastim,babamla vedalasamadim uzuntusunu gostermemek icin uzakta durdu, sonra kayin pederin evine gittik 2 inci kat insaat halindeydi adamcagizda goz yaslarini gostermemek icin ikinci kattan el salladi.....eski zamanlarda ulkeler hakkinda hep kulakdan duyma seylere inanirdik, simdi internet sayesine istedigimiz bilgilere ulasabiliyoruz,bir kac saniye icinde dunyanin bir ucundaki yakinlarimizla gorusebiliyoruz.......bu gunku turkiye sartlarinda hic bir anne ve baba cocuklarina yurt disina gitme demez diye dusunuyorum.
    ....eski forumda bir yazi okumustum, turkun biri amerikaya gidiyor ve bakiyor yahu bunlarin hepsi dangalak bu dangalaklar sayesinde amerika nasil kalkiniyor diyor,10 sene sonrada yahu dangalak olmakda iyiymis be diyor.komik bir yazi iste.

• This post is deleted!

• ABD issizlik orani 3.9% e kadar geriledi. Bu oran FED'in Yakin zamanda muhtemel faiz arttirma kararinda elini guclendirmis oldu. Ayrica bu hafta enflasyon orani da aciklanacak. Buyuk ihtimalle 7% uzerinde olacak. Tahminimce Mart ayina kadar ilk arttirim gelebilir. Bu kararla birlikte $ tum dunyada deger kazanacaktir. Ve istikameti FED olacaktir. Yatirim tavsiyesi degildir.

• @mysea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Tahminimce Mart ayina kadar ilk arttirim gelebilir. Bu kararla birlikte $ tum dunyada deger kazanacaktir. Ve istikameti FED olacaktir. Yatirim tavsiyesi degildir.

• @hopasej, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Her şey ne kadar pahalı ya.

2021'de 147 liraya aldığım Gilette Mach 3 10'lu yedek bıçak fiyatı 265 lira olmuş. Artık oranı %80
    2019'da ise aynı sitede 10 yedek bıçak + 2 tane de traş makinasını 79 TL'ye almışım.

Ne olacak bizim bu halimiz yahu? Alışveriş sitelerindeki geçmiş siparişlerinize ve fiyatlarına baksanıza, yemin ederim şok olursunuz 😞

Yine 2021'de bağış amaçlı 3 tane 15 kiloluk köpek maması almışım 239 liraya. Şuan 501 lira. Artış oranı %110 😞

Bir şey diyecektim de siren seslerini duyunca sildim

• @jessepinkman, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@hopasej, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Her şey ne kadar pahalı ya.

2021'de 147 liraya aldığım Gilette Mach 3 10'lu yedek bıçak fiyatı 265 lira olmuş. Artık oranı %80
    2019'da ise aynı sitede 10 yedek bıçak + 2 tane de traş makinasını 79 TL'ye almışım.

Ne olacak bizim bu halimiz yahu? Alışveriş sitelerindeki geçmiş siparişlerinize ve fiyatlarına baksanıza, yemin ederim şok olursunuz 😞

Yine 2021'de bağış amaçlı 3 tane 15 kiloluk köpek maması almışım 239 liraya. Şuan 501 lira. Artış oranı %110 😞

Bir şey diyecektim de siren seslerini duyunca sildim

Yapma yanarız. 😃

• @jessepinkman silivri soğuk 🥶

• Banned

2016 ve 2017 de yazdıklarım için iki kere ifade verdim. 2017 deki için mahkemeye çağrıldım ama beraat ettim.

• ⭐⭐

@mysea Fed başkanı Powel'in Senato bankacılık komitesinde bugün yaptığı konuşmaya bakılırsa fed faiz artırmak için sabırsızlanıyor artık. Piyasadaki doları faiz artırımı ile çekerlerse enflasyon düşer. Zaten işsizlik verileri de bayağı düştü. Bu piyasanın artık kendi ayakları üzerine durabileceğinin işareti. Yani destekleme için piyasaya sürülen trilyonlarca doları tekrar toplamanın zamanı geldi. Yani dünyada dolar bayağı kıtlaşacak gibi görünüyor.

• @drywall, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@mysea Fed başkanı Powel'in Senato bankacılık komitesinde bugün yaptığı konuşmaya bakılırsa fed faiz artırmak için sabırsızlanıyor artık. Piyasadaki doları faiz artırımı ile çekerlerse enflasyon düşer. Zaten işsizlik verileri de bayağı düştü. Bu piyasanın artık kendi ayakları üzerine durabileceğinin işareti. Yani destekleme için piyasaya sürülen trilyonlarca doları tekrar toplamanın zamanı geldi. Yani dünyada dolar bayağı kıtlaşacak gibi görünüyor.

Yani dolar karşısında TL gene serbest düşüşe hızlıca girecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea

• elçilik instagram
    elçilik twitter
    elçilik facebook

Şu bir türlü ilerlemeyen mülakat verilmeyen dv22 süreci için :

Yorum+Etiket atar mısınız ?

Sesimizi duyurmamız lazım.

• @ping-pong, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@Bahadır-Kükrer, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@Ping-PONG 90 ilk yorum

O yorum sevgili @ugurksknbck a ait. Ben onun yorumuna yanıt yazdığım için yorumumun içinde onun yorumu gözüküyor.

Oyyyy oyyyy
    Nerelerden nerelere
    Ne ettin Bahadır Abi 😂

bütün yazışmaları okurken diyordum ki kıyamam coin borsası hakkında fikri olmayan birinin zikrine karşılık vermek zorunda kalmış banada bulaşmasın diye hiç araya girmemiştim günler sonra konuyu kaldıgım yerden takip ederken gördüm ki bana yazıyomuş 🙂 bişey ispat etmek zorunda degilim, degiliz. yaptıgım bişeyden bahsettim olmaz olamaz diyor yaptım diyorum, ne yazıkki kendisinin bilmediği yada yapamadığı birşeyi kimsenin yapamıcagını düşünmekte ne bileyim yani, sanıyor ki herkes kendisi gibi abank,bbank ın mobili üzerinden al sat yapıyor sanıp bunun üzerinden konuşması da bigarip sırıkla 10 metre atlayabiliyom diyene atlayamazsın yer çekimi var toprak çeker demek kadar anlamsız ama atladııım diyosun çık olmas :)))

• @drywall Guzel ozetlemissin. Veriler mart ayini isaret ediyor. Hayirlisi olsun

• FB_IMG_1644708555077.jpg

• $1 = 13.80 TL

Ukrayna krizine bagli olarak, hafiften yukariya bir ivme var ama TCMB 14 TL barajini asirtmamak icin buyuk caba harciyor goruntusu veriyor.

• Rusya'nin Ukrayna'yi isgale baslamasi ile birlikte: $1 = 14.47 TL

• ⭐⭐

@mysea paramiz deger kaybetmeye yer ariyor resmen rezil oldu turk lirasi hayir diyemeyen insan gibi

• Malum ukrayna rusya krizi piyasalari yukseltiyor,bu ayin 15 i gibide fed in faiz aciklayacagi ongoruluyor..
    Hali hazirda artis icerisinde olan $ kuru daha da yurur gidermi?
    Goruslerinizi merak ediyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |