Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
Lütfen DV2020 ve DV2021 talihlilerine destek için şu linkteki dilekçeyi imzalayın! Dilekçeye direkt olarak şu linkten de ulaşabilirsiniz.

Türkiye’deki raporlu ilaçlar ABD'de nasıl alınır?  • 30 senedir ABD de yaşıyorum. 20 senedir vatandaşım.uzun yıllar sağlık sigortam vardı ancak 3 senedir sigortasız çalışıyorum.bu sene Türkiye’de tatildeyken anjio oldum ve 2 adet stant takıldı. İlaç raporum düzenlendi. Effient isimli kan sulandırıcıyı 1 yıl kullanmak zorundayım. Anjio CD si raporu mevcut. Amerika’ya döndüğümde bu ilacı paramla alacağım ama doktora yazdırmak nasıl olacak. Kardiyolog mu yazması gerekecek. Kardiyolog anjio ve rapor sonuçlarına göre yazarmı. Bilen varsa cevaplarsa çok memnun olacağım.


  • ⭐⭐⭐⭐

    @aysima, içinde söyledi: Türkiye’deki raporlu ilaçlar ABD'de nasıl alınır?

    30 senedir ABD de yaşıyorum. 20 senedir vatandaşım.uzun yıllar sağlık sigortam vardı ancak 3 senedir sigortasız çalışıyorum.bu sene Türkiye’de tatildeyken anjio oldum ve 2 adet stant takıldı. İlaç raporum düzenlendi. Effient isimli kan sulandırıcıyı 1 yıl kullanmak zorundayım. Anjio CD si raporu mevcut. Amerika’ya döndüğümde bu ilacı paramla alacağım ama doktora yazdırmak nasıl olacak. Kardiyolog mu yazması gerekecek. Kardiyolog anjio ve rapor sonuçlarına göre yazarmı. Bilen varsa cevaplarsa çok memnun olacağım.

    Raporları yanınızda götürün. İngilizce çevirisi olsa iyi olur. Genelde birinci basamak hekimleri yazabiliyor. Herhangi bir PCP'ye gitmeniz yeterli olur. İlacı sigortasız alacaksanız GoodRx üzerinden fiyatlara bakmanızı öneririm, en uygun yeri bu şekilde bulabilirsiniz.  • Raporlarinizi knnrn'nin bahsettigi gibi Ingilizce olarak getirirseniz buyuk ihtimalle family practice veya primary care doktorunuz ilaci yazabilir.


Log in to reply
 

Çevrimiçi Kullanıcılar

DV2021 Talihlileri DV2021 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

35
Online

9.2k
Users

2.5k
Topics

150.2k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB