Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler! Forumumuza yeni üye olan arkadaşlar, kullanıcı adı seçerken şu iletideki kurallara dikkat etmeliler.

Amerika İltica ve 150 gün çalışma izni için beklemek • (Arkadaşlar neden niçin vatan haini gibi lafları lütfen herkes kendine saklasın.)

  Burada gerekli bir konu olduğunu düşündüğüm için ve kendiminde yapacağı bir şey olduğu için merak eden insanlarında bulunduğuna emin olduğum için sormak istediğim bir konu bu ve bir kaç cümle ile dahada detay vermek istiyorum.

  Ben bazı özel sebeplerden ötürü geçerli bir sebep olduğuna eminim iltica edeceğim. Ve burada merak ettiğim şey şu sürekli aileme yük olmak istemiyorum 150 gün boyunca. Çalışma izni için 150 gün beklememiz gerektiği Sayın avukat Ayhan Öğmen tarafından belirtiliyor. Fakat şöyle bir durum var. Biz bu 150 gün boyunca çalışmak istersek ne yapmamız gerekiyor. İltica bürosu yada göçmen mahmekesi bu durumun sonuçlanmasına kadar geçici bir çalışma izni veriyor mu yani sonuçta ben 5 ay geçinebilecek bir bütçeye sahip değilim ve orada bir şekilde 5 ay idare etmek istiyorum. Bu durumda nasıl çalışabilirim. Nerelerden bilgi alabilirim bilemedim bu yüzden en mantıklı yer olan yeşilkartforum a başvurmak istedim. Umarım bu konu hakkında bilgi sahibi insanlar yorum yapar. Herkese saygılar iyi günler. • @mutlukurt0534, içinde söyledi: Amerika' ya İltica yapmak ve 150 gün çalışma izni için beklemek

  (Arkadaşlar neden niçin vatan haini gibi lafları lütfen herkes kendine saklasın.)

  Burada gerekli bir konu olduğunu düşündüğüm için ve kendiminde yapacağı bir şey olduğu için merak eden insanlarında bulunduğuna emin olduğum için sormak istediğim bir konu bu ve bir kaç cümle ile dahada detay vermek istiyorum.

  Ben bazı özel sebeplerden ötürü geçerli bir sebep olduğuna eminim iltica edeceğim. Ve burada merak ettiğim şey şu sürekli aileme yük olmak istemiyorum 150 gün boyunca. Çalışma izni için 150 gün beklememiz gerektiği Sayın avukat Ayhan Öğmen tarafından belirtiliyor. Fakat şöyle bir durum var. Biz bu 150 gün boyunca çalışmak istersek ne yapmamız gerekiyor. İltica bürosu yada göçmen mahmekesi bu durumun sonuçlanmasına kadar geçici bir çalışma izni veriyor mu yani sonuçta ben 5 ay geçinebilecek bir bütçeye sahip değilim ve orada bir şekilde 5 ay idare etmek istiyorum. Bu durumda nasıl çalışabilirim. Nerelerden bilgi alabilirim bilemedim bu yüzden en mantıklı yer olan yeşilkartforum a başvurmak istedim. Umarım bu konu hakkında bilgi sahibi insanlar yorum yapar. Herkese saygılar iyi günler.

  Calisabiliyorsun diye biliyorum avukat in youtube daki videolarini izlerseniz orda bahsetmisti diye hatirliyorum. • @vermaynen 150 gün sonra çalışma iznine başvurabiliyorsunuz dedi diye hatırlıyorum yanlış mı anladım acaba. • @mutlukurt0534, içinde söyledi: Amerika İltica ve 150 gün çalışma izni için beklemek

  @vermaynen 150 gün sonra çalışma iznine başvurabiliyorsunuz dedi diye hatırlıyorum yanlış mı anladım acaba.

  Benim bildigim ve hatirladigim kadariyla surec sonuclanana kadar calisabilmeniz yonunde tabi yine en iyisini avukat ve bu sureci daha once yasayan kisiler bilecektir.


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @mutlukurt0534 Ilgili sayfa surada:

  https://www.uscis.gov/humanitarian/refugees-asylum/asylum

  Eger 150 gunde karar ciktiysa ve basvurunuz kabul edildiyse calismaya baslayabilirsiniz, eger 150 gun boyunca hicbir karar cikmadiysa o durumda calisma izni icin basvuru yapabiliyorsunuz.

  You cannot apply for permission to work (employment authorization) in the United States at the same time you apply for asylum.

  You may apply for employment authorization if:

  • 150 days have passed since you filed your complete asylum application, excluding any delays caused by you (such as a request to reschedule your interview) AND
  • No decision has been made on your application

  If you are granted asylum you may work immediately. Some asylee choose to obtain Employment Authorization Documents (EADs) for convenience or identification purposes, but an EAD is not necessary to work if you are an asylee. • @crazycells çok sağol dostum aradığım cevap buydu 😊


Log in to reply
 

Benzer Başlıklar

 • 4
 • 20
 • 2
 • 7

Çevrimiçi Kullanıcılar

39
Online

6.7k
Users

2.1k
Topics

105.1k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB