Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

• ⭐⭐

@tetradox Şu anki işinizde sigorta yaptırma imkanınız var mı gibi sorular, işverenin size sunduğu sigorta poliçesi imkanlarıyla ilgili... O sorulara "evet" derseniz tax credit kullanamayabilirsiniz. Priminiz bu yüzden yüksek çıkmış olabilir. Zaten poliçenin tutarı ve ne kadarının tax credit'den karşılandığı da poliçeyi alırken yazar, bunu oradan da anlayabilirsiniz.

İşten ayrılacaksanız ayrıldıktan sonra başvuru formunu tekrar doldurabilirsiniz.

• @knnrn Cevap icin tesekkurler. State in medicaid basvuru yaptıgımda 5 yıl sartı yazıyor. Onceki mesajlarda yeni gelenlerden bazılarının alabildigi gorunuyor? Appeal yapsam olumlu sonuclanır mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

1 kasımdan itibaren sağlık planı seçme zamanı başladı. ilker yıldızın son videosunu seyrederseniz sağlık sigortası seçmenizde size yardımcı olacaktır.

• Merhaba yeni bir full time ise basliyorum saglik sigortasi olarak dental secmeyi dusunuyorum ama tam anlamadim simdi ilerde acil bisey olsa hastaneye gitsem sadece dis sigortam oldugu icin karsilayamicam
    acaba sirketin onerdigi planlardan bronz plani secip dis sigortasini ozel mi yapsam

• Merhaba,

Arama çubuğundan aradım ama bulamadım.

Amerika'da yerleşik iken Türkiye'ye yapacağınız seyahatlerde kullanma ihtimaline karşı nasıl bir sağlık sigortası yaptırıyorsunuz? Genel sağlık sigortası mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ICu hangi eyalettesin yazmamışsın ilker yıldız yada alper behar sana yardımcı olurlar şu anda geçerli sağlık sigortanız varsa yurtdışı teminarı ekletirsiniz yoksa poliçeniz yurtdışı sağlık seyahat sigortası yaptırabilirsin

• @ayvalik10 Abd'deki sağlık sigortamıza ekleme yapıyoruz değil mi hocam?

Peki bu şekilde yapılan eklemelerin kapsadığı imkanlar genelde kısıtlı olmaz mı? Tr'de -genelde- bir yere bağlı olmayanların yaptırdığı 'genel sağlık sigortası'nı yaptırmak daha mı mantıklı olur acaba?

• @ICu, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

@ayvalik10 Abd'deki sağlık sigortamıza ekleme yapıyoruz değil mi hocam?

Peki bu şekilde yapılan eklemelerin kapsadığı imkanlar genelde kısıtlı olmaz mı? Tr'de -genelde- bir yere bağlı olmayanların yaptırdığı 'genel sağlık sigortası'nı yaptırmak daha mı mantıklı olur acaba?

GSS yaptirmak icin Turkiye de ikamet ediyor olma kosulu var diye hatirliyorum. Bu sigorta saglik guvencesi olmayanlara zorunlu olan bir sigorta. Seyahat sigortasindan tamamen farkli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Manwe6265, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

Merhaba yeni bir full time ise basliyorum saglik sigortasi olarak dental secmeyi dusunuyorum ama tam anlamadim simdi ilerde acil bisey olsa hastaneye gitsem sadece dis sigortam oldugu icin karsilayamicam
    acaba sirketin onerdigi planlardan bronz plani secip dis sigortasini ozel mi yapsam

Neden sadece dental seciyorsunuz, onu tam anlayamadim?

Hem medical, hem dental, hem de vision secin... Genelde 3'u ayri sirketlere ait ayri planlar oluyor, ama ayni sirkete de ait olabilir.

• @crazycells dis bakimina gitmeyi dusunuyordum sirketin sunduklari arasinda onu dusundum ama 3 u beraber olan bir plan daha iyi olurdu, email ile bir destek alayim tekrar buraya yazarim sonucu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Manwe6265, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

@crazycells dis bakimina gitmeyi dusunuyordum sirketin sunduklari arasinda onu dusundum ama 3 u beraber olan bir plan daha iyi olurdu, email ile bir destek alayim tekrar buraya yazarim sonucu

3'u ayni planin icinde yer almaz genelde. Fakat bu planlari ayri ayri alabilmeniz mumkun olmali.

Yani hem genel medikal, hem agiz sagligi, hem de goz sagligi icin ayri sigortalari yaptirin.

• @crazycells tamamdir yaptim, ben bilmiyordum oyle oldugunu, accident benefit 15 ve critical ilness 8 gibi ucret cikardi onlarida ekledim cok ucuza sigorta olmasi super

• ⭐⭐⭐⭐⭐

cover california üzerinden sağlık sigortasıbaşvuru yapanlar özellikle seyretsinler

• Merhaba, biz 15 Kasım'da giriş yaptık New Jersey'deyiz. Ssn numarası gelmediği için cash olarak işe başladı eşim. Ben de arayış içindeyim. Bu arada sağlık sigortamızı yaptırmaya unuttuk. Hangisini yaptırmamız ailece (oğlumda var) iyi olacaktır ve uygun olacaktır ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan hayırlı olsun eşiniz iş buldu demek gelir belli bir seviye altında olduğu için direk obamacare sistemine giriş yapın bence sizleri alacaktır.

• @BelmaSarvan Hayirli olsun! Hic yoktan iyidir ilk baslangic olarak. SSN geldigi zaman esinizin paycheckli calismaya gecmesini tavsiye ederim. Su anda gelir gorunmedigi icin Obamacare arastirin veya belki NJ Medicaid basvurabilirsiniz.

• @ayvalik10 Aslında geldıgımız hafta basladı hemen ama sabah 10 aksam 23:30 ve hergun calısıyor ayda 2500 usd'ye. Sıgortası da yok ssn olmadıgı ıcın yapamıyorlarmıs. Ssn gelse hem farklı iş bakacagız bulabılırsek ama bu arada sıgortamızı yapmamız lazım Allah korusun ne olmur ne olmaz dıye dusunduk.

• @MySea, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

SSN geldigi zaman esinizin paycheckli calismaya gecmesini tavsiye ederim. Su anda gelir gorunmedigi icin Obamacare arastirin veya belki NJ Medicaid basvurabilirsiniz.

Tamam tum onerılerınız ıcın tesekkur ederım. Ulkemız de degerlıyken burada bır anda degersız konumda olmaz bıraz can sıkıcı, sureklı ağlak ağlak cumleler kurmaya basladım son gunlerde

• @BelmaSarvan Hos geldiniz. Medicaid basvurunuzu yapin, onaylanmasi 1 ay kadar suruyor. 18 yas alti cocugunuz icin hemen onaylanacaktir. Yetiskinler icin biz gecen yil basvurdugumuzda ' Eyalette en az 5 yil yasama' sarti oldugunu soyleyip reddetmislerdi. Yine de siz tum aile bireyleri icin basvurunuzu yapin, umuyorum saglikla ve mutlulukla yeni duzeninize alisirsiniz.

• @cleo, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

Medicaid basvurunuzu yapin, onaylanmasi 1 ay kadar suruyor. 18 yas alti cocugunuz icin hemen onaylanacaktir. Yetiskinler icin biz gecen yil basvurdugumuzda ' Eyalette en az 5 yil yasama' sarti oldugunu soyleyip reddetmislerdi. Yine de siz tum aile bireyleri icin basvurunuzu yapin, umuyorum saglikla ve mutlulukla yeni duzeninize alisirsiniz.

Teşekkür ederim. Hemen arastırma yapacagım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.3k

| | | |