Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

• Merhaba arkadaslar. 2019 icin enrollment acilmis ama bilgilerimi girip kontrol ettigimde 7800$ deductible olan en dusuk kapsamli sigorta icin aylik 340 dolar prim odemesi cikti. Bunu dusurmek icin izlenebilecek yontem var mi? Bekar ve saglikli biri icin cok yuksek geldi bana.

• @panjan Healtcare, Obamacare, Saglik sigortasi içinde söyledi:

Merhaba arkadaslar. 2019 icin enrollment acilmis ama bilgilerimi girip kontrol ettigimde 7800$ deductible olan en dusuk kapsamli sigorta icin aylik 340 dolar prim odemesi cikti. Bunu dusurmek icin izlenebilecek yontem var mi? Bekar ve saglikli biri icin cok yuksek geldi bana.

Benimkinde de bende 27 dolar hanımda 470 dolar aile olarak gözmedik. Ondan dolayı yetkili sigortacıya gideceğim coveredCA yetkili sigortacısı. İlk alırken de oradan yapmıştım. Çokta güzel bir plandı. Yetkili sigortacı deneyebilirsiniz. Ücret alınmamıştı. Healthcare.com dan yetkili sigortacıları bulabilirsiniz.

• Çalıştığım yerin sigortası var ve bende kayıt oldum Blue Cross diye bir şirketin üzerinden.İnsan kaynaklarına soracağım burda cevap alamazsam öncesinde buraya sorayım dedim.Bu sağlık sigortasını yaptıktan sonra bir yere bildirmemiz gerekiyormu bildirmezsek ceza yermiyiz?

• @knnrn Biz de esim ve oglumla Abd ye greencard ile gelecegiz.Yalniz esim ve oglum cok durmadan geri donecekler ben isleri yoluna koyduktan sonra gelecekler.Bu durumda benim icin ne onerirsiniz?Esim geldiginde de calismayacak.Ve eger hic yaptirmazsak bu durumda ceza odersiniz diyenler var odemezsiniz diyenler var.Acaba hangisi dogru?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@richmond Bir yere bildirmek gerekmiyor. Vergi beyanı yaparken sigorta var mıydı diye soracak, oraya bilgileri yazacaksınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeki-inci Healtcare, Obamacare, Saglik sigortasi içinde söyledi:

@knnrn Biz de esim ve oglumla Abd ye greencard ile gelecegiz.Yalniz esim ve oglum cok durmadan geri donecekler ben isleri yoluna koyduktan sonra gelecekler.Bu durumda benim icin ne onerirsiniz?Esim geldiginde de calismayacak.Ve eger hic yaptirmazsak bu durumda ceza odersiniz diyenler var odemezsiniz diyenler var.Acaba hangisi dogru?

Ceza olayını Trump kaldırdı diye duydum ama resmi bir kaynaktan teyid edemedim. Healthcare.gov Web sitesinde hala cezası var diye yazıyor.

Siz kendiniz için resmi siteden sigorta başvurusu yapabilirsiniz. Sağlık sigortası yapan bir işe girene kadar beklemeyi de tercih edebilirsiniz.

• Tesekkurler.

• @knnrn kenan bey cocuklarda yas sınırı varmi acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn Healtcare, Obamacare, Saglik sigortasi içinde söyledi:

@knnrn Biz de esim ve oglumla Abd ye greencard ile gelecegiz.Yalniz esim ve oglum cok durmadan geri donecekler ben isleri yoluna koyduktan sonra gelecekler.Bu durumda benim icin ne onerirsiniz?Esim geldiginde de calismayacak.Ve eger hic yaptirmazsak bu durumda ceza odersiniz diyenler var odemezsiniz diyenler var.Acaba hangisi dogru?

Ceza olayını Trump kaldırdı diye duydum ama resmi bir kaynaktan teyid edemedim. Healthcare.gov Web sitesinde hala cezası var diye yazıyor.

Siz kendiniz için resmi siteden sigorta başvurusu yapabilirsiniz. Sağlık sigortası yapan bir işe girene kadar beklemeyi de tercih edebilirsiniz.

Evet, 2019'dan itibaren zorunluluk kalkiyor, Trump'in 1 yil once imzalamis oldugu "Tax Cuts and Jobs Act of 2017" ile...

https://www.healthaffairs.org/do/10.1377/hblog20171220.323429/full/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyin Yaş sınırı derken neyi kast ediyorsunuz? CHIP için sanırım yaş sınırı 18.

• @crazycells O zaman soyle bir soru devreye giriyor.Ben birkac gun sonra gidecegim ve muhtemelen aralik ortasinda calismaya baslayacagim yani 2018 icin sadece 10-15 gun gibi bir calisma surem olacak.Bu sure icin yaptirmasam bir sikinti olur mu?Acikcasi bana pek mantikli gelmiyor sigorta cunku her ay 400-500 $ ver bir de sana 5k deductable versinler.E zaten buyuk bir hastalik olmazsa 10k$ senin cebinden cikiyor senelik.O ciktiktan sonra kendin de sigortasiz gitsen hastaneye sene de en fazla ufak tefek seyler icin 1-2 kere gider en fazla o parayi verirsin gibime geliyor.Siz ne dersiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells O zaman soyle bir soru devreye giriyor.Ben birkac gun sonra gidecegim ve muhtemelen aralik ortasinda calismaya baslayacagim yani 2018 icin sadece 10-15 gun gibi bir calisma surem olacak.Bu sure icin yaptirmasam bir sikinti olur mu?Acikcasi bana pek mantikli gelmiyor sigorta cunku her ay 400-500 $ ver bir de sana 5k deductable versinler.E zaten buyuk bir hastalik olmazsa 10k$ senin cebinden cikiyor senelik.O ciktiktan sonra kendin de sigortasiz gitsen hastaneye sene de en fazla ufak tefek seyler icin 1-2 kere gider en fazla o parayi verirsin gibime geliyor.Siz ne dersiniz?

Siz "sigorta" kavramini soruyorsunuz direkt 🙂 buna siz kendinize ve yasantiniza gore karar vermelisiniz. Artilari ve eksileri belirleyip hangi tarafin daha agir bastigini belirleyin 🙂 ve buna gore karar verin.

Ayrica 2018 icin zaten 90 gun tampon bir donem var, 1 yil icinde 90 gune kadar sigortasiz olmaniza izin veriyorlar.

• Tesekkurler.

• @zeki-inci Healtcare, Obamacare, Saglik sigortasi içinde söyledi:

@crazycells O zaman soyle bir soru devreye giriyor.Ben birkac gun sonra gidecegim ve muhtemelen aralik ortasinda calismaya baslayacagim yani 2018 icin sadece 10-15 gun gibi bir calisma surem olacak.Bu sure icin yaptirmasam bir sikinti olur mu?Acikcasi bana pek mantikli gelmiyor sigorta cunku her ay 400-500 $ ver bir de sana 5k deductable versinler.E zaten buyuk bir hastalik olmazsa 10k$ senin cebinden cikiyor senelik.O ciktiktan sonra kendin de sigortasiz gitsen hastaneye sene de en fazla ufak tefek seyler icin 1-2 kere gider en fazla o parayi verirsin gibime geliyor.Siz ne dersiniz?

Ben ABD'de ailemi bir gun bile saglik sigortasiz gecirmem. Bu tur hesaplar yaparak buyuk risk almis oluyorsunuz. TR olsa tamam. Sigortasiz bir gecelik acil servis faturasiyla 10K'lik faturayi eline tutusturulanlari sik sik duyuyorum, bir tanesi de sahsen tanidigim bir arkadasim.

• ABD de cocuklar için sağlık sigortasının ücretsiz olduğunu biliyorum ama bu eyalete gore mi değişiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash Hayır, bu federal bir program: https://www.medicaid.gov/chip/index.html

• @crazycells Healtcare, Obamacare, Saglik sigortasi içinde söyledi:

@knnrn Healtcare, Obamacare, Saglik sigortasi içinde söyledi:

Evet, 2019'dan itibaren zorunluluk kalkiyor, Trump'in 1 yil once imzalamis oldugu "Tax Cuts and Jobs Act of 2017" ile...

https://www.healthaffairs.org/do/10.1377/hblog20171220.323429/full/

O zaman bu dönem sigortayı yenilemezsek, ceza ödemeyecegiz, doğru mu?

Urgent care merkezleri ile hastane acili arasındaki farkları merak ediyorum aslında. Sigortasız olarak binlerce dolarlık faturayı hastane acilinde kesiyorlar. Urgent care de durum aynı mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@megashintai Urgent care dediğimiz yerler genelde mahalle aralarında, market veya eczanelerin içinde oluyor. Tam teşekküllü bir hizmet yok, sadece muayene, basit kan tahlili ve röntgen gibi şeyler var. Genelde doktor yerine PA (physician assistant) veya NP (nurse practitioner) tarafından muayene ediliyorsunuz. Birkaç günde düzelmeyen ateşli enfeksiyonlar ve benzeri şeyler için en uygun ve hızlı çözüm.
    Örnek: https://www.afcurgentcare.com/services/

• @knnrn Anladım. Cevap için teşekkürler Kenan Bey. 🙂

• @knnrn evet kenan bey CHIP icin sormustum tskler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

40

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |