Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

• @loyd36 Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler... içinde söyledi:

Arkadaslar ev kiralamada sponsor yada kefil bulmanin bir avantaji varmi? daha kolay olur mu ev bulmamiz?

Kefil ya da sponsorun kredi gecmisi iyi ise evi kesin tutarsınız. Kefilin ssn ve kredi gecmisi olması lazım unutmayın.

• @gkhanfeez Tesekkurler.

• Dün itibarı ile NJ ' de ev kiraladım. Kredi notum yoktu ,işim vardı.1.5 kira depozito ve 1 kirayı peşin aldılar tabiki gelirimi belgelemem şartıyla.Bunuda çalıştığım şirket onlara bir evrak göndererek halletti(paystubs deniyormuş).Bilginize .

• Merhaba arkadaşlar Airbnb hotpads gibi sitelerden henüz Amerika'ya gitmeden ev kiralayabiliyor muyuz? Airbnb oluyor diye biliyorum ama o biraz kafamı karıştırdı. Evlerin fiyatları çok değişiyor her ay farklı fiyat ve giriş çıkış saatleri kafamı karıştırdı. Hotpads daha çok hoşuma gitti ama onu kullanmayı pek bilmiyorum. Benim amacım Amerika'ya gitmeden birkaç haftalık evimi kiralayıp direkt eve girmek.

• @memetdinc Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler... içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar Airbnb hotpads gibi sitelerden henüz Amerika'ya gitmeden ev kiralayabiliyor muyuz? Airbnb oluyor diye biliyorum ama o biraz kafamı karıştırdı. Evlerin fiyatları çok değişiyor her ay farklı fiyat ve giriş çıkış saatleri kafamı karıştırdı. Hotpads daha çok hoşuma gitti ama onu kullanmayı pek bilmiyorum. Benim amacım Amerika'ya gitmeden birkaç haftalık evimi kiralayıp direkt eve girmek.

Öneri, gideceğin yeri iyi araştır yorumları iyi oku. Airbnb yaptım ev sahibi iyi hoş ama mahalle ve lokasyon iyi değil

• @richmond Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler... içinde söyledi:

Dün itibarı ile NJ ' de ev kiraladım. Kredi notum yoktu ,işim vardı.1.5 kira depozito ve 1 kirayı peşin aldılar tabiki gelirimi belgelemem şartıyla.Bunuda çalıştığım şirket onlara bir evrak göndererek halletti(paystubs deniyormuş).Bilginize .

Hocam nj de nerede kiraladiniz ve ne kadar kirası mahsuru yoksa soylermisiniz

• Merhaba Arkadaşlar,

Bizim de henüz bu kira x 2.5 x ay konusunu bilmiyorduk. 6 ay Amerika'da şansımızı deneyebileceğimiz bir bütçeyi ayarladık ve o bütçeye uygun apartman bakıyorduk. Okul puanı yüksek ve arabasız hayata da olabildiğince uygun olsun diye ev gezerken, artık yeter diyerek bir evi tutmak için gittiğimizde bankada bekledikleri para miktarı ve geriye dönük 6 aylık hesap geçmişi konusunu yüzümüze pat diye vurdular. 6 ay kiralayıp onu da peşin verelim dedim. Ona da olmaz dediler. Şimdi biz de kara kara düşünmeye başladık. Geçenlerde de bir araba kazası yapmıştık. Onu da yine forumda paylaşmıştım. Henüz arabayı bile yaptıracak fırsat bulamadık. Bir de artık bir eve çok ihtiyaç duyarken, bu saçmalıkları yaşayınca, resmen kendimi uçak bileti bakarken buldum.

Herkese bol şans diliyorum.

Portland, OR

• @kalimdor Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler... içinde söyledi:

Merhaba Arkadaşlar,

Bizim de henüz bu kira x 2.5 x ay konusunu bilmiyorduk. 6 ay Amerika'da şansımızı deneyebileceğimiz bir bütçeyi ayarladık ve o bütçeye uygun apartman bakıyorduk. Okul puanı yüksek ve arabasız hayata da olabildiğince uygun olsun diye ev gezerken, artık yeter diyerek bir evi tutmak için gittiğimizde bankada bekledikleri para miktarı ve geriye dönük 6 aylık hesap geçmişi konusunu yüzümüze pat diye vurdular. 6 ay kiralayıp onu da peşin verelim dedim. Ona da olmaz dediler. Şimdi biz de kara kara düşünmeye başladık. Geçenlerde de bir araba kazası yapmıştık. Onu da yine forumda paylaşmıştım. Henüz arabayı bile yaptıracak fırsat bulamadık. Bir de artık bir eve çok ihtiyaç duyarken, bu saçmalıkları yaşayınca, resmen kendimi uçak bileti bakarken buldum.

Portland, OR

Kontrat imzalarken gerekenler her yerde ayni degil. Bence okul puani falan oncelikli degil, butun okullar kaliteli aslinda, okul puani cocugunuzun arkadas cevresini belirliyor daha cok. Eger ilkokulsa hic onemli degil bence. Ortaokul liseyse de guvenlik sorunu cok olmayan bir mahalle olduktan sonra cok da onemli degil. Aksine gocmenlerin bol oldugu okullarda, puanlar daha dusuk oldugu icin, extra butceleri, gocmenlere yonelik ilave programlari olur. Mesela WA state'te Tukwila ve Kent seattle'a gore ucuz, fakir ve gocmeni bol sehirler. Oralarda yogun Ahiska Turku var amerikaya geldikten 2 sene sonra, daha ortaokuldayken, universite icin 4 sene tam burs kazanan ahiskali cocuklar oldu. Yani imkanlari ve destekleri cok. Seattle tacoma arasinda is imkanlari genis. Zaten is kontrati olduktan sonra ev kiralarken bankadaki paranin cok onemi yok. Bence ne is olursa olsun, bir is kontrati ayarlayip herhangi bir nahalleden ev kiralayin, bazi yerler aylik, 3 aylik ya da 6 aylik kontrat yaparlar. Begenmezseniz, 3 ay sonra tasinirsiniz. WA state i de bir arastirin bence. Ayrica tanidiginiz varsa ev icin kefil olurlarsa o da fayda eder. Zor bir donem, basimdan gectigi ici biliyorum. Philadelphia da 3 aylik pesin parayla en kotu mahallede ancak ev bulabilmistim, charlotte a iki gunlugune gelio, pesinatsiz, sadece $200 depozitoyla ayni gun ev kiraladim, hem de kat kat daha iyi bir mahallede. Iki sehirde de isim yoktu. Umarim, en kisa zamanda isleriniz yoluna girer. Kolay gelsin.

• @kalimdor Şenay Hanım'ın dediği gibi yapın. Bira daha farklı bölgelerinde seçin. Seçicilik azalacaktır. Bir skeidle ev tutarsiniz.

Bu çorap sokugunun başlangıcı çünkü. İlk evi tuttugunuzda ve düzgün ödediğimiz de artık ev kiralama derdiniz ortadan kalkacak....

Bu eşikte bırakılmaz bence...

• @kalimdor Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler... içinde söyledi:

Merhaba Arkadaşlar,

Portland, OR

Bosverin guzel kardesim okul puanlarini. Benim cocugun okul puani 4. Ama cok memnunuz, daha once yazdim bununla ilgili, gecmis mesajlarimi arastirabilirsiniz. O puanlama sistemi o kadar da guvenilir degil.
    Ev sorununu herkes yasiyor ilk geldiginde. Apartman dairelerine bakin. Biri olmazsa digeri mutlaka olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kalimdor sayin @kalimdor arkadaslarin dedigine katiliyorum, en basta cok iyi evlerde cok iyi mahallelerde ev tutmaniz zor olabilir, fakat bu daha sonra buralarda ev tutamayacaginiz anlamina gelmiyor... sizin de tahmin edeceginiz gibi herkes iyi bir evi varsa bunu ulkede en kalici, en guvenilir ve en sorumlu kisiye vermeye calisiyor ve dolayisiyla ulkeye yeni gelmis kisiler dediginiz turden zorluklarla karsilasiyor.

Size tavsiyem biraz masrafli olabilecek olsa da, ya kosullari zor olmayan bir ev tutmaya calismaniz (gecici sureligine) ya da airbnb gibi gecici secenekleri bir sure denemeniz. Zaten alismaya baslayinca, hem yasayacaginiz mahalleyi daha iyi gozlemleme ve secme sansiniz olacak, hem de insanlara guven sergileyebileceginiz bir durumda olacaksiniz.

Merhaba Arkadaşlar,

Portland, OR

Biz aile yanında iki oda kiralamıştık 2, 5 ay. Sonra ssn gelince iş yerinden de kağıt verdik bankadaki para o şekilde kabul ettiler. Etrafındaki okullar iyi değil ama biz ilk kaldığımız yerdeki okula yazdırmıştık puanı buraya göre iyi 🙂 6 ama ben memnun değilim hoca ilgisiz biraz. Şans birazda

• Uzun bir aradan sonra herkese selamlar arkadaşlar.
    Houston için sormak istiyorum, bileniniz varsa yorumlarınızı rica edeyim (:
    Bizim bebeğimiz tekrar usa'ye geleceğimiz zaman 1 yaşında olacak. Apartmana çıkmayı düşünüyoruz tabi en ekonomik yol olduğu için, 1+1 evde kalmaya müsade ediyorlar mı? Yoksa 2+1 mi olmalı policy gereği ? Belli bir yaştan sonra ayrı oda olması gerektiğini biliyorum usa'de ama yaş sınırı nedir bileniniz var mıdır ?

• Gizem Hanim. Gelmeden ulaşın bana. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım... 2017 sinerjisini bozmayalım 🙂

• @semavi Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler... içinde söyledi:

Gizem Hanim. Gelmeden ulaşın bana. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım... 2017 sinerjisini bozmayalım 🙂

Hocam biz gelsek, bize yardımcı olmayacak mısınız? Torpil mi dönüyor bu işte? :))))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@paw-of-eagle Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler... içinde söyledi:

@semavi Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler... içinde söyledi:

Gizem Hanim. Gelmeden ulaşın bana. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım... 2017 sinerjisini bozmayalım 🙂

Hocam biz gelsek, bize yardımcı olmayacak mısınız? Torpil mi dönüyor bu işte? :))))

aynen 🙂 forumda devrelesme, torpil ve kayirmaca yasak sayin @semavi 🙂

• Valla yardimci oluyoruz herkese ama bazen is, araba, ev ayarladigimiz arkadaslar zor durumda birakiyorlar bizleri. O nedenle netlestirmedigim islerde biraz cekiniyorum. Araba olayi sonucta benim isim. Kazanirim, kaybederim, vakit harcarim olur olmaz sorun degil. Lakin digerleri benim ne isim nede bana bir sey kazandiriyor... ekstra vaktim gidiyor hatta cogu zaman... Can sikintisi ise daha moral bozucu...

2017 kazananlari icin kimse kusura bakmasin, devrecilik yaparim 🙂 Askerligi bedelli yaptim, devrem yok... bari burada olsun 😃

Ama en guzeli ne biliyor musunuz...

Hadi bir seyler icmeye gidelim, mangal ne zaman yakiyoruz, ofiste cay hazir mi diyen dostlarimiz oldu burada... Basimiz sikistiginda benim cocugu alabilir misin dedigimiz dostlarimiz...

Bu guzelliklere insanlari dahil etmeye calisiyoruz arkadaslar olarak... Ama bozulmasina da asla izin vermeyecegiz... 🙂 Herkese kapimiz acik, yeterki yeni gelen insanlarda sonra geleceklere yardim etsin samimi bir sekilde...

Isin gercegi ise... Forumlarda, whatsapp gruplarinda yazan, olumunuze kankayiz diyen bir cok insan ABDye geldiginde telefonunu bile paylasmiyor kimse ile isi dusmedigi surece 🙂 Ayiriyoruz tabi ki oylelerini bu samimi ortamlardan...

• @semavi siz allah için elinizden geleni yapın emin olun arkanızdan sizi takip eden olacaktır. allah yardımcınız olsun saygılar.

• @semavi Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler... içinde söyledi:

Tamamdir @semavi ertrsi gun sabahinda sendeyiz konusuruz tanisiriz. Simdiden tesekkurler yardimlarin ve arkadasligin icin. Dediklerine de harfiyen katiliyorum. Bizde cok yasadik bu iyilik yap denize at durumlarini ama gel gor ki hayir kurumu da degiliz 🙂 Insanlar amerikaya girince cok degisiyor en azindan hala hatir sorulsun diye bekliyor sen de bilirsin ki.
    Bu durumu bilmeyenler yani çömezlerimiz (torunlarimiz veya 🙂 gelince anlayacaklardir 🙂 @crazycells evet yaa devrecilik var. Forum bizim zamanimizda forumdu hatirlatirim bazen foruma yorumlarda yetistiremezdik bizler o kadar forsumuz olsun😂😂 ahahha Ayrica hic bi zaman da sen gibi olamicam yaa hep pozitif hep melek 😇 Seni vermeyiz başgan 🙂 Sayende cok sey ogrendik hep derim, dicem de! New Yorka sirf sana gelcez bi gun, minibus tutup, demedi deme bak sen gelmiyosun bizim houstonumuza😄

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gizemyavuz92 Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler... içinde söyledi:

@semavi Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler... içinde söyledi:

Tamamdir @semavi ertrsi gun sabahinda sendeyiz konusuruz tanisiriz. Simdiden tesekkurler yardimlarin ve arkadasligin icin. Dediklerine de harfiyen katiliyorum. Bizde cok yasadik bu iyilik yap denize at durumlarini ama gel gor ki hayir kurumu da degiliz 🙂 Insanlar amerikaya girince cok degisiyor en azindan hala hatir sorulsun diye bekliyor sen de bilirsin ki.
    Bu durumu bilmeyenler yani çömezlerimiz (torunlarimiz veya 🙂 gelince anlayacaklardir 🙂 @crazycells evet yaa devrecilik var. Forum bizim zamanimizda forumdu hatirlatirim bazen foruma yorumlarda yetistiremezdik bizler o kadar forsumuz olsun😂😂 ahahha Ayrica hic bi zaman da sen gibi olamicam yaa hep pozitif hep melek 😇 Seni vermeyiz başgan 🙂 Sayende cok sey ogrendik hep derim, dicem de! New Yorka sirf sana gelcez bi gun, minibus tutup, demedi deme bak sen gelmiyosun bizim houstonumuza😄

Tamamdir New York'ta bekliyorum o halde 🙂 Bir forum bulusmasi yapariz.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 39
  • 9
  • 24
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |