Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

• Green card ile geldiğimizde ilk bir iki hafta kimileri yakınlarının yanında kimileri otelde yada benim gidi tanıdığı olmayanlar için airbnb gibi seçenekler var ki ben öle yapacağım. Ben ilk girişte bir iki hafta için yer ayarladım diyelim. Peki sonrası için ne önerirsiniz haliyle historymiz yok hemen iş bulmamız sıkıntı ssn gelecek felan derken o ilk bir iki hafta hemen geçer ve artık ev kiralamamız lazım olacak. İşte bu aşamadan sonra ne yapmak gerekir önerileriniz nedir özellikle rent history olmayanlara yardımcı olacak bilgileriniz var mıdır acaba.

• @gkhanfeez aldıgım bilgilere göre historymiz olmadigi için en az 6 aylık kirayi peşin aliyorlarmış .

• @gkhanfeez biraz şans işi birazda kısmet olabilir.
    şöyle ki 2 kira alıp ev tutanda var. sadece depozito ile ev tutanda. (Tabii bankada bir miktar para göstermişlerdi sanırım).
    Yinede forumdan da olsa bir tanıdık ile paslaşmak herzaman faydalı olacaktır. 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez Biz 1000 dolar depozito ile çok uygun şartlarda tuttuk. Kredi ve kiracı geçmişi olmaması sandığınız kadar kötü değil. Burada hiç geçmişi olmayana kötü bir geçmişi olandan daha iyi şartlar sunuluyor. Eğer bekarsanız oda kiralayın, evli ve çocuklu iseniz de kalabalık apartman komplekslerini tercih edin. Müstakil ev veya şahıstan ev tutmamaya çalışın, şartları daha zor oluyor. Trulia, Zillow gibi sitelerden ev bakın, gidip leasing ofisleri ile görüşün. Gerekli işlemleri birkaç saat içinde halledip ertesi gün taşınabiliyorsunuz.

• @knnrn Green Card ile gelip ev kiralama hakkında önerileriniz nedir? içinde söyledi:

@gkhanfeez Biz 1000 dolar depozito ile çok uygun şartlarda tuttuk. Kredi ve kiracı geçmişi olmaması sandığınız kadar kötü değil. Burada hiç geçmişi olmayana kötü bir geçmişi olandan daha iyi şartlar sunuluyor. Eğer bekarsanız oda kiralayın, evli ve çocuklu iseniz de kalabalık apartman komplekslerini tercih edin. Müstakil ev veya şahıstan ev tutmamaya çalışın, şartları daha zor oluyor. Trulia, Zillow gibi sitelerden ev bakın, gidip leasing ofisleri ile görüşün. Gerekli işlemleri birkaç saat içinde halledip ertesi gün taşınabiliyorsunuz.

aynen. biz de promosyonlari oldugu icin bir apartman kompleksine ilk ay kira bedava seklinde girdik. tek kira depozito odeyerek tuttuk. knnrn'in dedigi gibi apartman yonetimleri sozlesmelerini daha saglam yaptiklari icin kiraci seciminde daha ozgur oluyorlar. Bir freelancer olarak ABD'li musterimden aldigim gelir mektuplarini kabul ettikleri icin sansli olabilir. Eyalete ve bolgeye gore de degisiyor biraz. Her durumda apartmanlar ilk sansiniz.

Boston merkeze cok yakin okulu bolgesi cok basarili bir ev bir yillik pesin odeme teklifimi kabul etmedi.
    Ote yandan Craigslist'te sahibinden kiralayan bir abi ulkeye yeni geldim, kredi gecmisim yok, self employed calisiyorum seklindeki beyanimi gayet anlayisla karsiladi. New Hampshire Exeter. O da oluyordu ama sonra apartman dairesi denk geldi.

Bizim sirket: https://www.lincolnapts.com

Cok daha buyukleri de var. butun ABD capinda emlaklari olan...

• Daha çok şans işi oluyor 3 ay önce yaşadığım yerde 1 senelik sözleşme istemeyen hiçbir ev sahibi bulamadım ancak en sonunda craighlist ten sözleşmesiz buldum craighlist , zillow yada yerel kiracılara bakarsanız istediğinizi bulabilirsiniz

• @sadriabi houston mecical center da 800-1000 arası 1+1 leri var. online tutunca da ilk ay bedava oluyor mu?

• @knnrn sizin kompleks'te 1+1 fiyatları nedir acaba?

• @schadow Green Card ile gelip ev kiralama hakkında önerileriniz nedir? içinde söyledi:

@sadriabi houston mecical center da 800-1000 arası 1+1 leri var. online tutunca da ilk ay bedava oluyor mu?

Sanmiyorum. Genel kural degil. Buradakilerin yaptigi bir kampanya idi. Ben Boston'dayim.

• Araştırdığım ve takip ettiğim kadarı ile ilgili kampanya apartman yönetimine ait olan bir karar.10+2,11+1 şeklinde uygulanabiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@schadow Bizim kaldığımız daire 1 yatak odası 1 çalışma odası 1 banyo şeklinde. Çalışma odasını çocuk odası yaptık.

Şu anda kiramız 1260 dolar ama Ocak ayında sözleşmemiz bitiyor, kira 1310 dolar olacak. İki yatak odalı daireye geçmek istedik ama 1700 dolar dediler, fazla geldi.

Houston'a gelecekseniz kısa süre için Aysun hanımın evleri daha uygun olur bence. Tüm eşyaları ve faturaları dahil olacak şekilde kiralıyor. Gelir gelmez, hiç otelde kalmadan yerleşebilirsiniz. İki yatak odası tek banyolu evleri 1500-1600 civarında veriyordu sanırım.

• @knnrn aysun hanım depozito aliyor mu ? veya önden 6 aylık kira ..

• @knnrn bana 800-1000 dolarlık bişey lazım ilk başta. 1 oda bile olsa olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta Facebook'tan kendisini bulup sorabilirsin. Alyson Dickens olarak geçiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@schadow Muhtemelen tek yatak odalı yerleri de vardır. Uzun süreli bir sözleşme yapmadığı için aslında bu rakamlar çok iyi. Bizim oturduğumuz dairenin sözleşmesiz kirası 1650 dolar. 15 aylık sözleşme (lease) yaptığımız için bu fiyatı veriyorlar.

• Biz GC alır isek birde köpeğimiz olacak bizimle göçecek, Amerikada o kadar hayvansever olmasına karşın bir çok kiralık evde evcil hayvana izin verilmiyor. Neyse bizim oğlumuz(profil fotom) peluş oyuncak gibi bir şey bir şekilde idare ederiz...

Aslında GC'yi bir şekilde alsakta, tek sorunumuz ev kiralamak, araba almak olsa dimi ama 🙂

• 300 dolar geri odemesiz, 300 dolarda geri odemeli olmak uzere 600 dolar deposito ile ev kiraladim...

Kopek ve kedi icin 300 geri odemesiz depostio isteniyordu.

House a cikarsak bizde bir hayvan beslemek istiyoruz. Daha once cok besledim zaten... Oglum illaki kedi istiyor. Sanirim kedi olur...

• ⭐⭐

Leasing office olan tek kanaldan yonetilen apartment lar daha kolay kiralaniyor. Kredi gecmisim yokken sadece $400 depozito ile tutmustum. Aylik $1050 kira 2 bedroom 1,5 bathroom idi. Simdi ki evimi gene site icerisinde sahibinden ancak ozel bir emlak firmasiyla calisan birinden tuttum. Bu sefer credit history check yaptilar gelir gelir belgesi bank statement gibi bir cok belge istediler.

• Bende yeni foruma ancak uye olabildim bildiklerimi aktarayim istedim kisa bir ozetle. 6 ay once Denver a geldik. Ev arayisimiz genellikle leasing office olan yerleden baktik. Bizden istedikleri 3 sey
    -Income
    -Yoksa bankada para kiranin 3 katinin senelik miktari kadar ( yani diyelim ki 1000 dolarlik bi yer bakiyorsunuz 1000x3x12 en az 36 bin dolar bankada para olmasi gerekiyordu)
    -Referans
    Biz nasil cozduk meselesine gelince herhalde bir 30-35 yer gezdikten sonra canimiza tak etti artik biraz kurnazlik yapip evet calisiyoruz Turkiye`deki firmalarimizda dedik. Bir onceki aya kadar maaslarimiz yatmisti. Bu statement leri gosterdik bir miktar paramizi gosterdik ve ertesi gun onaylandi.

Bir cok yere 3-5 kira pesin depozito gibi seyler teklif etmemize ragmen hic birini kabul etmediler.

• houstonda fiyatı uygun okul puanı yüksek site öneriniz var mı? nisan ayı gibi gelmeyi planlıyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |