Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

• @samet-tr Banka hesabı açmanız için adres kanıtı olarak size verilen sarı zarfın üzerinde ki fotoğrafınız olan "Immigration Summary" adlı belgenin fotokopisini götürebilirsiniz. Bu şekilde sorunsuzca hesap açabilirsiniz.

• sayın @ugursway cevabınız için çok teşekkür ederim,o belgeyi Amerika'ya ilk girişimde sarı zarfla birlikte aldılar.green card beyaz bir zarfla gelmişti içinde adres bilgileri var onu kullabilir miyim?posta adresi olarak kuzenimin adresini kullanmıştım fakat o adres Florida'da ben New Jersey'de yaşamak istiyorum,banka bu adresi kabul eder mi?banka kartı veya başka belgeler yollarsa o adrese gider belgeler değil mi?

• Selamlar, güncel gidenler yardımcı olabilir mi? Hala ev tutulmuyor mu ilk ayak basıldığında.
    Bekar biri içni en iyi seçenek nedir? Ben apartment düşünüyorum ama onuda kiralamayabiliyorlarmış. Airbnb de mi kalıcaz 2-3 ay.

• ⭐⭐⭐

@Furkan-Aydın oda arkadaşı bulabilirsiniz ki benimde kazanırsam izleyeceğim yol bu olucak. Airbnbde 2-3 ay kalmak çok yıpratır sizi maddi yöndende manevi yöndende. Biraz kredi skoru yaptıktan ve iş bulduktan sonra kendiniz ev tutarsınız.

• @waterman mrb ,airbnb neden yıpratıcı ?

• @Kadir1 maddi anlamda ciddi bir yuk cunku ve @waterman 'de bunu soylemis zaten.

• @datanist manevi olarak da bahsetmiş onu sormak istedim aslında
    Diğer kalanlarla ilgili mi sorun oluyor yada ev sahipleri

• ⭐⭐⭐

@Kadir1 2-3 ay kaldığınız yerin sahibinin nasıl biri olduğunu bilmiyorsunuz, o evde ortak yaşam alanları olucak hiç tanımadığınız insanları görüp onlarla sosyalleşmeye çalışacaksınız maalesef herkes cok iyi niyetli olmayabilir..

Ayrıca parasını ödüyorum bu ev benim diyebileceğiniz yer olmadığı sürece her yönden yıpranırsınız.

• @waterman oda arkadaşı nasıl bulacağız nasıl güveneceğiz bu konuda yardımcı olabilirmisin

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• Biz de heralde bir kaç gün airbnbden daire tutarız, sonra da hemen emlakçıya gideriz.. düşünüyorum ki bizim gibi ilk sefer gelen göçmenlere bir çözün var..tabi daha fazla ödeyeceğiz çünkü kredi skorumuz yok ama yapacak bir şey yok gibi

• @ayvalik10 Elinize sağlık.

• Arkadaşlar ilk gittiğinizde ev kiralama konusunda ortalama ne kadar zaman harcadınız? Gitmeden evvel airbnb den geçici olarak kalacağımız evi ayarlayacağız fakat bu evi ne kadar süre için kiralamalıyız onu anlamaya çalıştığım için soruyorum.

• ..........

• @Ömer-Şerif-BAYAZIT Direkt detaylı anlatım içeren başlık yok. Fakat bu konuyla alakalı faydalı iletiler vardır. Arama kısmına airbnb yazıp başlıklar ve iletiler olarak aratıp inceleyebilirsiniz.

• ..........

• @ozzy22 aslında bu gittiginiz eyalete göre de degişiyor mesala biz MA da bir ayda ev bulamadık ama TX da bir günde ev bulduk, ayrıca airbnb de erken çıkarsanız ücreti ödüyor o opsiyonları olanlar vardı biz bir hafta erken çıkmıştık paramızı almıştık

• ........

• @çakıl Çok teşekkür ederim. Biz de Texas'a yerleşmeyi düşünüyoruz. Bu verdiğiniz bilgi bizim için epey faydalı oldu. Siz hangi şehirde yaşıyordunuz acaba? Biz Austin ve Dallas arasında gidip geliyoruz şu an. Kararsız kaldık biraz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |