Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

• ⭐⭐

@goodluck Bulundugum bolgede secenekler cok kisitli 900 dolarlik bi ev ucretlerle birlikte 1100 Dolara yaklaşıyor. Şimdi ev sahiplerine özel mesajla ulaşıp uzun süreli konaklama teklif ediyorum bakalım. Kredi skorum olsa bu fiyatlara zaten 1+1 daire kiralardim ama... el mecbur işte

• @Edelweiss facebook marketplace den denemelisin. Hem daha guvenilir hem daha gercek. Roomster da ve craigslist de cok fake ilanlar var ve guven vermiyor.

• ⭐⭐

@roccorocco Marketplace bana da daha güvenilir geldi. Facebook gruplarina yazıyorum ama hep sahte hesaplarla dolandırıcılar yazıyor. Amerika’da ne kadar çoklarmis... 🙂

• Bekar, tek kişi gidece 20 li yaşlardaki birisi için ev/oda kiralama konusunda bir yazı var mı? Ya da tavsiye verebilecek tecrübeli arkadaşlar varsa çok makbule geçer.

• ⭐⭐

Booking, Hotels, Expedia gibi sitelerde oteller için aylık konaklamada çok fahis fiyatlar cikiyor. Doğrudan otele uğraşıp daha uygun fiyatlar alabilmek mümkün mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozN, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

Bekar, tek kişi gidece 20 li yaşlardaki birisi için ev/oda kiralama konusunda bir yazı var mı? Ya da tavsiye verebilecek tecrübeli arkadaşlar varsa çok makbule geçer.

Bu basligi inceleyebilirsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Edelweiss, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

Booking, Hotels, Expedia gibi sitelerde oteller için aylık konaklamada çok fahis fiyatlar cikiyor. Doğrudan otele uğraşıp daha uygun fiyatlar alabilmek mümkün mu?

Eger ayri bir kampanya yoksa veya otel ile ozel bir iliskiniz yoksa (otelin uyelik programi vs.) genelde Expedia, Bookings vs. gibi sitelerdeki fiyatlar daha uygun oluyor.

• @ozN ilk geldiğinizde 1-2 ay airbnb'den tuttuğunuz odada kalmanızı tavsiye ederim. Eğer kaldığınız evi beğenirseniz 1 ay sonra airbnb'yi devre dışı bırakıp ev sahibiyle pazarlık ederek kalmaya devam edebilirsiniz. En azından ben öyle yaptım, beğenmezseniz çantanızı alıp çıkarsınız, sözleşme olmadığı için kafanız rahat olur.

• @israfil, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

@ozN ilk geldiğinizde 1-2 ay airbnb'den tuttuğunuz odada kalmanızı tavsiye ederim. Eğer kaldığınız evi beğenirseniz 1 ay sonra airbnb'yi devre dışı bırakıp ev sahibiyle pazarlık ederek kalmaya devam edebilirsiniz. En azından ben öyle yaptım, beğenmezseniz çantanızı alıp çıkarsınız, sözleşme olmadığı için kafanız rahat olur.

Airbnb den kiralayıp kaldığımız eve greencard geliyor mu? Mülakatta buranın adresini versek olur mu?

• @RoadtoNewLife ben tavsiye etmem, ev sahibiyle anlaşamazsanız yokuş yapabilir, güvendiğiniz birinin adresini verin. Kart geç gelebilir.

• @israfil, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

@RoadtoNewLife ben tavsiye etmem, ev sahibiyle anlaşamazsanız yokuş yapabilir, güvendiğiniz birinin adresini verin. Kart geç gelebilir.

Biz bu evlere posta isteyemiyor muyuz? Airbnb'de uygun fiyatlı 1+1 daireler var Indianapolis'te. Bu dairenin kullanım hakkı bizde olduğu halde posta kutusunu kullanamıyor muyuz? Tanıdığım da yok ne yazıkki

• Merhaba ben de bir soru sormak istiyorum. ABD'de geçen yıl Work and Travel yapmıştım dolayısıyla SSN'im var. DV2021talihlisiyim. Jersey'ye yerleşmek istiyorum. Fakat Jersey'ye tanıdığım kimse olmadığı için kartın postalanacağı adresi Jersey'den veremiyorum. Başka bir eyaletten bir gönderme adresi belirtip yine de Jersey'ye yerleşebilir miyim? Yani yollanacak Greencard, o eyalete issued edilip bana taşınma ve çalışma konusunda problem çıkarır mı? Bu soruları soracağım kimse olmadığı için buraya yazıyorum. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Teşekkürler şimdiden.

• @RoadtoNewLife isteyebilirsin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omardevonlittle, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

Merhaba ben de bir soru sormak istiyorum. ABD'de geçen yıl Work and Travel yapmıştım dolayısıyla SSN'im var. DV2021talihlisiyim. Jersey'ye yerleşmek istiyorum. Fakat Jersey'ye tanıdığım kimse olmadığı için kartın postalanacağı adresi Jersey'den veremiyorum. Başka bir eyaletten bir gönderme adresi belirtip yine de Jersey'ye yerleşebilir miyim? Yani yollanacak Greencard, o eyalete issued edilip bana taşınma ve çalışma konusunda problem çıkarır mı? Bu soruları soracağım kimse olmadığı için buraya yazıyorum. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Teşekkürler şimdiden.

Sorun olmaz. SSN ve GC islemleri federal hukumet tarafindan duzenleniyor, eyaletlerle bir ilgisi yok.

• @crazycells çok teşekkür ederim!

• @Edelweiss, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

Genelde birbirine yakin fiyatlar oluyor. Extended stay icin otellerin %30 indirimli fiyatlari olabiliyor. Bir ay boyunca odada temizlik yapmayip sadece copunuzu alirlarsa biraz daha indirim yaparlar (temiz havlu ve carsaf veriyorlar). Email ya da telefonla bir ya da iki ay icin ne kadar discount yaptiklarini sorabilirsiniz. Extended Stay America, Red Roof In aklima gelen bir kac secenek. Aylik indirimden sonra toplam odeyeceginiz fiyat, bir aylik ev kirasinin 1,5 kati civari olur diye tahmin ediyorum. Tabii deposit, ev arama ve kabul edilme, falan filanla ugrasmamak bir arti. Farkli sehirleri deneyebilirsiniz eger sizin icin sorun degilse.

Screen shot eklemeye calistim, bilmiyorum oldu mu?
    Yalniz 33 gun icin grand total nasil $462 oldu anlamadim 🤔

• @Edelweiss gideceğiniz yerdeki motellere bakın.. genelde web adresleri olmaz.. gittiğinizde haftalık ve aylık konuşup kiralayabilirsiniz. Benim gitmek istediğim yerde haftalık 150-200$ oda bulunabiliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

yavaş diyeceksiniz daha 8 mayıs gelmedi ama bugün bir site ile karşılaştım. Tüm eyaletlerde bulunan apartmanların topluca bulunduğu bir site. Zillow - trulia gibi kiralama sitesi değil.
    https://www.apartmenthomeliving.com/

• Merhabalar herkese, internetten yollanan ev kiralama formundaki sorular ile ilgili yardim ederseniz sevinirim ;
    SSNim bir senedir var ve BOFAdan da kredi kartim oldugu icin bir kredi skorum olusmus durumda. Su an calismiyorum. Amerikada banka ekstrelerinin gittigi bir adres mevcut. Esimin de SSNi var hatta onunki master donemi orada oldugu icin cok eski bir SSN numarasi, onunda BOFAdan secured karti ve kendi skoru olustu bu bir sene icinde..

Formda aklima takilanlar su, local ya da international basvuru var, local sectgimde SSN soruyor, international SSN sormuyor, pasaport bilgisi soruyor. Bunda dogrusu hangisi olur ?
    Daha once kaldiginiz ev adresi bilgisi soruyor ; Amerikadaki hesabin gittigi adres, arkadasimizin ve Amerikada onun yaninda kaliyoruz. Bunu yazmali miyiz yoksa burasi tutacagimiz ilk ev oldugu icin bos mu gecmel miyiz?
    Gelir bildiriminde , ben su an calismiyorum, esim de bir seneligine ucretsiz izine cikiyor , ne yazacagimizi bilemedik o konuda.
    Lease formunu imzalamak icin once ben gidecegim, esim ve oglum 20 gun sonra gelecek, lease formunnda sadece kendimi mi yazmaliyim, esimi geldiklerinde mi kaydetmek dogru olur ?
    Garantor olarak orada uzun seneler yasayan bir arkadasimiz var, onu gostermek bize fayda saglar mi ?

California , Orange County icin yaziyorum.

Yazan yazmayan herkese tesekkurler simdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

Merhabalar herkese, internetten yollanan ev kiralama formundaki sorular ile ilgili yardim ederseniz sevinirim ;
    SSNim bir senedir var ve BOFAdan da kredi kartim oldugu icin bir kredi skorum olusmus durumda. Su an calismiyorum. Amerikada banka ekstrelerinin gittigi bir adres mevcut. Esimin de SSNi var hatta onunki master donemi orada oldugu icin cok eski bir SSN numarasi, onunda BOFAdan secured karti ve kendi skoru olustu bu bir sene icinde..

Formda aklima takilanlar su, local ya da international basvuru var, local sectgimde SSN soruyor, international SSN sormuyor, pasaport bilgisi soruyor. Bunda dogrusu hangisi olur ?
    Daha once kaldiginiz ev adresi bilgisi soruyor ; Amerikadaki hesabin gittigi adres, arkadasimizin ve Amerikada onun yaninda kaliyoruz. Bunu yazmali miyiz yoksa burasi tutacagimiz ilk ev oldugu icin bos mu gecmel miyiz?
    Gelir bildiriminde , ben su an calismiyorum, esim de bir seneligine ucretsiz izine cikiyor , ne yazacagimizi bilemedik o konuda.
    Lease formunu imzalamak icin once ben gidecegim, esim ve oglum 20 gun sonra gelecek, lease formunnda sadece kendimi mi yazmaliyim, esimi geldiklerinde mi kaydetmek dogru olur ?
    Garantor olarak orada uzun seneler yasayan bir arkadasimiz var, onu gostermek bize fayda saglar mi ?

California , Orange County icin yaziyorum.

Yazan yazmayan herkese tesekkurler simdiden.

Local seçip SSN girmek gerekir.
    Arkadaşınızın adresini yazabilirsiniz. Boş da bırakabilirsiniz.
    Gelir konusunu leasing ofisi ile konuşmak gerekir, genelde gelir olmadan lease yapmıyorlar.
    Eşiniz ve çocuğunuzu da kontrata yazın, ne zaman geleceklerinin önemi yok.
    Bizim lease kontratlarında co-signer gibi bir şey hiç olmadı. Bunu da leasing ofise sormak lazım.

Benzer Başlıklar

• 24
  • 19
  • 599
  • 53
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |