Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

• greenkart gelmesi 1-3 ay sürüyormuş. ssno 1 hafta 10 gün. ssn no almadan kimse kiraya ev vermez diye düşünüyorum. sonuçta ilk gidişte 1 hafta bir ay otelde kalmak gerekiyor gibi. yanlışmıyım ?

• @kturkay Bizim SSN olmadan başvurumuz onaylandı ve kontrat imzaladık. Fakat elektrik ve gaz aboneliği esnasında SSN gerekli oluyormuş ve abonelikler alınmadan da evin anahtarlarını vermiyorlarmış sanırım. Bu hafta SSN'ler gelirse o işi de halledeceğiz, zaten kontrat başlangıç tarihi 1 ay sonra. Ev tutarken başımızdan geçenleri bu başlık altında yazmıştım. Kolay gelsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kturkay Green Card ile gelip ev kiralama hakkında önerileriniz nedir? içinde söyledi:

greenkart gelmesi 1-3 ay sürüyormuş. ssno 1 hafta 10 gün. ssn no almadan kimse kiraya ev vermez diye düşünüyorum. sonuçta ilk gidişte 1 hafta bir ay otelde kalmak gerekiyor gibi. yanlışmıyım ?

dogru degil, yaz aylarinda ABD'ye okumaya ya da gecici olarak calismaya gelen pek cok kisi oluyor ve bunlar kalacak bir yer bulabiliyorlar. Dolayisiyla kisa sureli kiralamalar icin SSN isinizi cok kolaylastirmasina ragmen gerekli degil, fakat uzun sureli kiralama icin buyuk ihtimal SSN'siz ev bulmak cok daha zor olur.

• ⭐⭐

Arkadaslar peki ilk etapta 1+1 lik ev kiralayabiliyormuyuz? bizim bir tane (gidene kadar 3 yas olacak ins) cocugumuz olacak. evler geniş zaten ,bir müddet böyle idare ederiz diye planlıyoruz. mümkün müdür? ayrıca gitmeden iş yerinden maaş alacağımıza dair kaşeli kağıt almamızda yarar varmı?

• Dün eski apartman sitem ile görüştüm. Durumdan bahsettim. Belki bir miktar deposito karşılığı kiralamada kolaylık sağlayacaklarıni ilettiler. Genel olarak Türklerden memnunlar çünkü. Buraya gelenlerin aklında olsun . Duruma göre değerlendirilebilir ...

• @hockeyumpire2 Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler... içinde söyledi:

Arkadaslar peki ilk etapta 1+1 lik ev kiralayabiliyormuyuz? bizim bir tane (gidene kadar 3 yas olacak ins) cocugumuz olacak. evler geniş zaten ,bir müddet böyle idare ederiz diye planlıyoruz. mümkün müdür? ayrıca gitmeden iş yerinden maaş alacağımıza dair kaşeli kağıt almamızda yarar varmı?

BU sorduklariniz tamamen bolge ile alakali...

1+1 ler her yerde oyle genis degil... Bazi yerlerde alcak tavan bazi yerlerde yuksek mesela... IS yerinden kagit alarak kiralayamayacaginiz yerlerde olacak, selam verip tutacaginiz yerlerde..

Bolge, okul gibi etkenler ev kiralama pratiklerini ciddi sekilde etkiliyor...

• Evet biz biriyle co signer olması koşuluyla anlaşmıştık(sözel olarak). Dun mesaj atıp başkalarıyla da görüştüğünü ve kararını bildireceğini söyledi. Burda is ve kiranın 3 kati gelir istiyor çoğu yer. Bu bulduğumuz yerden de böyle bir geri dönüş olması bizi yıktı 😕

• @damladav amerika bankasında 15 20 bin dolar göstermenin bi faydası olur mu acaba ?

• ⭐⭐

Florida ya ilk geldigimde kredi skorum tam olusmamisken sadece $400 deposit ve sorgu sual olmadan apartment complex den ev tutmustum. 1 yil sonunda credit score um cok saglam gelismis olmasina ragmen hemen yandaki siteden cok zor ev tuttum. 10 gun boyumcq sorgu sual ettiler. En sonunda credit score uma guvendigim icin daha fazla uzatmayin yoksa tutmuyorum dedim ayni gun onay aldim. Ayni bolgedeki iki farkli yerde bile tutumlar cok farkli olabiliyor.

• floridanın neresi acaba?

• ⭐⭐

@goodluck çok havalı 😎 😀 darısı bize.

• ⭐⭐

@metert

Fort Myers, cape coral bolgesi. Ev kiralari ve satin alma fiyatlari ucuz sayilir. Yasam maliyetleri de nispeten dusuk. Tabi buna gore de is imkanlari kisitli. Cogunlukla basit ve sezonluk isler oluyor.

• Malesef cunku kiranın 3 kati gelir istiyorlar bankada görmek istedikleri de bu miktarın yıllık oranı. Yanı 1500$ kirası olan bir yer icin bankada en AZ 60bin dolar görmek istiyorlar. Zaten bu şartı yüzünden ev tutamıyoruz halbuki bankada bir yıllık kirayı pesin verecek paramız var ama laf anlatamıyoruz 😕
    @yekta Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler... içinde söyledi:

@damladav amerika bankasında 15 20 bin dolar göstermenin bi faydası olur mu acaba ?

• @damladav bizim bir arkadaş da aynı sıkıntıyı yaşadı . new jerseyde . 4 aylık kirayı peşin verdiler +1 depozit 1 yıllık sözleşme kabul etmişler . o verilen 4 aylık kirada 12 ayın son 4 ayını kapsiyormuş . öyle bi teklifte bulunun isterseniz

• ⭐⭐

@yekta giderken iş yerinden yazı alsak maasımızın devam edeceğiyle alakalı, işe yarar mı acaba?

• ⭐⭐

Her bolgede boyle degil. Gitceginiz yer belliyse reel bi ev uzerinden konusuyorsaniz bilemem ama yukaridaki mesajimda da bahsettigim gibi Florida’da ilk evimde kirasi $1100 olan eve sadece $400 depozito verdim. Kredi skorumda yoktu. Menagement office olan bir complexti. 1 yil sonunda kredi skorum olustuktan sonra da sahibi sahis olan bi evi emlakcidan kiraladim. Onlar zorluk cikarmasina ragmen sadece 1 kira bedeli $1200 depozito verip kiraladim.

• @hockeyumpire2 Amerika'da ki işinizden bahsediyosanız yarar tabiki

• @hockeyumpire2 Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler... içinde söyledi:

@yekta giderken iş yerinden yazı alsak maasımızın devam edeceğiyle alakalı, işe yarar mı acaba?

Bu şekil yapıp ev kiralayanlar var ben duydum Türkiye'de işim devam ediyor diyip buradan aldığı bir yazı ile ev kiralamışlar. Eğer orada iş bulursanız oradan alacağınız bir belge ilede aynısı yapılabilir.

• ⭐⭐

@gkhanfeez yani türkiyedeki işimden ingilizce işine devam ediyor ve su kadar maas alıyor diye yazı alsam (mühürlü ve ıslak imzalı) diye değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 Evet, basvuru sirasinda Turkiye'den geliriniz varsa bununla ilgili belgeleri yaninizda getirin. Ev kiralama ve kredi karti basvurusu gibi islemlerde yardimci olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |