Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@travelleth ingilizce işletme laneti diyorum.. bende ingilizce işletme mezunuyum. Bu bölümde iş bulan çok iyi iş buluyor kısmeti olmayanda olmuyor yani bulamıyor yani ben bulamadım hiç. Başka işlere yöneldim mecbur 🤷🏻♀

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: Amerika'da Esnaflık

@travelleth ingilizce işletme laneti diyorum.. bende ingilizce işletme mezunuyum. Bu bölümde iş bulan çok iyi iş buluyor kısmeti olmayanda olmuyor yani bulamıyor yani ben bulamadım hiç. Başka işlere yöneldim mecbur 🤷🏻♀

hocam ben aramadım da.. ailemin dükkanı varken niye başkasının emrinde çalışayım ki dedim.. ki dükkanın cirosunu arttırabileceğimi de biliyordum.. ki arttırdım da.. biraz reklam ve pazarlama ile.. 2014'te 9-10 ayrı kalem kredi ödemesi oluyordu bir ay içinde.. şimdi 5'e indi.. ben bu saatten sonra maaşlı işte de çalışmam kolay kolay.. işte bi amerika olursa, bişiler kurana kadar anca..

• ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: Amerika'da Esnaflık

@ibrahimasar 4C294F66-6452-4FEA-8308-5DE43708C540.jpeg

Abi bunları ve buna benzer helen saksı vs vs böyle 15 cm ve üstü ürünler yapıyorum. Stoksuz gidiyodum yanlış yaptık. Sipariş yığılması oldu yetiştiremedim ürünlerin kuruması beklemesi gerekiyodu havalar bozunca ben evde yer kalmadı kurutamadım falan derken şimdi işte dükkan arıyorum 20 boy kalıbım var.

Bunlar sıcak ve yazlık bir eyalette olur heralde ben normalde kuzeyden istiyordum ama şimdi bütün kafalar karıştı...

Valla gayet temiz çıkmış kalıp. Bir çok kişi bahçesinde böyle yakışıklı bir yunan heykeli görmek ister. Çeşit de artırılabilir. Afroditi Herkül ü Davutu çeşit çeşit yapabilirsin.

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar var davud vs işte 20 boy kalıp var zaten çıkarsa diyorum üst baş tencere tava değil kalıpları götürcem diye eşim hahahaha iyice şaşırdın diyor 😂 amazonda satmaz mı bunlar abi satar bence...

• ⭐⭐⭐

@travelleth anlaadım.. siz de eşim gibi başkasının kölesi olacağıma kendi işime bakayım yükselteyim diyorsunuz o da ayakabı dükkanı var kayınpederimin onu çekip çevirdi aynı şekil ödemeleri herşeyi yoluna koydu bırakıp gitmek zor geliyor.. orda napcaz diyorda bende bi yandan onu yüreklendirmeye çalışıyorum.

Kendim şuan dekoratif aksesuar işine girmeseydim eğer bi restorant fikrim vardı. Kiralık yer bile bakıp geziniyodum google haritadan 🙈 İşle ilgili bi bilgimiz yok yemek sektörünü bilmiyoruz fakat amerikada olmayan bir tadı oraya taşımayı hep düşündüm. Vakti zamanında simidi yoğurtu götürenler paraya para demiyor.. (ki yoğurtta greek yoğurdu diye satıyor) 😞

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: Amerika'da Esnaflık

@travelleth anlaadım.. siz de eşim gibi başkasının kölesi olacağıma kendi işime bakayım yükselteyim diyorsunuz o da ayakabı dükkanı var kayınpederimin onu çekip çevirdi aynı şekil ödemeleri herşeyi yoluna koydu bırakıp gitmek zor geliyor.. orda napcaz diyorda bende bi yandan onu yüreklendirmeye çalışıyorum.

Kendim şuan dekoratif aksesuar işine girmeseydim eğer bi restorant fikrim vardı. Kiralık yer bile bakıp geziniyodum google haritadan 🙈 İşle ilgili bi bilgimiz yok yemek sektörünü bilmiyoruz fakat amerikada olmayan bir tadı oraya taşımayı hep düşündüm. Vakti zamanında simidi yoğurtu götürenler paraya para demiyor.. (ki yoğurtta greek yoğurdu diye satıyor) 😞

valla hocam gıda sektörünün her türlüsü iş yapar zaten.. ondan yana sıkıntı yok.. ben şimdi video edit işini de öğreniyorum. kardeşim kurgu montaj yapıyor. upwork istesinden freelance olarak çalışıp dolarla para kazanıyor.. zaten greencard çıkarsa ondan da borç alacağım 🙂

• ⭐⭐⭐

@travelleth aynenn öğrenmekte fayda var tabi gidince nereye kadar uber lyft devam edilcek

• @HockeyUmpire2, içinde söyledi: Amerika'da Esnaflık

@sadriabi kesinlikle size katılıyorum. Benim yaşayacagım sehir, Ankara, İzmir gbi cosmopolit ve yasayan insanların sosyo-ekonomik ve kültürel zenginlikleri olsun isterim. Aklımda austin var.

Teessüf ederim. İstanbul’ umuzun nesi var. Ankara yı sayıyorsunuzda İstanbul’ u neden es geçiyorsunuz 😭

• Arkadaşlar terzilik mesleği yapıyorum. Orada nasıldır bu meslek bilgisi olan varmı. Terzilik yada tekstil işi bulmak zormudur. Hangi şehirler bu iş için müsait olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kugutex el becerisi olan tüm meslekler paraya para demiyor ondan dolayı hangi eyalet olduğu önemli değil

• herkeze merhaba ben suan icin abdde sirket actim ve yakinda parekende dukkani kiralamayi dusunuyorum ama soyle bir durumum var evlilik yoluyla green card bekliyorum ve daha gelmedi en az 6 ay gelmez su an icin ben bu sure zarfinda dukkan kiralayip actigim sirketle faaliyete baslayabilirmiyim work permitim olmadan

Benzer Başlıklar

• 209
  • 9
  • 1
  • 10
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |