Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba Arkadaşlar, bu konuyu forumda bulamadım ben açıyım dedim.
    Amerika'da bir ürünün etiket fiyatindan fazla bir para talep ederlerse o firmanın musteri hizmetlerine bildirmeniz halinde ürünü ücretsiz (Bedava - Beles 🙂 ) alabilirsiniz bu konu ile alakalı Amerika'ya green card ile giden bir Türk çiftinin yayınladığı videodan öğrendim bende henüz bilmeyen arkadaşların işine yarayabilir diye düşünüyorum. Bu konu ile alakalı bilgisi veya deneyimi olan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

Öğrendiğim ilgili video :

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yayakaldim34 bunu bir kanun gibi degil de, magazanin "jest"i olarak dusunmelisiniz. Boyle bir sart yok, ama genelde butun markalar "musteri memnuniyeti"ne onem verdigi icin dediginiz sekilde uygulamalar cok yaygin.

• @crazycells, içinde söyledi: Etiket fiyatından fazla para olursa ürünü bedavaya alabilirsiniz

@yayakaldim34 bunu bir kanun gibi degil de, magazanin "jest"i olarak dusunmelisiniz. Boyle bir sart yok, ama genelde butun markalar "musteri memnuniyeti"ne onem verdigi icin dediginiz sekilde uygulamalar cok yaygin.

Yorumunuz için Tessekur ederim @crazycells böyle bir jest şeklinin yaygın olmasi beni sevindirdi bir tüketici olarak.
    Yeri gelmiş iken Amerika'da tüketici haklarının ne olduğunu nasıl oldugunu açıklamamız gerekiyor sanırım çünkü oraya gidenlerin kendi haklarını bilmesi gerekiyor bence yoksa hak ihlali yaşayabilirler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yayakaldim34 videoyu seyret nasıl bu işin ....... çıkarmışlar anlarsın. Olumlu yönde tabiki de

• Bizim de Ikeadan alışveriş yaparken aldığımız bir ürünün fiyatı hafif silinmişti. 12$ yazıyordu ama 1i görmek zordu. Kızda 2$ olarak geçirdi. Biz de 12$ olduğunu söyledik. “Ben 1i okuyamıyorum düzgün yazsalardı bana göre bu 2$” dedi ve fiyatı o şekilde yansıttı :))

• Yasaklı

HEB, Whole Foods, Amazon birçok hikaye yaşadık 2 ay içinde hepsi de tüketiciye inanılmaz değer verildiğini gösteriyor. Türkiye'deki gibi "Dur şimdi bi bakalım değerlendirelim" durumu yok...

Benzer Başlıklar

• 118
  • 15
  • 41
  • 18
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

53

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.7k

| | | |