Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Seyahat Sağlık Sigortası

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: Seyahat Sağlık Sigortası

merhaba, f1 ile 6 ay california da olacağım, sizce sigorta yaptırmak gerekli midir? pek yapanı görmediğim için soruyorum artısı nedir ?

not: kusura bakmayın konuyu hortlatmışım :))))

Klasik sigorta mantigi ile dusunmelisiniz 🙂

sart degil, ama basiniza bir sey gelmesi durumunda en azindan belli bir koruma saglayacak size... kendinize gore yararlari ve zararlari kiyaslayip gerekip gerekmedigine karar verebilirsiniz.

• arkadaşlar f1 ile amerikaya giderken sağlık sigortası yapmak zorundamıyız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ramazancoskun77, içinde söyledi: Seyahat Sağlık Sigortası

arkadaşlar f1 ile amerikaya giderken sağlık sigortası yapmak zorundamıyız

Siz sanirim normal saglik sigortasindan bahsediyorsunuz, seyahat saglik sigortasindan degil. Hayir, F1 icin sart degil; ama J1 icin gerekiyor. F ve J vizesi basliklarin ilk iletilerinde bu bilgileri bulabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/category/89/öğrenim-vizeleri-f-m-ve-j

• Referenced by  crazycells crazycells 

• H tipi vizeler ile gidince sigorta yapmak mecburi galiba. Peki ilk başlar için TRden yapılacak seyahat siortası geçerli oluyor mu yoksa TR deki sigorta sen seyahat değil çalışmaya gittin olmaz mı diyor. Neticede H tipi dual intend bir vize. 2 tarafada uyar gibi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wanti, içinde söyledi: Seyahat Sağlık Sigortası

H tipi vizeler ile gidince sigorta yapmak mecburi galiba. Peki ilk başlar için TRden yapılacak seyahat siortası geçerli oluyor mu yoksa TR deki sigorta sen seyahat değil çalışmaya gittin olmaz mı diyor. Neticede H tipi dual intend bir vize. 2 tarafada uyar gibi

Bu dediginiz durumun sorun olmamasi lazim. Ama H gibi bir vizeyle ABD'de uzun sure yasayacaginiz icin daha kalici bir cozum bulmak daha iyi olur.

• Referenced by  Ping PONG Ping PONG 

• @crazycells, içinde söyledi: Seyahat Sağlık Sigortası

H tipi vizeler ile gidince sigorta yapmak mecburi galiba. Peki ilk başlar için TRden yapılacak seyahat siortası geçerli oluyor mu yoksa TR deki sigorta sen seyahat değil çalışmaya gittin olmaz mı diyor. Neticede H tipi dual intend bir vize. 2 tarafada uyar gibi

Bu dediginiz durumun sorun olmamasi lazim. Ama H gibi bir vizeyle ABD'de uzun sure yasayacaginiz icin daha kalici bir cozum bulmak daha iyi olur.

1 aydır buradayız. Daha bunu halledemedik. Biraz seyahat sigortasına güveniyoruz. Marketplace den üyelik oluşturduk ama işler karıştı. 2022 yılı maaşı için son 3 aylık kazandığımızı yazınca az bir meblağ oldu. Çocuklar için medicaid veya medicare onlardan birini çıkardı. Büyüklerede bir destek tutarı belirledi. Çocuklar için inceleyip geri dönecez şekilinde bir yazı çıktı. Nasıl ilerleyeceğiz bilemedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Seyahat Sağlık Sigortası

1 aydır buradayız. Daha bunu halledemedik. Biraz seyahat sigortasına güveniyoruz. Marketplace den üyelik oluşturduk ama işler karıştı. 2022 yılı maaşı için son 3 aylık kazandığımızı yazınca az bir meblağ oldu. Çocuklar için medicaid veya medicare onlardan birini çıkardı. Büyüklerede bir destek tutarı belirledi. Çocuklar için inceleyip geri dönecez şekilinde bir yazı çıktı. Nasıl ilerleyeceğiz bilemedim.

is yeri sigorta opsiyonu saglamiyor mu?

is yerinin sigortasi + sigorta policesinin eksiklikleri icin "supplemental health insurance" da bir cozum olabilir?

• @crazycells malesef iş yeri sigorta sağlamıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells malesef iş yeri sigorta sağlamıyor.

sayin @wanti bu durumda en iyi opsiyon marketplace olabilir, ama yine de yasadiginiz bolgeye hizmet veren bir "insurance broker" bulup konusabilirsiniz, sizin amaciniza daha uygun saglik sigortasi (direkt sigorta sirketlerinden) bulmasi olasi...

• Referenced by  Lossantosdy Lossantosdy 
  • Referenced by  gnollzy gnollzy 
  • Referenced by  gnollzy gnollzy 

• Daha öncesinde bu sigortayı turistik seyahatler için yaptırırken çok önemsemiyordum. Şimdi 3 aylık, yani 90 günlük sigorta alıcam.

Daha önce yapan oldu mu bu şekilde? En iyisi ve kapsamlısı hangisidir? Allianz en pahalı fakat kapsamlardan bir şey anlamadım. Örneğin 30 bin euro yerine 50 bin euroya çıkıyor kapsam. Aynı zamanda diğer kapsamlar da yükseliyor fakat yatarak ya da ayakta tedavi için çoğunda bir bilgi yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gamefry bir sigortacı olarak şöyle yazıyım. 90 günlük resmi bekleme süresi. Yani sen bu 90 gün içinde tekrar Türkiye giriş yaparsan ozaman bu 90 gün içinde yurtdışında yaşadığın yatarak yada ayakta tedavi masraflarını geri gelince faturaları ibraz ederek paranı iade alırsın. Teminatlarda ki tutarlara değil sana verdikleri teminatlara bakmalısın. Mesela standart bir sağlık poliçesi sadece yatarak tedaviyi karşılar. Ancak diğer teminatlar için de ayrı bir paket almalısın. En pahalısı her zaman en iyisi değildir. Aradaki farkı anlaman için sana 2 tane yazı koyuyorum.

1-2 resim standart 30.000 euro olan ancak sadece yatarak tedavi var.

seyahat.page1.jpg

seyahat.page2.jpg

Şimdiki ise kapsamlı olan poliçe teminatları

premium.page1.jpg
    premium.page2.jpg

gördüğün gibi farklı oluyor.

• @ayvalik10 Cevabınız için teşekkür ederim. Amacım orada sağlık sigortası başlatana kadar acil bir durum olursa, seyahat sağlık sigortasının yatarak ya da ayakta karşılaması. Siz satış yapıyor musunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gamefry mesaj attım sizlere

• Arkadaşlar Selamlar

31 Temmuzda Türk Havayollarıyla Amerikaya ayak basacağım nasip olursa, bildiğiniz üzere SSN ve Green Card'ın gelmesi 1-2 haftayı buluyor en iyi şartlarda. Bende orada iş bulup direk sigorta'dan yararlanamayacağım için Seyahat Sigortası yaptırmayı düşündüm. Velhasıl THY ile anlaşması olan XCover isimi bir firma direk hizmet vermekte ama poliçe detayı (Şu kadar teminat veriyor gibilerinden bir açıklaması) yok. Bende En bilinen siigorta firmalarından olan Allianz Müşteri Hizmetlerini arayıp bilgi isteyip detayları öğrendim.

Yakın zamanda ( 2022 - 2023 ) giden arkadaşlar önlem adı altında nasıl bir yol izlediler?
    Bana nasıl bir yol izlenmesini öneririler ? Yorumda bulunurlarsa sevinirim.
    Yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berkay-BHR yurtdışı sağlık seyahat sigortaları Türkiyeden çıktıktan 3 ay için geçerlidir. Kısacası sen 3 ay sonra Türkiye giriş yapmadığın sürece bu poliçe hiçbir işe yaramaz. Senin masraflarını ödemez. 12 yıllık sigortacı olarak seni uyarmak isterim. Boşu boşuna para verme kimseye

• @ayvalik10

Normal saglik sigortalarinin durumu nasil oluyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wanti bireysel sağlık sigortalarında ise yurtdışı teminatı koyduğunuz zaman prim akıl almaz bir şekilde artıyor. Ondan dolayı amerikaya gidince yaptırmak her zaman çok daha avantajlı oluyor. Çünkü amerika da maddi gücün yoksa bile sana ücretsiz yardımlarla boğuyorlar. Foruma artık uğramayan bir üyemiz bu yardımların dibine kadar kullandı.

• @ayvalik10

Biz amerikada da yaptirdik. Ama Turkiye deki ozel sagligida devam ettiriyoruz. Cok ufak bir yurtdisi kapsami var. Esas amacimiz cocuklarda genetik hastalik dahil omurboyu yenileme var. O kaybolmasin egerki birsey olursa diye devam ettiriyoruz. Buyuk birsey oldu gelir TR de tedaviye devam ederiz diye. Bosami ettiriyoruz yoksa ise yarama htimali varmi onu merak ettim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wanti sakın ne kadar eşyan varsa sat yeter ki Türkiye de ki poliçeyi devam ettirmelisin. Çünkü ömür boyu yenileme hakkı sakın kaybolmasın. Benim bahsettiğim tek başına Türkiyede ki poliçen amerikayı karşılamazdı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |