Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ........

• @gokcell senin neyi ayirdetmeye calistigini anlayamiyorum. Devlet bir ulkede yasayan insanlarin secerek is basina getirdikleri kisiler tarafindan yonetilen bir mekanizma ise, devlete kizmam tabi ki onu yonetenlere ve yonetenleri oraya getiren halka kizgin olmam anlamina gelir. Normal sartlarda dedigin gibi hukumetler gelir gecer ama bu halk 17 yildan beri ayni zihniyette olan her turlu hirsizligi yolsuzlugu yapan, din istismari yapan insanlari devleti yonetmek icin seciyorsa, yillar gectikce ulke daha da geriye gidiyorsa o zaman o hukumetler gelip geciyor diyemeyiz. Ayni statukocu dinci zihniyet hirsizlik yapmaya cebimdeki parayi cekmeye devam ediyorsa o devlet benim devletim degildir. Ne zaman demokrasiye, ozgurluklere, hukuka dayali laik devlet duzeni olursa o zaman benim saygimi kazanir. Malesef bu mumkun gorunmuyor. Bunca yildan sonra degismeyen bu devlet zihniyetine karsilik ben de diyorum ki benim cikarlarim once gelir. Kimse bana karsi sorumluluklarini yerine getirmeden benden sorumluluklarimi yerine getirmemi beklemesin. Biri beni enayi yerine koyarsa tilt oluyorum. Ne hak yerim ne de hakkimi yediririm. Bu devlete karsi parami da yedirmem. Devletten beklentim anayasayi uygulamasi yani "demokratik, laik bir hukuk devleti" olmasi. Bunlarin olmadigi devlet adi cumhuriyet olsa bile diktatorlukle yonetilen islam cumhuriyetidir. Turkiyede yasarken de boyle dusunuyordum, hicbir sekilde bu dusuncelerim degismedi ve degismeyecek.

• ........

• @gokcell arkadasim yazdigim yazida celiski falan yok. devleti yonetenlere de halka da kiziyorum. yazimdaki anlam butunlugunu kaciriyorsun. tane tane okursan ne dedigimi anlayacaksin arkadasim. "kizgin olmam" demek ile "kiziyor oluyor olmam" anlami var her ikisinde de. digeri de "kizgin oluyor olmam" seklinde acilabilir. cumlenin kurgusuna bakarsan anlayacaksin dusunceme karsi onyargin yoksa sayet. uzduysem kusura bakma.

• ........

• Arkadaslar agustos ayinda son cikan yurtdisi borclanma ile ilgili kanunda yapilan degisiklikle ilgili kasim ayinda yapilmis son bir duzenleme var. Video da yapilan aciklamadan benim anladigim, kanunun yururluge girdigi milad olan Agustos 1 2019 tarihine kadar son gunde bile yurtdisi borclanma icin islemlerini baslatmis olanlar kanunun eski haline tabi olacak. Yani basvurusunu yapmis ama borcunu odememis ya da bir odeme plani henuz olusturulmamis olanlar da bu son duzenleme ile kanunun eski halinden yararlanabilecekler, maaslari eski kanuna gore hesaplanacak ve SSK dan emekli olabilecekler. Tabi benim gibi hic basvuru yapmamis olanlar yararlanamayacak... Detaylar linkte. Bilginize.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/292/abd-de-kullandiginiz-telefonlar-ve-gsm-operatorleri/370

• Bu Turkiye'den emeklilik ile EYT olayinin bir baglantisi var mi?

• Hayir yok. Bu sadece yurtdisinda calisilan gun sayilarini TR de saydirarak emekli olabilmekle ilgili.

• @hasbelkader Ok tesekkurler

• ........

• @gokcell tesekkurler soyledigin icin. fark etmemisim yanlis link biraktigimi. Dogru link asagida.

• ........

• @gokcell Sizin ile aynı durumdayız. Bizde aradığımızda çok fazla başvuru olduğunu en kısa sürede tebligatın tarafımıza ulaşacağını söylediler. Beklemedeyiz. ( Bizimle aynı tarihte başvuru yapan bir arkadaşıma geçen hafta tebligatın gönderildiği ile ilgili mesaj geldi )

• ........

• ........

• @gokcell Açıkçası bu konuyu çok dert etmiyoruz. Çünkü bildiğiniz gibi çalışmaya devam ettiğin sürece emekli maaşı bağlanmıyor. Amacımız sadece yeni kanuna takılmamaktı. Ama yinede biran önce sonuçlansa daha rahat edeceğiz.

• @gokcell Teşekkürler hemen burdan bakacağım.

• ........

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |