Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
DV2023 Talihlileri DV2023 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!

Yurt Dışı Borçlanması ile Türkiye’den emekli olmak.


 • @FreeWoRLD, içinde söyledi: Yurt Dışı Borçlanması ile Türkiye’den emekli olmak.

  Bu yasa hakkında teoriler uyduruyorum ister istemez, umarım yanılıyorumdur.

  Yasa çok kısa sürede duyurularak yürürlüğe alındı. Bu yapılan hareket Türkiye dışında yaşayan vatandaşları endişelendirdi, çoğu yetişemedi. (Yurtdışında yaşayan vatandaş sayısını hafife almayalım. Ayrıca ana döviz getirisi bu vatandaşlardan)

  Yakında düzenlenecek bir tarih ertelemesi olursa, muhtemelen bir toplu ödeme akını olacak. Devletin kasasına yüklü miktarda para girecek.

  Örnek olarak 150bin TL’nin aylık faiz getirisi zaten şuan 2100 TL civarında. Eger devlet bir banka olsaydı bu faiz ile kişi aylığını öder, kendi payını alır ve ana parayıda kasada bırakırdı.

  Sanki planlı gibi. Veya ben yanlış düşünüyorum 🤔

  Yurtdışı borçlanma günlük tutarı 97 TL olmuş. Babama borçlanma yapacaz böyle birşey olamaz. 650 bin lira borç çıkartıyorlar. Düzenleme gelir mi acaba yeni bir şey.


 • @Hakanx 650 bin TL bugunku kur ile yaklasik $36 bin yapiyor.

  Emekli maasi ayda 5 bin TL olsa, $278 yapiyor.

  Ayda $278 maas ile $36 binlik masrafi telafi etmesi yaklasik 130 ay surecek. Yani 10.8 yil. Tabii ki bu hesaplamaya enflasyon ve kur artislari dahil degil.

  Bence kesinlikle olu yatirim! (Yatirim tavsiyesi degildir!)


Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64
Online

22.8k
Users

4.2k
Topics

293.4k
Posts


| | | |

Powered by NodeBB