Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Heri-Branda, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

Ben oto lastik tamircisi yim sVp puanı 4 ile 6 yeterli midir

Maalesef yeterli degil, istenilen meslegin puani minimum 7.0 olmali.

• @crazycells evet baktım karşılayanlar zaten lise mezunları

• Foto konusunda dikkatli olmaniz lazim yani yeni resimlerle başvuru yapin daha önceki yillarda başvuru yaptiğınız fotoları kullanmayın Gürcistandan bi çok insan consolosluktan cancel almiş bu yıl. Foto konusu bu yıldan ciddi araşdırılıyo qaliba

• Azerbaycandan bir kaç talihliyi cancel etmişler bu yıl Gürcistan consolosluğundan

• Merhaba dostlar.Bu sene pasaport şartı konulmuştu fakat pasaport bilgileri kısmında pasaportu olmayanlar için 3 seçenek mevcut.
    1-vatansız olanlar
    2-komünist ülkede yaşayıp pasaport alamayanlar
    3-devlet tarafından pasaport verilmeyenler/alması engellenenler

Ben khk ile ihraç olduğum için pasaport alamıyorum şuanda.Sizce 3.seçenek ile başvuru yapabilmemde bir sakınca var mıdır.

Ve oldu ki loto çıktı pasaportumuz olmadan nasıl vize işlemleri yapacağız.Bu seçeneklerii koymalarındaki sebep ne olabilir o zaman anlamadım açıkcası.Yardımcı olursanız cok sevinirim hocam.Şimdiden sağolun..

• Yeni video yayınlandı, muhtemelen izlemişsinizdir ama belki gözden kaçıranlar vardır, bunun için burada da kalsın
    Gerçekten isteyen, bu uğurda mücadele edecek herkese inşaallah bu sene çıkar, tüm arkadaşlarıma bol şans

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Macit, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

@crazycells evet baktım karşılayanlar zaten lise mezunları

O durumda size tavsiyem acik ogretim lise diplomasi almaniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hypocondriacs-Atalay, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

Merhaba dostlar.Bu sene pasaport şartı konulmuştu fakat pasaport bilgileri kısmında pasaportu olmayanlar için 3 seçenek mevcut.
    1-vatansız olanlar
    2-komünist ülkede yaşayıp pasaport alamayanlar
    3-devlet tarafından pasaport verilmeyenler/alması engellenenler

Ben khk ile ihraç olduğum için pasaport alamıyorum şuanda.Sizce 3.seçenek ile başvuru yapabilmemde bir sakınca var mıdır.

Ve oldu ki loto çıktı pasaportumuz olmadan nasıl vize işlemleri yapacağız.Bu seçeneklerii koymalarındaki sebep ne olabilir o zaman anlamadım açıkcası.Yardımcı olursanız cok sevinirim hocam.Şimdiden sağolun..

1. secenegin Turkce'sini yanlis yazmissiniz 🙂 sizin yazdiginizla aslinda cok alakasi yok. O secenek sizi ilgilendirmiyor.

Maalesef su anki sekilde sizin basvuru yapmanizin onu kapali. Ancak bir pasaport sahibi olduktan sonra basvuru yapabilirsiniz.

• Merhaba, uzun yıllar sonra tekrar greencard a başvurmayı ve şansımı denemeyi düşünüyorum,biraz araştırdım ama hala ögrenmek istediğim bir kaç nokta var? anlayabildiğim kadarıyla başvurunun en önemli adımlarından birisi sanırım fotoğraf, normal vesikalık fotoğraf kabul olmuyor sanırım ?biyometrik fotoğraf mı olması gerekiyor yükleyeceğimiz fotoğrafın? yada fotoğrafçıya gidince,fotoğraf çekilirken dikkat etmemiz gereken noktalar varmı ?
    bir de sanırım çalışma durumuda artık etkili eğer kazanırsak, herhangi bir işte çalışıyor olmak yeterlimi?
    birde bilginiz varmı hiç yaşın etkisi varmı greencard çekilişlerinde? şimdiden cevap veren herkese teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-10, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

Merhaba, uzun yıllar sonra tekrar greencard a başvurmayı ve şansımı denemeyi düşünüyorum,biraz araştırdım ama hala ögrenmek istediğim bir kaç nokta var? anlayabildiğim kadarıyla başvurunun en önemli adımlarından birisi sanırım fotoğraf, normal vesikalık fotoğraf kabul olmuyor sanırım ?biyometrik fotoğraf mı olması gerekiyor yükleyeceğimiz fotoğrafın? yada fotoğrafçıya gidince,fotoğraf çekilirken dikkat etmemiz gereken noktalar varmı ?
    bir de sanırım çalışma durumuda artık etkili eğer kazanırsak, herhangi bir işte çalışıyor olmak yeterlimi?
    birde bilginiz varmı hiç yaşın etkisi varmı greencard çekilişlerinde? şimdiden cevap veren herkese teşekkürler

Hayir, tam tersi biyometrik olmamali.

Su sayfayi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/basvuru-fotografi-nasil-olmalidir/

Cekilis sartlari icin ilk iletiyi inceleyebilirsiniz, egitim veya meslek sartindan birini sagliyor olmaniz yeterli. Yasin bir etkisi yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-10 10 balıkesir plakası oradan mısın resim olarak bildiğin klasik vesikalık alıyorsun o kdar daha sonra aşağıdaki linkten 2 dakika da yapıyorsun
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2803/resim-olayını-amma-da-büyüttünüz-alın-size-örnek

• @crazycells, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

Cekilis sartlari icin ilk iletiyi inceleyebilirsiniz, egitim veya meslek sartindan birini sagliyor olmaniz yeterli. Yasin bir etkisi yok.

verdiğin link için teşekkür ederim okudum fotoğrafın olması gerekenler şartlarından iki tanesi bunlar;
    -Fotoğraf boyutları 600×600 piksel boyutlarında olmalıdır.
    -Yüklediğiniz fotoğrafın renk derinliği 24-bit, formatı JPEG (Joint Photographic Experts Group) olmalıdır, tarayıcı ile taranan fotoğrafların resolution değeri en az 300 dpi(dots per inch) olmalıdır.
    bunu nasıl ayarlayabilirim ?
    yeşilkart çekilişinde standart bir yaş sınırlaması tabiki yok, ama bu forumda sizin greenkart çekilişini kazanmış olan,duyduğunuz en fazla yaş kaçtı ögrenebilirmiyim? 🙂

• @ayvalik10, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

@Burak-10 10 balıkesir plakası oradan mısın resim olarak bildiğin klasik vesikalık alıyorsun o kdar daha sonra aşağıdaki linkten 2 dakika da yapıyorsun
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2803/resim-olayını-amma-da-büyüttünüz-alın-size-örnek

cevabın için teşekkür ederim ayvalık10, evet ben Balıkesirdeyim 🙂 sende ayvalıktasın sanırım, paylaştığın link içinde teşekkür ederim...o linkten vede başvuru sayfasından anladığım, arkaplan beyaz yada açık renk olmalı demiş ama sanırım en doğrusu arkaplanın beyaz olması?
    birde başvuru sayfasında,Photo tip: Photo should be 2”x2” (51 x 51 mm) with the head centered and sized between 1” and 1.4” (25 and 35 mm)
    ama normal vesikalık çekindiğimizde 4,5X6 cm filan oluyor...51X51 olması için çekildiğimiz fotoğrafın, vize başvurusu icin vs tarzında bişeymi dememiz lazım fotoğrafçıya? yoksa standart yaklaşık olarak 4,5X6 cm lik fotoğraf çekinsek yeterli olucakmı? (bu fotoğraflarda yüzümüzün görünüm şartı varmı acaba(25X35)olmasını istemiş başvuru sayfası.
    verdigin linkte fotoğraf ayarlama sayfa linkleride var ama,başvuru sayfasında fotoğrafla ilgili olarak şöyle bir ifade de var;Unacceptable— Background is cropped out using a photo retouching tool, altering the outline of the head, face, and neck.
    belki dediğin sayfanın yaptığı işlem bu değildir ama fotoğrafı sonradan ayarlamış olmamız sorun oluşturmazmı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-10 sen arkası beyaz bildiğimiz klasik vesikalık çektirt özel bir şey isteme sonra idphoto4you zaten otomatik 2 inç 2inç yapıyor sen sadece klasik vesikalık iste. Arkası beyaz değilse bile verdiğim linkin en sonunda yer alan bir program var remote.bg işte o beyaz yapıyor bozulma yapmadan olmazsa sen bana gönder resmi ben yapıp sana gönderiyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-10, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

@crazycells, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

verdiğin link için teşekkür ederim okudum fotoğrafın olması gerekenler şartlarından iki tanesi bunlar;
    -Yüklediğiniz fotoğrafın renk derinliği 24-bit, formatı JPEG (Joint Photographic Experts Group) olmalıdır, tarayıcı ile taranan fotoğrafların resolution değeri en az 300 dpi(dots per inch) olmalıdır.
    bunu nasıl ayarlayabilirim ?
    yeşilkart çekilişinde standart bir yaş sınırlaması tabiki yok, ama bu forumda sizin greenkart çekilişini kazanmış olan,duyduğunuz en fazla yaş kaçtı ögrenebilirmiyim? 🙂

su siteden yapabilirsiniz:

• en doğrusu düz beyaz bir zeminde fotoğraf çekinmek..idphoto4you.com dan ayarladığımızda "Photo should be 2”x2” (51 x 51 mm) with the head centered and sized between 1” and 1.4” (25 and 35 mm)" bu sayfadan ayarlayınca fotoğraf 5 e 5 oluyor, yüz ölçüleride istenilen standarda uygun hale geliyordur herhalde?
    birde ayarladıktan sonra bu standartlara;
    uygun olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-10 ALLAH aşkına 600 x 600 olarak yönetmelikte direk yazmıyor ki 2" x 2" oalrak yazıyor 600 x600 ile 1200 x 1200 arası olabilir yazıyor. Bu kadar abartma hemşerim benim idphoto4you zatne otomatik olarak yapıyor hemşerim ayrıca orada SİNGLE PHOTO seçmelisin. Ben sana gönderdiğim linkte var zaten sen bu resim basım almayacaksın ki ondan SİNGLE PHOTO yapacaksın.

• evet resmi sayfada 600X600 yazmıyor ,ama crazycells in paylastığı sayfada yazan ifade o;

belki özel bi soru ama sen ne yaptın başvuruyomusun? yada aldınmı greencard? yada forumda yardımcı olmak için mi duruyosun? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-10 geçen sene çıkmadı bu sene de başvuru yapıcam geçen seneden beri sürekli birbirimize yardım ediyoruz burada biz kocaman bir aileyiz elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz

• Henüz fotoğraf çekinmedim ben,fotoğrafla ilgili aklıma takılan birşey olursa sorarım 🙂 yaş konusunda senin bilgin varmı resmi sayfada bununla ilgili bi açıklama yok... bu yüzden resmi bi yasak yok ama, burda greencard çıkanlardan en fazla kaç yaşında gördün öğrenebilirmiyim? 🙂

Türkiyeden ortalama kaç kişiye çıkıyor greencard biliyormusun? çok uzun yıllar önce de başvurmuştum o zamanlarda büyükşehirlere çıkma ihtimali daha yüksek deniyordu(istanbul gibi)? varmı acaba öyle bi durum? yada avantajlı olan şehirler?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.1k

| | | |