Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

• Merhabalar birkaç yıldır yeşil kart ile ilgili merakım var ama Bi türlü cesaretimi toplayıp başvuramadım. Ama bu yıl başvurmaya düşünüyorum ve yeşil kart foruma girdim birkaç gündür bütün konuları okuyorum. Sorum şu: oto Tamir atölye var. 30 yıllık mesleki tecrube 15 yıldır kendi iş yerim ve vergi mükellefiyim. Malum sebeplerden dolayı bagkur ödemediğimiz için devlet her af çıkardığında geçmiş dönemi silip yeniden başlatıyor. Bu sebepten şuanda 11 aylık bağkur çalımışlığım var gözüküyor. Benim için soru işareti bu.
    Ancak 15 yıllık vergi mükellefiyim
    12 yıllık İTO İstanbul ticaret odası üyesiyim
    Uluslar arası Bi alman şirketinden 10 adet iş alanıma alakalı eğitim sertifika var.
    2 adet bursa Uludağ üniversitesinde eğitim sertifika var.
    MEB kalfalık belgem var
    Bu belgelerin tamamı Oto Elektromekanikerligi alanında.
    Bahsedilen usa sitesinde meslek alanım 8.0 üzeri gözüküyor.
    Başvuru yaparsam Red yermiyim mülakatta sgk ispatım olmadığı için.
    Başkasının hakkına girmek istemem. Yaşımız zaten ilerlemiş başkası gitsin derim.

• ⭐⭐⭐

@Pozitif, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

Merhabalar birkaç yıldır yeşil kart ile ilgili merakım var ama Bi türlü cesaretimi toplayıp başvuramadım. Ama bu yıl başvurmaya düşünüyorum ve yeşil kart foruma girdim birkaç gündür bütün konuları okuyorum. Sorum şu: oto Tamir atölye var. 30 yıllık mesleki tecrube 15 yıldır kendi iş yerim ve vergi mükellefiyim. Malum sebeplerden dolayı bagkur ödemediğimiz için devlet her af çıkardığında geçmiş dönemi silip yeniden başlatıyor. Bu sebepten şuanda 11 aylık bağkur çalımışlığım var gözüküyor. Benim için soru işareti bu.
    Uluslar arası Bi alman şirketinden 10 adet iş alanıma alakalı eğitim sertifika var.
    MEB kalfalık belgem var
    Başkasının hakkına girmek istemem. Yaşımız zaten ilerlemiş başkası gitsin derim.

Siz başvuruları 20 gün kadar sonra başlayacak olan DV2023 çekilişine katılacaksınız. Yani kazanırsanız mülakata 2022 sonu veya 2023 yılı içinde,1,5-2 yıl sonra gireceksiniz. 7 puan üstü ve son 5 yılda 2 yıl çalışmış olmak şartlarını sağlarsınız.

• @smartcells merhaba DV2023 bülteni henüz yayınlanmadı galiba konu ile ilgili herhangi bir bilgi var mı teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-AKGÜL-0 bu siteden takip edebilirsiniz

• ⭐⭐⭐

@Gökhan-AKGÜL-0, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

@smartcells merhaba DV2023 bülteni henüz yayınlanmadı galiba konu ile ilgili herhangi bir bilgi var mı teşekkürler

Genelde Ekim'in ilk haftası başlar, Kasım'ın ilk haftasına kadar 1 aylık bir periyotta yapılır başvurular. Şu sıralar hangi tarihler arasında yapılacağı açıklanması bekleniyor. En fazla 3-5 gün oynar başlangıç ve bitiş tarihlerinde. Forumu takipte kalın.

• @smartcells cevap için teşekkür ederim. Son beş yıl içinde 2 yıl çalışma mevzusunu DS 260 formu doldururken Kentucky aşamasındamı yoksa konsolosluk görüşmesinde mi bildireceğim.

• ⭐⭐⭐⭐

@Pozitif mülakat görüşmesi esnasında.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Pozitif, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

Merhabalar birkaç yıldır yeşil kart ile ilgili merakım var ama Bi türlü cesaretimi toplayıp başvuramadım. Ama bu yıl başvurmaya düşünüyorum ve yeşil kart foruma girdim birkaç gündür bütün konuları okuyorum. Sorum şu: oto Tamir atölye var. 30 yıllık mesleki tecrube 15 yıldır kendi iş yerim ve vergi mükellefiyim. Malum sebeplerden dolayı bagkur ödemediğimiz için devlet her af çıkardığında geçmiş dönemi silip yeniden başlatıyor. Bu sebepten şuanda 11 aylık bağkur çalımışlığım var gözüküyor. Benim için soru işareti bu.
    MEB kalfalık belgem var

is yeriniz oldugunu ve yaptiginiz isi belgelerle gosterebiliyorsaniz sorun olmamasi lazim. Puan, vize almak icin yeterli gorunuyor.

• açık öğretim olarak okuyorum, Ne zaman mezun olacağım pek belli değil ama az kaldı. Eğer Green Cardı kazanmış olsam belgeyi ne zaman teslim ederim?.

• @Ediz-Can kazanma durumunuzda eğitim bilgilerinizin güncel halini DS-260 formunda belirtmeniz gerekiyor. Ayrıca evrak teslimini mülakat sırasında yapıyorsunuz.

• @datanist diploma belgelerini 30 eylülde teslim etmiyormuyuz ?

• @Ediz-Can ilk başvuru sırasında diploma teslimi yapılmıyor. Sadece tamamladiginiz en yüksek eğitim derecesini belirtiyorsunuz. DV-2023 kazananı olursanız eğer, 2022 Ekim ile 2023 Eylül arasında ki mülakat zamanınızda diploma aslını göstermeniz gerekiyor. Mülakat tarihi, kazanma durumunuzda ki Current Number a gore belirleniyor. Kazanıp kazanmadiginiz 2022 Mayıs ayı gibi açıklanıyor ve ardından DS-260 formunda da en yüksek eğitim derecenizi belirtmeniz gerekiyor.

• @datanist, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

@Ediz-Can ilk başvuru sırasında diploma teslimi yapılmıyor. Sadece tamamladiginiz en yüksek eğitim derecesini belirtiyorsunuz. DV-2023 kazananı olursanız eğer, 2022 Ekim ile 2023 Eylül arasında ki mülakat zamanınızda diploma aslını göstermeniz gerekiyor. Mülakat tarihi, kazanma durumunuzda ki Current Number a gore belirleniyor. Kazanıp kazanmadiginiz 2022 Mayıs ayı gibi açıklanıyor ve ardından DS-260 formunda da en yüksek eğitim derecenizi belirtmeniz gerekiyor.

şimdi benim bide buna kafam karıştı, Ben şimdi ekimde başvuracağım hangi başvuru olacak DV-2021 - DV-2022 veya DV-2023 hangisine denk geliyor ki ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ediz-Can biz ekim de başvuru yapacağımız DV-2023 olacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ediz-Can, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

@datanist, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

@Ediz-Can ilk başvuru sırasında diploma teslimi yapılmıyor. Sadece tamamladiginiz en yüksek eğitim derecesini belirtiyorsunuz. DV-2023 kazananı olursanız eğer, 2022 Ekim ile 2023 Eylül arasında ki mülakat zamanınızda diploma aslını göstermeniz gerekiyor. Mülakat tarihi, kazanma durumunuzda ki Current Number a gore belirleniyor. Kazanıp kazanmadiginiz 2022 Mayıs ayı gibi açıklanıyor ve ardından DS-260 formunda da en yüksek eğitim derecenizi belirtmeniz gerekiyor.

şimdi benim bide buna kafam karıştı, Ben şimdi ekimde başvuracağım hangi başvuru olacak DV-2021 - DV-2022 veya DV-2023 hangisine denk geliyor ki ?

ilk cekiliste sadece beyan ediyorsunuz. Eger secilirseniz vize surecinde belgeleri istiyorlar.

• Herkese iyi günler dilerim ismim Ercan 22 yaşındayım green cardta başvuru yapıcam ama lise mezunu degilim tecrübe gerektiren bir işte son 5 yıl içinde 2 yıl sigortalı olmam gerektigini okudum 450 gün kadar sigortam yatırılıyor bu her hangi bi sorun teşkil edermi bilmedigim için sormak istedim. Tekrardan iyi günler dilerim.

• ⭐⭐⭐

@Ercan-Uzgör, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

Herkese iyi günler dilerim ismim Ercan 22 yaşındayım green cardta başvuru yapıcam ama lise mezunu degilim tecrübe gerektiren bir işte son 5 yıl içinde 2 yıl sigortalı olmam gerektigini okudum 450 gün kadar sigortam yatırılıyor bu her hangi bi sorun teşkil edermi bilmedigim için sormak istedim. Tekrardan iyi günler dilerim.

Bu konuya bir bak istersen.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1807/lise-mezunu-olmadan-green-card-dv-almak/2?page=1

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ercan-Uzgör, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

Herkese iyi günler dilerim ismim Ercan 22 yaşındayım green cardta başvuru yapıcam ama lise mezunu degilim tecrübe gerektiren bir işte son 5 yıl içinde 2 yıl sigortalı olmam gerektigini okudum 450 gün kadar sigortam yatırılıyor bu her hangi bi sorun teşkil edermi bilmedigim için sormak istedim. Tekrardan iyi günler dilerim.

Bu konunun ilk iletisini bir daha gozden gecirin isterseniz, cunku yapilan isin de ayri sartlari saglamasi gerekiyor. Yani sadece calismis olmaniz yetmiyor...

Ayrica acik lise diplomasinin da kabul edildigini hatirlatmak isterim, eger isinizin belirlenen sartlari sagladigini dusunmuyorsaniz ve Green Card cekilisi konusunda ciddiyseniz bence en kisa zamanda acik liseden diploma alma planlari yapin. Cok daha rahat durumda olursunuz.

• @crazycells çok haklısınız sırf bu yüzden liseyi açıktan bitirmiş bulunmaktayım 🙏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |