Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar benimde bir sorum olacak lise mezunu değilim ve yaklaşık 10 yıldır yapmakta olduğum işin svp:7<8 bu geçerlimidir eğerki geçerli ise elimde bu işin herhangi bi diploması belgesi yok tamamen alaylı olarak yetiştiğim bi iş bunu nasıl ıspatlarız aynı zamanda liseyide bitirmeye çalışıyorum halk eğitim merkezlerindende bi çok kursun sertifikasını almaya çalışıyorum bu sene yapacağimız başvuruda olaki tuttu 2021de gitme şansımız olacak ve tahminen benim açık lisemin bitmeside 2021 ben başvuru yaparken lise oğrenci olarakmı yapmaliyim yoksa iş alani olarak mesleğimimi yazmalıyım biraz uzun oldu kusuruma bakmayın cevaplarsaniz sevinirim

• ⭐⭐⭐

@ugur Başvuru aşamasında değerlendirileceğiniz kategoriyi seçme gibi bir durum yok. Siz hem tahsilinizi hem de mesleğinizi yazıyorsunuz. Vize mülakatı geldiğinde başvuru aşamasında belirttiğiniz durumlar ve varsa gelişmeleri de dikkate alarak değerlendiriyorlar. Tahsil yetiyorsa en kolay değerlendirildiği için bu gereksinime bakıyorlar. Yoksa iş alanı konularına geçiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ugur, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

Merhabalar benimde bir sorum olacak lise mezunu değilim ve yaklaşık 10 yıldır yapmakta olduğum işin svp:7<8 bu geçerlimidir eğerki geçerli ise elimde bu işin herhangi bi diploması belgesi yok tamamen alaylı olarak yetiştiğim bi iş bunu nasıl ıspatlarız aynı zamanda liseyide bitirmeye çalışıyorum halk eğitim merkezlerindende bi çok kursun sertifikasını almaya çalışıyorum bu sene yapacağimız başvuruda olaki tuttu 2021de gitme şansımız olacak ve tahminen benim açık lisemin bitmeside 2021 ben başvuru yaparken lise oğrenci olarakmı yapmaliyim yoksa iş alani olarak mesleğimimi yazmalıyım biraz uzun oldu kusuruma bakmayın cevaplarsaniz sevinirim

Dediginiz isin kategorisi 4 veya 5 ise (oyle oldugunu tahmin ediyorum), o durumda meslek sartini da sagliyor demektir. Bu isi yaptiginiza dair tum belgeleri mulakata goturmelisiniz, ayrica resmi dokumanlarin yanisira is yerinden yaptiginiz gorevlere dair ayrintili mektuplar da ise yarar.

Basvuru sirasinda durumunuz ne ise onu yazmaniz gerekiyor.

• @keysnambır açıklamanız için teşekkür ederim en güzeli okulu bitirmek imşallah tahmin ettigim sürede bitirebilirim

• @crazycells, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

@ugur, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

Merhabalar benimde bir sorum olacak lise mezunu değilim ve yaklaşık 10 yıldır yapmakta olduğum işin svp:7<8 bu geçerlimidir eğerki geçerli ise elimde bu işin herhangi bi diploması belgesi yok tamamen alaylı olarak yetiştiğim bi iş bunu nasıl ıspatlarız aynı zamanda liseyide bitirmeye çalışıyorum halk eğitim merkezlerindende bi çok kursun sertifikasını almaya çalışıyorum bu sene yapacağimız başvuruda olaki tuttu 2021de gitme şansımız olacak ve tahminen benim açık lisemin bitmeside 2021 ben başvuru yaparken lise oğrenci olarakmı yapmaliyim yoksa iş alani olarak mesleğimimi yazmalıyım biraz uzun oldu kusuruma bakmayın cevaplarsaniz sevinirim

Dediginiz isin kategorisi 4 veya 5 ise (oyle oldugunu tahmin ediyorum), o durumda meslek sartini da sagliyor demektir. Bu isi yaptiginiza dair tum belgeleri mulakata goturmelisiniz, ayrica resmi dokumanlarin yanisira is yerinden yaptiginiz gorevlere dair ayrintili mektuplar da ise yarar.

Basvuru sirasinda durumunuz ne ise onu yazmaniz gerekiyor.

Tamda sizin yukarıda örnek verdiğiniz meslek grubuna dahilim gıda firmasında satış temsilcisiyim fakat elimde herhangi bi belge yok fakat bayiliğini yapmış olduğumuz firmada ve çalıstığım distribitörde bütün çalışma kayıtlarım mevcut cevaplarınız için teşekkürler.

• Herkeze merhaba benim birçok sorum olacak. Ben lise terkim ve uzun zaman önce şans eseri girdiğim televziyon sektörüne kameraman, reji tarzında işler yaptım ve yapmaktayım yalnız elimde bu işi yaptığıma dair bir diploma, belge yok durum böyle olunca green card çekilişinde veya mülakatlarda red yeme oranım yüzde kaçtır? Birde online başvurudaki fotoğrafım ile pasaporttaki fotoğraf aynımı olmalı (eski pasaportumun bitimine 4ay var) yeni pasaport çıkartacığım bununla ilgili online başvuruda pasaport bilgisi istiyorlarmı? Bu yüzden gerekiyorsa ivedi şekilde çıkartacağım. Şimdiden herkeze teşekkür ediyorum..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglar41 başvuru ve pasaport resimleri farklıdır. Pasaportta sadece baş ve boyun resmi yani biometrik istenirken green kart başvurusunda ise baş + boyun + omuz isteniyor. Bildiğin vesikalık resim yani. 2 ekim - 5 kasım başvurularda geçerli pasaport isteniyor fakat eski pasaport geçerli olduğu için çıkarttırma eğer mayısta kazandın ozaman mülakata eski + yeni iki pasaport birlikte götüreceksin

• Herkese merhabalar

Bir sorum var tecrübeli arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim..
    Ben ilköğretim mezunuyum aynı zamanda bir elektrik tesisat ustasıyım kalfalık belgem var ama yeni 2 yıllık tecrübe istiyorlar yanlız suda var ben bu mesleği 2006 dan beri yapıyorum bunu ssk kayıtlarımda kanıtlayabilirim bunun bir avantajı olur mu ?
    Arti olarak mal varlığım var o konuda sıkıntı yok 3 tane ev bir arsa ve iki araba var adıma bunu artı olarak görüp vize mi onaylarlar mi bu konuda yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkür ederim.
    Amacım şu eğer ki bu olanaklar ile vize mi onaylamazlar ise hiç başkasının hakkına girmeyip çekilişe katılmayı düşünmüyorum
    Yok eğer şansını dene diyorsanız da yine de yorumunuzu beklerim.

• @Orhan-Macit
    👏👏👏👏👏Tebrik ederim bu güzel düşünceniz için, bu iletinin ilk iletisinde mesleki şartlarla ilgili ayrıntılı bilgi ve site linki var siz bu siteden kendi mesleğinizin başvuru şartlarına uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz, hangi meslek türü sizin yaptığınız işe daha yakınsa onu baz alın, takıldığınız yerde sayın @crazycells size yardımcı olacaktır
    Tekrardan bu hassas düşünceniz için size teşekkür ederim, keşke sizin gibi duyarlı ve isteyen herkese kazanmak nasip olsa

• @Muhtaradana ben teşekkür ederim ne demek malesef 6.0 7
    0 görünüyor araştırmalarıma göre 7.0 ve üstü kabul ediliyormuş ve 2 yıllık tecrübe ve tespitli bir belge .

• @Orhan-Macit siz yinede bir @crazycells ile iletişime geçmeye çalışın mutlaka yardımcı olacaktır, eğer zamanı varsa mesleğiniz belki yeterli görülecek meslek tanımına uyuyordur

• @crazycells sayın ali cihan bey bu konu hakkında düşüncelerinizi alabilir miyim mümkünse sizden ricam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglar41, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

Herkeze merhaba benim birçok sorum olacak. Ben lise terkim ve uzun zaman önce şans eseri girdiğim televziyon sektörüne kameraman, reji tarzında işler yaptım ve yapmaktayım yalnız elimde bu işi yaptığıma dair bir diploma, belge yok durum böyle olunca green card çekilişinde veya mülakatlarda red yeme oranım yüzde kaçtır? Birde online başvurudaki fotoğrafım ile pasaporttaki fotoğraf aynımı olmalı (eski pasaportumun bitimine 4ay var) yeni pasaport çıkartacığım bununla ilgili online başvuruda pasaport bilgisi istiyorlarmı? Bu yüzden gerekiyorsa ivedi şekilde çıkartacağım. Şimdiden herkeze teşekkür ediyorum..

Calistiginiz yerlerden buna dair belge alamiyor musunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Macit, içinde söyledi: Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

Herkese merhabalar

Bir sorum var tecrübeli arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim..
    Ben ilköğretim mezunuyum aynı zamanda bir elektrik tesisat ustasıyım kalfalık belgem var ama yeni 2 yıllık tecrübe istiyorlar yanlız suda var ben bu mesleği 2006 dan beri yapıyorum bunu ssk kayıtlarımda kanıtlayabilirim bunun bir avantajı olur mu ?
    Arti olarak mal varlığım var o konuda sıkıntı yok 3 tane ev bir arsa ve iki araba var adıma bunu artı olarak görüp vize mi onaylarlar mi bu konuda yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkür ederim.
    Amacım şu eğer ki bu olanaklar ile vize mi onaylamazlar ise hiç başkasının hakkına girmeyip çekilişe katılmayı düşünmüyorum
    Yok eğer şansını dene diyorsanız da yine de yorumunuzu beklerim.

Suradaki ilk iletiyi okumalisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2587/green-card-çekilişi-başvuru-şartları

Sizin soylediginizden cok daha ayrintili bir tanimi var uygun mesleklerin, sadece 2 yil is deneyimi yeterli olmuyor.

• @crazycells çalıştığım yerlerden belge alabilirim elektrik işinde çalışmış diye.

Diğer bir konu da 2006 yılında bayindirliktan geçici ustalık belgesi almıştım yararlı olur mu kabul edip vize verirler mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells çalıştığım yerlerden belge alabilirim elektrik işinde çalışmış diye.

Diğer bir konu da 2006 yılında bayindirliktan geçici ustalık belgesi almıştım yararlı olur mu kabul edip vize verirler mi

Bu mesleklerin sartlari saglayip saglamadigini kontrol ettiniz mi?

• @crazycells evet abim malesef 6.0 ve 7.0 diye görülüyor

• Ben oto lastik tamircisi yim sVp puanı 4 ile 6 yeterli midir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells evet abim malesef 6.0 ve 7.0 diye görülüyor

Maalesef bu durumda meslek istenilen sartlari saglamiyor demektir, benzer mesleklere baktiniz mi? 7.0 ile 8.0 arasinda olan var mi diye?

Sartlari saglayan bir meslekte, son 5 yilin en az 2 yili calismalisiniz.

• @Heri-Branda 7.0 veya üstü olması gerek

Benzer Başlıklar

• 3
  • 10
  • 10
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |