Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IT (Information Technology) alanina en uygun eyalet

• ben colllege kaydoldum, ve kesinlikle bi bootcamp den daha saglam ders veriyorlar. oracle sql, c++, java, html, css, javascript i ilk iki donem de ogrettiler. tabi sof skiller icin advanced office, project management gibi dersler de verdiler. gelecek donemde .net pl sql advanced, android programming gobi dersler de var. belki zaman aliyor ama benim hosuma gitti. tr 4 yilda okumadigim dokumani okuttular resmen iki donemde. 1600 sayfa fln ortalama bi dersin kitabi. ek olarak da qa icin boot camp a baslicam gelecek ay. java tabanli baslayip python ve selenium verecekler.boot camp pratik icin iyi ama etiket her sey bence.ne kadar ihtiyac olsa da eleme asamasinda diploma etkin bi unsur.college lar ucuz, tavsiye ederim. hatta iki donem icin 3100 verdim tax return da 2700 u geri aldim.

• @Ercan-Tekoglan, içinde söyledi: IT (Information Technology) alanina en uygun eyalet

ben colllege kaydoldum, ve kesinlikle bi bootcamp den daha saglam ders veriyorlar. oracle sql, c++, java, html, css, javascript i ilk iki donem de ogrettiler. tabi sof skiller icin advanced office, project management gibi dersler de verdiler. gelecek donemde .net pl sql advanced, android programming gobi dersler de var. belki zaman aliyor ama benim hosuma gitti. tr 4 yilda okumadigim dokumani okuttular resmen iki donemde. 1600 sayfa fln ortalama bi dersin kitabi. ek olarak da qa icin boot camp a baslicam gelecek ay. java tabanli baslayip python ve selenium verecekler.boot camp pratik icin iyi ama etiket her sey bence.ne kadar ihtiyac olsa da eleme asamasinda diploma etkin bi unsur.college lar ucuz, tavsiye ederim. hatta iki donem icin 3100 verdim tax return da 2700 u geri aldim.

2 yillik hangi bolume gidiyorsunuz ? Kariyer degisikligi yaparak mi karar verip college e kaydoldunuz daha oncesinde de bu alanda bir tecrubeniz varmiydi? Son olarak college e kayit olmak toefl v.s sinav sonucu istiyorlar mi ve egitim zor mu ? Kisaca bilgi verirseniz kariyer degistirmek icin yol gosterici olacaktir.

• ben gelirken ziraat muh alaninda 5 yillik tecrube ile geldim. istedigim maas skalasin da teklif bulamayica kariyer degistirme karari aldim ki ziraat icerisinde de yogun olarak kullaniliyor it. ileride birlestirebilme ihtimalim var.2 yillik aas conputer science aliyorum. gerekli dokumanlari sundugum resident alien oldugum icin toefl istemediler. dersler yogun, devamli bi okuma odev yapma modundayim.

• @Ercan-Tekoglan hangi eyalette yazıldınız ercan bey

• bilgilendirme icin tesekkur. 😉

• Ben IT yeni bir başlangıç yapacak olsam Mobile veya Veri Madenciliği ile başlardım.

• @jure, içinde söyledi: IT (Information Technology) alanina en uygun eyalet

Ben IT yeni bir başlangıç yapacak olsam Mobile veya Veri Madenciliği ile başlardım.

ios ve android icin sanirim java bilmek gerekiyor java da ogrenmek zor diye dusunuyorum. yazilim bilmek lazim sayisal a yatkinlik gerekli. veri madenciligi tam bilmemekle birlikte onda da java , python gibi yazilim dilleri bilmek gerekli diye okumustum. Ben sozel agirlikli oldugumdan yazilim biraz zorlayici geliyor aslinda bana. Daha once front end kismina bakmistim html css okey de javascript de zorlanmistim bisey anlamiyordum daha sayisal oldugu icin ve biraktim bu alanda ilerlemeyi. O yuzden kendime daha cok sozel agirlikta IT yan dallarindan birseyler dusunuyorum. Dunyanin her tarafinda da calisabilecegim bir bolum arayisindayim.

• Sizin için Analiz ve Raporlama Uzmanı uygun olabilir. Access, Excel, Power BI, SAP BI, SPSS vb araçlar kullanarak şirketlerin stratejileri, operasyonları, satış/pazarlama vb gibi analiz eder, geleceğe yönelik projeksiyonlar oluşturur.

İş analistliğini de düşünebilirsiniz.

• @jure, içinde söyledi: IT (Information Technology) alanina en uygun eyalet

Sizin için Analiz ve Raporlama Uzmanı uygun olabilir. Access, Excel, Power BI, SAP BI, SPSS vb araçlar kullanarak şirketlerin stratejileri, operasyonları, satış/pazarlama vb gibi analiz eder, geleceğe yönelik projeksiyonlar oluşturur.

İş analistliğini de düşünebilirsiniz.

tesekkurler bir arastirip inceleyim bakalim bu alanda birseyler yapmak benim icin uygun mu diye.

• @Dscrt
    Kesinlikle Dev-ops a yonelmeni tavsiye ederim. Eger bunun karsiligi turkce de yok ise bulut teknolojileri veya java oracle yazilimlarina yonelmelisin. Donanimda artik pek is kalmadi denilebilir. Benim gibi eski kafa donanimcilar (old school) bugunlerde en fazla network engineering yapabiliyor galiba.

• @Mehhr-bod-Khoshvaght çok teşekkür ederim Paylasımınız için inceliycem

• Herkese merhablar.

Şuan bir kursta Sistem Uzmanlığı eğitimi alıyorum. Kariyer hedefim MCSE sertifikası almak. Sormak istediğim soru şu. 1-2 yıllık Sistem Adminliği ya da sistem uzmanlığı iş deneyimim ile Amerika'da hangi şehirlerde kaç para maaş ile iş bulabilirim ?

İnternette Amerika'da IT sektörü ile ilgi arama yaptığımda genelde Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Yazılım Uzmanı gibi mesleklerle alakalı içerikler çıkıyor.
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• @Scorpion, içinde söyledi: IT (Information Technology) alanina en uygun eyalet

Herkese merhablar.

Şuan bir kursta Sistem Uzmanlığı eğitimi alıyorum. Kariyer hedefim MCSE sertifikası almak. Sormak istediğim soru şu. 1-2 yıllık Sistem Adminliği ya da sistem uzmanlığı iş deneyimim ile Amerika'da hangi şehirlerde kaç para maaş ile iş bulabilirim ?

İnternette Amerika'da IT sektörü ile ilgi arama yaptığımda genelde Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Yazılım Uzmanı gibi mesleklerle alakalı içerikler çıkıyor.
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Hangi kurs da egitim aliyorsunuz acaba ve fiyat nedir ayrica memnunmusunuz egitimden? Egitimin suresi icerigi nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

herkes bu başlıkta ki soruyu soruyor ozaman aşağıdaki videoyu seyredin. Bence sadece IT bel bağlamayın.

• ⭐⭐

@ayvalik10 bende Amerika'da yeni silikon vadisi Austin olacak diye duymuştum. Hele bir çıksın GC IT olmasa da bulunur iş, yeter ki çalışkan ol iş her yerde bulunur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gariban duyumdan öteye gitti durumlar. Bir canlı yayında artık genel merkezleri teksas austine taşıyorlar diye iş bulma sorun değil fakat google yada facebook galiba 2021 kadar evden çalışılacak demiş anlayacağın evden çalışma olacaksa yeni eleman alımı şirketler yapar mı soru işareti. Bu kişinin eski videolarını incelersen dediklerimin hepsini anlatmıştı. Eğer bulamazsan haber veriyim bende araştırayım.

• @mexido Cevremdeki insanlardan bildigim kadariyla sayisal bir yatkinlik pek birsey ifade etmiyor acikcasi.Lise mezunu arkadasim var benim,siber guvenlik egitimi alip ise basladi.Bu dusuncenin,Turkiyede muhendis olabilmek icin sayisal puan turunun kullanilmasi etkisi oldugunu dusunuyorum.Egitim veren yazilimcilar iyi derece ing olursa gerisi olur der hep,bir cok video var internette.

• @aliarmgn,
    Arkadasiniz tr de mi egitim aldi siber guvenlik alaninda yoksa abd de mi? Kurs hakkinda bilgi verebilirmisiniz mumkunse?

• @mexido Abd de hocam coding bootcamp diye aratirsaniz bircok okul oldugunu gorursunuz.Artik uniler de veriyor bu kurslari 6-7 ay kadar suruyor.lyi bir kurs bulmaniz lazim sanirim.

• Cevaplar için teşekkürler. Tabiki öncelikli amaç gidebilmek. Gittikten sonra her işi yapıcaz. Gidipte dönmek olmaz. Ancak ben bu sektörü merak etmiştim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |