Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar. j-1 vizesi ile abd de geçici olarak ikamet ediyorum. Abd vatandaşı olan eşimle evlilik yaptım. Eşimin gelir durumu sponsor olmasını engelliyor ve abd de yaşayan greencard sahibi arkadaşım sponsorluk sağlayacak. Tam olarak hangi formu doldurmamız gerekli ve hangi belgelere ihtiyacımız var?

• @crazycells Merhaba, DV2019 talihlisiyim. Mulakat icin kendi banka hesabimda gosterecek param malesef yok. Amerika icin normal vize alirken ailemin banka hesabini gosterip onlarin adina bana sponsor olacaklarina dair imzali mektubunu konsolosluga goturmem her seferinde yetmisti. Bu konu basligindaki aciklamanizi okudum, sanirim green carddaki sponsorluk islemi farkli oluyor. Ya I-134 ya da I-864 formunu doldurmamiz gerekiyor. Ancak bu islemler icin kefil olanin sadece Amerika vatandasi ya da green card sahibi olmasi gerekiyor diye anladim, acaba dogru mu anladim sizin aciklamanizi? Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ssergenk Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

Merhabalar. j-1 vizesi ile abd de geçici olarak ikamet ediyorum. Abd vatandaşı olan eşimle evlilik yaptım. Eşimin gelir durumu sponsor olmasını engelliyor ve abd de yaşayan greencard sahibi arkadaşım sponsorluk sağlayacak. Tam olarak hangi formu doldurmamız gerekli ve hangi belgelere ihtiyacımız var?

Form I-864'i doldurmali. Esiniz de , size sponsor olacak kisi de ayri ayri dolduracak. Aciklamalari bu konunun 2. iletisinde bulabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@doctor Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

@crazycells Merhaba, DV2019 talihlisiyim. Mulakat icin kendi banka hesabimda gosterecek param malesef yok. Amerika icin normal vize alirken ailemin banka hesabini gosterip onlarin adina bana sponsor olacaklarina dair imzali mektubunu konsolosluga goturmem her seferinde yetmisti. Bu konu basligindaki aciklamanizi okudum, sanirim green carddaki sponsorluk islemi farkli oluyor. Ya I-134 ya da I-864 formunu doldurmamiz gerekiyor. Ancak bu islemler icin kefil olanin sadece Amerika vatandasi ya da green card sahibi olmasi gerekiyor diye anladim, acaba dogru mu anladim sizin aciklamanizi? Tesekkurler

Evet, sayin @doctor ; dogru anlamissiniz. Bu sefer siz ABD'ye kalici olarak gittiginizden sizinle beraber ABD'ye gocmen etmeyecek kisilerin maddi birikimini degerlendirmiyorlar. Ama eger anneniz babaniz size maddi olarak destekde bulunacaksa bu destegi simdi yapabilir ve siz de banka hesabiniza bu destegi yatirip bunu mulakatta gosterebilirsiniz.

Eger bu sekilde bir destek yapmayacaklarsa dediginiz gibi, ABD'de yasayan, ABD vatandasi ya da GC sahibi biri size sponsor olmali.

• Arkadaşlar benim sormak istedigim. Benim bankalara borcum var icralık oldum . O yüzden banka hesabim yok . Eğer gc çıkarsa kardeşim bana sponsor olup olamıyacağı? Yani gereken parayı o gosterebilirmi hesabında. Bilginiz varmi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@olcayist Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

Arkadaşlar benim sormak istedigim. Benim bankalara borcum var icralık oldum . O yüzden banka hesabim yok . Eğer gc çıkarsa kardeşim bana sponsor olup olamıyacağı? Yani gereken parayı o gosterebilirmi hesabında. Bilginiz varmi?

Konsolos size ait varliklarla daha cok ilgileniyor, dolayisiyla sadece kardesinizin hesap bilgilerini kabul etmeyeceklerdir.

Kendi mal varliginizi gosteremeyecekseniz, ABD'den bir is teklifi ya da bir sponsor bulabilirsiniz.

• @crazycells Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

@ssergenk Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

Merhabalar. j-1 vizesi ile abd de geçici olarak ikamet ediyorum. Abd vatandaşı olan eşimle evlilik yaptım. Eşimin gelir durumu sponsor olmasını engelliyor ve abd de yaşayan greencard sahibi arkadaşım sponsorluk sağlayacak. Tam olarak hangi formu doldurmamız gerekli ve hangi belgelere ihtiyacımız var?

Form I-864'i doldurmali. Esiniz de , size sponsor olacak kisi de ayri ayri dolduracak. Aciklamalari bu konunun 2. iletisinde bulabilirsiniz.

Cevabimiz icin tesekkur ederim. Bir sorum daha olacak musade ederseniz. Bu formu daha sonra yollasam bir problem olur mu? Tum belgeler hazir fakar bu biraz gecikecek gibi duruyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

Cevabimiz icin tesekkur ederim. Bir sorum daha olacak musade ederseniz. Bu formu daha sonra yollasam bir problem olur mu? Tum belgeler hazir fakar bu biraz gecikecek gibi duruyor.

Ne kadar surelik bir gecikmeden bahsediyorsunuz? Eger eksik olursa cunku surec sekteye ugrayacak ve USCIS sizden RFE isteyecek, o nedenle paketi tam olarak gondermek daha uygun olur.

• @crazycells merhaba. Konsolosluk gorusmesine goturecegim maddi varlik ile ilgili kendi hesabimda acikcasi o kadar miktar para bulunmuyor ama Amerika'da suan yaninda research yaptigim hocam bana sponsor olacak. Benim sorum, sponsor olacak kisinin ailenizden birisinin olmasi gerekmiyor degil mi? Bu sekilde kendi hocam veya baska bir tanidigimizinda sponsorlugu kabul edilecektir sanirim degil mi? Tabiki Amerikan vatandasi veya green cardi olmasi sarti ile. Birde o sponsor olacak kisinin banka hesabinda ne kadarlik para olmasi gerekiyor acaba? Tesekkurler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@doctor Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

@crazycells merhaba. Konsolosluk gorusmesine goturecegim maddi varlik ile ilgili kendi hesabimda acikcasi o kadar miktar para bulunmuyor ama Amerika'da suan yaninda research yaptigim hocam bana sponsor olacak. Benim sorum, sponsor olacak kisinin ailenizden birisinin olmasi gerekmiyor degil mi? Bu sekilde kendi hocam veya baska bir tanidigimizinda sponsorlugu kabul edilecektir sanirim degil mi? Tabiki Amerikan vatandasi veya green cardi olmasi sarti ile. Birde o sponsor olacak kisinin banka hesabinda ne kadarlik para olmasi gerekiyor acaba? Tesekkurler 🙂

Aile uyesi olmasina gerek yok. DV kategorisinde sponsorluk icin, I-134 formunu kullanabilirsiniz.

Banka hesabi cok onemli degil, onemli olan yillik geliri. Bu konunun ilk iletilerini okumayi unutmayin, oralarda sorularinizin cevabi var. minimum gelir, sizin hocanizin aile uyesi sayisina bagli.

• @crazycells cvp için teşekkürler. Ama aile bireylerinden birinin sponsorluğu neden kabul görmüyor çok sacma😑 ben amerikada bir firmada sponsor nasıl bulurumki? Zor birşey degilmi. Orada bir tanidikta yok🤔

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@olcayist Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

@crazycells cvp için teşekkürler. Ama aile bireylerinden birinin sponsorluğu neden kabul görmüyor çok sacma😑 ben amerikada bir firmada sponsor nasıl bulurumki? Zor birşey degilmi. Orada bir tanidikta yok🤔

Sponsorluk derken tam olarak ne demek istiyorsunuz? Bu kelimeyi kullanmadan anlatin isterseniz; cunku farkli anlamlarda kullanilabiliyor. Siz ilk sorunuzda baskasinin hesabindaki parayi gostermekten bahsediyordunuz, ya da en azindan ben o sekilde anladim.

Eger aile uyesi sponsorlugunu soruyorsaniz, aile uyenizdeki kisiler de size sponsor olabilir. Ama sponsorluk sadece banka hesap bilgisini vermekten ibaret degil. Bu konunun ilk iletilerini okumalisiniz, orada sponsor olmak icin hangi formlari doldurmalari gerektigi ve hangi yardimci belgeleri hazirlamalari gerektigi yaziyor.

• merhaba sponsorluk ile ilgili bir soruda ben sormak istiyorum. arkadaşım yaklaşık iki yıldır amerika birleşik devletlerinde önce turist vizesi ile daha sonra yatırmcı vizesi ile yaşamını sürdürmekte. bir kaç gün önce yeşil kart görüşmesi oldu ve sonucu 2 nisan da belli olacak. olumlu olduğu takdirde yeşil kartının 13 ay sonra verileceğini söyledi.
    şimdi sorum şu; yeşil karta hak kazandığı zaman, kendisinin bana sponsor olabilmesi için kartının fiziki olarak eline geçmesi gereken 13 aylık süreyi beklemesi gerekir mi? böyle birşey olursa benim için bir faydası olmaz. yoksa yeşil karta hak kazanırsa 2 nisan tarihinden itibaren statüsü değişir bana sponsor olabilir mi? şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre evet, sponsor olabilmesi lazim; cunku statusu LPR olmus olacak. Green Card'in fiziksel olarak elinde olmasina gerek yok.

Eger sadece bu arkadasinizin sponsorluguyla hareket edecekseniz, bu durumu konsolosluga sorup teyit almaniz iyi olur. Su anki LPR statusunun kabul edilecegine eminim, cunku resmi olarak durum ortada, sadece gecmis yillarda gosterecegi kazanci sirasinda Green Card statusunde olmamasi sorun olur mu, olmaz mi; buna emin olamadim...

Konuya da sonrasinda bildirim yaparsiniz sevinirim.

• @crazycells cevap için çok teşekkür ederim. konsolosluğa sormanın faydalı olacağı aşikar, konsolosluktan gelecek cevaba göre bildirim yaparım.

• Maksimum 1 hafta gecikecek. Cover letterda durumu izah etsek olur mu sizce?

@crazycells Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

Ne kadar surelik bir gecikmeden bahsediyorsunuz? Eger eksik olursa cunku surec sekteye ugrayacak ve USCIS sizden RFE isteyecek, o nedenle paketi tam olarak gondermek daha uygun olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Maksimum 1 hafta gecikecek. Cover letterda durumu izah etsek olur mu sizce?

1 hafta kisa bir sure, bunun icin RFE almaya gerek yok; o nedenle bir hafta sonra belge gelince basvuruyu yapmanizi tavsiye ederim.

• @crazycells RFE nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells RFE nedir?

Request for Further Evidence... Eksik Evrak gibi dusunebilirsiniz...

• merhaba @crazycells, arkadaşım yeşilkart görüşmesinin olumlu olduğunu 2 nisanda öğrendi. Ertesi gün bana sponsor olup olamayacağını avukatı ile görüştü. Avukatının kendisine, yatırımcı vizesinin 2019 ağustos 14' te sona ereceğini bu tarihten sonra göçmen statüsü kazanacağını söylemiş. Dolayısı ile mevcut statüsü sona ermeden bana sponsor olamıyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |