Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

merhaba @crazycells, arkadaşım yeşilkart görüşmesinin olumlu olduğunu 2 nisanda öğrendi. Ertesi gün bana sponsor olup olamayacağını avukatı ile görüştü. Avukatının kendisine, yatırımcı vizesinin 2019 ağustos 14' te sona ereceğini bu tarihten sonra göçmen statüsü kazanacağını söylemiş. Dolayısı ile mevcut statüsü sona ermeden bana sponsor olamıyor.

Anladim, eger resmi olarak statusu 14 Agustos'ta LPR olacaksa, dedikleri gibi o gunden sonra size sponsor olabilir ancak.

• @crazycells merhaba, 216xx case no. yeterli maddi imkan olmadığı için abd'de yaşayan tanıdığım hem iş veren olarak hem de sponsor olarak destek olacak. okuduklarıma göre sponsorluk belgelerini posta yolu ile göndermesi gerekiyor, bu durum iş kabul belgeleri için de geçerli mi? posta için geç kalmışmıyız? çünkü current olduk ama henüz randevu gelmedi. oradan buraya posta kaç günde ulaşıyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslierdem Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

@crazycells merhaba, 216xx case no. yeterli maddi imkan olmadığı için abd'de yaşayan tanıdığım hem iş veren olarak hem de sponsor olarak destek olacak. okuduklarıma göre sponsorluk belgelerini posta yolu ile göndermesi gerekiyor, bu durum iş kabul belgeleri için de geçerli mi? posta için geç kalmışmıyız? çünkü current olduk ama henüz randevu gelmedi. oradan buraya posta kaç günde ulaşıyor?

Fedex, DHL, UPS gibi firmalarla birkac gunde postayi ABD'den alabilirsiniz.

• Merhabalar,
    Ben 12 yıldır greencard sahibiyim hala greencarlıyım ( ilk 10 yıllık kart sürem bittti ikinci kartım geldi).
    Türkiyede bir evlilik yaptım eşim Amerikaya turist vizesiyle geldi 6 aylık bir uzatma yaptık 2 ay önce çocuğumuz dünyaya geldi.6 ay önce I-130 formuna başvurduk herhangi bir dönüş olmadı bu süreci hızlandırmak adına herhangi bir işlem var mı? Eşimin oturum ve çalışma izni için yapılacak alternatif bir çözüm var mı?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maya27 Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

Merhabalar,
    Ben 12 yıldır greencard sahibiyim hala greencarlıyım ( ilk 10 yıllık kart sürem bittti ikinci kartım geldi).
    Türkiyede bir evlilik yaptım eşim Amerikaya turist vizesiyle geldi 6 aylık bir uzatma yaptık 2 ay önce çocuğumuz dünyaya geldi.6 ay önce I-130 formuna başvurduk herhangi bir dönüş olmadı bu süreci hızlandırmak adına herhangi bir işlem var mı? Eşimin oturum ve çalışma izni için yapılacak alternatif bir çözüm var mı?

Teşekkürler.

Buradaki konuyu incelemenizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

Green Card ile ese sponsor olursaniz, siranizin gelmesini beklemeniz gerekiyor. Sadece bu nedenden dolayi esiniz bir statu kazanmadigindan , baska bir vize ya da statu ile ABD'de yasayabilir ancak.

Sureci hizlandirmanin bir yolu yok maalesef. Eger ABD vatandasligi hakkiniz varsa o basvuruyu yapip belki hizlandirabilirsiniz sureci.

• Herkese merhaba,

Amerikan vatandaşı eşimle birlikte girdiğimiz CR1 sürecinin NVC & CEAC kısmındayız. Fee'ler ödendi, DS-260 formunu doldurup upload ettik, kaldı sponsorlukla ilgili belgeler ve sponsorumuzun I-864 formunu doldurması. Bu noktada bir sorum olacak:
    Bizim sponsorumuz eşimin teyzesi olacak. Ondan gereken vergi kanıtlarını istediğimizde, bize gönderdiği Form 1040'ı 'Filing Status: Single' olarak değil, kocasıyla beraber 'Filing Status: Married filing jointly' olarak doldurduklarını gördük. Yani karı koca 'joint return' olarak ortak kazanç & vergi beyan etmişler. Ayrı ayrı sponsorluk için gereken asgari kazancı sağlamalarına rağmen, Form 1040'ta ikisinin ortak gelirleri & vergileri gözüküyor. Bu durumda ne yapmam gerekir?

Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@egedem Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

Herkese merhaba,

Amerikan vatandaşı eşimle birlikte girdiğimiz CR1 sürecinin NVC & CEAC kısmındayız. Fee'ler ödendi, DS-260 formunu doldurup upload ettik, kaldı sponsorlukla ilgili belgeler ve sponsorumuzun I-864 formunu doldurması. Bu noktada bir sorum olacak:
    Bizim sponsorumuz eşimin teyzesi olacak. Ondan gereken vergi kanıtlarını istediğimizde, bize gönderdiği Form 1040'ı 'Filing Status: Single' olarak değil, kocasıyla beraber 'Filing Status: Married filing jointly' olarak doldurduklarını gördük. Yani karı koca 'joint return' olarak ortak kazanç & vergi beyan etmişler. Ayrı ayrı sponsorluk için gereken asgari kazancı sağlamalarına rağmen, Form 1040'ta ikisinin ortak gelirleri & vergileri gözüküyor. Bu durumda ne yapmam gerekir?

Şimdiden teşekkürler.

Eger teyzenizin geliri tek basina yeterliyse fakat vergi bildirimlerini esiyle beraber yaptiysa bu durumda vergi bildirimi dokumanlarinin yanisira teyzenizin maas bordrosunu ya da yil sonu verilen W2 gibi belgelerini de yaninizda mulakata goturmelisiniz. Onemli olan teyzenizin gelirlerini ayrica belgelerle gosterebilmek ve yeterli oldugunu kanitlamak olmali.

• @crazycells Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

@egedem Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

Herkese merhaba,

Şimdiden teşekkürler.

Eger teyzenizin geliri tek basina yeterliyse fakat vergi bildirimlerini esiyle beraber yaptiysa bu durumda vergi bildirimi dokumanlarinin yanisira teyzenizin maas bordrosunu ya da yil sonu verilen W2 gibi belgelerini de yaninizda mulakata goturmelisiniz. Onemli olan teyzenizin gelirlerini ayrica belgelerle gosterebilmek ve yeterli oldugunu kanitlamak olmali.

Merhaba,

Bu durumda;
    -I-864 formuna Form 1040’ta yazdığı gibi teyzemin ve eşinin total gelirini yazıp, W2 gibi belgeleri mülakat için yanıma almam mı uygun olur;
    -I-864’e Form 1040 bilgilerini girip, Form 1040’la beraber W2’leri de -belki durumu açıklayan bir dilekçeyle beraber- upload etmem mi
    -Yoksa form 1040’ı hiç karıştırmayıp sadece W2 ile ilerlemem mi doğru olur?

Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

Herkese merhaba,

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

Bu durumda;
    -I-864 formuna Form 1040’ta yazdığı gibi teyzemin ve eşinin total gelirini yazıp, W2 gibi belgeleri mülakat için yanıma almam mı uygun olur;
    -I-864’e Form 1040 bilgilerini girip, Form 1040’la beraber W2’leri de -belki durumu açıklayan bir dilekçeyle beraber- upload etmem mi
    -Yoksa form 1040’ı hiç karıştırmayıp sadece W2 ile ilerlemem mi doğru olur?

Şimdiden teşekkürler.

Teyzenizin W2 formundaki bilgilerle sponsorluk formunu doldurun, fakat gonderirken 1040'i da gonderin. Ama 1040'i sadece W2'daki bilgilerin teyiti icin kullanmis olacaksiniz.

• Merhaba sponsorluk olayında daha önceden başkasına sponsor olmuş biri tekrar olsa bir sorun olurmuki?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaantekinci Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

Merhaba sponsorluk olayında daha önceden başkasına sponsor olmuş biri tekrar olsa bir sorun olurmuki?

Eger geliri yeterliyse yine sponsor olabilir, bir sorun olmaz.

• @crazycells örnek veriyorum yetersiz geldi ben co-sponsor yapıp başka birisi ile de destekleyebiliyormuyum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaantekinci Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

@crazycells örnek veriyorum yetersiz geldi ben co-sponsor yapıp başka birisi ile de destekleyebiliyormuyum?

o durumda baska birini bulmanizi tavsiye ederim, cunku birden fazla co-sponsor bulsaniz bile hepsinin teker teker gelir sartlarini saglamasi gerekiyor diye biliyorum.

• Banned

@crazycells kardeş sorularımın cevabını aldım sağolasın.yalnız sana son bir şey sormak istiyorum.amerikada yaşayan kişi sponsor olduğu kişiyi sadece işyerinde çalıştırmak için mi sponsor olabilir? yoksa işi için değilde yaşaması için mi sponsor olabilir? birde illa aile ya da akraba mı olmak gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ercan-yılın Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

@crazycells kardeş sorularımın cevabını aldım sağolasın.yalnız sana son bir şey sormak istiyorum.amerikada yaşayan kişi sponsor olduğu kişiyi sadece işyerinde çalıştırmak için mi sponsor olabilir? yoksa işi için değilde yaşaması için mi sponsor olabilir? birde illa aile ya da akraba mı olmak gerekiyor?

Hayir, maalesef ailesi olmasi gerekiyor. Akraba da olmuyor; anne/baba, es, cocuk veya kardes sadece...

Diger yontemleri de gordunuz sanirim tablodan. Bu sekilde bir tanidik size is sponsorlu green card basvurusu da yapamaz, bunlar "ben her seye kefilim" tarzi basvurular degil. Sizin yapacaginiz isin, CV'nizin, ise baslayacaginiz sirketin hepsinin onemi var ve belli sartlari saglamalari gerekiyor. Siz bence Amerikan Vizeleri bolumunu incelemelisiniz, su an icin bence o bolumdeki vizeleri kullanabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/category/71/amerikan-vizeleri

• Banned

@crazycells peki amerikadaki tanıdığımızın iş yeri varsa işveren olarak bize sponsor olup iş yerinde çalıştırabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ercan-yılın Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

@crazycells peki amerikadaki tanıdığımızın iş yeri varsa işveren olarak bize sponsor olup iş yerinde çalıştırabilir mi?

Su bolumdeki konulari ve vize turlerini incelemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/category/90/çalışma-vizeleri-h-l-o-ve-diğer-vizeler

Bu baslik, sizin sorulariniza uygun bir baslik degil; buradaki "sponsorluk" gocmenlik islemlerinde gereken maddi sponsorlukla ilgili.

• @crazycells anladım teşekkür ederim.Birşey daha sponsor olacak kişinin benim akrabam olması şartı mı vardır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells anladım teşekkür ederim.Birşey daha sponsor olacak kişinin benim akrabam olması şartı mı vardır?

Hayir, oyle bir sart yok.

• @crazycells Merhaba Ali Bey, eşim sponsor olması için gerekli gelire 2018 de ulaşamadı. Ancak ilk onayımın Eylül gibi gelmesini bekliyorum. Bu durumda ekimde bütün dosyaları nvc ye göndermem gerekecek ancak eşim büyük ihtimalle bu sene gerekli gelir seviyesine ulaşacak. Bu durumda sponsorluk belgesini nvc ye yüklemeden 2020 başında vergi beyannamesi verdikten sonra mülakatta götürmem mümkünmüdür?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |