Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

• ⭐⭐

@crazycells evet üstad olumlu yansıdı valla. Bir tapu koyduk onayladılar. Allah razı olsun çok teşekkür ederim bilgi için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells evet üstad olumlu yansıdı valla. Bir tapu koyduk onayladılar. Allah razı olsun çok teşekkür ederim bilgi için

rica ederim, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• Merhabalar, benim bir arkadasimin iki kardesi gelecek ve sponsor olabilir minim diye sordu. Benim sorum şu, bende henüz 2 yıllık GC talihlisiyim Amerika’da ve vatandaşlık sürecim için bekliyorum. Sponsorlugum ile gelen kişilerin benim kredimi olumsuz etkileyecek ya da vatandaşlık sürecinde bana penaltı yaratacak bir durumu söz konusu olabilir mi? Yani hani suça karışırsa vs. gibi Ya da ne gibi dezavantajları olabilir sponsorun bu durumda? Bir hasataneye gidip sosyal güvencesi olmadığı için masrafları ödemezse ben mi öderim? Bu durumlar beni vatandaşlık sürecimde önüme sorun olarak çıkar mı? Bu sponsorluk zannediyorum sadece 6 ay geçerli olacak degil mi?

• @se-du @crazycells siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Teşekkürler

• Merhabalar

I-134 ve I-864 birbirinden farkı nedir ? Bunu şunun için soruyorum: ABD'ye 1000 ya da 2000 dolar gibi az bir parayla gitmek zorunda olan fakat Greencard mülakatından para yönünden red almamak için ABD'de yaşayan bir tanıdığı kendisine sponsor olmak istediğinde sponsor olacak kişi hangi formu doldurmalıdır ?
    Esasen şunun cevabını merak ediyorum: sponsor olacak kişi ile Greencard talihlisi arasındaki ilişki, Greencard talihlisinin en azından 2-3 ay gibi bir zamanda ABD'ye alışması,iş bulması ve bu süre zarfında Greencard talihlisinin sponsor olacak kişinin evinde kalacak olması mı demek ?

• Merhabalar,
    Cevabını merak ettiğim önemli bir konu: Bir Greencard talihlisine sponsor olacak ABD'deki ilgili kişi I-134 formunu ne zaman doldurmalı ? Ve bu form nereye teslim edilecek ?

• Referenced by  E ecom 

• Merhaba @crazycells 22 yaşındaki Abd vatandaşı oğlum kanalı ile eşim ve 18 yaş altı 2 kardeşi için GC başvurusunu yaptık. Dosya USCIS te bekliyor. Oğlum Türkiye'de üniversite öğrencisi.I-864 doldururken ailenin imkanlarını mı formda belirtmemiz gerekiyor?

• Merhaba, sponsorlukla ilgili bir sorum var. esimin(henuz evlenmedik) greencard i var ve su an ikimiz de amerikadayiz. 3 ay sonra evlenecegiz. Sponsorluk icin yillik gelirde eksik var. bu durumda esim amerika disinda kazandiklarini tax return e ekleyebilir mi? Bir de yeni ise basladi ve isinin yillik kazanci sponsorlugu karsiliyor. Ise yeni basladigi icin bu durum sorun olur mu? Benim turkiyede aylik gelirim var, bu geliri household income a ekleyebilir miyiz? Ya da amerikada bankaya yoksulluk sinirinin 5 kati kadar mevduati 13 ay vadeli yatirsak olur mu?
    Tesekkurler simdiden

• Referenced by  E ecom 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@se-du, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhabalar, benim bir arkadasimin iki kardesi gelecek ve sponsor olabilir minim diye sordu. Benim sorum şu, bende henüz 2 yıllık GC talihlisiyim Amerika’da ve vatandaşlık sürecim için bekliyorum. Sponsorlugum ile gelen kişilerin benim kredimi olumsuz etkileyecek ya da vatandaşlık sürecinde bana penaltı yaratacak bir durumu söz konusu olabilir mi? Yani hani suça karışırsa vs. gibi Ya da ne gibi dezavantajları olabilir sponsorun bu durumda? Bir hasataneye gidip sosyal güvencesi olmadığı için masrafları ödemezse ben mi öderim? Bu durumlar beni vatandaşlık sürecimde önüme sorun olarak çıkar mı? Bu sponsorluk zannediyorum sadece 6 ay geçerli olacak degil mi?

Cok iyi tanimadiginiz birilerine sponsor olmamaniz bence de en dogrusu olur. Sponsor olursaniz, kendileri ABD vatandasi olana kadar ya da 10 yil boyunca (hangisi daha kisaysa) sorumlu oluyorsunuz.

Sizin dediginiz gibi durumlarin herhangi bir problem yaratacagini sanmiyorum, yani baska birinin hapse girmesi sizin vatandaslik surecinizi etkilememeli. Fakat federal devletin belirli yardim programlarindan yararlanmak icin basvuru yaparlarsa o durumda sizin bu ucretleri odemeniz gerekebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmet-61442, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhabalar

I-134 ve I-864 birbirinden farkı nedir ? Bunu şunun için soruyorum: ABD'ye 1000 ya da 2000 dolar gibi az bir parayla gitmek zorunda olan fakat Greencard mülakatından para yönünden red almamak için ABD'de yaşayan bir tanıdığı kendisine sponsor olmak istediğinde sponsor olacak kişi hangi formu doldurmalıdır ?
    Esasen şunun cevabını merak ediyorum: sponsor olacak kişi ile Greencard talihlisi arasındaki ilişki, Greencard talihlisinin en azından 2-3 ay gibi bir zamanda ABD'ye alışması,iş bulması ve bu süre zarfında Greencard talihlisinin sponsor olacak kişinin evinde kalacak olması mı demek ?

I-864 aile bireylerine gocmen vize alirken kullaniliyor. I-134 ise DV dosyalarinda.

Eger DV basvurunuza bir cekirdek aile uyeniz sponsor oluyorsa, o durumda I-864 formunu da doldurmasi bir problem yaratmaz.

Hayir, sponsorluk, sponsor olunan kisi ABD vatandasi olana kadar devam ediyor ve bu kisiyi maddi olarak destekleyeceginizi soylemis oluyorsunuz. Yani eger bu kisi maddi zorluk yasiyorsa siz yardimci olmalisiniz, eger yardimci olmazsaniz ve bu kisi belirlenmis federal yardim programlarindan para alirsa; bu durumda devlet sizi bundan sorumlu tutuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmet-61442, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhabalar,
    Cevabını merak ettiğim önemli bir konu: Bir Greencard talihlisine sponsor olacak ABD'deki ilgili kişi I-134 formunu ne zaman doldurmalı ? Ve bu form nereye teslim edilecek ?

Mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra formu doldurup, destekleyici belgelerle size gonderebilir. Mulakatta bu formu ve belgeleri yaninizda bulunduracaksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mettehann, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba @crazycells 22 yaşındaki Abd vatandaşı oğlum kanalı ile eşim ve 18 yaş altı 2 kardeşi için GC başvurusunu yaptık. Dosya USCIS te bekliyor. Oğlum Türkiye'de üniversite öğrencisi.I-864 doldururken ailenin imkanlarını mı formda belirtmemiz gerekiyor?

Zamani gelince size kendisi mi mali sponsor olacak, yoksa ABD'de yasayan baska biri mi?

ABD'de sponsor ile ayni evde yasayan kisiler de "household income" olarak kendi birikimlerini saydirabilir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wwk, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba, sponsorlukla ilgili bir sorum var. esimin(henuz evlenmedik) greencard i var ve su an ikimiz de amerikadayiz. 3 ay sonra evlenecegiz. Sponsorluk icin yillik gelirde eksik var. bu durumda esim amerika disinda kazandiklarini tax return e ekleyebilir mi? Bir de yeni ise basladi ve isinin yillik kazanci sponsorlugu karsiliyor. Ise yeni basladigi icin bu durum sorun olur mu? Benim turkiyede aylik gelirim var, bu geliri household income a ekleyebilir miyiz? Ya da amerikada bankaya yoksulluk sinirinin 5 kati kadar mevduati 13 ay vadeli yatirsak olur mu?
    Tesekkurler simdiden

Kanimca dediklerinizin hepsi olumlu etki yapacaktir ve yeni pozisyonundaki yillik gelir federal sinirin ustundeyse sorun cikmayacaktir...

Ise su an yeni baslamis olsa bile, zaten mulakat zamanina kadar sure gececek, dolayisiyla yillik geliri daha ciddi gorunecektir ve daha olumlu etki yapacaktir. Sizin de gelirleriniz ayni evde oldugunuzdan sayilabilir ve formlara eklenebilir; ama eger calisma izniniz yoksa ABD'de calisamayacaginizi unutmayin. Yani bilgi verirken bilgileri dogru verdiginize emin olun; yanlis anlasilmasin. Ayrica banka hesabinizda ciddi bir miktarda para olmasi da dosyaya olumlu yansiyacaktir.

• Merhabar heskese, biz NVC den böğle bir mesaj aldık , bu durumla karşilaşanlar rica bir sonraki adım olarak ne yapmamiz gerekiyor bilgi almak isterdik.

This case does not meet the minimum income requirement to sponsor the intending immigrants. To avoid delays, an additional Affidavit of Support Form I-864 from a joint sponsor may be submitted. For more information visit https://nvc.state.gov/aos. The consular officer will make a decision regarding this requirement at the time of the interview. For more information, please visit https://www.uscis.gov/i-864p.

• (retracted)

• Merhaba
    Amerikan vatandasiyim 15 yasindaki oglum icin (NVC Sureci) I-864W formu dolduracagim. I -864 W formunu kendi adima mi yoksa oglu adina mi dolduracagim. ornek doldurulmus formu gorebilecegim bir yer varmi? Bu konuda bilgisi olan arkadaslar bilgi verebilirmi. tesekkurler.

• Merhaba, ben F4 visa ile 2005 de kız kardeşim için başvuruda bulundum ve Aralık 2021 de welcome letter i geldi. 2014 senesinden beri çalışmadığım için Sponsorluğu doldururken tax’ı bereber yaptığımız eşimin adını da yazdım fakat problem şu ki eşim geçen sene gelinim için joint sponsor olmuştu. Biz kızımla beraber üç kişilik bir aileyiz. Türkiye den gelecek olan kız kardeşim ise eşi ve iki kızıyla dört kişiler. Eşimin 2020 geliri $ 55,000 civarı. Joint sponsor olarak eşimi değil Amerika’da yaşayan ve geliri 100.000 $’ın üzerinde olan diğer kız kardeşimi yazmak istiyorum. Sorum şu; ceac.gov daki formlarda eşim için add household seçeneğini kullanıp kız kardeşim için add joint i mi kullanacağım. Hata yapıp 17 sene bekleyen kız kardeşimin işlerini uzatmaktan korkuyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• @crazycells I-864 formunu gonderdim. red edildi. I-864 W formu doldurmam gerektigi bildirildi. Fakat bu formu kendi adima mi , oglumun adina mi doldurmam gerektigi konusunda kafam karisti

• Referenced by  eynar eynar 

• Selamlar,

I-864 formunda Part 6. Sponsor's Employment and Income kismini doldururken sponsor oldugum Turk vatandasi esimin Turkiye'deki gelirini yazabilir miyim?

Income you are using from any other person who was counted in your household size, including, in certain conditions, the intending immigrant. (See Form I-864 Instructions.) Please indicate name, relationship, and income.

• Merhabalar ,

@crazycells, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Ayrica yukarida bahsedilen kefilin (sponsor olan kisinin) maddi yeterliligi de bulunmali. USCIS ve DOS, kefilin maddi yeterliligine bakarken federal yoksulluk sinirinin minimum %125'i kadar yillik kazanci olmasini bekler.

2021 icin:
    Screen Shot 2021-03-26 at 2.58.52 AM.png

Tabloda family size'a bakarken basvuran kisiyi de hesaba dahil etmelisiniz. Misal, kefil evliyse ve bir cocugu varsa, bu durumda kendi ailesi 3 kisiden olusuyor demektir ve eger basvuran kisi bekar bir bireyse, toplamda 4 kisi icin kefilin yillik kazanci en az $32.188 olmali.

Eger kefilin maddi kazanci bu sinirin ustunde kalmiyorsa basvuran kisi ortak baska bir joint sponsor bulabilir.

Bu bilgiler 2022 için de güncel mi acaba ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.4k

| | | |