Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

• @crazycells görmemiştim onu. Teşekkür ederim

• Herkese merhabalar dostlar!

Aklıma takılan birkaç şey var bu konu hakkında fikirlerinizi öğrenmek isterim.
    Şubat haftasının başında mülakatım var.
    Daha önce wat ile 3 yaz sezonu çalıştığım marketin sahibi bana sponsor olacak. Ağustosta bana I 134 formunu doldurup gönderdi. Kendisinin 2 adet grocery store u var. Ayrıca eyalette senatör kendisi. I 134 e ek olarak bu şirketlerin gelirleri hakkında gelirleri, yıllık kazançları, arsaları mal varlıkları gibi bilgileri içeren evraklar da gönderdi ek olarak. Yani gelir için gerekli meblağı karşılayacağını düşünüyorum. Sormam gereken sorular şunlar:

1. I134 formunda bir sayfada partially veya full support kısımları boş bırakılmış, bu sayfalar önem taşıyormu tekrar dolu bir şekilde istemelimiyim?

2. Evrakların çoğu güncel. Ama w2 formu 2017 yılına ait. Konsolosluk w2 formundaki bilgiler ile güncel yılın dökümüne sistemden bakabilir mi? Yani daha güncel bir w2 formunu tekrar sponsorumdan istemem gerekli mi?

3)Potansiyel sponsorum benim işverenim olacak. Ayrıca detaylı bir iş teklifi içeren yazı almalımıyım?

1. Konaklamam hakkında da o yardımcı olacak. Konaklama için bir yazı almalı mıyım?

2. Mülakat sırasında kendi w2 formumh göstermemin bir gerekliliği var mıdır?

3. işyeri ve kazançlarını gösteren belge sanırsam muhasebeci tarafından hazırlanmış. Dosyalarda client copy yazıyor. Copy olması bir sorun oluşturur mu?

7)Ve son soru, sponsorluk belgelerimin yanında banka hesabımsa yaklaşık 10-15 bin tl gibi düşük bir miktar da göstermemin bir artısı olur mu?

Hepinize şimdiden çok teşekkür ederim potansiyel cevaplarınız için.

@crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-Kazanç Diversity Visa mi? Hangi kategoriyse imzaniza aktarin isterseniz, ona gore verecegim cevaplar degisebilir cunku.

• @crazycells, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@Gökhan-Kazanç Diversity Visa mi? Hangi kategoriyse imzaniza aktarin isterseniz, ona gore verecegim cevaplar degisebilir cunku.

Tabiki imzamı güncelledim. Visa türü diversity.

• Merhaba, ben Türkiye vatandaşıyım. Paris'teki Amerikan konsolosluğunda mülakata giricem haftaya çarşamba. Bankada 10bin küsür dolar miktarla birlikte bir de amerikan sponsorum var. Bana postayla gönderdi belgeleri. I-134 formuna ek pasaport fotokopisi, su faturası ve individual income tax return belgelerini göndermiş. Bunlar yeterli mi sizce? Yeterli değilse kendisinden ne istemeliyim? Bu kişi emekli ve varlıklı biri. Şimdiden teşekkür ederim. Sevgiler.

• Diversity çeşitlilik vizesi, çekiliş green card'ı yani benim mülakat bu arada. Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@delilah, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba, ben Türkiye vatandaşıyım. Paris'teki Amerikan konsolosluğunda mülakata giricem haftaya çarşamba. Bankada 10bin küsür dolar miktarla birlikte bir de amerikan sponsorum var. Bana postayla gönderdi belgeleri. I-134 formuna ek pasaport fotokopisi, su faturası ve individual income tax return belgelerini göndermiş. Bunlar yeterli mi sizce? Yeterli değilse kendisinden ne istemeliyim? Bu kişi emekli ve varlıklı biri. Şimdiden teşekkür ederim. Sevgiler.

@delilah, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Diversity çeşitlilik vizesi, çekiliş green card'ı yani benim mülakat bu arada. Teşekkür ederim.

sayfanın ilk iletisini incelemenizi tavsiye ederim hangi belgelerin temin edilmesi gerektiği yazıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-Kazanç, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Herkese merhabalar dostlar!

Aklıma takılan birkaç şey var bu konu hakkında fikirlerinizi öğrenmek isterim.
    Şubat haftasının başında mülakatım var.
    Daha önce wat ile 3 yaz sezonu çalıştığım marketin sahibi bana sponsor olacak. Ağustosta bana I 134 formunu doldurup gönderdi. Kendisinin 2 adet grocery store u var. Ayrıca eyalette senatör kendisi. I 134 e ek olarak bu şirketlerin gelirleri hakkında gelirleri, yıllık kazançları, arsaları mal varlıkları gibi bilgileri içeren evraklar da gönderdi ek olarak. Yani gelir için gerekli meblağı karşılayacağını düşünüyorum. Sormam gereken sorular şunlar:

1. I134 formunda bir sayfada partially veya full support kısımları boş bırakılmış, bu sayfalar önem taşıyormu tekrar dolu bir şekilde istemelimiyim?

2. Evrakların çoğu güncel. Ama w2 formu 2017 yılına ait. Konsolosluk w2 formundaki bilgiler ile güncel yılın dökümüne sistemden bakabilir mi? Yani daha güncel bir w2 formunu tekrar sponsorumdan istemem gerekli mi?

3)Potansiyel sponsorum benim işverenim olacak. Ayrıca detaylı bir iş teklifi içeren yazı almalımıyım?

1. Konaklamam hakkında da o yardımcı olacak. Konaklama için bir yazı almalı mıyım?

2. Mülakat sırasında kendi w2 formumh göstermemin bir gerekliliği var mıdır?

3. işyeri ve kazançlarını gösteren belge sanırsam muhasebeci tarafından hazırlanmış. Dosyalarda client copy yazıyor. Copy olması bir sorun oluşturur mu?

7)Ve son soru, sponsorluk belgelerimin yanında banka hesabımsa yaklaşık 10-15 bin tl gibi düşük bir miktar da göstermemin bir artısı olur mu?

Hepinize şimdiden çok teşekkür ederim potansiyel cevaplarınız için.

@crazycells

1. Kendisiyle konusup siz isaretleyin isterseniz.
    2. 2018 yilina ait formlari gormek isterler diye dusunuyorum, 2018'in olmamasinin bir nedeni var mi?
    3. Genelde sponsor yeterli, ama bu da durumunuza pozitif yonde katki yapabilir, o nedenle bunu da isterseniz iyi olur.
    4. Adres vermesi yeterli genelde, ayrica konaklama icin yazi gondermesine gerek yok, ama gonderecegi is teklifi mektubuna bu bilgiyi ekleyebilir.
    5. Gerek yok, sponsorun W2 formu yeterli.
    6. sorun olmamasi lazim.
    7. Dilerseniz gosterebilirsiniz, negatif etkisi olmaz, olursa sadece pozitif yonde etkisi olur.

• @crazycells

1. Sanırsam bir yanlışlık olmuş, yenisini talep ettim göndereceklermiş

2. Meblağı 40bin tl ye çıkarttım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-Kazanç, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells

1. Sanırsam bir yanlışlık olmuş, yenisini talep ettim göndereceklermiş

2. Meblağı 40bin tl ye çıkarttım.

Bence durumunuz oldukca yeterli gorunuyor, bol sanslar, iyi haberlerinizi bekliyoruz 🙂

• Merhaba herkese
    2020 talihlisiyim görüşmem sırasında konsolosluk benden Amerikadan bir sponsor istedi fakat böyle birini bulmam mümkün değil böyle bir tanıdığım yok. Sizce ne yapmalıyım? Türkiyeden bir şirketin sponsorluğunu kabul etmezler mi? Çok kafama takılıyor ve bi çözüm bulamıyorum. Aslında hesabımda 62.000 tl vardı neden böyle birşey istendi onu da anlayamıyorum.

• ⭐⭐⭐

@sevde-korkmaz, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba herkese
    2020 talihlisiyim görüşmem sırasında konsolosluk benden Amerikadan bir sponsor istedi fakat böyle birini bulmam mümkün değil böyle bir tanıdığım yok. Sizce ne yapmalıyım? Türkiyeden bir şirketin sponsorluğunu kabul etmezler mi? Çok kafama takılıyor ve bi çözüm bulamıyorum. Aslında hesabımda 62.000 tl vardı neden böyle birşey istendi onu da anlayamıyorum.

Öncelikle geçmiş olsun,
    Sizlere sponsor olacak kişi Amerikan vatandaşı ve ya Gc sahibi olması gerekli
    Yaşınız, geçmiş tecrübeleriniz, dil bilgisi yeterliliğiniz, gitmek istediğiniz yer vs vs bir çok sebepten ötürü teminatınızı yeterli bulmamış olabilir konsolosluk görevlisi. Eğer mülakatta görevli ile geçirdiğiniz diyoloğu aktarabilirseniz belki saptayabiliriz ama önemli olanın bu aşamadan sonra neler yapacağınız. Buna odaklanmanızı tavsiye ederim.
    Sürecinizi daha iyi anlayabilmemiz için şu soruları cevaplarsanız sevinirim;
    Hangi vize kategorisinde başvurmuştunuz?
    Size verilen eksik evrak belgesinde sadece sponsorluk bölümümü işaretli?
    Adınızın soyadınızın bulunduğu ön sayfada A/P durumu ile ilgili herhangi bir işaretleme var mı?
    Other kısmında iş teklifinden bahsedilmiş mi?

Sürecinizi imzanıza taşımanızı tavsiye ederim.
    Nasıl yapılacağı;
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• Merhaba
    Öncelikle geri dönüş için teşekkür ederim 🙏🏿
    Greencard a başvurdum çekiliş sonuçlandı herşey güzeldi evraklar sağlık kontrolü vs. Görüşmede bana nasıl geçineceksin denildi bende ilk önce dilim gelişene kadar basit bi işte çalışacağımı daha sonra kendi mesleğimi yapmak istediğimi söyledim. ( iç mimarlık 3. Sınıf öğrencisiyim ) bir anda geçinebileceğini düşünmüyorum dedi. Elinde eksik evrak formu vardı onun şu kısımlarını işaretledi
    Mali yardım kaynaklı sorumluluklar
    Bir yan destekçiden
    İstek yapan şahıstan
    ABD vatandaşı veya greencard sahibi birinin sponsor olması kısımlarını işaretledi 2018 yılının vergi transcript ini istedi extra eli ile yazdı ve other kısmına prof of financial support yazarak bunu getirmen gerek dedi. Baya şok oldum açıkcası çünkü insanlar çok düşük bütçe ile gitti geçtiğimiz yıllarda biraz gevedim ama kadın çok net bu belge gelecek dedi. Hiçbir yeri işaretlememiş onun dışında
    İlk defa foruma üye oldum hemen inceliyorum imza kısmını
    Teşekkürler 🙏🏿🙏🏿

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sevde-korkmaz gecmis olsun. Maalesef ABD'de yasayan ABD vatandasi ya da GC sahibi biri olmali sponsor.

Ilk iletileri inceleyin isterseniz, orada ayrintili bilgiler mevcut.

• ⭐⭐⭐

@sevde-korkmaz
    Sponsor belgenizi tamamlayıp vize onayı alabilmeniz için son tarih 30 Eylül. Yeterince vakit var bir an önce sponsor arayışına yönelmenizi tavsiye ederim. Direk sizin tanıdığınız olmasa bile belki yakınlarınızın böyle bir tanıdığı olabilir. Kasım ayında bende aynı süreçten geçmiştim ve sponsorumu yakınımızın aracılığıyla bulabilmiştim.
    Sayın @crazycells önerdiği gibi bu başlığın ilk iletisinide incelemenizi tavsiye ederim. Ayrıntılı bilgi mevcut.
    Sizlere şimdiden Bol Şans

• @crazycells dv2020 talihlisi olarak 4 kişilik bir aileyiz. Sponsor olacak kişinin I134 ü doldurması ve istenen dökümanlardan ikisini ek olarak bize iletmesi yeterli değil mi? Esasında şunu netleştirmek istedim I864 bizim başvurumızla alakalı değil, I134 yeterli doğru mu anladım?

• ⭐⭐⭐

@cato
    Evet, çekiliş talihlileri için sponsorunuzun I-134 formu doldurması gerekli

• @bolatmali ve yeterli. Yani diğer 864 e gerek yok şeklinde anlıyorum

• ⭐⭐⭐

@cato, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@bolatmali ve yeterli. Yani diğer 864 e gerek yok şeklinde anlıyorum

Evet doğru,
    I-864 formu akrabalık ilişkileri ile sponsor olarak Gc alabilme yöntemi.

• @crazycells, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@192535, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Herkese merhabalar,

Türk asıllı amerikan eşimle benim için GC başvurusunda bulunmayı düşünüyoruz. O evlenebilmemiz için amerikadan döndü ve 6 aydır beraber yaşıyoruz öncesinde amerikada okudu ve okul sonrası 8 ay amerikada çalıştı. Sponsor olarak 30 seneyi aşkındır amerikada yaşayan ve mali durumu sponsor olmayı karşılayan amcamı düşünüyoruz fakat ilk gönderideki açıklamada başvuruyu yapacak abd vatandaşının abd de ikamet etmesi gerektiği yazıyor. Bu durumda başvuru yapabilmemiz için eşimin amerikaya gidip bensiz orda yerleşip başvuruyu yapması mı gerekiyor? Bu ayrılık bizim evliliğimizin iyi niyetini etkilemez mi?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Hayir, mulakat zamaninda ABD'de yasamasi veya mulakat sonrasi ABD'ye yasayacagini gosterebilmesi yeterli olacaktir. Ilk iletilerdeki uzun bilgileri okuyun isterseniz, konsolosluk o kismi ayrintili sekilde anlatmis.

Cevabınız için çok teşekkür ederim öncelikle başka bir sorum daha olacak bu konudan biraz bağımsız olucak kusura bakmayın lütfen.

İnternette ve özellikle bu sitedeki örneklerde dikkatimi çeken bir konu var, genelde başvurular evlilikten 3 ay sonra yapılmış bu süreyi beklemek önemli midir sizce?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |