Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Suche yanlis bilmiyorsam federal benefit'ler icin sure 40 ceyrek, yani yaklasik 10 yil boyunca sorumlu oluyorsunuz sponsor oldugunuz kisiden.

Surece ABD'de mi devam ediyorsunuz yoksa Turkiye'de mi?

• Amerikadayim
    Sorumluluklarin sona ermesi icin "40 ceyrek" konusu sadece biri, vatandas olmak, olmek , ulkeden tamamen ayrilmak, ya da basvuru sahibinin avukati sponsoru degistirmek ister ceker ozaman sorumluluklar ortadan kalkar.

Not:(Bosanmak sorumluluklari ortadan kaldirmaz)

( Devletin kendi sitesinden bulabilirisiniz. )

I-864 is a commitment to act as the financial sponsor of the applicant, once he/she arrives in the United States and your financial responsibility continues for the person who becomes a permanent resident based on a Form I-864 that you signed until that person:

• Becomes a U.S. citizen;
    • Has worked, or can be credited with, 40 quarters (usually 10 years) of coverage under the Social Security Act; In certain cases, the work of a spouse or parent adds qualifying quarters
    • Ceases to be a lawful permanent resident and departs the U.S.
    • Becomes subject to removal, but applies for and obtains in removal proceedings a new grant of adjustment of status, based on a new affidavit of support, if one is required; or
    • Dies.
    • The USCIS Officer determines at the time of interview that a Joint sponsor is no longer needed, and the Immigration lawyer on the case requests that the joint sponsor paperwork be taken out of the file. (https://www.avvo.com/legal-answers/can-i-change-my-joint-sponsor--3263424.html)

• Ayirca bir bilgi daha ekliyeyim.

Birden fazla kisiye sponsor olabilirsin. Gelirin yettigi kadar. 7,8 Kisiye dahi sponsor olanlar varmis. Tabi bu sayi 6 7 leri bulunca Sponsorun niyeti Ulusal vize merkezince sorgulanabilir, diye yazmislardi bir kac yerde.

Her bir sponsorluk arti yeni bir hane uyesi demek. Ornegin: Eşine sponsor oldun ve arkadaşınada olmak istiyorsun.
    (Sen+Eşin+sponsor olmak istediğin arkadaşın)3 kisilik hane geliri gerekli.
    2 Kisi $ 21.137
    3 Kisi $ 26.662
    4 Kisi $ 32.187
    5 Kisi $ 37.712

• Merhaba, green card yoluyla sponsorum yalnizca başvuru sahibi adına sponsor olması yeterli mi yoksa onunla birlikte gidecek herbir aile bireyi içinde sponsor olmalı mi? Ayrıca sponsorum ve benim farklı eyaletlerde yaşamamiz sorun teşkil eder mi? Teşekkürler

• @Zeynep-Kuzu Gidecekleri herbiri için sponsor oluyor.Aynı eyalette yaşamanız gerekmiyor

• Merhabalar,
    Amerikan vatandasi olan esimle Agustos ayinda evlendik, kendisi Turk.
    Bu hafta green card basvurularini tamamlayacagiz.
    Doldurmam gereken belgeler I30 I485 I765 I864 diye biliyorum forumda da okudum:)
    Onun disinda biyometrik fotograf
    Ingilizce nufus belgesi, pasaport, ve diger fotograf kontrat gibi belgelerimizi de ayni anda mi gondermemiz gerekiyor?
    Saglik formunu ne zaman gondermemiz gerekir?
    Eksik ya da yanlis bildigim bir sey var midir acaba 🙂 biraz heyecanliyim bu konuda, yazimi maruz gorun
    Tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Duygu-Sayiner, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhabalar,
    Amerikan vatandasi olan esimle Agustos ayinda evlendik, kendisi Turk.
    Bu hafta green card basvurularini tamamlayacagiz.
    Doldurmam gereken belgeler I30 I485 I765 I864 diye biliyorum forumda da okudum:)
    Onun disinda biyometrik fotograf
    Ingilizce nufus belgesi, pasaport, ve diger fotograf kontrat gibi belgelerimizi de ayni anda mi gondermemiz gerekiyor?

evet, formlarla gonderin.

Saglik formunu ne zaman gondermemiz gerekir?

ya en basta diger formlarla gonderin, ya da mulakata goturebilirsiniz. Onlar zaten size bilgi gonderiyorlar ilk basvurudan sonra.

Eksik ya da yanlis bildigim bir sey var midir acaba 🙂 biraz heyecanliyim bu konuda, yazimi maruz gorun
    Tesekkur ederim

• Merhaba,

2020 talihlisiyim 5 kasımda görüşmem olmuştu ve benden daha fazla para kaynağı veya sponsor veya iş bulmam gerektiğine dair AP durumuna kalmıştım. Biz para kaynağını arttırdık fakat şimdi de sponsor bulmamızı istediler, gönderilen kağıtta I-864 formunun doldurulması gerektiğini işaretlemişler bildiğim kadarıyla aile sponsorluğuyla alakalı bir form bu yanlış işaretlemiş olabilirler mi gibi bir soru var aklımda? Bilgisi olan var mıdır acaba?

Teşekkürler şimdiden.

• @Caghan

En dogru cevabi konsolosluk verecektir. Tr.embassy sitesi uzerinden sorunuzu sorun bence ve 221g formunu da taratip ek olarak gonderin. Yanlis isaretlenmis olabilecegini dusunuyorum. Bizden de amerikadaki daimi adresimizi isteyen kutucuk isaretli idi. (Petitioner's US domicile yazan yer) Hic dikkate almadik.

• @ayse, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@Caghan

En dogru cevabi konsolosluk verecektir. Tr.embassy sitesi uzerinden sorunuzu sorun bence ve 221g formunu da taratip ek olarak gonderin. Yanlis isaretlenmis olabilecegini dusunuyorum. Bizden de amerikadaki daimi adresimizi isteyen kutucuk isaretli idi. (Petitioner's US domicile yazan yer) Hic dikkate almadik.

Teşekkürler Ayşe hanım bizde sorumuzu sorduk cevap bekliyoruz umarım biran önce dönerler bizde ne yapacağımıza karar veririz artık çünkü bizim için yorucu bi süreç oldu gerçekten...

• @Caghan eğer mülakatta sorulan sorulara akrabamız var dediyseniz veya 360 formda akrabayla ilgili bir bilgi verdiyseniz istemiş olabilirler. Bizde işaretlenen herşeyi dikkate aldık çünkü olumlu dönüş istiyoruz. Sponsorun ikametini istemiş olabilirler mi @ayse hanım? Bizden onu da istediler

• @rana, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@Caghan eğer mülakatta sorulan sorulara akrabamız var dediyseniz veya 360 formda akrabayla ilgili bir bilgi verdiyseniz istemiş olabilirler. Bizde işaretlenen herşeyi dikkate aldık çünkü olumlu dönüş istiyoruz. Sponsorun ikametini istemiş olabilirler mi @ayse hanım? Bizden onu da istediler

Hayır böyle bir bilgi vermemiştik bizde ona şaşırdık açıkçası... @rana

• @Caghan ozaman dediğiniz gibi cevabı beklemek en doğrusu.

• @rana, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@Caghan eğer mülakatta sorulan sorulara akrabamız var dediyseniz veya 360 formda akrabayla ilgili bir bilgi verdiyseniz istemiş olabilirler. Bizde işaretlenen herşeyi dikkate aldık çünkü olumlu dönüş istiyoruz. Sponsorun ikametini istemiş olabilirler mi @ayse hanım? Bizden onu da istediler

Istek sahibinin US adresi - Petitioner's US domicile yaziyor. Yani bizim amerikadaki daimi adresimiz. Cok sacma geldigi icin hic ustunde dusunmemistik konuyla ilgili soru sormadik bile konsolosluga. Zaten sponsor bulma yoluna degil de bankadaki miktari artirma yolunu sectik. Umarim Caghan bey in formunu da yanlis isaretlemislerdir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Caghan, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba,

2020 talihlisiyim 5 kasımda görüşmem olmuştu ve benden daha fazla para kaynağı veya sponsor veya iş bulmam gerektiğine dair AP durumuna kalmıştım. Biz para kaynağını arttırdık fakat şimdi de sponsor bulmamızı istediler, gönderilen kağıtta I-864 formunun doldurulması gerektiğini işaretlemişler bildiğim kadarıyla aile sponsorluğuyla alakalı bir form bu yanlış işaretlemiş olabilirler mi gibi bir soru var aklımda? Bilgisi olan var mıdır acaba?

Teşekkürler şimdiden

Imzaniza bilgileri aktarin, soruyu anlamasi kolaylasir.

Sorun degil. Eger bir aile uyesi sponsor olacaksa I-864 formunu doldurup size gonderebilir, eger sponsor aile uyesi degilse o durumda I-134 formunu doldurmasi yeterli. Ikisinden birini kullanmaniz yeterli DV sureci icin.

• @crazycells, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@Caghan, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba,

Teşekkürler şimdiden

Sorun degil. Eger bir aile uyesi sponsor olacaksa I-864 formunu doldurup size gonderebilir, eger sponsor aile uyesi degilse o durumda I-134 formunu doldurmasi yeterli. Ikisinden birini kullanmaniz yeterli DV sureci icin.

Sayın @crazycells bizim sponsorumun bir aile üyesi olacak bu durumda I-134 doldurmuyor muyuz biz? I-864 mu doldurtmamiz gerekiyor?

• @crazycells

Selamlar, imzayı ekledim.

Konsolosluğun soru bölümünden mail gönderdik, ama zaten bir aile üyemiz olmadığı için I-134 formunu sponsor olacak arkadaşımız işlemlere başladık. Geri dönüşünüz için teşekkür ederim.

Peki bu süreçte aylık vize kalmamasından dolayı sürecimizin uzama ihtimali var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@air_technic, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba,

Teşekkürler şimdiden

Sayın @crazycells bizim sponsorumun bir aile üyesi olacak bu durumda I-134 doldurmuyor muyuz biz? I-864 mu doldurtmamiz gerekiyor?

I-134'u doldurabilirsiniz, bir sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells

Selamlar, imzayı ekledim.

Konsolosluğun soru bölümünden mail gönderdik, ama zaten bir aile üyemiz olmadığı için I-134 formunu sponsor olacak arkadaşımız işlemlere başladık. Geri dönüşünüz için teşekkür ederim.

Peki bu süreçte aylık vize kalmamasından dolayı sürecimizin uzama ihtimali var mıdır?

Boyle bir ihtimal vardir ama kanimca dusuk bir ihtimal. Size ayrilan vizenin baskasina verilmesi icin ya gecen aydan ani mulakat ertelemesi yapan biri lazim, ya da aileye yeni eklenen ve KCC'nin haberdar olmadigi bir uye... Ayrica idari isleme kalan veya red alan kisileri de dusunurseniz aylik vizelerin bu zamanda bitme ihtimali bence oldukca dusuk bir ihtimal.

• selamlar forum ailesi, ben 2019 talihlisiydim, sponsorum aracılığıyla vizemi aldım. yakında da gidiyorum fakat aklımda bir soru var. sponsorum bana kaç yıllık sponsorluk yapmak zorunda? ve ben onun sponsorluğu altında kaç yıl kalmak zorundayım? mesela gittikten üç beş ay sonra onun sponsorluğu altından çıkıp kendim iş bulabilir miyim istediğim gibi? bu sürecin ne kadar zor veya kolay olduğuyla ilgili herhangi bir bilgisi olan var mıdır acaba? şimdiden teşekkür ederim, herkese iyi şanslar diliyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |