Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

• Merhaba
    Amerikan vatandasiyim Turkiyede yasayan 15 yasindaki oglumun -130 basvurusu onaylandin. NVC asamasina geldik. benim sorum, hangi belgeleri doldurmam gerektigi konusunda kafam karisti. I-864 mu veya I-864 W mi. veya her ikisde mi? Ayrica kendi gelirim yeterli degilse Amerikan bankasi hesabinda mevduat gostermek yeterli olurmu? Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Abdulkadir-Turna, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba
    Amerikan vatandasiyim Turkiyede yasayan 15 yasindaki oglumun -130 basvurusu onaylandin. NVC asamasina geldik. benim sorum, hangi belgeleri doldurmam gerektigi konusunda kafam karisti. I-864 mu veya I-864 W mi. veya her ikisde mi? Ayrica kendi gelirim yeterli degilse Amerikan bankasi hesabinda mevduat gostermek yeterli olurmu? Tesekkurler

Hayir, I-864 belgesini doldurmaniz gerekiyor.

Eger kendi geliriniz yeterli degilse, banka bilgileri ve mal varligi bilgilerinizi de dosyaniza ekleyebilirsiniz; son karari konsolos verecek. Eger bu durumda hala sizi sponsorluk icin yeterli gormezse yeni bir sponsor bulmanizi isteyecektir.

Bu arada "household income"i gelir olarak gosterebileceginizi unutmayin, yani sizinle ayni evde yasayip beraber vergi odediginiz kisiler varsa (genelde esiniz) onlarin da gelirlerini ekleyebilirsiniz. Bu durumda bu kisinin I-864A formunu doldurmasi yeterli.

• Merhaba,

I-134 için annual income kısmına 2020 tax return de yer alan gross total i mi yazmamız gerekiyor?

2020 yi değerlendirirsek sponsora ihtiyacımız var, fakat 2021 de nişanlım yeni bir işe girdi ve current income base alırsak sponsor ihtiyacımız kalmıyor.

Bu durumda hala sponsor isterler mi?

Bu yılki kazancını göstermek için banka ve maaş bilgilerini ekledik.

• ARKADAŞLAR MERHABA;
    Ben daha yolun başındayım sanırım. Geçen hafta nişanlım Dallas’a evrakları gönderdi. Sizce ortalama kaç ay sürer ? Düğün için şimdiden plan yapmalı mıyım ? Ve bir sorum daha var. Vize harç parası ödeyen varmı varsa ne kadar ödüyoruz

• ⭐⭐

@Aybüke-Badem ortalama şuan pandemi koşullarında 11 12 ay sürüyor bu yüzden 12 aydan önce bir plan yapmak sağlıksız olur

• ⭐⭐

@Aybüke-Badem vize harç parası. 265 dolar şuan. Ayrıca Ankara'da doktora gözükmeniz istenecek onun içinde 275 dolar bu fiyat artabilir'de

• ⭐⭐

@Aybüke-Badem bu Arada sorularınızı şu başlık altında sorarsanız daha hızlı yanıt alırsınız. https://yesilkartforum.com/forum/post/242367

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bubblegum, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba,

I-134 için annual income kısmına 2020 tax return de yer alan gross total i mi yazmamız gerekiyor?

2020 yi değerlendirirsek sponsora ihtiyacımız var, fakat 2021 de nişanlım yeni bir işe girdi ve current income base alırsak sponsor ihtiyacımız kalmıyor.

Bu durumda hala sponsor isterler mi?

Bu yılki kazancını göstermek için banka ve maaş bilgilerini ekledik.

evet, tum gelirleri ekleyerek "gross income"i yazin.

Bu durumda en guncel maddi durumunuza dair bilgileri de belgelere ekleyin, neticede bunun yeterli olup olmayacagina konsolos karar verecek. Zaten su an bilgileri gondermeniz durumunda mulakatiniz 2022'de olacaktir diye tahmin ediyorum.

Ocak sonunda 2021'ye ait vergi bildirimini yapip bu bilgileri de mulakatta yaninizda bulundurursaniz ona gore durumunuz daha olumlu degerlendirilir.

• Merhabalar, F2A vizesi için i-1864 sponsor formu doldurmakta eşimle zorluk çekiyoruz. Acaba türkçe anlatımlı, hangi soruları doldurmamız gerekli olduğunu gösteren yardım alabileceğimiz ulaşa bileceğimiz bir bilgiler var mı. Sponsor olacak kişi eşim. Bu konuda yardımcı olursanız çok seviniriz.
    Önceden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nargiz94, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhabalar, F2A vizesi için i-1864 sponsor formu doldurmakta eşimle zorluk çekiyoruz. Acaba türkçe anlatımlı, hangi soruları doldurmamız gerekli olduğunu gösteren yardım alabileceğimiz ulaşa bileceğimiz bir bilgiler var mı. Sponsor olacak kişi eşim. Bu konuda yardımcı olursanız çok seviniriz.
    Önceden teşekkürler.

sorulari translate'e aktarip cevirebilirsiniz isterseniz, ingilizceden ceviri genelde iyi ve anlasilir oluyor...

akliniza takilan baska yerler olursa bu baslikta da sorabilirsiniz.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐

Merhaba arkadaşlar 6 Aralık ta elçilikte k1 vizesi görüşmem vardı bı kaç eksik evrak çıktı. Evrakları tamamladım ama sponsorluk ile alakalı sormak istediğim birşey var nişanlım çalışmıyor bu yüzden 2020 taxi return ve yatırımları birde banka hesap dökümünü sunmuştuk ama elçilik bizden daha fazla mali kanıt daha fazla mali kanıt yoksa ek sponsor istedi biz buna istinaden 2019 taxi returnu ve ekstra 4 farklı yatırım belgesini ve 2.2 milyon dolarlık evin tapusunu ve birde 850 bin dolarlik diğer ev tapusunun fotokobisini vermeyi düşünüyoruz sizce yine ek sponsor isterler mi elçilik 850 bin k lık ev kredili 2.2 miyon dolarlık evin yarısi nişanlıma ait borçsuz bu yeterli olur mu mali kanıt olarak çünkü elçilikteki görevli daha fazla mali kanıt gönderin demişti eğer yoksa ek sponsor dedi sizce yeterli olur mu

• @crazycells Merhaba sponsor bulduk ve ı-134 formu dolduruyorum ama amerikan vatandaşı kızım var sponsorlukta çocuk bilgileri girilmesi için verilen bölüme eş ,kendim yazıldık ama çocuk da forma yazılacak mı ??? çocuk amerikan vatandaşı olduğu için sponsorun dolduracağı belgede yazılmalı mı bilgi istenen bölüme yazılacakmıdır ****

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba arkadaşlar 6 Aralık ta elçilikte k1 vizesi görüşmem vardı bı kaç eksik evrak çıktı. Evrakları tamamladım ama sponsorluk ile alakalı sormak istediğim birşey var nişanlım çalışmıyor bu yüzden 2020 taxi return ve yatırımları birde banka hesap dökümünü sunmuştuk ama elçilik bizden daha fazla mali kanıt daha fazla mali kanıt yoksa ek sponsor istedi biz buna istinaden 2019 taxi returnu ve ekstra 4 farklı yatırım belgesini ve 2.2 milyon dolarlık evin tapusunu ve birde 850 bin dolarlik diğer ev tapusunun fotokobisini vermeyi düşünüyoruz sizce yine ek sponsor isterler mi elçilik 850 bin k lık ev kredili 2.2 miyon dolarlık evin yarısi nişanlıma ait borçsuz bu yeterli olur mu mali kanıt olarak çünkü elçilikteki görevli daha fazla mali kanıt gönderin demişti eğer yoksa ek sponsor dedi sizce yeterli olur mu

Siz elinizdeki tum maddi birikim ve mal/mulk belgelerini gosterin. Son karar konsolosa kalmis.

Gelir seviyesi acisindan gecmisten ziyade guncel gelir seviyesini dikkate alma ihtimalleri daha yuksek; ama gayrimenkuller olumlu yansiyacaktir. Eger konsolos yeterli bulmazsa, size donus yapip bir sponsor bulmanizi isteyecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Barsamagic, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells Merhaba sponsor bulduk ve ı-134 formu dolduruyorum ama amerikan vatandaşı kızım var sponsorlukta çocuk bilgileri girilmesi için verilen bölüme eş ,kendim yazıldık ama çocuk da forma yazılacak mı ??? çocuk amerikan vatandaşı olduğu için sponsorun dolduracağı belgede yazılmalı mı bilgi istenen bölüme yazılacakmıdır ****

Evet, eger 18 yasindan kucukse ve masraflarini tamamen siz karsiliyorsaniz bu durumda yazmanizi tavsiye ederim.

• @crazycells teşekkür ederim bende sizin cevabınız gibi düşünmüştüm tekrar teşekkürler

• Herkese selamlar abd vatandaşı eşim ile ı-130 sürecindeyiz. Sormak istediğim sponsorluk işlemlerinde eşimin en son vergi beyanı yıllık 21 k üzeri olması yeterli olacakmıdır? yoksa mal varlıklarını felanda bildirmelimiyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@intelcorei5, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Herkese selamlar abd vatandaşı eşim ile ı-130 sürecindeyiz. Sormak istediğim sponsorluk işlemlerinde eşimin en son vergi beyanı yıllık 21 k üzeri olması yeterli olacakmıdır? yoksa mal varlıklarını felanda bildirmelimiyiz?

Tum mal varligini ve gelirlerini bildirmenizi tavsiye ederim. Esinizin bakmakla sorumlu oldugu baska kisiler var mi? Yoksa sadece iki kisi misiniz?

• @crazycells Eşim ve ben iki kişiyiz sadece. Noa2 almadık daha beklemedeyiz neredeyse 10 aydır. Eşim istenilen tutara ulaşamaz ise tax return zamanında eşimin babası 10 seneden fazla her sene ortalama 50-60 k dollar olmak üzere tax return yapmış bana sponsor olabilir mi? Ayrıca aileden 21 yaşını aşmış her kişi ebevenylerinin bakmakla yükümlü olduğu kişilerden çıkıyormu yoksa uscıs onlarıda dahil edermi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@intelcorei5, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells Eşim ve ben iki kişiyiz sadece. Noa2 almadık daha beklemedeyiz neredeyse 10 aydır. Eşim istenilen tutara ulaşamaz ise tax return zamanında eşimin babası 10 seneden fazla her sene ortalama 50-60 k dollar olmak üzere tax return yapmış bana sponsor olabilir mi? Ayrıca aileden 21 yaşını aşmış her kişi ebevenylerinin bakmakla yükümlü olduğu kişilerden çıkıyormu yoksa uscıs onlarıda dahil edermi ?

Gelirin minimum $21.775 olmasi lazim:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/16649

Eger gelir bu sinira cok yakinsa o durumda konsolosun bunu yeterli bulmama ihtimali var maalesef, ama dediginiz sekilde esinizin babasi sizlere sponsor olabilir. (Bu durumda hem siz, hem de esinizi +2 olarak saymaniz lazim)

Eger cocuklarini vergi formunda "dependent" olarak gostermiyorsa o durumda onlari hesaba katmasina gerek yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |