Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-0 2022 için ilgili tabloyu kontrol edebilirsiniz;
    ilgili tablunun 1 mayıs 2022 itibariyle kullanıma başlayacağını da unutmayın.

8ecf53d0-a579-467c-955b-19837ddfa809-image.png

• @gucarslan bilgi için çok teşekkür ederim , bir çok şeyin henüz başındayız , evlilik yolunda ilerliyoruz ancak elimden geldiğince eksik bilgileri gidermeye çalişiyorum. Saolun.

• Tekrar merhaba , kafamı kurcalayan 2 soru mevcut. Kız arkadaşımın yıllık geliri ortalama 32k dollar sponsorluk için evlilik durumunda yeterli gibi.Ancak evlilik öncesi beni yanına davet etmek istiyor inv mektubu ile ve su an benim gidebilmek için durumum yok , o da sponsor olmak istiyor inv mektubu ile birlikte neleri bana göndermesi gerek visa basvurusunda sunmam için ve banka hesabında nekadar para göstermesi gerekiyor b2 vizesini alırken bana sponsor olması için bilginiz varmıdır acaba efendim?

• @gucarslan Kimsenin fikri yok mu ? 😞

• @Burak-0 benim yok fakat belki @crazycells yardimci olabilir veya lawfully app indirin orada da sorabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

25.04.2022 tarihinden yeni I-134 formu USCIS resmi sitesinden yayınlandı ve bu tarihten sonra sadece bu yeni format formun kabul edileceği bilgisi verildi.

Edition Date
    04/25/22. Starting June 27, 2022, we will only accept the 04/25/22 edition. Until then, you can use the 02/13/19 edition. You can find the edition date at the bottom of the page on the form and instructions.

Dates are listed in mm/dd/yy format.

yeni forma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

• Referenced by  M MYusuf 
  • Referenced by  T t34 
  • Referenced by  M MYusuf 
  • Referenced by  T t34 
  • Referenced by  crazycells crazycells 

• Merhabalar,
    (Anticipated Length of Stay) Sponsorluk işlemleri sayfa/sayfaların da bu kısmı bulamadım. I-134 eski versionda bu kısım yoktu. Anticipated Length of Stay kısmını nasıl dolduracağız. Sonuçta henüz mülakat almadık ve bu yüzdende seyehat planı yok. Nasıl bir tarih girmeliyim. Belge doldurma tarihimizi girsek olur mu?
    Teşekkürler

• Merhaba, şu an eşimin GC (CR1) işlemleri için NVC aşamasındayız. Kendim sponsor olacağım ilaveten de yakın bir tanıdığımız Amerikan vatandaşı joint sponsor olacak.

Sormak istediğim, hem kendim - hem joint sponsor I-864 formunu dolduracak - tax dökümanlarını iletecek. Harici olarak I-864 harici , I-864 EZ - I864A vs. gibi ek bir form doldurulması gerekiyor mu?

• Cozuldu o yuzden siliyorum

• Gerekli baslik altinda soruldu

• Referenced by  gucarslan gucarslan 
  • Referenced by  Programmer Programmer 

• @Müge-Eserci
    Sponsorluk için I-134 formunu doldurmanız yeterli.
    Diğer sorunuz için aradığınız tüm cevapları Instructions for Form I-134 dokümanında bulabilirsiniz.

• @POLARBEAR25 teseekur ederim

• günaydınlar iyi haftalar eşim abd vatandaşı türkiyede çalışıyoruz ekonomik durumlardan dolayı başvuru yapacağız . buradaki ev araba sponsorluk işleminde yeterli midir ya da maaşlarımızın toplamına mı bakılıyor yoksa sadece eşime mi sponsorluk için.

• @crazycells ilk iletilerde şöyle bir yazı var eğer döneceği netse kişini sponsorluk için bir takım imtiyazlar varmış sanırım biz şu an gelir olarak aşağıda kalıyoruz malum dolar kuru nedeniyle birini bulmam dışında başka seçenek yok sanırjm

• Merhabalar benim abim 3 4 senedir Amerika'da ve bana sponsor için hangi formu doldurması gerekir bide bu sponsor mektubu olduğunda hesapta para olmazsa sıkıntı olur mu teşekkürler

• merhabalar,

Eşim için F2A başvurusu yaptık ve henüz onay almadık ancak önümüzdeki süreçte sponsorluk işlemlerinde sorun yaşamamak için aşağıdaki konularda yardımınızı rica ediyorum.

1. 2019 yılından beri green cardlıyım ve amerika içerisinde ikamet etmedim ve kazancım türkiyedendi. Kazancım amerika için beklenen rakamın çok altında olduğu için vergi bildirmemiştim. Yakın zamanda green card sahiplerinin yurt dışında yaşasalar ve vergilerini yaşadıkları ülkeye ödeseler dahi abd içerisinde yıllık vergi bildirimlerini yapmaları gerektiğini okuduk pek çok yerde. Geçmişe dönük vergi bildirimleri için bir CPA ile görüşüyoruz ancak tekrar sormak istedik burada belli bir kazanç kısıtı var mı? Kazancımız belli rakamın altında olsa bile vergi bildirmek yükümlülük müdür?
    2. Evliliğimiz 2021 kasım ayında gerçekleşti. 2021 için vergi bildirimi yaparken hala Türkiyede yaşayan, çalışan eşimi de vergi formuna dahil etmem gerekiyor mu?Bu sponsorluk sürecinde geçmişe dair vergileri gösterirken önemli bir nokta mı? Eşimin GC henüz onaylanmadığı için SSN i yok, CPA ITIN numarasına başvurulabileceğini belirtti. Bu konuda nasıl ilerlememizi tavsiye edersiniz?
      3)Bir diğer konu ise geçmişte yapılan covid yardımlarının hiç birini almadım. CPA vergi bildirimlerimizi yaparken covid yardımlarından da faydalanabiliceğimizi söyledi. Eğer Covid destek ödemelerini alırsak sponsorluk sürecimizde bir sorun yaşama ihtimalimiz var mı?

Son olarak mali olarak henüz yeterli olmasam da yakın zamanda abd içerisinde çalışmaya başlayacağım için gc görüşmemiz olana kadar son yıl yapılan vergi bildiriminin sponsorluğu karşılayabileceği düşüncesindeyiz. teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nargiz94, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhabar heskese, biz NVC den böğle bir mesaj aldık , bu durumla karşilaşanlar rica bir sonraki adım olarak ne yapmamiz gerekiyor bilgi almak isterdik.

This case does not meet the minimum income requirement to sponsor the intending immigrants. To avoid delays, an additional Affidavit of Support Form I-864 from a joint sponsor may be submitted. For more information visit https://nvc.state.gov/aos. The consular officer will make a decision regarding this requirement at the time of the interview. For more information, please visit https://www.uscis.gov/i-864p.

Size sponsor olan kisinin geliri sponsor olmak icin yeterli degilmis maalesef, o nedenle geliri yeterli bir "joint sponsor" bulup bu belgeleri de CEAC sayfaniza yuklemenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Abdulkadir-Turna, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba
    Amerikan vatandasiyim 15 yasindaki oglum icin (NVC Sureci) I-864W formu dolduracagim. I -864 W formunu kendi adima mi yoksa oglu adina mi dolduracagim. ornek doldurulmus formu gorebilecegim bir yer varmi? Bu konuda bilgisi olan arkadaslar bilgi verebilirmi. tesekkurler.

Part 2'de 1B'yi mi sececeksiniz?

Part 1, Part 2 ve Part 3 oglunuz tarafindan doldurup imzalanmali.

14 yasindan kucuk olsaydi, onun yerine siz dolduracaktiniz; ama 15 yasinda oldugu icin kendisi doldurabilir 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berna-Begum, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba, ben F4 visa ile 2005 de kız kardeşim için başvuruda bulundum ve Aralık 2021 de welcome letter i geldi. 2014 senesinden beri çalışmadığım için Sponsorluğu doldururken tax’ı bereber yaptığımız eşimin adını da yazdım fakat problem şu ki eşim geçen sene gelinim için joint sponsor olmuştu. Biz kızımla beraber üç kişilik bir aileyiz. Türkiye den gelecek olan kız kardeşim ise eşi ve iki kızıyla dört kişiler. Eşimin 2020 geliri $ 55,000 civarı. Joint sponsor olarak eşimi değil Amerika’da yaşayan ve geliri 100.000 $’ın üzerinde olan diğer kız kardeşimi yazmak istiyorum. Sorum şu; ceac.gov daki formlarda eşim için add household seçeneğini kullanıp kız kardeşim için add joint i mi kullanacağım. Hata yapıp 17 sene bekleyen kız kardeşimin işlerini uzatmaktan korkuyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

CEAC'ta DS-260 formunuz acildiktan sonra "add joint sponsor" diyerek kiz kardesinizi ekleyebilirsiniz...

Siz esinizle beraber gonderiyorsaniz kendi isminizi de kullanabilirsiniz, neticede sizden ayrintili bilgiler istenmeyecek. Sadece son yillardaki vergi bildirimini yuklemeniz yeterli. Kizkardesinizin gelir seviyesini gosteren ayrintili belgeleri size gondermesi ve sizin de bu belgeleri CEAC'a yuklemeniz gerekecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Abdulkadir-Turna, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells I-864 formunu gonderdim. red edildi. I-864 W formu doldurmam gerektigi bildirildi. Fakat bu formu kendi adima mi , oglumun adina mi doldurmam gerektigi konusunda kafam karisti

oglunuz 14 yasindan buyuk oldugu icin kendisi doldurup imzalayabilir, sizin onun adina doldurmaniza gerek olmayacak. Bol sanslar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |