Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Cektigim oto kredisini erken kapatmak istiyorum yaklasik 15k borcum var eger erken kapatirsam tahmininizce ne kadar duser bilgisi olan varsa soyleyebilirmi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kursat68 krediyi çektiğin yere neden sormuyorsun ki gizli gizli mi kapatacaksın burada kesin şu kadar düşer diye kimse diyemez sadece tahminen söyler ondan sonra söylenen miktardan daha fazla ödersin gelir sitem edersin

• @ayvalik10 kardes sen neden her konuya zipliyorsun merak ediyorum

• @ayvalik10 o nasıl bir mantık anlamadım o zaman kimse burada bir şey sormasın vize ilgili sorunuz mu var konsolosluğa sorun gizli gizli mi vize alacaksınız !! Araba ile ilgili ev kiralama ile ilgili neyle ilgili sorunuz varsa gidin muhattabına sorun gizli gizli mi yapacaksınız niye buraya yazıyorsunuz forumun amacına aykırı 😀

• Benim pek bir bilgim yok fakat bu konularda kullanıcıları bilgilendiren envai çeşit araba blogu siteleri var eğer oralara bakarsanız kesin bir bilgiye ulaşabilirsiniz.

• Arkadaşlar merhaba,

Hiç bilgim olmadığı için soruyorum. Forumda bir arkadaş faizlerin %3—4 olduğunu yazmış.

30000$ lık arabaya 5000$ peşinat vererek 25000$ 60 ay vadeli kredi çekersek aylık ödemesi ne olur. Benim anladığım kadarı ile faiz oranları biraz yükselmiş, yanlışsam kusura bakmayın.

Kredileri hesaplayabileceğimiz bir site varmıdır, kredi skoruna göre değişiklik gösterecektir ancak fikir sahibi olmak açısımdan soruyorum.

Amerikaya geldiğimde ikinci el almak yerine sıfır araç almayı daha doğru buluyorum, sonradan başım aprımaması için.

• @gurkantas Faiz sizin kredi puaniniza gore degisen birsey. Herkeste farkli cikar. Benim hesaplamama gore sizin aylik odemeleriniz asagi yukari 500 usd olur. Google'a Auto loan calculator yazarsaniz bir cok hesap makinesi cikar.

• ⭐⭐⭐

@kursat68 Soruyu sorali bir hayli zaman gecmis ama ileriye yonelik bir cevap olsun.

Kredi kuruluslarinin aylik olarak gonderdigi "statement" dokumaninlarinda genellikle "payoff amount" diye gosterilebiliyor. "Payoff" altinda gorulen tarihe kadar odeyerek krediyi kapatabileceginiz miktar orada yaziyor olacaktir. O nedenle, eve posta ile gelen veya online olarak ulasabileceginiz "statement"a bir goz atmanizi tavsiye ederim.

Benim kredi odemesine ait son belgeye gore ornek asagida.

Ben kalan miktari ozellikle kapatmiyorum cunku aylik odeme $514.37 ve bu odemenin faiz orani sadece yaklasik $7

Screen Shot 2021-12-18 at 12.07.38 AM.png

Screen Shot 2021-12-18 at 12.15.28 AM.png

Benzer Başlıklar

• 22
  • 8
  • 9
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |